زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۳:۵۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بیماری گوارشی

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 9
15 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #1
بیماری گوارشی
سلام خدمت دوستان.
من یه بار چند هفته پیش به پرنده هام آب تنی دادم بعد از اون همشون اسهال شدن و چندتاشون اسهال شدید گرفتن و اونهایی که اسهال شدید داشتن زیر شکمشون یه رگ بنفش هم معلوم بود و کف قفس فضله سبز هم دیده میشد که گفتم صد در صد سرما خوردن و تفويتشون کردم و برای درمان ورم روده و اسهال هم انروفلوکساسين دادم به مدت پنج روز ولی بعدش دیدم که زیر شکم اکثرشون یکمی عجیب شده یه سیاهی زیر قفسه سينشون هست که فکر کنم کبد یا معده هستش و یه سیاهی هم دقیقا بالای سوراخ مقعدشون و رگ بنفش که امتداد داره و یکمی زردی وسط شکم که روش مویرگ های زیادی مشخص هستش.
قناری ها سرحال و بخون هستند تقریبا گفتم شاید از دادن مکل زیادی یا ويتامين زیادی بوده منتهی قطع کردن اونها هم جوابی نداد
دانشون هم کتان ارزن هستش سبزی و میوه و تخم مرغ هم کم میدم دما هم شب ها 18 و روز 22 24 هست و به این اختلاف دما هم عادت کرده اند

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۴/۱۰/۱۰، ۰۳:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

ارسال: #11
RE: بیماری گوارشی
من رفتم دامپزشک گفت چیزه خاصی نیست و او رگ اینا که دیده میشه به دلیل لاغر شدن قناری بر اثر اسهال هستش حالا خودتونم که میدونید دامپزشکا عادت ندارن شکم قناریو فوت کنن و بررسی کنن برا همین به اون رگ و این چیزا هم اهمیت نمیدند.لوامیزول دادن که اگه انگل داشتند برطرف شه با ویتامین ad3e.
حالا مشکل جدید من ورم روده شدید سهره منه که شکمش از پسش هم زده بالاتر و دامپزشک شربت مترونیدازول داد که چهار قطره بریزم تو دهنش ولی خیلی زیاد پف میکنه و اصلا قادر به خوردن شاهدانه نیست و منم چون دیدم نیجر رو راحت میخوره بیشتر نیجر گذاشتم واسش،قبلا بر اثر همین بیماری تلفات دادم خواستم ببینم مترونیدازول کافیه واسش؟چیز دیگه ای ندم؟غذا هم که فقط نیجر میخوره اونم خیلی کم با آب جوشیده حاوی سه قطره ad3e.
۱۳۹۴/۱۰/۲۰، ۰۵:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #12
سلام
اگر نظر شخصی منو میخواید طبق ارسال شماره 5 عمل کنید .
نکته دیگه اینکه وقتی به پرنده مولتی ویتامین یا آ د سه ایی داده میشه کلا اشتهای پرنده کم میشه چون یه جور حالت سیری به پرنده دست میده و هر چی دوز مصرفی بیشتر باشه پرنده کم اشتها تر میشه .
امید وارم هر چه زودتر مشکل پرنده هاتون حل بشه و به سلامتی کامل برسن .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۴/۳۱، ۰۴:۰۳ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۱۰/۲۰، ۰۷:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #13
در مورد مشکل جدید که فرمودین لطفابیشتر توضیح بدین . سهره رو بیرون میذارید یا داخل خونه است؟ تغذیه اش چی بوده؟  چند وقته که اینطور شده؟ اگر داخل خونه هست دقیقا کجاست و دمای محل نگهداری رو بفرمایید . علایم بالینیش چطوره؟  و اگر تونستید از پسش عکس بذارید  .
اگر بیرون هست اولین کار اینه که بیاریدش داخل خونه جایی که در معرض جریان هوا نباشه و جای پرنده باید گرم باشه و تا بهبود کامل جابجا نشه و چون میاریدش داخل خونه تا برج دو نمیشه بیرون بذاریدش  .
برای ورم روده نئومایسین ـ نئوکسی وت ( دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

) ـ سولفا ـ بیوسرین ـ و انروسدیم جواب میده . 
مترونیدازول برای از بین بردن انگل و مگاباکتر چینه دان استفاده داره .
۱۳۹۴/۱۰/۲۱، ۰۱:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ارسال: #14
جناب سیمرغ جاش تو خونه تو اتاق قناريام بود منتهی از وقتی متوجه بیماری شدم جاشو عوض کردم تو اتاقی که دمای اون بیشتره و گرمتره
الان 24 ساعت در حال پف کردنه و هرروز تقریبا پسش بیشتر باد میکنه طوری که دیگه از قفسه سينش بالاتر زده و سوره پسش به سمت پشت رفته یعنی انگار که یه تخم قناری بزرگ کردید توی شکمش من یادمه وقتی یکی از سهره هام که سر این بیماری مرد وقتی کالبد شکافيش کردیم دیدم کبدش به شدت بزرگ شده و روده هاش اندازه یه بند انگشت شده بودند
منتهی الان شاهدانه نمیخوره و فقط نیجر یا کتان سیاه میخوره منم تو قفسش هم کتان هم نیجر هم شاهدانه ریز شسته شده گذاشتم که هر کدوم رو راحت تر تونست بخوره بخوره که از گشنگي نميره که اون فقط نیجر میخوره
هر 12 ساعت طبق دستور پزشک چهار قطره مترونيدازول که با یک قطره ویتامین ad3e آغشته شده میدم ولی شاید دیگه ندم چون بعد خوردن مترو شدیدا پف میکنه و عین آدم قورت نمیده دارو رو و بعدش مدام از گلوش خس خس میکنه چینه دانشو باد میکنه یعنی کلا اذیت میشه بدبخت منم دوسش دارم هرچی از دستم بر بیاد انجام میدم فردا هم ميرم داروهایی که گفتيد رو ببینم کجا میتونم پیدا کنم
۱۳۹۴/۱۰/۲۱، ۰۴:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #15
این رو هم عرض کنم که قبل اینکه به این وضع بيوفته سهره تا مدت ها یه چیز لوله ی شکل مشخص بود تو شکمش و مدفوع سفید عین دوغ هم دیدم بعدش آروم آروم مدفوع ها یکمی زردی غلیظ مثل زردی که پرنده هنگام مشکل کبدی میگیره داشت که الان خیلی زیاد نیست بعدش اینجور باد کرد زیر شکمش
۱۳۹۴/۱۰/۲۱، ۰۴:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #16
سلام
با عرض پوزش به نظر من یه جای کارتون میلنگه . یا جا و محل نگهداری و دمای محل نگهداری یا دون و روش تغذیه شما ( مثلا دون فاسد یا کهنه یا آلوده یا استفاده زیاد در مصرف میوه وسبزیجات یا یه خواکی خاص ) یا نظافت و بهداشت قفس و محیط نگهداری و یا روش شما در سهره بازی و احیانا یک عمل نابجا ( مثلا دو هوا کردن پرنده یا گشت در پاییز و زمستان در حالی که پرنده داخل خونه بوده یا مثلا استرس شدیدی که به پرنده وارد کردین یا آب یازی تو هوای سرد یا آب بازی با آب خیلی سرد و ........... ) چون سهره خیلی به ندرت اینجوری مریض میشه . یا اینکه خودتون مریضش کردین یا اینکه یکی از موارد بالا رو رعایت نمیکنید . ( چون فرمودین قبلا هم یه همچین مورد مشابهی داشتین من این نتیجه گیری رو کردم ) 
البته باید اینو هم بفرمایید که سهره شما چه وضعیتی داره . جوجه قفسه ؟ یا کهنه قفس ؟ یا وحشیه ؟ و چند وقته دست شماست . و همینطور بفرمایید که سینه تیغ کرده یا نه ؟ گوشت تنش به خصوص سینه پرنده چه رنگیه ؟ کبود و تیره شده یا خیر ؟ رنگ نوکش چی ؟ اونم کبود و تیره شده یا نه ؟
اگر سینه تیغ نکرده و گوشت سینه و همینطور نوکش کبود و سیاه نشده پس ورم شدید روده داره . و نیازی نیست بهش مترونیدازول بدین .
در هر صورت شما باید موارد زیر رو رعایت کنید : 
1- پرنده رو به یه قفس تمیز و ضدعفونی شده با لوازم تمیز و ضدعفونی شده منتقل کنید . 2- جایی که فرمودین خوبه فقط دما بیشتر از 25 درجه نشه و یه جای بالا میخش کنید جوری که به هیچ وجه بهش استرس وارد نشه و حداقل از الان تا پایان فروردین باید یه میخ باشه و اصلا جابجا نشه چون به این زودیا خوب نمیشه . 3- دونتون رو کنترل کنید و براش شاهدونه ریز و تازه تهیه کنید و مقدار کمی هم شاهدونه ریز خندان بهش بدین . 4- به هیچ وجه بهش میوه و سبزیجات ندین و براش سیب زمینی پخته و هویج پخته بذارید و گاهی اوقات مقدار کمی شلغم خام براش بذارید . 5- هیچ وقت چیزی رو تو حلق پرنده نچکونید درسته که دکتر میگه مثلا فلان دارو رو چند قطره تو حلق پرنده بچکونید ولی بهتر اینه که شما مقدار خیلی خیلی کمی یعنی ته یه جا آبی رو آب کنید و با دوز بیشتری دارو رو تو اون آب حل کنید و بهش بدین مگر اینکه پرنده اونقد حالش وخیم باشه که اصلا نه دون بخوره و نه آب چون وقتی قطره تو حلق پرنده میچکونید هم بهش استرس وارد میشه که برای پرنده مریض سمه و هم دارو وارد ریه و شش یا مجاری تنفسی پرنده میشه که خودش حال پرنده رو وخیم تر میکنه . 6- اگر مطمئن شدید که مشکل پرنده ورم روده است به هیچ وجه نباید بهش آب بازی بدین  چون آب بازی براش خوب نیست بخصوص در زمانی که حال پرنده وخیمه و پسش به شدت باد میکنه . 7- بهترین دارو برای درمان ورم روده انروسدیم هست . 
موفق باشید  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۵/۱۰، ۱۲:۲۲ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۱۰/۲۱، ۱۲:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، gholizadeh
*
کاربر انجمن

ارسال: #17
سهره من کرمانی هستش که جوجه بود خریدم و تو قفس گل انداخته و خیلی سرحال و پر جنب و جوش بود،دونش فقط شاهدانه خالص و هفته ای يکبارم مخلوط نیجر و کاهو میدم تو شصتي،الان من هم شاهدانه و هم نیجر گذاشتم براش اون فقط نیجر میخوره ،من بقیه سهره هامو گشت میبرم ولي این چون تازه گل زده و داشت صاف میکرد تاحالا گشت نبردمش و جاش کاملا تک میخ بوده و دما هم معمولی بود،مترونيدازول رو قاطی آب کردم منتهی سريع نه نشین میشه و کاربرد نداشت،انشالله اگر خدا بخواهد فردا صبح ميبرمش یه کلینیک که با توجه به عکس هاش توی اينستاگرام کارشون تو ضمیمه سهره و قناری خیلی خوبه و مدام عکس قناری ميذارن که توی کلینیک تحت درمان هستند.
در ضمن مورد های مشابه که قبلا داشتم همگی تلف شدند و یه سری اونها از ناآگاهی بنده و یه سريشون وقتی من مسافرت بودم تلف شدند حالا الان فعلا ميرم دنبال نئوکسي وا بگردم،میشه روش مصرف و دوز اونهارو هم بگید؟ممنون
۱۳۹۴/۱۰/۲۱، ۰۶:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #18
سلام
سبزیجات به دلیل اینکه روان کننده است برای ورم روده مناسب نیست . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۵/۱۰، ۱۲:۲۴ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۱۰/۲۳، ۱۰:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
*
کاربر انجمن

ارسال: #19
سلام بردم یه دامپزشک متخصص طیور و با توجه به مشاهده میکروسکوپیک مدفوع،نتیجه برای سهره همانطور که خودم و جناب سیمرغ هم گفتیم ورم روده شدید هستش که دارو براش نیتروتن دادن که هر چقدر گشتم نفهمیدم چیه لطفا کسی میدونه بگه،برای قناری ها هم آلودگی مگاباکتری رو گفتن و پودر پروتن دادن که اونم هرچقدر سرچ کردم بازم به نتیجه نرسیدم،دارو ها هم بصورت باز هستش یعنی فله ای میخرن تقسیم میکنن ولی به خاطر معروفیت و تخصص این کلینیک در ضمینه قناری من اعتماد میکنم،البته دارو ها روشون تاریخ مصرف و دستور مصرف داره
۱۳۹۴/۱۰/۲۶، ۰۸:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #20
سلام
اسم دارو مهم نیست تخصص و تجربه پزشک در تشخیص بیماری و همینطور قابل اعتماد بودن پزشک مهمه . دارو ممکنه روس یا ترک یا ماله جای دیگری باشه . اگر دارو رو از خود پزشک گرفتین جای نگرانی نباید باشه به نظر من شما باید به پزشک اعتماد کنید و طبق دستور ایشون عمل کنید .
۱۳۹۴/۱۰/۲۷، ۰۱:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان