زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۷:۵۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع آواز خواندن و نخواندن قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1
3 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع آواز خواندن و نخواندن قناري
حدود يك ماه است يك قناري تهيه كرده ام كه قبلا قشنگ ميخونده است امام حدود دو ماه است ديگه نمي خونه و گهگاهي به مدت چند ثانيه ميخونه و باز تا حدود يك روز بعداز خوندن ميره. دليلش چيه و راه چاره اش را بهم بگيم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۱/۳۱، ۰۵:۲۲ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۲/۰۴، ۰۱:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، barad2012 ، vahid babayi
صفحه 26 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #251
RE: تايپيك جامع آواز خواندن و نخواندن قناري
سلام
نر يكساله خودش دهن برداشته نياز به آموزش نداره. من كه خودم اصلا حوصله دهن دار كردن با سي دي را ندارم.واقعا مشكله ويه جاي خلوت نياز داره تا بقيه اذيت نشن.بهترين راه استاد (قناري دهندار) هست.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۳/۱۳، ۱۱:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، seraj ، rahimzade74
*
کاربر انجمن

محصل...
سپاس‌ها: 89
30 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #252
(۱۳۹۳/۰۳/۱۳، ۱۰:۵۶ ق.ظ)'rahimzade74' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۳/۰۳/۱۳، ۱۰:۴۲ ق.ظ)'seraj' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
برای قناری از یه آواز استفاده میکنن (برای یاد گیریش ) یا از آواز های مختلف؟مثلا یه آواز رو باید چه مدت براش گذاشت؟
وقتی قناری تولک میری چطور باید باشه ؟
قناریم تقریبا 1 سالس و ریزه خونی میکنه...

سلام
فرقی نداره چون به نظر من قناری با توجه به شرایط محیطی آواز های مختلفی میخونه،من خودم به شخصه امتحان کردم،اما خب شبیه به همان آواز های قبلی میخونه

اگه قناریتون از نژاد معمولی از نظر آواز خوانی هستش خیلی روش زحمت نکشید.و به جوجه کشی فکر کنید

اما اگر از نژاد رولر یا هارز رولر هستش خب ارزش وقت گذاری داره(با دهان بسته آواز میخونن)

برای آموزش هم بهترین کار اینه که یه قناری نر خوش آوار بذارید تو اتاق محل نگهداری اما در قفس دیگه،قناری باید بخونه بخون باشه و یکسره بخونه

راه دوم استفاده از نواره که خودتون خسته میشید

بله با دهن بسته آواز میخونه
اگه نتونم یه قناری دیگه برای آموزشش بخرم باید چیکار کنم؟
یه نوع آهنگو واسش مثلا چند روز پخش کنم؟
کلا نمیدونم چیکار کنم....

۱۳۹۳/۰۳/۱۳، ۱۱:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #253
سلام
روزانه حداقل 3ساعت در چند نوبت براش آواز پخش كنيد.دستگاه پلير با وضوح صداي خوب.درجه صدا ثابت. جاي خلوت.صبح ظهر شب .شما صبر كن اگر خودش آواز نخوند اون موقع نياز به آموزش داره.قناري يك  ساله نياز به آموزش نداره. اگر خوند وصداش خوب نبود موقعي كه تولك شد بايد از استاد استفاده كني.آموزش آواز براي جوجه هاي زير شش ماه هست.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۳/۱۳، ۱۱:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، seraj ، rahimzade74 ، هیوا
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 121
223 سپاس گرفته‌شده در 77 ارسال
ارسال: #254
(۱۳۹۳/۰۳/۱۳، ۱۱:۲۰ ق.ظ)'seraj' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بله با دهن بسته آواز میخونه
اگه نتونم یه قناری دیگه برای آموزشش بخرم باید چیکار کنم؟
یه نوع آهنگو واسش مثلا چند روز پخش کنم؟
کلا نمیدونم چیکار کنم....

منظور از با آواز خوندن با دهان بسته اینه که آواز کامل رو با دهان بسته بخونه،مثل این:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ریزه خونی رو اکثرا با دهان بسته انجام میدن،بعد میرسه به کوتاه بلند خوانی که نیمی بسته و نیمی باز هستش

بعد هم که کامل خوندن

توضیحات تکمیلی:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

باقی سوالاتون رو هم که آقای بخشی پاسخ کامل دادند

۱۳۹۳/۰۳/۱۳، ۰۱:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: seraj ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #255
کم خوانی قناری
سلام 
سوالم از شما اینه که مدت چهار سال قناری رو دارم و اول خيلی خوب میخوند چندین بار جفتش زدم ولی موفق به جوجه کشی نشدم  الان مدت  یه سال هست ک یا اصلا نمیخونه یا روزی 5 دقیقه ریزه خوانی میکنه  و خواندش در هم شده ترتیبی درست نیست  چربی نداره میوه و سبزیجات بهش میدم سیب خیار

دانه مخلوط بهش میدم اما خوب نمیشه میخواستم ببینم چشه اینم بگم وقتی دستت رو میبری پیشه قفس پراشو باز میکنه انگاری میخواد بهت حمله کنه یه صداهای هم ازش در میاد موقه حمله لطفا منو راهنمای کنید
۱۳۹۳/۰۳/۲۰، ۰۱:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #256
سلام
شما زير شكمش را نگاه كن ببين چه جوريه بيا توضيح بده.اگر تونستي عكس بذار. خيار نده.كتان 4پيمانه+ارزن يك پيمانه غذاي اصليش هست.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۳/۲۰، ۰۱:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، هیوا
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #257
اینم دوتا عکس چربی نداره 
اینم دونه ای هست ک الان بهش میدم 

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۳/۲۰، ۰۱:۳۳ ب.ظ، توسط rahimgms.)
۱۳۹۳/۰۳/۲۰، ۰۱:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #258
سلام:
این قناری سنش خیلی بیشتر از 4ساله.ضمناً با دونه هایی که شما بهش میدی(کافشه وشاهدونه و...)حتما چربی گرفته.مطابق گفته های آقای بخشی عمل کنید.ضمناً برگ تربچه وآبتنی فراموش نشه .از پرهاش معلومه که خیلی کم آبتنی کرده،ابتنی پرنده رو به وجد میاره.

۱۳۹۳/۰۳/۲۰، ۰۴:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #259
(۱۳۹۳/۰۳/۲۰، ۰۱:۲۸ ب.ظ)'rahimgms' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اینم دوتا عکس چربی نداره

اینم دونه ای هست ک الان بهش میدم 

سلام
قناري شما ظاهرش پير هست.عكس از زير شكمش بذار.دانه قناري شما خيلي چربه واحتمالا چربي راه گلو را تنگ كرده.به موضوع چربي در بخش بيماريهاي قناري مراجعه كنيد.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۳/۲۱، ۰۶:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 110
97 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #260
RE: بحث پیرامون قناری های پرتقالی!
سیلام دوستان :-) من دیروز یه قناری سرخ از یکی از آشناها که قناری باز خوبی بوده گرفتم که به شرط سلامت بعدا پولشو بدم. گفتم ۶دانگه? گفت نه دیگه تو این فصل خیلی نمیخونه ولی به شرط ۶دانگ خوندن ۲ماه دیگه بهم دادش. جوجه آبان پارسالم هست. درمورد رنگشم گفت بهش هویج و فلفل دلمه بدی میشه رنگ خون. اونجا یک ربع ساعت بررسیش کردم جست و خیز معقول داشت بدن درشتی داره با پاهای قوی و کلا سالمه از لحاظ ظاهر. اما از دیروز عصر که آوردمش خونه روزه سکوت گرفته یه گوشه نشسته به حالت استراحت فقط تماشا میکنه. نه جیک جیک میکنه نه جست و خیز داره نه حتی جواب ورجه وورجه و داد و هوار ماده رو میده. درحالیکه جوجه ماده خودمو وقتی گرفته بودم همسن همین بود ولی خیلی شیطون بود الانم هست. فیلمم ۶۰ ثانیه گرفتم شد ۳۰ مگابایت لینکش این زیر هست .اینم عکساشون! بالایی ماده خودمه پایینی نر که دیروز خریدم. اساتید اگه میدونید مشکلی هست بفرمایید تا پسش بدم.تازه خوندم که درشت باشن خوب نیست! راهنماییم کنین لطفا...

۱۳۹۳/۰۴/۰۱، ۰۷:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان