زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۲:۱۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاثير نور در اماده شدن قناري

مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #1
تاثير نور در اماده شدن قناري
با سلام وادب به دوستان عزيز

يكي از عوامل مهمي كه در اماده شدن قناري نر و ماده تاثير بسزايي دارد زمان روشنايي اتاق قناري ها است
چنانچه با بعضي از دوستان كه در تابستان هماهنگ ميكنيم كه به ديدن قناري هاشون تو خونه بريم اين اصطلاح رو استفاده ميكنند كه ما چراغ نداريم و زودتر بيايين ..چون در تابستان چرغ در شب روشن نميكنند...
جزاير قناري كه محل زندگي اوليه قناري ميباشد به طور طبيعي در زمستان روزها كوتاه و در تابستان روزها بلند است و فصل جفت گيري در انجا از اواخر اسفند و اوايل بهار شروع ميشود و درجه حرارت بسيار مناسب است براي همين است كه اساتيد ميگويند فصل بهار جوجه هاي بهتري ميگيرند .
درعين حال انسان اين برنامه زماني را تغيير داده است و از اوايل فصل پاييزقناري را اماده ميكند تا بتواند بدين وسيله درجه حرارت ثابت تري رافراهم نموده و جوجه بيشتري بگيرد
در عين حال مبحث نور دادن و روشنايي اتاق قناري بايد با مكانيزم مناسب و يكنواختي انجام شود تا قناري تصور كند كه فصل بهار امده و روزها بلند شده است و با افزايش هورمون ***** قناري نر اماده و ماده نيز به همين نسبت خودش را براي جفت گيري مهيا ميكند..چه انكه داروهايي كه در بازار به عنوان ..كانتو ...canto ميباشد همين كار را بطور مصنوعي انجام ميدهند..كه به نظر من استفاده از ان كار مناسبي نخواهد بود ..
با شرط اينكه تمامي موارد قناري منظم باشد
به نظر من افزايش نور بايد طوري به حداكثر خود برسد كه از ابتداي اذرماه قناري ها جفت شوند و در پايان فروردين يا ارديبهشت به پايان برسد و قناري ها از هم جدا شوند ..در حالت استاندارد هم عكس زير را براي دوستان قرار ميدهم اميدوارم اساتيد اظهار نظر كنند

بندانگشتی (ها)

۱۳۹۰/۰۷/۲۷، ۰۸:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 16
سپاس‌ها: 320
767 سپاس گرفته‌شده در 103 ارسال
ارسال: #21
RE: جدول نوردهی سالیانه کلوپ قناری گیلان
با تشکر و عذرخواهی از دوستانی که جدول را دانلود کردند لطفا" جدول اصلاح شده را مجددا" با آخرین تغییرات و اصلاحات دانلود یا مطالعه فرمایید
این جدول مخصوص استان گیلان و اب و هوای این استان میباشد دوستان میتوانند با توجه به شرایط محیط زندگی اصلاحات لازم را انجام دهند
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۴/۱۷، ۰۹:۴۴ ب.ظ، توسط کلوب قناری گیلان.)
۱۳۹۱/۰۴/۱۷، ۰۹:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، hossein.a.88
مدیر بازنشسته

ليسانس
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #22
RE: جدول نوردهی سالیانه کلوپ قناری گیلان
با سلام و ادب به دوستان خوبم:

لطفا به اين قسمت در خصوص تاثير نوردهي مراجعه نماييد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با تشكر
۱۳۹۱/۰۴/۱۸، ۰۶:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، majid*h ، pezhman ، رحمانی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 26
97 سپاس گرفته‌شده در 39 ارسال
ارسال: #23
RE: تاثير نور در اماده شدن قناري
سلام و خسته نباشید به همه دوستان

من جایی که قناریهامو نگه میدارم تقریبا جایه 5 -6 تا قفس رو براحتی میده
جایه خوبیه هم از نظر دما هوا دهی نور ..
فقط یه چیزی لامپی که واسشون گذاستم زرده لامپ سفید نیست.
اگه بخوام از این لامپ های کم مصرف بزارم دما یکم میاد پایین الان بین 24 25 هست ولی وقتی لامپه نباشه 22 23 میشه
حالا بنظر شما لامپ زرد مشکلی بوجود نمیاره ؟
قناریها رو خودم دیدم جفت گیری کردن چال هم گذاشتم واسش یه تیکه دستمال کاغذی گذاشتم تیکش کرد ماده و بردش تو لونه فهمیدم که نزدیکه
ولی هنو تخم نزاشتن از صبح تا ساعت 5 ساکتن ساعت 5.5 تا 6 شروع میکنن خوندن الان 4 5 روزه نمیدونم چرا اینجوریه

بنظرتون اصلا اینا آماده هستن یا نه ؟
نور مستقیم م÷لا 2 متر فاصله داشته باشه مضر نیست ؟ ( البته من یه دستگاهی گذاشتم نور رو کم و زیاد میکنه لامپ 100 رو میکنم 80 یا 70 )
نور زرد یا سفید بهتره ؟
واسه اینکه هی جفت گیری کنن چی بدم بهشون؟ ( البته تازه کارن اولین بارشونه )(بهشون به غیر از دون اصلی خرفه - سیب - کاهو - یکم هویج - 3 روزی یکم تخم مرغ )

دیگه به خوبیه خودتون ببخشید همه سوالهامو همینجا مطرح کردم .
۱۳۹۱/۰۸/۲۷، ۰۸:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #24
(۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۰۸:۱۷ ب.ظ)jaffar_136 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من یه جفت قناری دارم که جاشون از نظر حرارت بین 25 تا 30 هستش روشنایی از موقع طلوع خورشید تا 10 شب هستش تمام مدت سال! دانی که بهشون می دم شامل ارزن، تخم کتان، شاه دانه، تخم منداب، شغلم، سیاه دانه، تخم گشنیز بصورت مخلوط. قناری نرم گلستر هستش ماده معمولی قد ماده خیلی بلنده. جاشون بین گل و بوته هستش که به نظر خودم و کسانی که دیدنشون جای خیلی عالیی دارند ولی....
خدا خیرشون بده هر ماده تخم می ذارن همیشه 4 تا میذارن که هر 4 تا بیرون میان ولی مشکلی که هستش زشتترین جوجه رو برای بزرگ کردن انتخاب می کنند تو هر دور که جوجه ها بیرون میان حتماً یه دونه سفید بدون خال هستش ولی بهش توجه نمی کنند و فقط به اونی که از همه زشتتر هستش توجه می کنن و بزرگش می کنن.
برام جالبه که چرا این جوری می کنند؟
کسی تا به حال به این مورد برخورد کرده؟
اگه کسی راهنمایی داره برای اینکه حداقل یکی از بچه های سفیدشون رو بزرگ کنن بهم ارائه کنه خیلی از این بابت ناراحتم!!!
اینم بگم که 90 درصد جوجه های بزرگ شده نر هستن و در آواز خوندن خیلی قهار هستن!

باسلام

شما باید جوجه هایی رو که میبینین خوب تغذیه نمیشن دستی تغذیه کنین تا یه چند روزی که کمی جون بگیرن دیگه معمولا خود والدین غذا میدن و بزرگشون میکنن فقط روزهای حیاتی همون چندروز اول پس از تولده . خود من شاید پارسال 6 7 تا جوجه رو به همین روش به ثمر رسوندم وگرنه مرده بودن.

موفق باشید

:basa (159):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۱/۰۸/۲۷، ۱۰:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #25
(۱۳۹۱/۰۸/۲۷، ۱۰:۲۰ ق.ظ)hamid@line نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۰۸:۱۷ ب.ظ)jaffar_136 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من یه جفت قناری دارم که جاشون از نظر حرارت بین 25 تا 30 هستش روشنایی از موقع طلوع خورشید تا 10 شب هستش تمام مدت سال! دانی که بهشون می دم شامل ارزن، تخم کتان، شاه دانه، تخم منداب، شغلم، سیاه دانه، تخم گشنیز بصورت مخلوط. قناری نرم گلستر هستش ماده معمولی قد ماده خیلی بلنده. جاشون بین گل و بوته هستش که به نظر خودم و کسانی که دیدنشون جای خیلی عالیی دارند ولی....
خدا خیرشون بده هر ماده تخم می ذارن همیشه 4 تا میذارن که هر 4 تا بیرون میان ولی مشکلی که هستش زشتترین جوجه رو برای بزرگ کردن انتخاب می کنند تو هر دور که جوجه ها بیرون میان حتماً یه دونه سفید بدون خال هستش ولی بهش توجه نمی کنند و فقط به اونی که از همه زشتتر هستش توجه می کنن و بزرگش می کنن.
برام جالبه که چرا این جوری می کنند؟
کسی تا به حال به این مورد برخورد کرده؟
اگه کسی راهنمایی داره برای اینکه حداقل یکی از بچه های سفیدشون رو بزرگ کنن بهم ارائه کنه خیلی از این بابت ناراحتم!!!
اینم بگم که 90 درصد جوجه های بزرگ شده نر هستن و در آواز خوندن خیلی قهار هستن!

باسلام

شما باید جوجه هایی رو که میبینین خوب تغذیه نمیشن دستی تغذیه کنین تا یه چند روزی که کمی جون بگیرن دیگه معمولا خود والدین غذا میدن و بزرگشون میکنن فقط روزهای حیاتی همون چندروز اول پس از تولده . خود من شاید پارسال 6 7 تا جوجه رو به همین روش به ثمر رسوندم وگرنه مرده بودن.

موفق باشید

:basa (159):
با سلام

مشكل اين دوست خوبمون كه ميتوانند رنگ پر جوجه ها رو تشخيص بدهند اينكه از مكمل و غذاي تخم مرغي تا تقريبا دو ماهگي استفاده نميكنند و و نر در اين صورت قادر به تغذيه تمام جوجه ها تا مرحله مسقل شدن جوجه ها را ندارد با تشكر
اميدوارم با توجه به تاريخ ارسال اين دوستمون متوجه اشتباهشون شده باشد
۱۳۹۱/۰۸/۲۷، ۱۰:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ديپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 142
20 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #26
با سلام من خوب متوجه نميشم خوده نور بايد كم بشه يا زمان نور
۱۳۹۲/۰۶/۱۸، ۱۰:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 61
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #27
لطف کنید یک لینک جدول زمان بندی برای نور رو بزارین من هم استفاده کنم با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۱۹، ۰۵:۵۷ ب.ظ، توسط jiber.)
۱۳۹۲/۰۶/۱۹، ۰۵:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #28
سلام

چند نكته درباره نوردهي و نور خورشيد

قناري بازهاي آماتور معمولا براي آماده كردن قناري روي دانه وتغذيه تاكيد مي كنند در صورتي كه نور دهي را جدي نمي گيرند. 
نور خورشيد نه تنها بر روند آماده شدن قناري وسهره تاثير مي گذارد بلكه روي رنگ آوري آنها هم تاثير بسزايي دارد. اغلب سهره بازان درباره  تاثير نور در رنگ آوري سهره اطلاع دارند اما در مورد قناري اين مساله مورد توجه قرار نمي گيرد.
چنانچه قناري هاي رنگي مخصوصا رنگ طلايي طي مدت پرريزان تحت تابش نور ملايم خورشيد باشند رنگ آنها به صورت قابل ملاحظه اي پر رنگ تر خواهد شد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۷/۲۸، ۰۱:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان