زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۱:۳۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نظرسنجی: نظر در مورد طاسی
بیماری
غریزی
قابل درمان
[نمایش نتایج]

توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.

بیماری کچلی و طاسی قناری و سهره و درمان آن

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 45
427 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #1
بیماری کچلی و طاسی قناری و سهره و درمان آن
اين پيشامد را نميتوان جزء بيماريها برشمرد زيرا ريزش پرهاي قناري كه معمولا در اوايل زمستان پيش مي آيد در اثر سوء تغذيه و نرسيدن بعضي مواد معدني به پرنده بوجود
ميآيد.
درمان: ماليدن وازلين گليسيرين بر روي سر پرنده. اما بهترين دارو لوسيون پ.ث.ف مي باشد . اين دارو علاوه بر ضد عفوني داخلي پرنده براي سرعت رشد پرهاي قناري نيز بسيار مفيد است. از هويج رنده شده و سبزيجات تازه نيز بايد حداقل هفته اي دو بار به پرنده داده شود
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۹/۰۱، ۰۹:۲۶ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۳، ۱۲:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 6 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 230
202 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #51
RE: بیماری کچلی و طاسی قناری و سهره و درمان آن
من تابحال قناریهام کچل نشدن. اما فکر کنم بیشتر کچلی ها بخاطر ضعیف شدن و اغلب پس از جوجه کشی اتفاق میفته. یه قناری باز ماهر با کلی منت و درگوشی بهم گفت بهترین درمان استفاده از پنبه آغشته به الکل طبیه. فقط باید مواظب باشی پنبه رو به جاهایی که کچله بمالی و توی چشم و دهن پرنده نره چون کوری و مسمومیت میاره. طرف میگفت این یه رازه و فوتیه که به هیچکی نگفتم تو هم نگو. اما من چون قناری رو دوست دارم به همه میگم تا حیون عذاب نکشه و نمیخوام بخاطر اینکه بعضیا بخوان این رازو لو ندن تا شاید خودشون حیونای مریضو مفت بخرن بعد خوب کنن و گرون بفروشن!
۱۳۹۱/۰۲/۱۶، ۰۸:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line ، nazmi ، saman2000 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #52
(۱۳۹۱/۰۲/۱۶، ۰۸:۱۲ ق.ظ)sae نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من تابحال قناریهام کچل نشدن. اما فکر کنم بیشتر کچلی ها بخاطر ضعیف شدن و اغلب پس از جوجه کشی اتفاق میفته. یه قناری باز ماهر با کلی منت و درگوشی بهم گفت بهترین درمان استفاده از پنبه آغشته به الکل طبیه. فقط باید مواظب باشی پنبه رو به جاهایی که کچله بمالی و توی چشم و دهن پرنده نره چون کوری و مسمومیت میاره. طرف میگفت این یه رازه و فوتیه که به هیچکی نگفتم تو هم نگو. اما من چون قناری رو دوست دارم به همه میگم تا حیون عذاب نکشه و نمیخوام بخاطر اینکه بعضیا بخوان این رازو لو ندن تا شاید خودشون حیونای مریضو مفت بخرن بعد خوب کنن و گرون بفروشن!
با سلام
بیماری طاسی بیشتر ( غیر موارد بیماری پوستی و قارچی) از کمبودها بوجود میاد مخصوصا تو دوران تخم گذاری و بیماری مثل وجود شپشک یک قناری کاملا سر طاس دارم که نیازهای بدنشو تقریبا تامین کردم الان داره اماده میشه برای جفت گیری با وجود طاسی و فکر کنم اگه یه تو لکی بهش بدم فکر کنم تمام پرهاش بصورت کامل در بیاد خواستم خودش بره تو لک با تشکر

اینم عکس جدید در حال درمان

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۲/۱۶، ۰۹:۰۲ ق.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۲/۱۶، ۰۸:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saman2000 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 113
59 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #53
RE: درمان طاسی سهره من
(۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۰۱:۴۹ ق.ظ)mpirouzmand69 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من سهره ام رو داخل اتاق خواب خودم گذاشتم و دور آن را با پارچه تیره طوری پوشاندم که از بالای آن مقدار کمی نور رد شود.
به مدت 14 روز در همین حالت قرار دادم و آب دانه هم طوری میگذاشتم که 3-4 روز داشته باشه.
(در طول مدت 3-4 روز فقط شبها نگاهش میکردم که آبخوریش مشکلی نداشته باشه)
و 2روز در میان هم داخل آبخوریش 4قطره مولتی ویتامین بچه میریختم وشب همان روز هم آبش رو عوض میکردم.
این بود راه حلی که من از آن نتیجه مطلوبی گرفتم و امیدوارم که دوستان نیز از این راه حل بهره ببرند.
سلام دوست عزیز
سهره من هم به طور بدی طاس شده.این روشی که شما امتحان کردید در موردش یه تعدا سوال داشتم.تو این مدت باید تو چه دمایی باشه؟؟؟گرم باشه ،سرد باشه جاش؟؟؟من به سهرم مخلوطی از شاهدونه ،کتان و ارزن میدم.الان چجوری میتونم غذاش رو عوض کنم؟؟؟الان سهرم مقداری پر ریزی داره.نمیدونم رفته تو لک یا نه!!الان این برنامه رو واسش شروع کنم یا بزارم پر ریزیش متوقف شد؟؟؟
با سپاس
۱۳۹۱/۰۳/۰۴، ۰۹:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #54
دوست عزیز شما میتونید غذاشو فقط کتان بزارید دمای اتاق 24 تا 26 و دورشو خوب بپیچید و یه جای خلوت و ساکت بزار و از مولتی ویتامین پرنده استفاده کن ( مولتی ویتامین بچه حاوی چربی بسیار زیاده ممکنه سهرت اسهال بگیره به گفته دامپزشک شهرمون) حتما نتیجه میگیری موفق باشی
۱۳۹۱/۰۳/۰۵، ۰۹:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Ashkan66 ، saman2000 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #55
(۱۳۹۱/۰۳/۰۵، ۰۹:۱۷ ق.ظ)hamed.k نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز شما میتونید غذاشو فقط کتان بزارید دمای اتاق 24 تا 26 و دورشو خوب بپیچید و یه جای خلوت و ساکت بزار و از مولتی ویتامین پرنده استفاده کن ( مولتی ویتامین بچه حاوی چربی بسیار زیاده ممکنه سهرت اسهال بگیره به گفته دامپزشک شهرمون) حتما نتیجه میگیری موفق باشی

خوب شد پرسیدم دوست عزیز
من فکر میکردم دماش باید بالا (گرم) باشه.
با سپاس
۱۳۹۱/۰۳/۰۶، ۱۱:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #56
باسلام وادب به دوستان عزيز :
از دوستاني كه پيشنهادات را همراه با تجربه خودشان بيان ميكنند تشكر ميكنم .
اقاي arjon:دوست خوبم موردي را در خصوص داروي گريزوفولوين بيان كرده ايد.اين دارو براي كچلي سر انسان است.ولي براي قناري شما به چه صورت و با چه وسيله اي وزن دارو را اندازه گيري كرده ايد. روش درمان را كامل بيان فرماييد.

ممنون
۱۳۹۱/۰۳/۲۷، ۱۱:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #57
سلام دوستان
من این کاریه که تو ایم تاپیک گفته شده بود کردم و الان 2 هفته گذشته.پرهای زیادی از سهرم ریخته ولی پر جدید در نیورده.الان دیگه طاس طاس شده.چیکار کنم الان؟؟؟
با تشکر
۱۳۹۱/۰۴/۰۲، ۱۲:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 128
46 سپاس گرفته‌شده در 18 ارسال
ارسال: #58
(۱۳۹۱/۰۴/۰۲، ۱۲:۴۸ ب.ظ)Ashkan66 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
من این کاریه که تو ایم تاپیک گفته شده بود کردم و الان 2 هفته گذشته.پرهای زیادی از سهرم ریخته ولی پر جدید در نیورده.الان دیگه طاس طاس شده.چیکار کنم الان؟؟؟
با تشکر

شما چه مدت این کار رو انجام دادید؟
اگر از 14 روز بیشتر شده باید سهره رو از وضعی که تا الان داشته بیرون بیاری.
در ضمن باید آبتنی و آفتاب بهش بدی تا رویش پرهاش شروع بشه.
همچنین چون پراش ریخته باید تقویت بشه و در دمای بالا قرارش ندی.

نگران نباش ، بزودی خوب میشه.
۱۳۹۱/۰۴/۰۲، ۱۱:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Ashkan66 ، saman2000 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #59
امروز دقیقا 14 روز شده.دارم بهش میرسم.
سوالم اینه که سهره شما تو این 14 روز طاسیش یر طرف شد و خوب شد یا پرهایه جدیدش بعدا در اومد.
متاسفانه سهره من به شدت ترسو هم شده.
با سپاس
۱۳۹۱/۰۴/۰۳، ۰۱:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 205
89 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #60
کچلی سهره
سلام خدمت تمام دوستان
یه سهره دارم امسال که لک خورد پرهای سرش را پر نکرده یعنی از بالای نوک تا پشت سر تغذیه مناسبم داشته میوه و شنا هم جز برنامه هاش بوده لطفا راهنمایی کنید با تشکر
۱۳۹۱/۰۶/۰۹، ۰۸:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان