زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۱:۳۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بیماری چاقی در قناری و درمان چربی قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 45
427 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #1
بیماری چاقی در قناری و درمان
علايم: سنگيني ، عدم علاقه به پرواز ، تنفس شديد ، وجود مشكلاتي در موقع تولك
علل چاقي: تغذيه غلط ، وجود بيش از اندازه دانه هاي پر چربي مانند تخم آفتاب گردان ، شاهدانه و دانه كتان در رژيم غذايي قناري
مداواي چاقي: تغذيه پرنده با خوراك هايي همچون ارزن ، ميوه و سبزي . پرواز دادن پرنده در محيطي همچون پاسيو يا اتاق به صورت روزانه
توجه : مبارزه با چاقي قناري توسط گرسنگي دادن با آن امري اشتباه است كه ميتواند مشكلات جدي اي را براي پرنده به همراه داشته باشد

منیع : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۰/۲۳، ۰۲:۰۳ ب.ظ، توسط phmm.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۳، ۱۲:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 20 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #191
RE: بیماری چاقی در قناری و درمان چربی قناری
آقای بخشی سلام
قناری نر من به دلیل تغذیه غلط چربی گرفت
روشی که شما پیشنهاد دادید عالی بود و کل چربی هاش آب شد
وقتی دیدم چربی ها کامل از بین رفته.کتان بوداده رو در آوردم و بجاش کتان معمولی گذاشتم
بجر کتان و برگ‌کاهو هیچ چیز دیگه‌ای براش نمیزاشتم
با اینکه تو جوجه پرون هست و فعالیتش زیاده باز چربی گرفته
خیلی بد قلقی میکنه
دلم میخاد کلشو بکنم
۱۳۹۴/۰۴/۰۹، ۱۱:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #192
سلام
سبزي جات مثل جعفري و هويج بديد.كاهو هم مقدار جزيي چربي داره. برگ تربچه خوبه.هفته اي دو روز سركه سيب به اندازه 5قطره در آب خوردنش بچكانيد. دانه را 4پيمانه كتان ويك پيمانه ارزن بديد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۴/۱۰، ۰۹:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jorahim
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 25
140 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #193
با سلام خدمت دوستان،گاهی پیش می اید که در یک پران که تعدادی قناری وجود دارد یکی یا چندتا که استعداد چاقی دارند چاق می شوند و ملاک چاقی ، سنگینی و کم تحرکی پرنده است همچنین با اندک تقلایی به نفس نفس می افتد و اگر پرنده را در دست بگیرید زیر شکم و در ناحیه اتصال گردن به تنه و حتی در موارد حاد تر پشت کمر هم از لایه زرد طلایی چربی پوشیده می شود . درمان های مختلفی توسط دوستان پیشنهاد شده وجالب هستند ولی خودم به شخصه چند قناری از رفقا جهت درمان گرفتم که صاحبانشان می گفتند همه روشها را امتحان کرده اند و نه تنها نتیجه نگرفته اند بلکه چربی انها بیشتر هم شده و خلاصه سرتان را درد نیاورم بعد از حداکثر سه هفته قناری هایشان را بدون ذره ای چربی و سرحال و قبراق به انها برگرداندم جالب اینجاست که در برخی موارد درمانی سریعا پرنده مجددا چربی می گیرد ولی با این روش که من برایشان انجام دادم به هیچ وجه پرنده دیگر چاق نشده و حتی جوجه هم داده البته روشی که برای درمان چربی مفرط انجام دادم به این شرح است که تا پنج روز تمام دان ها را برداشته و صبح و ظهر و عصر هر وعده مقدار کمی سبزی(برگ ترپچه ،برگ کاهو،نعنا،گشنیز....) جلویشان می گذاشتم و بعد از پنج روز به مدت ده روز صبح تا  ظهر سبزیجات و عصر ها یک تکه کوچک سیب درختی غذایشان بود و البته در این مدت شکل و مقدار مدفوعشان بخاطر نوع تغذیه تغییر می کرد که طبیعی است در پانزده روز دیگر صبح جلوشان تکه ای سیب و عصرها به مقدار یک قاشق چایخوری تخم کتان به انها می دادم و بعد از گذشت این مدت انها را با مخلوط معمولی کتان و ارزن تغذیه می کردم و بعد از ان دیگر چربی نمی گیرند البته این روشی بود که من انجام دادم و از لحاظ سلامتی هیچ موردی هم برای پرنده ها پیش نیامد امیدوارم این مطلب برای دوستان کمکی باشد .
۱۳۹۴/۰۸/۱۲، ۰۲:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، Mohmad Saadi
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #194
سلام
آب ليمو براي از بين بردن چربي بسيار موثره. بهتره به صورت هفتگي استفاده كرد.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۸/۱۳، ۰۸:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mohmad Saadi
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #195
(۱۳۹۴/۰۴/۰۹، ۱۱:۳۷ ق.ظ)Amir Fathipour نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقای بخشی سلام
قناری نر من به دلیل تغذیه غلط چربی گرفت
روشی که شما پیشنهاد دادید عالی بود و کل چربی هاش آب شد
وقتی دیدم چربی ها کامل از بین رفته.کتان بوداده رو در آوردم و بجاش کتان معمولی گذاشتم
بجر کتان و برگ‌کاهو هیچ چیز دیگه‌ای براش نمیزاشتم
با اینکه تو جوجه پرون هست و فعالیتش زیاده باز چربی گرفته
خیلی بد قلقی میکنه
دلم میخاد کلشو بکنم
سلام دوستان زیاد نگران چاقی نباشید و به قناریهاتون فشار نیارید اولا برخی قناریها مثل هر موجود دیگه ای استعداد بیشتری برای چاقی دارند . دوما  چاقی عادی قناری خصوصا در ماده ها نه تنها مضر نیست که لازم و مفیده. فقط نگرا ن موارد مفرط چاقی باشید . نر بسیار چاق به نفس نفس میوفته و صداش برای خواندن در نمیاد. قناریهای من معمولا چاق و چله هستند و چربی دارند . هیچ مشگلی هم در باروری و تخم کردن ندارند .الان چند تا ماده ها  که چربی نداشتند را به قفسهای کوچیک منتقل کردم که چربی بگیرند  
۱۳۹۴/۰۸/۱۳، ۰۲:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 9
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #196
قناری نر مست دارم که چربی گرفته میتونم جفت بزنم؟
تحرکش زیاده نفس نفس هم نمیزنه زیر شکمش زرد شده
۱۳۹۴/۰۹/۲۳، ۰۸:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #197
سلام
اگر چربيش كم باشه ايرادي نداره .بذاريدش تو قفس جوجه پران تا بيشتر تحرك داشته باشه ودانه هاي گرم وچرب بهش نديد.كتان وسبزيجات مخصوصا برگ تربچه وشاهي 
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۹/۲۴، ۰۷:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 2
ارسال: #198
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
من یه نر دارم که خیلی زیاد بهش میرسیدم چون اولین قناریم بود تازه کار بودم نمیدونستم بعد یه مدت صدات ضعیف شد بعد فهمیدم چربی گرفته که خیلی زیاد بود وسفت هم شده بود با نظر یکی از دوستان خودم 4 روز بهش گرسنگی دادم بعد از اون که این تایپت رو خوندم کتان رو واسش تفت دادم و میله هارو برداشتم و دون خوری بالای قفس و اب خوری رو پایین قفس گذاشتم و حالا چربی هاش کمتر شده ولی اون موقع که چربی داش یه کمی با صدایی ضعیف میخوند ولی حالا دیگه هر کاری میکنم به هیچ عنوان نمیخونه اگه کسی از دوستان راه حلی بده ممنون میشم بهم بگه
۱۳۹۶/۰۹/۰۷، ۰۸:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

license
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 279
162 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #199
سلام هر گونه تغییر ناگهانی در دان مصرفی و بدتر از اون گرسنگی دادن باعث پس رفتن قناری حتی لک خوردن ومشکلات از این دست بشه وقفس پران سرکه سیب آب تنی روزانه در محیط مناسب از نظر دما ميتونه در لاغری پرنده بسیار مفید باشه در ضمن در موارد حادتر از نظر چاغی میتونید از انواع داروهای گیاهی و صنعتی برای لاغری استفاده کنید مثل هپاتیشو کلسی کولین دلتالیور وووو
۱۳۹۶/۰۹/۰۸، ۰۹:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sasan mohamadi ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 2
ارسال: #200
(۱۳۹۶/۰۹/۰۸، ۰۹:۲۱ ق.ظ)m.56 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام هر گونه تغییر ناگهانی در دان مصرفی و بدتر از اون گرسنگی دادن باعث پس رفتن قناری حتی لک خوردن ومشکلات از این دست بشه وقفس پران سرکه سیب  آب تنی روزانه در محیط مناسب از نظر دما ميتونه در لاغری پرنده بسیار مفید باشه در ضمن در موارد حادتر از نظر چاغی میتونید از انواع داروهای گیاهی و صنعتی برای لاغری استفاده کنید مثل هپاتیشو کلسی کولین دلتالیور وووو

درود بر شما ممنون که جواب دادین
 اره خودم فهمیدم که پس رفته حالا راهی نیست که دوباره به وضعیت نرمال برگرده 
۱۳۹۶/۰۹/۰۸، ۱۲:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بیماری های قناری و درمان آن hamid@line 14 109,961 ۱۳۹۷/۰۷/۲۱، ۰۲:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: محمد فلاحی
  بیماری کچلی و طاسی قناری و سهره و درمان آن phmm 142 131,679 ۱۳۹۷/۰۳/۲۲، ۰۱:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان