زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۲:۱۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاسی سهره

*
کاربر انجمن

ديپلم
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 180
34 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #1
تاسی سهره
با سلام به همه سره بازان -میخواستم یه سئوال بپرسم اگر کسی جوابشو میدونه به منم یاد بده ممنون میشم -من یکی از سهرهام شب عید شروع کرد به ریختن پرهای پشت سروگردنش"دیگه نتونستم تنش کنم .بعد از یک ماه رفت تو لک حالا که از تو لک در اومده پشت سرو گردنش تاس تاسه /میخواستم بدونم باید چیکار کنم ؟ ضمنا الان داره کوتاه بلند میخونه .اگر کسی میتونه کمکم کنه ممنون میشم -سپاس مرلین
۱۳۹۱/۰۶/۱۸، ۰۳:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #2
RE: تاسی سهره
(۱۳۹۱/۰۶/۱۸، ۰۳:۰۹ ب.ظ)مرلين نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به همه سره بازان -میخواستم یه سئوال بپرسم اگر کسی جوابشو میدونه به منم یاد بده ممنون میشم -من یکی از سهرهام شب عید شروع کرد به ریختن پرهای پشت سروگردنش"دیگه نتونستم تنش کنم .بعد از یک ماه رفت تو لک حالا که از تو لک در اومده پشت سرو گردنش تاس تاسه /میخواستم بدونم باید چیکار کنم ؟ ضمنا الان داره کوتاه بلند میخونه .اگر کسی میتونه کمکم کنه ممنون میشم -سپاس مرلین

مرلین جان سلام
در مورد تاسی سهره بارها و بارها در انجمن بحث و تبادل نظر شده , لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید , در قسمت جستجو , موضوع مورد نظر رو سرچ کنید و در صورت نبودن , تاپیک بزنید.
با تشکر

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۱۹، ۰۵:۰۳ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۰۶/۱۸، ۰۶:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
12 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #3
بهترين روش براي درمان تاسي سهره: من اين روش رو بكار بردم و كاملاً موفق بودم استفاده از خوراك تخم مرغي در نصف روز و آبتني هر روز تو وان به اين صورت كه يه شيشه داروي ضد قارچ ماهي كه در آكواريوم ميريختم تهيه كردم و در هر وان سهره ام فقط 2 قطره ميريختم اين دارو  اگر سهره بخوره هيچ اتفاقي براش نميفته و هم اينكه بسيار ارزان من توي آ ب آبتني سهره كچلم ريختم و بعد از 10الي 15 روز شرو ع به پر كردن كرد من اين سهره كچل و زشت رو 10 هزار تومان خريده بودم و وقتي كه پر كرد  خيلي خيلس هم قشنگ شد به قيمت خيلي مناسب به يكي از دوستانم دادم كه اون هم خيلي راضي بود(پس چي شد:2 قطره داروي ضد قارچ ماهي در وان و تخم مرغ در نصف روز)
۱۳۹۲/۰۷/۲۵، ۰۴:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #4
آبی رنگ نمیشه؟من داروی ضد قارچ برا ماهیام دارم آبیه.تاسی سهره به خاطر 1.شپشک 2.سو تغذیه هست
فکر میکنم به خاطر تغییر تغذیه کمبوداش جبران شده و پر در آورده.
۱۳۹۲/۰۷/۲۵، ۰۷:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 61
100 سپاس گرفته‌شده در 27 ارسال
ارسال: #5
(۱۳۹۱/۰۶/۱۸، ۰۳:۰۹ ب.ظ)'مرلين' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
همین طور که کاربر 87654 گفتن این بیماری قارچ هست ودرمان های مختلفی داره من به شخصه از ذهر سیگار استفاده میکنم به طوری که سیگار مگنا قرمز که زهر بالایی داره دریک استکان متوسط میریزیم وبه مدت دوروز با مخلوط کردن با آب بریزیم بعدازدوروزاز آب ان برای درمان استفاده کنید ((باانگشتان دستتون به جایی که تاس شده بمالید)

۱۳۹۲/۰۷/۲۶، ۰۶:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 9
69 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #6
 سلام اول قفسشو عوض کن تا انداختیش تو قفس جدید یه نمعه اب باپاش روش شورتک بزن ویه میخش کن و تخم کاسنی هم یه شستی براش بزارتاصاف کنه 
۱۳۹۲/۰۷/۲۶، ۰۱:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #7
در بیماری های قارچی پوستی محل ضایعه کاملا مشخص و پوسته ریزی داره و اگر یک بار پرنده ای که به قارچ پوستی مبتلا ست ببینید تشخیص بسیار راحته و درمان هم استفده پماد کتوکونازول کلوتریمازول و دیگر داروهای ضد قارچی فقط تو همون محل دوبار تو 24 ساعت هست در صورت گسترش زیاد استفاده از ضد قارچ خوراکی همراه با درمان موضعی پیشنهاد میشه.
در مورد قناری و سهره این مدل قارچهای پوستی بسیار نادر هست و عفونت های قارچی پا و انگشتان شایع تر هست که ایجاد پینه میکنند.
در مورد سهره که اغلب شپشک عامل خورده شدن پر هست استفاده از داروی آیورمکتین توصیه میشه نیکوتین سیگار هم از قوی ترین حشره کشها هست و علت موفقیت شما هم در استفاده از سیگار همین نیکوتین هست و مرگ شپشکهایی که داخل پرها هستند و با چشم قابل دیدن نیستند(نه شپشک قرمز) به اشتباه در بین سهره بازها قارچ جا افتاده این بیماری.
۱۳۹۲/۰۷/۲۶، ۰۳:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #8
با سلام خدمت دوستان در مورد بیماری مسعود گل تو ضیح دادن 2 مورد میمونه اول کمبود ویتامین من با قطره سری مودا جبران میکنم چون مورد کاربریش فقط جهت پر سازی هست مورد بعدی استرس هست که بیشتر سهره ها دلیل کچلی سرشون بخاطر استرس هست که باید یا زیر روکش یا یه جای خیلی کم نور میخش کنید تا آرامش داشته باشن و سریع شروع به پر سازی میکنن دلیل دیگه ای نمیتونه باشه بجز این 4 موارد لطفا برسی کنید

1 شپشک 2 بیماری قارچی که خیلی امکانش کمه 3 کمبود ویتامین جهت پر سازی 4 استرس که معمولا باعثش مکانهای شلوغ و جا به جایی بی مورد.
۱۳۹۲/۰۷/۲۷، ۱۰:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 396
340 سپاس گرفته‌شده در 117 ارسال
ارسال: #9
سلام اقای دهن باز میشه در مورد این قطره یکم بیشتر توضیح بدید و عکسی هم اگر دارید عکسشو بزارید
و اسم لاتینش و همچنین قیمتشو بفرماید و طرز مصرفشو

ودر مورد استفاده از نیکوتین سیگار و نحوه استفادش یه توضیحات کاملی بفرمایید

سپاسگرارم
۱۳۹۲/۰۷/۲۷، ۱۰:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #10
با اجازه استاد عزیزم جناب دهن باز این ترکیباتی هست که تو کاتالوگ شرکت لاتک برای سری مودا نوشته.
Composition
Lactose 2%; sacarose 2%; additives (per 100ml); methionine 2,5g; betaine 5g; choline chloride
6,5g; potassium iodide 0,2g; vit E 0,05g; vit B 0,02g, vit B2 0,06g; vit B9 0,03g; Nicotinamide
1,5g; calcium pantothenate 1g.
مولتی ویتامین و آمینو اسید هست.به دلیل دارا بودن آمینو اسید متیونین تو پر سازی استفاده میشه چون مهمترین آمینو اسید برای پر سازی متیونین هست.
در مورد نیکوتین یک پاکت سیگارو پودر میکنند و یک قاشق مربا خوری دوروز تو یه بطری آب یا نوشابه میریزند تا نیکوتینش حل بشه چون نیکوتین ترکیب محلول تو آب هست وبعد توی قفس و روی پرنده اسپری میکنند ولی به دلیل بوی بد و اینکه ماندگاری نیکوتین و خاصیت حشره کی اون* یک هفته هست* بهتره از داروخانه دامپزشکی قطره(ویال 50 سی سی تزریقی) آیور مکتین با اسم تجاری عرفا مکتین بخرید که بین پرنده بازا به قطره پشت گردنی معروف شده به قیمت حدود 4 هزار تومان و یک قطره استفاده کنید و ماندگاریش چندین ماه هست.توضیحات کامل رو تو قسمت شپشک مطالعه کنید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۲۹، ۱۰:۴۳ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۷/۲۸، ۱۲:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان