زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۰:۱۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع آواز خواندن و نخواندن قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1
3 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع آواز خواندن و نخواندن قناري
حدود يك ماه است يك قناري تهيه كرده ام كه قبلا قشنگ ميخونده است امام حدود دو ماه است ديگه نمي خونه و گهگاهي به مدت چند ثانيه ميخونه و باز تا حدود يك روز بعداز خوندن ميره. دليلش چيه و راه چاره اش را بهم بگيم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۱/۳۱، ۰۵:۲۲ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۲/۰۴، ۰۱:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، barad2012 ، vahid babayi
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #41
RE: راهنمايي
(۱۳۹۰/۰۷/۰۶، ۰۹:۵۲ ق.ظ)حسن نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از راهنماييت. نه دوست من از روز اول مست خون نبود و ريزه خوني ميكرد (خونه صاحب قبليش) در حال حاضر وقتي صداي قناري رو براش مي زارم گهگداري مي خونه ولي خيلي كوتاه صداش پشت نداره و سريع قطع مي كنه انگار كه نفس نداشته باشه. كف قفسشم بعضي مواقع پر پيدا ميشه.

با سلام

خوشحالیم از اینکه به جمع ما پیوستین و در مورد قناریتون باید عرض کنم اگه مطمئن هستین که نره باید کمی صبر کنین و انشااله بزودی مست خون میشه گه گاهی واسش آهنگ و یا صدای قناری بزارین تا تحریک بشه من خودم یکی دوتا از قناری هام که پارسال مست بودن بعد از تولک در تابستون تازه حالا دارن بلند میخونن و هنوز مست نشدن از لحاظ تغذیه هواشو داشته باشین آماده میشه و هنوز دیر نشده.

موفق باشید
:2:
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۷/۰۶، ۱۰:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، soren_kiana ، katbi ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
13 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #42
از راهنماييتون تشكر مي كنم، راستش قناري من استيل خوبي داره و كاملا سروحاله من به شخصي كه تقريبا پرنده بازه نشونش دادم و بعد از يه ريزه خوني كه قناريه من كرد گفت اين قناري پشت نداره صداش، چون زود قطع مي كنه. من مي خوام بدونم كه اين قناري ارزش نگهداري و صرف وقت رو داره يا نه. اگر براتون مقدور هست منو راهنمايي كنييد براي خريد يك جفت قناري با اصل و نسب براي جوجه كشي تو اين فصل و لطفا حدود قيمتش رو به من بگيد ببينم در حد توانم هست يا نه. بازم تشكر مي كنم.
۱۳۹۰/۰۷/۰۶، ۱۰:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، soren_kiana ، vahid babayi
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #43
دوست عزيز نكته اول صبر و حوصله،و نكته دوم عنوان مبحث:راهنمايي در مورد نخواندن قناري
۱۳۹۰/۰۷/۰۶، ۱۰:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، soren_kiana ، katbi ، vahid babayi
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #44
(۱۳۹۰/۰۷/۰۶، ۰۸:۵۹ ق.ظ)حسن نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام مي كنم به همه عشق بازاي عزيز، از اونجايي كه به قناري و پرورش اون خيلي علاقه دارم 2 ماه قبل يك قناري نر زرد تهيه كردم كه حدودا يك ساله هست ولي متاسفانه بعد از 2 ماه هيچ تمايلي به دهن زدن نداره كاملا سروحاله و نشونه هيچگونه مريضي نداره. لطفا راهنمايي كنيد كه اميدي هست به خوندن اين قناري يا نه. متاسفانه كسي و سراغ ندارم براي تهيه قناري دهن دار.

با سلام وادب به همه دوستان عزيز : اگر قناري پر نرمه ميريزه چند تا از مشكلات اون ميتونه :

در اثر تغيير درج حرارت و نوع تغذيه باشد در عين حال بدون كه اگه نر باشه به خوندن خواهد امد و طبق نظر دوستمون ..بايد صبر و صبر و صبر كنيد . اگر صبر نداريد بايد قناري مست خون بگيريد بهتر خواهد بود
مكان اون رو تغيير نده نوع غذاش يك نواخت باشد و روشنايي اون هم ثابت باشد به خوندن مي ايد . البته همه اينها منوط به اينه كه مريضي داخلي نداشته باشد.

موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۷/۰۶، ۰۴:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 355
298 سپاس گرفته‌شده در 145 ارسال
ارسال: #45
RE: نخواندن قناري
درود دوستان: من یه قناری نر بخون حدود 10 روز پیش خریدم که معلم بشه برای جوجه قناریام، بعد از چند روز شروع کرده به خوندن ولی از دیشب متوجه شدم که دیکه نمیخونه آیا دلیل خاصی داره؟ ممنون میشم از دوستان اگه راهنمایی کنن.
۱۳۹۰/۰۷/۰۶، ۰۴:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 22
302 سپاس گرفته‌شده در 83 ارسال
ارسال: #46
RE: نخواندن قناري
دوست عزیز hesam-seyf
قناری رو زیاد نباید جابه جا کرد به قول معروف باید تک میخ باشه تا درست حسابی برات بخونه، توی خونه یه جا ثابتش کن و بیرون نبرش
۱۳۹۰/۰۷/۰۶، ۰۹:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، hesam-63 ، aa22 ، iliya ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 108
4 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #47
RE: لطفا راهنمایی کنید
:a (21):
۱۳۹۰/۰۷/۲۵، ۱۲:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، shayan_ch ، vahid babayi
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #48
با سلام

من هم نظرم همینه که قناری وقتی جابجا میشه تا به محل جدید عادت کنه و به اونجا خو بگیره و احساس راحتی و امنیت کنه یه کم وقت میبره و جای نگرانی نیست این موضوع اینقدر تاثیر داره که در بعضی از قناری ها مخصوصا نژادهای سنگین تر جابجا شدن حتی باعث تولک شدن میشه!!!

موفق باشید
:34:
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۷/۲۵، ۱۲:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، shayan_ch ، vahid babayi
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #49
با سلام اگر امكان داشت عكس قناري ها رو بزار

ضمنا در جريان باش كه بعضي مواقع قناري اين مشكل براش پيش ميايد كه 6 ماه هم نميخونه حالا از نحوه جابجا كردنش است درمسير مشكلي پيش ميايد . جابجايي در كارتن يا پاكت تا قفس ..منظورم در روشنايي قفس يا تاريكي پاكت جابجا شدن خيلي فرق ميكند..و عوامل ديگر.... در عين حال در داشتن پرنده چند مطلب حايز اهميت است يكي خريد پرنده سالم و ديگري صبر از بديهيات است و..

موفق باشيد

۱۳۹۰/۰۷/۲۵، ۱۲:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، shayan_ch ، فرید12 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 2
25 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #50
RE: لطفا راهنمایی کنید.چرا قناریم نمیخونه
سلام
دوستان عزیز خوب دقت کنید
حتما بعضی وقتا دیدین که یه پرنده تو پرنده فروشی از ته دل چه چه میزنه و سرحال وقبراقه!!!!
ولی وقتی خریده میشه و میره خونه صاحبش پس از چندی ساکت میشه و کنج عزلت مینشینه؟!!!!
حتما از پرنده فروشیهای مطمعن پرنده هائی مثل سره و قناری و گل سر و سره قناری رو بخرین چون برخی از این عزیزان پرنده فروش راه کارهائیرو بلد هستن که قناری لال هم به خوندن میارن. به هر حال شغلشونه و باید هم بتونن. پس برای خرید قناری بیشتر حوصله کنید.

و مطلب دیگه اینکه شما دوست عزیز من وقتی خودت میدونی صدای بلند بائث اسیب دیدن قناریهات میشه خوب عزیز دلم کمش کن یا اون زبون بسته هارو ببر یه جای دیگه الان مسئولیتشون با شماست. بخدا گناه دارن. البته باید ببخشید و حرفای منو نذارین رو حساب بی ادبی .
ممنونم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۲۷، ۰۳:۲۳ ق.ظ، توسط فرید12.)
۱۳۹۰/۰۷/۲۷، ۰۳:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان