زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۷:۲۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع آواز خواندن و نخواندن قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1
3 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع آواز خواندن و نخواندن قناري
حدود يك ماه است يك قناري تهيه كرده ام كه قبلا قشنگ ميخونده است امام حدود دو ماه است ديگه نمي خونه و گهگاهي به مدت چند ثانيه ميخونه و باز تا حدود يك روز بعداز خوندن ميره. دليلش چيه و راه چاره اش را بهم بگيم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۱/۳۱، ۰۵:۲۲ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۲/۰۴، ۰۱:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، barad2012 ، vahid babayi
صفحه 29 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #281
RE: تايپيك جامع آواز خواندن و نخواندن قناري
سلام
ممكنه هنوز تو لك باشن.شما هفته اي يك بار بادام+پسته ميكس كن بهشون بده.مولتي ويتامين،كاهو،سيب،تخم مرغ.اگر مشكل نداشته باشن ونر باشن تا آخر تابستون به خوندن ميافتن.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۶/۱۵، ۰۷:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

زیر دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 227
152 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #282
(۱۳۹۳/۰۶/۱۵، ۰۷:۴۷ ق.ظ)'محمدمهدی بخشی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
ممكنه هنوز تو لك باشن.شما هفته اي يك بار بادام+پسته ميكس كن بهشون بده.مولتي ويتامين،كاهو،سيب،تخم مرغ.اگر مشكل نداشته باشن ونر باشن تا آخر تابستون به خوندن ميافتن.

با تشکر که پاسخ دادید
این برنامه ی غذایی مناسبشون هست؟؟؟
از این برنامه برای آماده کردن قناری ماده هم می شود استفاده کرد آیا؟
شنبه : دان اصلی { کتون و ارزن به نسبت 4 به 1} - کف دریا - کاهو
1 شنبه : دان اصلی- کف دریا - هویج
2 شنبه : دان اصلی - کف دریا - مخلوط پسته و بادام و نبات سفید{ 2 پسته و 2 بادام و یه بند انگشت نبات }
3 شنبه : دان اصلی - کف دریا- مولتی ویتامین- سفیده ی تخم مرغ- آبتنی
4 شنبه : دان اصلی- کف دریا- هویج-
5 شنبه : دان اصلی - کف دریا- سیب رنده شده
جمعه : دان اصلی- کف دریا- مقداری هفت تخم

۱۳۹۳/۰۶/۱۵، ۰۸:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #283
سلام
برنامه خوبيه فقط سعي كن از هر كدام زياد بهش ندي تا چربي نگيره چون چربي خودش عامل نخوندن وخوب مست نشدن هست.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۶/۱۵، ۰۹:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، hidrane ، MIG_MIG ، meisam_th1980 ، هیوا
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 399
300 سپاس گرفته‌شده در 114 ارسال
ارسال: #284
(۱۳۹۳/۰۴/۰۲، ۰۸:۱۰ ب.ظ)محمدامين كاوسی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
 از سر وصدا خوششون میاد  مثلا قناری  یا سهره های که جلو مغازه میذارن بیشتر میخونن چون سر صدا هست تو خیابون  ویجورایی با شلوغی صدا ها لج میکشن 
با صدای موزیک هم میخونن/و مشکلی نداره
موفق باشید

سلام.

من دیدم قناری هایی رو که جلو مغازه ها هستن و قرص و محکم میخونن و این دو تا سؤال به ذهنم رسیده که می پرسم. ممنون میشم هر کدوم از دوستان پاسخ بدن.

1) اگه قناری در اثر سر و صدای زیاد به خوندن بیفته نشونه ی مست بودن اونم هست؟ یا اینکه واسه قناری بالغ موزیک پخش کنیم و یا جای پر سر و صدا بذاریمش به خوندن میفته حالا چه مست باشه چه نباشه؟

2) معمولا میگن قناری رو جای آروم و کم رفت و آمد نگهداری کنین. اما شما میگی از جای پر سر و صدا خوششون میاد. بالاخره جای آروم یا پر سر و صدا؟

ممنون.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۷/۰۶، ۱۲:۳۴ ب.ظ، توسط mohsenz2006.)
۱۳۹۳/۰۷/۰۶، ۱۲:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #285
سلام
1_قناری تا آماده نباشه هرجای که بذاریدش مست وشلاقی نمیخونه ،جوجه قناری هم اگه صدا موزیک تند ویا تو شلوغی باشه ریزه خونی میکنه.کلا با شلوغی عکس العمل نشون میدن/ولی اگه قناری تولک باشه جا شلوغ هم باشه نمیخونه.((((البته همه ی قناری ها مثل هم نیستن،قناری خودم تو اوج پرریزی وتولک مست میخوند))))
2_جای خلوت وکم رفت وآمد برای زمانی که جفت هستن ویا تولک هستن مناسبه تا اذیت نشن
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۷/۰۶، ۱۲:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سیکل
سپاس‌ها: 4
16 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #286
سلام بنده بعد از مدتی برگشتم ب سایت خوبتون اینبار با یک جفت یکسر صلایی
سوال 1/نرم احساس میکنم لکنت زبان داره و به خوبی نمیتونه بخونه ک ماده مست شه دمش هم یک پر داشت خریدم الان داره بقیش در میاد خیلی وول میخوره تاب نداره مشکلش فقط کم خونیه اول صبح و بعدازظهر ک چراغ روشن میکنم میخونه

2/ماده ام ب نظرم نیمه اماده هست یک مدت همو نمیدیدن فقط صدا میکردم همونطور ک گفتم نرم اول صبح و بعدازظهر ک چراغ روشن میکنم میخونه و روی ماده تعثیر نداره 
الان اینارو کنار هم قفساشون ب اندازه یک وجب فاصله هست تمام حرکات امادگی رو جفتشون دارن
ولی نمیدونم چرا نره نمیخونه و یکسره وووول میخوره و ماده کاغذ پاره نمیکنه و دوست داره بره سمت نر

داستان عجیبیه رسمی داشتم هم خریدمش جفت خورد و جوجه خوب کشیدم حتی تو دستم میگرفتم میخوند اینا یکسرن

با این حال نظر شما چیه من یک هفته مراحل اماده سازی رو انجام دادم عاشقتونم این سایت
۱۳۹۳/۰۸/۰۸، ۰۲:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 399
300 سپاس گرفته‌شده در 114 ارسال
ارسال: #287
(۱۳۹۳/۰۸/۰۸، ۰۲:۰۴ ب.ظ)amirhs نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بنده بعد از مدتی برگشتم ب سایت خوبتون اینبار با یک جفت یکسر صلایی
سوال 1/نرم احساس میکنم لکنت زبان داره و به خوبی نمیتونه بخونه ک ماده مست شه دمش هم یک پر داشت خریدم الان داره بقیش در میاد خیلی وول میخوره تاب نداره مشکلش فقط کم خونیه اول صبح و بعدازظهر ک چراغ روشن میکنم میخونه

2/ماده ام ب نظرم نیمه اماده هست یک مدت همو نمیدیدن فقط صدا میکردم همونطور ک گفتم نرم اول صبح و بعدازظهر ک چراغ روشن میکنم میخونه و روی ماده تعثیر نداره 
الان اینارو کنار هم قفساشون ب اندازه یک وجب فاصله هست تمام حرکات امادگی رو جفتشون دارن
ولی نمیدونم چرا نره نمیخونه و یکسره وووول میخوره و ماده کاغذ پاره نمیکنه و دوست داره بره سمت نر

داستان عجیبیه رسمی داشتم هم خریدمش جفت خورد و جوجه خوب کشیدم حتی تو دستم میگرفتم میخوند اینا یکسرن

با این حال نظر شما چیه من یک هفته مراحل اماده سازی رو انجام دادم عاشقتونم این سایت

سلام.
این شرح حالی که دادین نشون میده قناری هاتون برای جفت شدن آماده نیستن.
۱۳۹۳/۰۸/۰۸، ۰۴:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #288
قناری نر شما با این شرح حالی که دادی تازه داره صاف میکنه و الان داره ریزخونی و کوتاه بلند میزنه.بهش رسیدگی کنید تا اماده بشه.
از دون مخلوطی که نیجر و چند عدد شاهدونه داره استفاده کنید تا زودتر مست بشه.و جوری بذارید که همدیگر رو نبینند.تخم مرغ،بادام و مولتی ویتامین هم فراموش نشه
۱۳۹۳/۰۸/۰۸، ۰۵:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

سیکل
سپاس‌ها: 4
16 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #289
قفس هارو زیر هم بزارم یا جدا یکی تو حال یکی تو اتاق؟؟چه قدر طول میکشه اماذه شن با این حال
۱۳۹۳/۰۸/۰۸، ۰۵:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 43
70 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #290
تشخیص قناری نر از ماده
سلام دوستان
یه جوجه قناری دارم که نه ماهشه که دیگه بالغ شده من این قناری رو وقتی که دو ماهش شد با دیگه جوجه قناریها توی قفس گذاشتم از نوع رفتارش فکر میکردم ماده است یعنی ریزخوانی نمیکرد حتی یه جیک هم نمیزد این اواخر دیدم جست و خیزش بیشتر شده و داره ملخک میزنه ولی از پسش هیچ خبری نبود عکس این قناری رو گذاشتم آیا این قناری ماده است؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۸/۱۲، ۰۴:۰۴ ب.ظ، توسط امید آزاد.)
۱۳۹۳/۰۸/۱۲، ۰۲:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان