زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۴:۱۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع آواز خواندن و نخواندن قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1
3 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع آواز خواندن و نخواندن قناري
حدود يك ماه است يك قناري تهيه كرده ام كه قبلا قشنگ ميخونده است امام حدود دو ماه است ديگه نمي خونه و گهگاهي به مدت چند ثانيه ميخونه و باز تا حدود يك روز بعداز خوندن ميره. دليلش چيه و راه چاره اش را بهم بگيم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۱/۳۱، ۰۵:۲۲ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۲/۰۴، ۰۱:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، barad2012 ، vahid babayi
صفحه 33 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

4 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #321
RE: تايپيك جامع آواز خواندن و نخواندن قناري
(۱۳۹۵/۰۱/۱۶، ۰۷:۳۳ ق.ظ)محمدمهدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگر مست نيستن جدا كنيد
از کجا میشه تشخیص داد؟
۱۳۹۵/۰۱/۱۶، ۱۰:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #322
تاپيك هاي مورد نظر را بخوانيد تا اطلاعاتتون بالا بره .به قسمت توليدمثل وجفتگيري مراجعه كنيد
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۰۱/۱۷، ۰۸:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid sokoot
*
کاربر انجمن

4 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #323
(۱۳۹۵/۰۱/۱۷، ۰۸:۰۷ ق.ظ)محمدمهدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تاپيك هاي مورد نظر را بخوانيد تا اطلاعاتتون بالا بره .به قسمت توليدمثل وجفتگيري مراجعه كنيد

اینکه قناری ماده گاهی اوقات میره رو لونه وا میسه و نگاهش میکنه دلیل خاصی داره؟
۱۳۹۵/۰۱/۱۸، ۰۹:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 122
17 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #324
با سلام
من 7تا جوجه قناری دارم که چهارتاشون تو ده ماه هستن یکی دیگش تو نه ماه هست و دوتای دیگه تو هفت ماه هستن
تا اول فروردین امسال با مادرشون تو چوجه پرون بودن و الان یک ماه و نیم هست همشون رو تک کردم و هر 3 روز یکبار اب بازیشون میدم
و تک میخ هستن اما فقط همشون یه چیریک میکنن و دریغ از یه ریز خونی البته قفس همشون کنار هم هست و پدرشون رفته تو پر ریزی
و خیلی کم میخونه اونم برای چند ثانیه.میخواستم یک راهنماییی کنید که چکار کنم زود به خوندن بیوفتن؟؟؟؟؟در ضمن قبل از اینکه همشون رو تک کنم پیش یه پرنده فروشی بردمشون و گفت از این هفت تا جوجه پنج تاش نر هست.لطفا یک راهمایی فرمایید.با تشکر
۱۳۹۶/۰۲/۱۳، ۰۵:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #325
سلام 
جوجه نر ها رو تو قفس تکی بندازین و جوری میخ کنید که همدیگه رو اصلا نبینن .... دونشون کتان و ارزن به نسبت سه به یک .... هفته ای یک انگشتی سفیده تخم مرغ همراه با یه برگ کاهو یا هویج ..... هفته ای دوسه بار سبزیجات و یک مرتبه ویتامین ماسه و کف دریا هم براشون بذارید .... هفته ای یکی دوبار آب بازی .... اگر بتونید ماده ها رو سوا کنید و تو اتاق یا فضای دیگری بذارید بهتر هست چون یکی از عوامل ساکت شدن نرها نزدیک بودن به ماده ها هست .... براشون نوار بذارید صدای قناری که تحریک بشن به آواز خونی ..... مطمئن بشید بیمار نیستن و ترجیحا سه تا پنج رو بهشون دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بدین چون هو تقویتی هست و هم پیشگیری کننده .... نکته دیگر اینکه جوجه نرها رو باید از همون ابتدا تک مینداختین تو قفس تکی جوری که هیچ پرنده دیگری رو هم نبینه اگر میخواید یه آواز خونه حرفه ای بار بیاد ..... و آخر اینکه ذات پرنده ها هم شرط هست اگر پدر مادر دار و خوش سو باشن تو گل هم قرص میکنن ولی اگر ذات نداشته باشن معمولا کم خون هستن ..... شایدم دارن میرن توی لک مثل پدرشون باید همه این موارد رو چک کنید .... و همینطور دما رو که خیلی سرد یا گرم نباشه .... بهترین دما برای قناری 20 تا 25 درجه هست .... 
۱۳۹۶/۰۲/۱۳، ۰۵:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Hossein Dastbaravardeh ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #326
مشکل قناری نر و ماده
سلام
دوستان عزیز در مورد قناری نر و ماده ام مشکل دارم لطفا راهنماییم کنید:
قناری ماده زرد مایل به سفید و قناری نر ابلغ (سیاه و زرد) دارم. خرداد 95 از تخم در اومدن.
قناری نر خرداد 96 شروع به خوندن میکرد و با ماده جفتش کردم ،،، چهارتا تخم گذاشتن ،،، یکی از تخم ها را خوردند و سه تخم دیگر بعد سه هفته پوچ بود.
قناری ها را طوری که همیدیگه را نبینن جدا کردم. الان دو ماه از جدایی گذشته ولی قناری ماده شدید میخونه ،،، و قناری نر ساکت و آروم و هیچی نمیخونه و برخی مواقع صدای جیک میزنه ،، قناری نر سرحاله و غذا میخوره ولی مواقعی که رو تیرک نشسته آرومه و هیچی نمیگه ،،، قبلا جواب جیک های قناری ماده را میداد ولی الان جواب دادنش خیلی کم شده است.
از نظر نظافت ، نور ، دما و غذا کم نزاشتم و بهشون میرسم.
من فکر کردم قناری نر تو لک رفته ،،، ولی اصلا پرهاش نریخته.

لطفا در مورد 1- مشکل قناری نر 2- خواندن شدید قناری ماده راهنماییم کنید. و بهم بگین برای نر چکار کنم. / سپاس
۱۳۹۶/۰۵/۱۹، ۰۵:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 20
28 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #327
RE: مشکل قناری نر و ماده
با سلام
اگه قناری تون از نظر تغذیه مشکلی نداره جای نگرانی نیست. تابستان به علت گرما قناری کم تحرکه
خرداد اوج گرما هست برای جفت زدن، توصیه نمیشه برای نژادهای معمولی شروع اواسط پاییز و برای نژادهای بلند اواخر زمستان و اوایل بهار (فروردین).
ماده قناری به علت دوره ناقص بار دهی هنوز آماده جفتگیری می باشد و خوندنش هم طبیعیه به مرور از مستی ش  کم میشه.
۱۳۹۶/۰۵/۱۹، ۰۹:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: m.56 ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 2
ارسال: #328
سلام
قناری من هم از تولک در اومده داره صاف میکنه پرهاش کامل رشد نکره ولی فقط صبح ها فعالیتش زیاده و میخونه از ظهر به بعد دیگه نمیخونه و فعالیتش کم میشه چیکار کنم ممنون
۱۳۹۶/۰۷/۱۸، ۰۶:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #329
سلام
طبيعي هست.كارخاصي لازم نيست انجام بديد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۶/۰۷/۱۹، ۰۷:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sasan mohamadi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 2
ارسال: #330
(۱۳۹۶/۰۷/۱۹، ۰۷:۳۵ ق.ظ)محمدمهدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
طبيعي هست.كارخاصي لازم نيست انجام بديد.

سلام ممنون که پاسخ دادی فقط این درست میشه که کل روز رو یک نواخت بشه 
۱۳۹۶/۰۷/۱۹، ۱۲:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان