زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۲۸، ۰۱:۳۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نظرسنجی: نظر در مورد طاسی
بیماری
غریزی
قابل درمان
[نمایش نتایج]

توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.

بیماری کچلی و طاسی قناری و سهره و درمان آن

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 45
427 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #1
بیماری کچلی و طاسی قناری و سهره و درمان آن
اين پيشامد را نميتوان جزء بيماريها برشمرد زيرا ريزش پرهاي قناري كه معمولا در اوايل زمستان پيش مي آيد در اثر سوء تغذيه و نرسيدن بعضي مواد معدني به پرنده بوجود
ميآيد.
درمان: ماليدن وازلين گليسيرين بر روي سر پرنده. اما بهترين دارو لوسيون پ.ث.ف مي باشد . اين دارو علاوه بر ضد عفوني داخلي پرنده براي سرعت رشد پرهاي قناري نيز بسيار مفيد است. از هويج رنده شده و سبزيجات تازه نيز بايد حداقل هفته اي دو بار به پرنده داده شود
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۹/۰۱، ۰۹:۲۶ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۳، ۱۲:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 11 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #101
RE: بیماری کچلی و طاسی قناری و سهره و درمان آن
(۱۳۹۲/۱۲/۰۶، ۱۰:۵۵ ق.ظ)'ata_zamani' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
من دوتا قناری دارم و تو پرورش قناری نوپا هستم
الان دوتا جوجه 15 روزه دارن که هنوز هیچ پری در نیاوردن هیکلشون بزرگ شده ولی پر ندارن و این برام خیلی عجیبه.
از دوستان میخوام منو راهنمایی کنن که این بیماریه یا طبیعیه؟
ممنون

سلام
قناريها نسبت فاميلي دارن ؟

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۲/۰۶، ۱۱:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saman2000
*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
سپاس‌ها: 1
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #102
(۱۳۹۲/۱۲/۰۶، ۱۱:۱۲ ق.ظ)'محمدمهدی بخشی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۱۲/۰۶، ۱۰:۵۵ ق.ظ)'ata_zamani' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
من دوتا قناری دارم و تو پرورش قناری نوپا هستم
الان دوتا جوجه 15 روزه دارن که هنوز هیچ پری در نیاوردن هیکلشون بزرگ شده ولی پر ندارن و این برام خیلی عجیبه.
از دوستان میخوام منو راهنمایی کنن که این بیماریه یا طبیعیه؟
ممنون

سلام
قناريها نسبت فاميلي دارن ؟

نه نسبتی ندارند اولین باره که صاحب جوجه شده اند. قبلا تخم ها خالی درمیومد ویتامین دادم درست شد. الانم با این مشکل مواجه هستم

۱۳۹۲/۱۲/۰۶، ۰۲:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #103
سلام
اگه بتونین ازشون عکس بذارید بهتره
شاید اون اندازه که جوجه تو این سن باید پر داشته باشه پر دارن و از نظر شما کم باشه
موفق باشید

امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۱۲/۰۶، ۰۷:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، ata_zamani ، محمدمهدی ، reza rasuli
*
کاربر انجمن

کارشناس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 14
39 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #104
(۱۳۹۲/۱۲/۰۶، ۰۷:۴۰ ق.ظ)'saman2000' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
گیاه بابا ادم این گیاهبه صورت پرا کنده در تمامی کشورها از اسیا تا اروپاه رشد میکند دم کرده این گیاه برای در مان کچلی مناسب است خصوصیت جالب دیگه این گیاه اگر ان را زیر رختخواب بریزیم ساسها { شپشک} را به خود جمع میکند  این گیاه خصوصیات دیگه هم داره که دیگه اینجا نمیشه از اونها نام برد  منبع کتاب   نقش گیاهان و میوه های در درمان بیماریها

شیره گیاه بابا آدم التهاب شدید پوستی میاره

(۱۳۹۲/۱۲/۰۳، ۰۴:۰۵ ب.ظ)'saman2000' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سیر بر روی رشد مو موثر استسیر به دلیل سطح بالای آلیسین در درمان ریزش مو موثر است ماساژ حبه سیر ورقه شده بر روی پوست سر سبب جلوگیری از ریزش مو می شود. ولی برای کسانیکه به سیر حساسیت دارند مناسب نیست و نباید استفاده کنند.

گوجه فرنگی سرشار از ویتامین‌های C و A ، اسیدفولیك یا بتا كاروتن و مقدار كمی ویتامین‌های گروه B شامل B1، B2، B3، B5 و همچنین دارای مواد معدنی مختلف شامل كلسیم، فسفر، پتاسیم، فیبر، سدیم، گوگرد، كمی آهن، مس و روی نیز هست.

به نظر شما برای درمان قناری خوب هست

منبع /%D8%B1%DA%98%DB%8C%D9%85-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%DB%8C%DB%8C/63-%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87/294-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B5-%D8%B3%DB%8C%D8%B1.html

منبع/cookery/khavas-ghaza/properties-tomato.html

سیر و گوجه فرنگی هیچ وقت برای قناری توصیه نشده. گوجه قابل هضم برای قناری نیست.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۱۲/۰۷، ۱۱:۰۲ ق.ظ، توسط سعید22.)
۱۳۹۲/۱۲/۰۷، ۱۰:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: reza rasuli ، محمد تقی کریمی
**
پژوهشگر انجمن

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 312
224 سپاس گرفته‌شده در 57 ارسال
ارسال: #105
سلام
خدمت پرندبانان عزیزبایدعرض کنم که تاموقعی که ازیک میوه یاداروی شیمیایی وگیاهی یامکملهاشخصاامتحان نکردندواطمینان ندارندکه برای پرنده مفیداست یامضرتنهابانگاه کردن به چندکتاب ومطلب هرچند که برای انسان نوشته شده باشد.خواهش میکنم به دیگرعزیزان توصیه مصرف آن رابرای پرندها نکنند.ممنون

امضای reza rasuli فردخردمندسخن می گویدچراکه حرفی برای گفتن دارد.

فرد نادان سخن  می گوید فقط برای آن که چیزی گفته باشد.

۱۳۹۲/۱۲/۰۷، ۱۲:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارشد
سپاس‌ها: 142
63 سپاس گرفته‌شده در 43 ارسال
ارسال: #106
درود بر دوستان
يكي از جوجه هاي قناري هام به علت اينكه قناري ماده پرهاي آن را براي لانه سازي كنده است كچل و زخمي شده است .بايد چه كارش كنم ؟ الان از قناري ماده جدا كردم
۱۳۹۲/۱۲/۲۰، ۰۳:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #107
(۱۳۹۲/۱۲/۲۰، ۰۳:۰۴ ب.ظ)'dj kaka' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر دوستان
يكي از جوجه هاي قناري هام به علت اينكه قناري ماده پرهاي آن را براي لانه سازي كنده است كچل و زخمي شده است .بايد چه كارش كنم ؟ الان از قناري ماده جدا كردم

سلام
بايد يك تغذيه مناسب براش در نظر بگيري .پرها خودشون به مرور زمان دوباره رشد ميكنن.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۲/۲۱، ۰۷:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line ، محمدامين كاوسی
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 210
49 سپاس گرفته‌شده در 21 ارسال
ارسال: #108
منم یه ماده زرد دارم که سرش کامل کچل شده!  به گفته صاحب قبلیش از بس جوجه بزرگ کرده اینطوره شده؟ میگه ماده واردیه به جوجه بزرگ کردن ووووو خلاصه  من خریدم با نر این ماده که سفیده و قدشم بد نی به قیمت 450 هزار تومان البته به شرط چهار جوجه رو بزرگ کنه. و دیروز اولین جوجه به دنیا اومد تا ببینم چی میشه آخرش؟ حالا دوستان این کچلی به جوجه ها منتقل میشه؟ بعد از این جوجه ها بهش فرصت بدم تا خوب بشه؟ صاحبش میگه که تا میتونی ازش جوجه بگیر وهمه جوجه هاشو خودم خریدارم...
۱۳۹۲/۱۲/۲۱، ۱۲:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #109
(۱۳۹۲/۱۲/۲۱، ۱۲:۴۴ ب.ظ)'پرستار' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
منم یه ماده زرد دارم که سرش کامل کچل شده!  به گفته صاحب قبلیش از بس جوجه بزرگ کرده اینطوره شده؟ میگه ماده واردیه به جوجه بزرگ کردن ووووو خلاصه  من خریدم با نر این ماده که سفیده و قدشم بد نی به قیمت 450 هزار تومان البته به شرط چهار جوجه رو بزرگ کنه. و دیروز اولین جوجه به دنیا اومد تا ببینم چی میشه آخرش؟ حالا دوستان این کچلی به جوجه ها منتقل میشه؟ بعد از این جوجه ها بهش فرصت بدم تا خوب بشه؟ صاحبش میگه که تا میتونی ازش جوجه بگیر وهمه جوجه هاشو خودم خریدارم...

سلام
اگر جوجه دار بشه خيلي خوش شانسي. كچلي اين شكلي از لحاظ وراثت به جوجه ها منتقل نميشه.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۲/۲۱، ۱۲:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پرستار ، محمدامين كاوسی ، هیوا
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 210
49 سپاس گرفته‌شده در 21 ارسال
ارسال: #110
بچه ها اینم عکشه که رو تخم خوابیده ؟ چطوره؟

(۱۳۹۲/۱۲/۲۱، ۱۲:۵۸ ب.ظ)'محمدمهدی بخشی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۱۲/۲۱، ۱۲:۴۴ ب.ظ)'پرستار' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
اگر جوجه دار بشه خيلي خوش شانسي. كچلي اين شكلي از لحاظ وراثت به جوجه ها منتقل نميشه.

من قبلن جوجه های این قناری رو دیدم که خریدم سه جوجه زرد و یکی هم سفید وهمه هم سالم وبلند سنشون  دو ماهه دونه ای 80 فروختنشون این ماده یه حماله استاده چشش نزنین ها؟

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۱۲/۲۱، ۰۲:۲۲ ب.ظ، توسط پرستار.)
۱۳۹۲/۱۲/۲۱، ۰۱:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان