زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۲:۳۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بیماری گوارشی

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 9
15 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #1
بیماری گوارشی
سلام خدمت دوستان.
من یه بار چند هفته پیش به پرنده هام آب تنی دادم بعد از اون همشون اسهال شدن و چندتاشون اسهال شدید گرفتن و اونهایی که اسهال شدید داشتن زیر شکمشون یه رگ بنفش هم معلوم بود و کف قفس فضله سبز هم دیده میشد که گفتم صد در صد سرما خوردن و تفويتشون کردم و برای درمان ورم روده و اسهال هم انروفلوکساسين دادم به مدت پنج روز ولی بعدش دیدم که زیر شکم اکثرشون یکمی عجیب شده یه سیاهی زیر قفسه سينشون هست که فکر کنم کبد یا معده هستش و یه سیاهی هم دقیقا بالای سوراخ مقعدشون و رگ بنفش که امتداد داره و یکمی زردی وسط شکم که روش مویرگ های زیادی مشخص هستش.
قناری ها سرحال و بخون هستند تقریبا گفتم شاید از دادن مکل زیادی یا ويتامين زیادی بوده منتهی قطع کردن اونها هم جوابی نداد
دانشون هم کتان ارزن هستش سبزی و میوه و تخم مرغ هم کم میدم دما هم شب ها 18 و روز 22 24 هست و به این اختلاف دما هم عادت کرده اند

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۴/۱۰/۱۰، ۰۳:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #2
RE: بیماری گوارشی
هیچ کس هیچ نظری نداره دوستان؟
۱۳۹۴/۱۰/۱۲، ۰۱:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #3
هنوز اسهالن؟یه چند روز دون گرم بهشون بده شاید سردیشون شده؟
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۴/۱۰/۱۲، ۰۳:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #4
سلام
به نظر من به خاطر دونه هاي گرم وچرب دچار تورم كبد شدن.كتان وارزن و سبزيجاتي مثل برگ تربچه وشاهي بديد .نه تخم مرغ نه دانه هاي چرب ونه مولتي ويتامين استفاده نكنيد.توي عكس هاي شما من فقط چربي مي بينم.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۱۰/۱۲، ۰۷:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #5
سلام
اونچه من تو عکسها میبینم پرنده شما مشکل کبدی پیدا کرده و احتمالا سرما و ضعف و ورم روده .
نکاتی که میبایست مد نظر داشته باشید  : 1- رعایت کردن دوز انرو  2- رعایت کردن تداخل دارویی انرو ( با خانواده تتراسایکلین ها ) 3- رعایت کردن دمای مناسب ( به نظر من دمای محل نگهداری شما مناسب نیست ) دما بایستی بالای 22 باشه به شرطی که در معرض جریان هوای سرد نباشن مثلا اگر لای پنجره درز وجود داشته باشه و هوای بیرون به داخل جریان پیدا کنه موجب سرما خوردگی میشود . 4- برای درمان سرما و اسهال اکسی وت مناسب است که البته با انرو تداخل دارویی داره . 5- زیاده روی در دادن تخم مرغ و مولتی ویتامین و سبزیجات و دارو و دان فاسد یا آلوده یا کهنه و همینطور ندادن ماسه و کف دریا و سرکه سیب موجب نارحتی های کبدی و روده ای و گوارشی میشود . 6- آب تنی با آب خیلی سرد و قرار دادن پرنده در معرض جریان هوا موجب سرما خوردگی و همینطور ورم روده میشود . 
شما پرنده رو تک دون کن به کتان و ارزن ریز و تازه و دما رو درست کن و یه میخ باشن یه مدت هم آب تنی نده و براشون سیب زمینی و یا هویج پخته بذار و سرکه سیب و ماسه و کف دریا فراموش نشه و تا دو هفته دارو و ویتامین نده و بعد از دو هفته هفته ای یک روز با دوز مناسب ویتامین داده شود و اینو هم بدون که بیماری کبدی و ورم روده خوب شدنش خیلی زمان میبره و تا بهبود کامل پرنده رو خیلی انگولک نکن و تک میخ باشه .
نکته آخر اینکه هیچ چیز مثل زمان پرنده رو درست نمیکنه همیشه اینطور نیست که با دادن دارو یا غذای خاصی پرنده درست بشه . درست نمیشه که هیچ بدتر هم میشه چون کبد و گوارش پرنده بیشتر درگیر میشه و همین موجب وخیم تر شدن حال پرنده میشه .  
۱۳۹۴/۱۰/۱۲، ۱۱:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #6
خدمت سی مرغ عزیز عرض کنم که پرنده ها کاملا تک میخ هستن و اتاقشون جداست اما حقیقت یکمی از لای پنجرا ها سرما میاد حق با شماست،نزدیک دو هفته فکر کنم بشود که نه مکمل نه مولتی نه انرو هیچی ندادم به جز یه بار یه ذره تخم مرغ چون خیلی وقت بود نداده بودم با سیب که هفته ای یک بار سعی میکنم بدم و کف دریا و ماسه درجه یک که از ترکیه برام فرستادند همیشه در اختيارشونه ،فقط یه سوال که اوکسي وت رو چجوری بدم قرص هست یا شربت؟
خدمت جناب شریفی عرض کنم که بعضی هاشون گاهی اسهال میشن

۱۳۹۴/۱۰/۱۳، ۱۰:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #7
سلام
مشكل كبدي داره .همين كارهايي كه آقاي سيمرغ گفتن انجام بديد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۱۰/۱۳، ۱۲:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #8
یکی از دوستان بنده گفتن 90 درصد احتمالش هست که قارچ داشته باشند که توسط دان کهنه ايجاد شده و گفتن فلوکونازول بدم بهشون
۱۳۹۴/۱۰/۱۳، ۰۵:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #9
سلام دوست عزیز
باعرض تاسف باید خدمتتون عرض کنم تو عکس جدید که گذاشتین وضعیت پرنده شما وخیم تر شده حتی المقدور هرچه سریع تر پرنده رو به یه دامپزشک متخصص نشون بدین تا خدای نکرده وضع از این بدتر نشه و با تجویز پزشک بتونید به نتیجه بهتری برسید .

اکسی تتراسایکلین ( اکسی وت ) بیشتر دارو خانه های دامپزشکی دارن هم پودرش هست و هم قرصش . من از قرصش استفاده میکنم . یک چهارم قرص تو یه جاآبی بزرگ . سه تا پنج روز ( بستگی به وخامت حال پرنده ) و اگر بهبود حاصل نشد دو سه روز استراحت و تکرار دومرتبه یک دوره .  
به گمان بنده علت اسهال شدن بیشتر باید مشکل کبد و ورم روده باشه تا سرما . حالا شما حتما با پزشک مشورت کنید ببینید نظر ایشون چی هست و بر طبق نسخه پزشک عمل کنید چون ممکنه اکسی وت مناسب این وضعیت پرنده شما نباشه . اکسی وت برای سرما خوردگی ساده مناسبه که رنگ فضله پرنده اغلب سبز میشه . ولی برای پرنده شما که هم مشکل کبد و هم ورم روده و شاید هم تا حدودی سرما خورده است وضع کمی متفاوت و سخت میشه . توصیه من مراجعه به پزشک هست . و حتما باید جای پرنده ای که به این شدت بیمار هست گرم باشه . در مورد قارچ هم از پزشک سوال کنید .......
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۴/۳۱، ۰۴:۰۱ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۱۰/۱۴، ۰۲:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، rezaia
*
کاربر انجمن

ارسال: #10
بله جناب سیمرغ،فردا مراجعه میکنم به متخصص داخلی حق با شماست، دلیل اینکه نرفتم دکتر این بود که پرنده علائم بالینی خوبی داره در ظاهر فقط موقعی که زیر شکم رو نگاه میکنیم متوجه شدت بیماری می شویم،فردا ميرم دکتر و نتیجه رو اعلام ميکنم.
۱۳۹۴/۱۰/۱۵، ۰۱:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان