زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۲:۳۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع آواز خواندن و نخواندن قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1
3 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع آواز خواندن و نخواندن قناري
حدود يك ماه است يك قناري تهيه كرده ام كه قبلا قشنگ ميخونده است امام حدود دو ماه است ديگه نمي خونه و گهگاهي به مدت چند ثانيه ميخونه و باز تا حدود يك روز بعداز خوندن ميره. دليلش چيه و راه چاره اش را بهم بگيم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۱/۳۱، ۰۵:۲۲ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۲/۰۴، ۰۱:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، barad2012 ، vahid babayi
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #31
RE: راهنمایی
با سلام به دوست خوبم: اول اينكه خود شما از شهري به شهر ديگه رفتي و جاي خوابت كه عوض ميشه شايد خوابت هم نبره و تا به محل جديد اونس بگيري مدتي طول ميكشد..قناري هم از اين امر مستثني نيست پس صبر داشته باش و عجله نكن قناري بدون نوار هم به خوندن خواهد امد . با طرز صحيح نگهداري و تغذيه انشالله به خوندن خواهد امد . در مورد قناري كه افتاده هم به مرور كه ترسش كم بشه بهتر خواهد شد گرچه شايد در خوندن لكنت داشته باشد ...موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۶/۱۷، ۰۱:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ahoora_3 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
10 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #32
لطفا راهنمایی کنید.چرا قناریم نمیخونه
سالام
من تا حالا 3 تا قناری خریدم.3تا شون بعد از 2 هفته که میمونن.دیگه نمیخونن.از نظر غذا و مکان هم مشکلی ندارن.ولی تو جایی که هست اکثر اوقات موزیک با صدای بلند پخش میشه.لطفا نظر بدین.
با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۲۵، ۰۸:۲۶ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۶/۲۴، ۱۰:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: aa22 ، mohammad20101368 ، vahid babayi
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #33
RE: لطفا راهنمایی کنید
با سلام
دوست عزیز موزیک برای پرنده خوبه ولی به مدت کم و با صدای ملایم چون اگر صدا بلند باشه پرنده تا یه مدتی با اون صدا مقابله میکنه وسعی میکنه بلند تر آواز بخونه ولی اگر صدای موزیک شما بلند تر باشه اونوقت پرنده شما تسلیم اون میشه ودیگه تلاشی برای آواز خوندن نمیکنه سعی کن از اون محیط خارجش کنی.موفق باشید
۱۳۹۰/۰۶/۲۴، ۱۱:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #34
(۱۳۹۰/۰۶/۲۴، ۱۰:۴۲ ق.ظ)mamad k نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سالام
من تا حالا 3 تا قناری خریدم.3تا شون بعد از 2 هفته که میمونن.دیگه نمیخونن.از نظر غذا و مکان هم مشکلی ندارن.ولی تو جایی که هست اکثر اوقات موزیک با صدای بلند پخش میشه.لطفا نظر بدین.
با تشکر

با سلام و ضمن تاييد نظر اقاي kalili قناري ..قناري كه جابجا بشود تا زماني كه به محل جديد عادت كند . دوبار ه شروع به خواندن خواهد كرد پس نگران نباش . اكثر اوقات يعني چند ساعت در روز..اگر يك تا دوساعت در روز موزيك ملايم باشه مشكلي كه نداره ..برعكس خوب هم است
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۶/۲۴، ۱۲:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: aa22 ، mohammad20101368 ، soren_kiana ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
10 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #35
سلام
ممنون از راهنمایی هاتون.واقعا دیگه کلافه شدم.هر قاری که میارم همین طور میشه.دیگه اصلا دهن نمیزنن.
من فکر میکنم بخاطر موزیک با صدای بلنده
۱۳۹۰/۰۶/۲۴، ۰۱:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: aa22 ، mohammad20101368 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 22
302 سپاس گرفته‌شده در 83 ارسال
ارسال: #36
RE: نخواندن قناری
فکر کنم دلیل نخوندن قناری هات همونجوری که دوستان گفتن دیدن همدیگست اگه اونا رو جوری بزاری که همدیگه رو نبینن بهتره ، تازه وقتی صدای همدیگه رو میشنون بیشتر میخونن
۱۳۹۰/۰۶/۳۱، ۰۳:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، mih62 ، vahid babayi
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #37
RE: نخواندن قناری
(۱۳۹۰/۰۳/۰۲، ۰۸:۳۰ ق.ظ)amirr1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام و خسته نباشید خدمت مدیران و کاربران عزیز من 2تا قناری نر سفید دارم هر 2 بخوان هستن اما وقتی توی یک اتاق قرار میدم خیلی کم میخوانند یکیشون 3سال داره ودیگری1/5 فاصله بین قفس ها هم 3متر . لطفا راهنمایی کنید

با سلام

من هم موافقم قفس ها رو بالا و پایین همدیگه بزارین
:a (18):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۶/۳۱، ۰۵:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، mih62 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

13 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #38
راهنمايي
سلام مي كنم به همه عشق بازاي عزيز، از اونجايي كه به قناري و پرورش اون خيلي علاقه دارم 2 ماه قبل يك قناري نر زرد تهيه كردم كه حدودا يك ساله هست ولي متاسفانه بعد از 2 ماه هيچ تمايلي به دهن زدن نداره كاملا سروحاله و نشونه هيچگونه مريضي نداره. لطفا راهنمايي كنيد كه اميدي هست به خوندن اين قناري يا نه. متاسفانه كسي و سراغ ندارم براي تهيه قناري دهن دار.
۱۳۹۰/۰۷/۰۶، ۰۸:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، soren_kiana ، vahid babayi
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #39
RE: راهنمايي
سلام
دوست عزيز وقتي خريدي مست خون بود يا نه؟
اگه مي خونده به نظر من تو همين چند وقتي كه پيشت هست زياد بهش رسيدي و زير قناري و زير گلوي پرنده چربي زده و واسه همين نمي خونه يا اينكه به خاطر جابجايي هنوز شروع نكرده كه بعيده بعد از 2 ماه بايد بخونه البته كف قفس رو هم نگاه كن پر نباشه ممكن به دليل تغيير جا و دون تولك رفته باشه.
ولي اگه همون اول نمي خونده ممكن هزار مشكل داشته باشه كه ندوني مثل ترسيدن از گربه و لال شدن يا هر نوع مشكل ديگه اي.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۷/۰۶، ۰۹:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، soren_kiana ، hesam-63 ، nazmi ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

13 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #40
RE: راهنمايي
ممنون از راهنماييت. نه دوست من از روز اول مست خون نبود و ريزه خوني ميكرد (خونه صاحب قبليش) در حال حاضر وقتي صداي قناري رو براش مي زارم گهگداري مي خونه ولي خيلي كوتاه صداش پشت نداره و سريع قطع مي كنه انگار كه نفس نداشته باشه. كف قفسشم بعضي مواقع پر پيدا ميشه.
۱۳۹۰/۰۷/۰۶، ۰۹:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان