زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۹:۳۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نظرسنجی: نظر در مورد طاسی
بیماری
غریزی
قابل درمان
[نمایش نتایج]

توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.

بیماری کچلی و طاسی قناری و سهره و درمان آن

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 45
427 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #1
بیماری کچلی و طاسی قناری و سهره و درمان آن
اين پيشامد را نميتوان جزء بيماريها برشمرد زيرا ريزش پرهاي قناري كه معمولا در اوايل زمستان پيش مي آيد در اثر سوء تغذيه و نرسيدن بعضي مواد معدني به پرنده بوجود
ميآيد.
درمان: ماليدن وازلين گليسيرين بر روي سر پرنده. اما بهترين دارو لوسيون پ.ث.ف مي باشد . اين دارو علاوه بر ضد عفوني داخلي پرنده براي سرعت رشد پرهاي قناري نيز بسيار مفيد است. از هويج رنده شده و سبزيجات تازه نيز بايد حداقل هفته اي دو بار به پرنده داده شود
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۹/۰۱، ۰۹:۲۶ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۳، ۱۲:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #11
RE: کچلی
با سلام

احتمالا در زمان تولک کمبود داشته و ناقص تولک شده !!!!! کمی گلیسیرین رو محلی که کچل شده بمالید احتمال داره پرجدید دوباره دربیاد

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۶/۰۲، ۰۹:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saman2000 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #12
(۱۳۹۰/۰۶/۰۲، ۰۱:۳۴ ق.ظ)پژواک نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه ماده دارم که 6ماه پیش تولک رفته بود و از تولک در امده ولی سرش کچل مونده و درست نمیشه چکار کنم
با تشکر
درود
احتمالا در زمان تولک شرایط تغذیه ایده آل نداشته.
بعد از زمان تولک جفت شده؟
۱۳۹۰/۰۶/۰۲، ۱۱:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #13
قناری هایی که سن بالایی دارن و معمولا در دوران جوجه کشی بالای 3 لون جوجه میدن (در رسمی های سرخ و سوخته و دارچین و طلایی بیشتر دیده شده) در فصل بعد جوجه کشی شون این مشکل براشون رخ میده که ناشی از عدم رسیدگی مناسبه
۱۳۹۰/۰۶/۰۲، ۱۲:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 196
198 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #14
سلام دوست عزیز.من ازاساتیدیادگرفتم که رسیدگی به پرنده محدود به دوران خاصی نمیشه وباید همیشه پرنده درهرحال ازویتامین ها واملاح مناسب بهرمند بشه چون بطورکلی بعضی ازفعالیت های درون بدن پرنده به همین مواد بستگی داره ازمستی گرفته تا نطفه ی پرنده ورویش مجددپروبال ها وغیره..ومن فکرمیکنم این حالت پرنده شما باتوجه به لک اون ونیازبیشتربه املاح معدنی دردوران پرسازی دوباره وکمبودی که دراین دوران ازلحاظ تغذیه ای رخ داده اتفاق افتاده باشه ناگفته نمونه عوامل دیگه ای هم دخیل هست.همنطورکه دوست عزیزمون فرمودندچرب کردن تاثیربسزایی داره.انشا....خوب میشه.موفق باشی دوست عزیز(ازاساتیدانجمن فرمودند:درمان: ماليدن وازلين گليسيرين بر روي سر پرنده. اما بهترين دارو لوسيون پ.ث.ف مي باشد . اين دارو علاوه بر ضد عفوني داخلي پرنده براي سرعت رشد پرهاي قناري نيز بسيار مفيد است. از هويج رنده شده و سبزيجات تازه نيز بايد حداقل هفته اي دو بار به پرنده داده شود .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۶/۰۲، ۰۳:۱۵ ب.ظ، توسط yory.)
۱۳۹۰/۰۶/۰۲، ۰۲:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: canary.q ، cruel ، vahid babayi ، amir Hamdi
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #15
روغن بادام هم زدم جواب داده
۱۳۹۰/۰۶/۰۲، ۰۶:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #16
(۱۳۹۰/۰۶/۰۲، ۰۲:۱۷ ب.ظ)yory نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز.من ازاساتیدیادگرفتم که رسیدگی به پرنده محدود به دوران خاصی نمیشه وباید همیشه پرنده درهرحال ازویتامین ها واملاح مناسب بهرمند بشه چون بطورکلی بعضی ازفعالیت های درون بدن پرنده به همین مواد بستگی داره ازمستی گرفته تا نطفه ی پرنده ورویش مجددپروبال ها وغیره..ومن فکرمیکنم این حالت پرنده شما باتوجه به لک اون ونیازبیشتربه املاح معدنی دردوران پرسازی دوباره وکمبودی که دراین دوران ازلحاظ تغذیه ای رخ داده اتفاق افتاده باشه ناگفته نمونه عوامل دیگه ای هم دخیل هست.همنطورکه دوست عزیزمون فرمودندچرب کردن تاثیربسزایی داره.انشا....خوب میشه.موفق باشی دوست عزیز(ازاساتیدانجمن فرمودند:درمان: ماليدن وازلين گليسيرين بر روي سر پرنده. اما بهترين دارو لوسيون پ.ث.ف مي باشد . اين دارو علاوه بر ضد عفوني داخلي پرنده براي سرعت رشد پرهاي قناري نيز بسيار مفيد است. از هويج رنده شده و سبزيجات تازه نيز بايد حداقل هفته اي دو بار به پرنده داده شود .

با سلام به دوست خوبم : من هم با نظر دوستان عزيز موافقم : قناري هر بار كه تخم ميزاره از تمامي بدنش مايه ميزاره ضمن اينكه پوسته تخم هم بيشترين كلسيم رو از بدن ماده بر ميداره . و بايستي برنامه تقويت رو براش فراهم كني . سوال من از دوستم اينه كه اين داروي لوسيون پ ث ف رو تا حالا استفاده كردي ..و از كجا تهيه كردي و قيمتش چند بود ممنون پاسخ ميدي ...
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۶/۱۲، ۰۱:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #17
سلام
بعضي از اسرار قناري بازي خيلي وقتا لو نمي ره و كسي به ديگران نمي گه ولي من با جلب رضايت يكي از دوستام راهشو پيدا كردم چند بار ديدم كه اين دوستم قناري كچل مي خره ديروز زنگ زدم بهش پرسيدم كه چطور درمانشون مي كني گفت يك نوع كنه وجود داره كه وقتي قناري تولك مي ره مي چسبه به بدن پرنده و پرهايي كه مي خواد تازه در بياره رو مي خوره و قناري كچل مي مونه براي درمان هم از پودر ضد شپش كپنس استفاده مي كرد البته الان اين پودر تو كرمان نيست شايدم با يك اسم ديگه فروخته مي شه ولي ميگفت پودر رو به گردن قناري مي زده و بعد از چند وقت قناري دوباره پر در مي آورده اميدوارم اين تاپيك رو هيچ وقت نخونه يا اگه خوند از دستم ناراحت نشه چون قناري مهمتر از پوله.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۶/۱۲، ۰۲:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #18
(۱۳۹۰/۰۶/۱۲، ۰۲:۲۶ ب.ظ)King_Hearts نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
بعضي از اسرار قناري بازي خيلي وقتا لو نمي ره و كسي به ديگران نمي گه ولي من با جلب رضايت يكي از دوستام راهشو پيدا كردم چند بار ديدم كه اين دوستم قناري كچل مي خره ديروز زنگ زدم بهش پرسيدم كه چطور درمانشون مي كني گفت يك نوع كنه وجود داره كه وقتي قناري تولك مي ره مي چسبه به بدن پرنده و پرهايي كه مي خواد تازه در بياره رو مي خوره و قناري كچل مي مونه براي درمان هم از پودر ضد شپش كپنس استفاده مي كرد البته الان اين پودر تو كرمان نيست شايدم با يك اسم ديگه فروخته مي شه ولي ميگفت پودر رو به گردن قناري مي زده و بعد از چند وقت قناري دوباره پر در مي آورده اميدوارم اين تاپيك رو هيچ وقت نخونه يا اگه خوند از دستم ناراحت نشه چون قناري مهمتر از پوله.
موفق باشيد

با سلام به دوست خوبم
به نظرم پودري كه فرموديد كپنس نيست و تلفظ دقيق اون كپكس است و اين پودر به عنوان ضد كنه و شپشك استفاده ميشده و الان بسيار كمياب است و از انواع ديگر اون در بازار با اسمهاي تجاري مشابه پيدا ميشود و از دستورالعمل شما هم بسيار متشكر ضمن اينكه تشكر كردم ولي سيتم عمل نكرد جناب ادمين راهنمايي بفرمايند
با احترام

۱۳۹۰/۰۶/۱۲، ۰۶:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Erfan ، King_Hearts ، saman2000 ، mehdi1221 ، vahid babayi
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #19
سلام
علت اشتباه تلفظ كردن اين بود كه من تلفني با دوستم صحبت كردم و هم اينكه تا حالا خودم استفاده نكردم در هر صورت تشكر از دقتي كه دارين.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۶/۱۳، ۰۶:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: katbi ، saman2000 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #20
سلام
پس اگر مشکل از اون کنه ای که گفتین باشه میشه از محلول های ضد عفنی کننده و ضد شپش و کنه هم استفاده کرد
دارو خانه های دامزشکی دارن ولی به حاطر جو سازی برای بازار اغلب پرنده فروشها همون رو به اسم اسکات میفروشن
موفق باشید
۱۳۹۰/۰۶/۱۴، ۱۰:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان