زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۰:۱۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نظرسنجی: نظر در مورد طاسی
بیماری
غریزی
قابل درمان
[نمایش نتایج]

توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.

بیماری کچلی و طاسی قناری و سهره و درمان آن

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 45
427 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #1
بیماری کچلی و طاسی قناری و سهره و درمان آن
اين پيشامد را نميتوان جزء بيماريها برشمرد زيرا ريزش پرهاي قناري كه معمولا در اوايل زمستان پيش مي آيد در اثر سوء تغذيه و نرسيدن بعضي مواد معدني به پرنده بوجود
ميآيد.
درمان: ماليدن وازلين گليسيرين بر روي سر پرنده. اما بهترين دارو لوسيون پ.ث.ف مي باشد . اين دارو علاوه بر ضد عفوني داخلي پرنده براي سرعت رشد پرهاي قناري نيز بسيار مفيد است. از هويج رنده شده و سبزيجات تازه نيز بايد حداقل هفته اي دو بار به پرنده داده شود
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۹/۰۱، ۰۹:۲۶ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۳، ۱۲:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 86
8 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #31
RE: درمان طاسی سهره من
سلام دوست عزیز
نگران نباش. منم یه سهره داشتم که گربه به قفسش حمله کرد فردای اون روز دقیقا مثل سهره شما تاس شد
اما بعد از چند ماه پرهای سرش کامل شد.
۱۳۹۰/۱۰/۱۱، ۰۴:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #32
دوست عزیز نگفتی که سهره شما چند وقته اینطوریه و یا از اول اینطور بود کلا اگر بیماری نباشه مطمئنا کمبود ویتامین دی؛آهن و کلسیم است ؛برای درمان کمبود ویتامین دی روزانه ۲سه ساعت تو آفتاب بذارش و براش پماد روغن کبد ماهی بگیر که غنی از ویتامین دی است که ازداروخانه های انسانی میتونی تهیه کنی توجه کن که باید شب به سرش بمالی توتاریکی تا ازش نخوره و نمالتش به چوب که بخواد پاکش کنه برا کمبود آهن هم براش برگ اسفناج یا ی تیکه موز بذار و برا کمبود کلسیم هم براش کف دریا بذار که از عطاری میتونی تهیه کنی
۱۳۹۰/۱۰/۱۱، ۰۵:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #33
(۱۳۹۰/۱۰/۱۱، ۰۵:۰۴ ب.ظ)silverman909 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز نگفتی که سهره شما چند وقته اینطوریه و یا از اول اینطور بود کلا اگر بیماری نباشه مطمئنا کمبود ویتامین دی؛آهن و کلسیم است ؛برای درمان کمبود ویتامین دی روزانه ۲سه ساعت تو آفتاب بذارش و براش پماد روغن کبد ماهی بگیر که غنی از ویتامین دی است که ازداروخانه های انسانی میتونی تهیه کنی توجه کن که باید شب به سرش بمالی توتاریکی تا ازش نخوره و نمالتش به چوب که بخواد پاکش کنه برا کمبود آهن هم براش برگ اسفناج یا ی تیکه موز بذار و برا کمبود کلسیم هم براش کف دریا بذار که از عطاری میتونی تهیه کنی

سلام

ببین من از این سهره ها داشتم این کارو باید بکنی

سهره رو تو یه پارچه بپیونی بطور کامل جوری که نبینه بعد غذایی که بهش می دادی کامل عوض کنی یعنی اگه بهش شاهدونه میدادی الان باید کتان بدی با 7 تخم باید اون غذاهای تا حالا می دادی دیگه ندی عوضشون کنی
بعد جاشو عوض کنی و یه میخش کنی حتما این کارو بکن نتیجه می گیری بهت قول می دم خوب می شه
۱۳۹۰/۱۰/۱۱، ۰۶:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 128
46 سپاس گرفته‌شده در 18 ارسال
ارسال: #34
از راهنمایی دوستان ممنونم. ای کارهایی رو که گفتید انجام میدم تا ببینم چطور میشه.
در ضمن اگر راههای دیگری هم وجود داره بگویید؟؟؟
باسپاس فراوان
۱۳۹۰/۱۰/۱۲، ۰۱:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saman2000 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #35
(۱۳۹۰/۱۰/۱۲، ۰۱:۵۳ ب.ظ)mpirouzmand69 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از راهنمایی دوستان ممنونم. ای کارهایی رو که گفتید انجام میدم تا ببینم چطور میشه.
در ضمن اگر راههای دیگری هم وجود داره بگویید؟؟؟
باسپاس فراوان

سلام

اون کاری که گفتم بگن عجله نکن باید صبر داشته باشی حتما خوب میشه
۱۳۹۰/۱۰/۱۵، ۱۰:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet ، saman2000 ، vahid babayi
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #36
باعرض سلام خدمت تمام دوستان واساتید محترم من اولین باره که پیام میدم بنظر بنده که چند ساله با این مشکل طاسی دست وپنجه نرم میکنم هم جوجه سهره هام چند تاشون طاس شدن وهم 2تا از کهنه هام بنده تجربه شخصی خدمو میگم علت میتونه ضعیف شدن باشه تغذیه وشرایط نگهداری ولی بهترین در مان بنظر بنده یه جای خنک کم رفت وامدوساکت یه میخ و تک دون حالا شاهدونه خوره شاهدانه یا کتون خوره کتان فقط همین اطمینان داشته از جای آبی واز نظر دانه 3روزیک بار بهش سر بزن بزار آرامش داشته باشه سریع شروع به دراوردن پرهاش میکنه با من الان 3تا جوجه دارم که همین مشکل رو داشتن اتاق بالا خونمون پشته شیشه ازچوب پرده آویزانشان کردم ویه کارتون وسطشان گذاشتم که همدیگرو نبینن دارن صاف میکنند با تشکر
۱۳۹۰/۱۰/۲۱، ۰۲:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: King_Hearts ، nazmi ، mpirouzmand69 ، omidlord ، saman2000 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 128
46 سپاس گرفته‌شده در 18 ارسال
ارسال: #37
با سلام به همه دوستان خوب
با توجه به راهنمایی های شما سهره ام خوب شد.
با سپاس فراوان
عکس قبل از درمان [attachment=2852] [attachment=2853] و بعد از درمان [attachment=2854]
۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۱۲:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #38
سلام دوست عزیز کاش میگفتی ازکدامیک از روشهای پیشنهادی استفاده کردید؟
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۱۲:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، fazlog ، saman2000 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #39
با سلام
ماده قناریم مشتاق راهنماییهای شماست اگه میشه توضیحات کامل بدید بعد از درمان اسهال تازه تو زمینه تحقیقه و و طی اون 4 تا 5 تا تار موی جدید تو سرش باز شده با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۱۲:۵۱ ق.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۱۲:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #40
(۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۱۲:۳۳ ق.ظ)silverman909 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز کاش میگفتی ازکدامیک از روشهای پیشنهادی استفاده کردید؟

پیشنهاد خوبی بود.و خواهشان آقای پیروزمند توضیح بدن که چی کار کردند و از کدوم روش استفاده کردند.فقط اگه توضیح کامل بدین ممنون میشیم
۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۱۲:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان