زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۵:۳۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نظرسنجی: نظر در مورد طاسی
بیماری
غریزی
قابل درمان
[نمایش نتایج]

توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.

بیماری کچلی و طاسی قناری و سهره و درمان آن

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 45
427 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #1
بیماری کچلی و طاسی قناری و سهره و درمان آن
اين پيشامد را نميتوان جزء بيماريها برشمرد زيرا ريزش پرهاي قناري كه معمولا در اوايل زمستان پيش مي آيد در اثر سوء تغذيه و نرسيدن بعضي مواد معدني به پرنده بوجود
ميآيد.
درمان: ماليدن وازلين گليسيرين بر روي سر پرنده. اما بهترين دارو لوسيون پ.ث.ف مي باشد . اين دارو علاوه بر ضد عفوني داخلي پرنده براي سرعت رشد پرهاي قناري نيز بسيار مفيد است. از هويج رنده شده و سبزيجات تازه نيز بايد حداقل هفته اي دو بار به پرنده داده شود
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۹/۰۱، ۰۹:۲۶ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۳، ۱۲:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #21
درمان تصادفی کچلی
باسلام
یه جفت جوجه قناری دارم که از جوجگی پرای سرشون کامل ریخت و ۲سالی میشد که همینطوری نگهشون داشتم لا مصبا نه نر بودن نه ماده نه حرکتی نه خوندنی فقط پسشون میزد که یکی نره یکی مادست خلاصه بعد از کلی دوا درمون به هیچ نتیجه ای نرسیدم تا چند وقت پیش که حیاط خلوتو با ایرانت شیشه ای مسقف کردم و براش کولر گذاشتم خلاصه قناریارو که گذاشتم اونجا کچلا کم کم سر فرم آمدن کم کم پراشون در اومد حالا نره سفت میخونه ماده هم آماده شده قبلا فکر میکردم کچلی شون کار مادرشونه ولی حالا فهمیدم که بدبختا کمبود ویتامین دی داشتن
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۰۶/۱۸، ۱۰:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line ، katbi ، اسدی ، omidlord ، saeednikzad ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 128
46 سپاس گرفته‌شده در 18 ارسال
ارسال: #22
طاس شدن سهره-وجود غده زرد رنگ پشت سر
سهره من کل سرش طاس شده تا ایی که به زیر سینه و پشت سرش هم میرسد.
راهنمایی کنید علتش چیست؟؟؟ و راه درمان دارد؟؟؟
سهره من جوجه بوده.
۱۳۹۰/۰۹/۰۱، ۱۲:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #23
RE: طاس شدن سهره-وجود غده زرد رنگ پشت سر
(۱۳۹۰/۰۹/۰۱، ۱۲:۱۶ ق.ظ)mpirouzmand69 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سهره من کل سرش طاس شده تا ایی که به زیر سینه و پشت سرش هم میرسد.
راهنمایی کنید علتش چیست؟؟؟ و راه درمان دارد؟؟؟
سهره من جوجه بوده.

درود
دوست عزیز چند عکس با کیفیت از سهرتون بزارید تا اساتید در موردش نظر بدهند.
۱۳۹۰/۰۹/۰۱، ۰۱:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #24
RE: بیماری کچلی و طاسی قناری و سهره و درمان آن
با سلام و احترام :
اين موضوع مربوط به قناري ميباشد و جناب mpirouzmand69 -سوالشون رو در قسمت سهره بيان كنند
متشكرم
۱۳۹۰/۰۹/۰۱، ۱۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

ليسانس
سپاس‌ها: 238
96 سپاس گرفته‌شده در 49 ارسال
ارسال: #25
با سلام و درود به همه دوستان. این لوسيون پ.ث.ف چی هست و از کجا باید تهیه کنیم؟ داروخونه دامپزشکی یا انسانی. با تشکر.
۱۳۹۰/۰۹/۰۲، ۰۳:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #26
درخواست : درمان بیماری کچلی و طاسی قناری
سلام
" این لوسيون پ.ث.ف چی هست و از کجا باید تهیه کنیم؟ داروخونه دامپزشکی یا انسانی. "
من هرچی جستجو کردم دیدم همه سایتها موضوع زیر رو دقیقاٌ کپی کردن بیشتر از 100 تا سایت همه مثل هم...
" اما بهترين دارو لوسيون پ.ث.ف مي باشد . اين دارو علاوه بر ضد عفوني داخلي پرنده براي سرعت رشد پرهاي قناري نيز بسيار مفيد است. از هويج رنده شده و سبزيجات تازه ..."
متاسفانه همه از یکجا کپی و منتشر شده کاملاً واضحه ، ما موندیم و قناری کچل که بیشتر شبیه لاشخور و کرکس هست تا قناری ؟!
:basa (58):
دوستان با تجربه لطف کنن راهنمایی کامل بفرمایند : لوسيون پ.ث از کجا تهیه کنیم (من از هر داروخانه انسانی یا دامی یا عطاری پرسیدم این دارو رو نمی شناختند و نداشتند) نام دیگه ای هم داره ؟

روشهای ذکر شده هم هیچکدام افاقه نکرد
قناری ماده، سبز رنگ ، کمتر از 3 سال، از پارسال سرش طاس شده و پرهای بدنش هم کم پشته ... وازلین ، گلیسرین ، هویج ، سبزی جات تازه برنامه غذایی کامل همه تست شد جواب نداد ... الان هم آماده شده و مست مست میخواد تخم بذاره یک نر انداختم کنارش ( طاسی واگیرداره ) ؟! ببخشید طومار نوشتم غرض کمک برای درمان طاسی قناری بود .
( لطفا اسپم یا پاسخ بی فایده ارسال نکنید )

[/b]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۰۳، ۱۰:۴۴ ب.ظ، توسط omidlord.)
۱۳۹۰/۱۰/۰۳، ۱۰:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi ، Ali Shademan
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #27
با سلام به دوست خوبم:
در ابتدا بايد بگم كه طاسي سر امكان دارد از مايت يا شپش و كنه باشد . كه كمتر پيش ميايد.
يك موردديگر كه در اثر تخم گذاري زياد ماده بسياار شايع است و در اثر كمبود كلسيم و مواد معدني و ويتامين است كه به نظر ميرسه برگشت اون به حالت عادي زمان بر است.
اكثر مواقع هم براي قناري ماده در اثر تخم گذاري زياد حادث ميشود. و موقعي كه ماده طاس را جفت ميكنيد معمولا جوجه ها داراي كمبود پر هستند و اين طاسي در انها نمايان ميشود.
اين ماده را جفت نكنيد بهتر خواهد بود اگر ماده خوبي باشد يكسال تحمل كنيد تا يك تولك را بگذراند و مجددا بالا بيايد .در طي يك سال بايد برنامه غذايي مناسبي براي اون در نظر بگيريد.
اين دارو و لوسيون هم جايي من نديدم
موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۰۴، ۰۱:۳۲ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۱۰/۰۴، ۰۸:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi ، omidlord ، saman2000 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #28
سلام دوست من

در ادامه حرفهای دوست خوبم اقای کاتبی عرض کنم خدمتتون قناری که سرش یا گردنش تاس میشه اگه بخاطر شپشک نباشه

هرچی تخم بزاره فایده ای نداره چون از کمبود ویتامین D, E , A ,B انجوری شوده تخمهاش جوجه نمی شن

دوست من به غیر از اینکه این ویتامین ها رو بهش بده حتما روزی چند ساعت بزارش جولویه افتاب و ابتنی براش بزار

انشالاه جواب می گیری
۱۳۹۰/۱۰/۰۴، ۱۱:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #29
با سلام دوست عزیز من خودم بطور تصادفی ۲تا از قناریامو درمان کردم طبق ارسال قبلیم که توسط آفتاب درمانشون کردم شما هم بنظرم ی اسپری ضد شپشک بگیرید و ازش استفاده کنید حال اگر کچلیشون از کمبود ویتامین دی باشه که با در معرض آفتاب قرار دادن درمان میشه اگر هم ناشی از شپشک باشه که با اسپری برطرف میشه ؛اسپری ضد شپشک هم حدود ۵تومن قیمتشه و بیشتر پرنده فروشیا دارن
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۱۰/۰۴، ۰۷:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi ، omidlord ، saman2000 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 128
46 سپاس گرفته‌شده در 18 ارسال
ارسال: #30
درمان طاسی سهره من
[attachment=2636]با سلام خدمت اساتید و دوستان گرامی تا الان چند بار در مورد طاسی سهره سوال کردم اما کسی جواب درستی نداده حالا چند تا عکس از سهره ام گذاشتم تا (اساتید و کاربران فعال ودوستان) درباره آن نظر بدهند.
این مقدار کم پر که در اطراف نوکش در آمده (یکماه و نیم) که همین قدر مانده و دیگه رشد نکرده (دوستان گفتند لوسیون پ.ث.ف استفاده کن که من اصلا گیرم نیومد).
در ضمن سهره سر حال و پر جنب وجوشی است و ریزه خونی هم میکنه. من 3 ماه که دارمش.
خواهش میکنم راهنماییم کنید.[attachment=2635][attachment=2637][attachment=2638]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۱۱، ۰۳:۵۹ ب.ظ، توسط mpirouzmand69.)
۱۳۹۰/۱۰/۱۱، ۰۳:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان