زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۲۸، ۱۲:۴۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع آواز خواندن و نخواندن قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1
3 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع آواز خواندن و نخواندن قناري
حدود يك ماه است يك قناري تهيه كرده ام كه قبلا قشنگ ميخونده است امام حدود دو ماه است ديگه نمي خونه و گهگاهي به مدت چند ثانيه ميخونه و باز تا حدود يك روز بعداز خوندن ميره. دليلش چيه و راه چاره اش را بهم بگيم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۱/۳۱، ۰۵:۲۲ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۲/۰۴، ۰۱:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، barad2012 ، vahid babayi
صفحه 6 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #51
کمک کنید
سلام من یک جفت قناری داشتم ماده ام به درد نمیخورد فروختم یه ماده جوان خریدم نرم خوب بود میخوند اما ماده ام رو عوض کردم دیگه کم میخونه چیکار کنم ماده ام مسته اما نرم نه چیکار کنم که نر مست بشه:basa (101):
۱۳۹۰/۰۹/۱۱، ۱۲:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #52
RE: کمک کنید
(۱۳۹۰/۰۹/۱۱، ۱۲:۵۶ ب.ظ)mohammad74 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام من یک جفت قناری داشتم ماده ام به درد نمیخورد فروختم یه ماده جوان خریدم نرم خوب بود میخوند اما ماده ام رو عوض کردم دیگه کم میخونه چیکار کنم ماده ام مسته اما نرم نه چیکار کنم که نر مست بشه:basa (101):

با سلام

اینجوری نمیشه گفت که چرا کم میخونه باید علت رو اول خودتون بررسی و پیدا کنید مثلا جابجایی ،تولک،ترس، استرس و امثال اینها تا بشه کمک کرد.

موفق باشید

:basa (22):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۹/۱۲، ۱۲:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #53
RE: کمک کنید
(۱۳۹۰/۰۹/۱۱، ۱۲:۵۶ ب.ظ)mohammad74 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام من یک جفت قناری داشتم ماده ام به درد نمیخورد فروختم یه ماده جوان خریدم نرم خوب بود میخوند اما ماده ام رو عوض کردم دیگه کم میخونه چیکار کنم ماده ام مسته اما نرم نه چیکار کنم که نر مست بشه"":basa (101):""

با سلام به دوست خوبم : دقيقا اقا حميد درست ميگويند . در عين حال دو سوال دارم:
شما نر رو پاي اون قناري قبلي ماده كه فروختيد نگذاشتيد؟
دوم جاي قناري و تغذيه رو تغيير نداديد؟
ممنون ميشم پاسخ بديد تا بشه بهتر راهنمايي كرد
با احترام
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۹/۱۲، ۰۲:۲۱ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۹/۱۲، ۰۲:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: -5
سپاس‌ها: 213
39 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #54
RE: همه چیز در مورد نخواندن و خواندن قناري
درود.دوست عزیز سعی کن قناریها رو جایی بزلر تا همدیگرو نبینن.ایشالا که میخونن.
۱۳۹۰/۰۹/۱۴، ۰۳:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 26
14 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #55
تکه خوانی قناری
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یه قناری ابلغ دارم (زدر و مشکی) به صورت مداوم نمیخونه .یه ذره که دهن میزنه سریع قطع میکنه . وقتی هم براش صدار قناری میذارم با اون میخونه تمام صدا های اونم تقلید میکنه ولی مثل صدا پیوسته نمی خونه.
اگه کسی از دوستان راه حل داره راهنمایی کنه ممنون میشم
البته من تازه کارما
راه کار های خودم:
1دادن شاه دانه 2 - دادن تخم مرغ با هویج 3 - به نظر من تولک نیست همش میپره اینور اونور - گذاشتن صدای قناری

یه چیزی هم یادم رفت بگم اصلا بلد نیست آبتنی کنه برای این چیکار کنم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۰۳، ۰۱:۴۲ ب.ظ، توسط ardakani.)
۱۳۹۰/۱۰/۰۳، ۰۱:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #56
RE: تکه خوانی قناری
با سلام به دوست خوبم:
درابتدا بايد بگم كه بايد مشخص باشه قناري شما نر است ياماده ؟
دوم اينكه قناري نر در ابتدا ريزه خوني ميكند بعد كامل ميخونه
سوم اينكه بعضي از قناري ها خوندنشون جامع و كامل نيست و مقطع -مقطع ميخونند و اين رو از پدارنشون به ارث ميبرند.
در مورد اماده شدن قناري بايد بگم كه تغذيه تاثير داره اما رعايت موارد ديگر و مخصوصا مكان درجه حرارت و....همه تاثيرات خودش را دارد .
در مورد ابتني هم بعد از چند بار كه وان ابتني را گذاشتي با قرار دادن يك برگ كاهو در اب ميتوني اون را به طرف وان جذب كنيد.
موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۰۳، ۰۲:۳۹ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۱۰/۰۳، ۰۲:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hesam-63 ، ardakani ، yashar_lotfi ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

ارسال: #57
(۱۳۹۰/۱۰/۰۳، ۰۲:۳۷ ب.ظ)katbi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به دوست خوبم:
درابتدا بايد بگم كه بايد مشخص باشه قناري شما نر است ياماده ؟
دوم اينكه قناري نر در ابتدا ريزه خوني ميكند بعد كامل ميخونه
سوم اينكه بعضي از قناري ها خوندنشون جامع و كامل نيست و مقطع -مقطع ميخونند و اين رو از پدارنشون به ارث ميبرند.
در مورد اماده شدن قناري بايد بگم كه تغذيه تاثير داره اما رعايت موارد ديگر و مخصوصا مكان درجه حرارت و....همه تاثيرات خودش را دارد .
در مورد ابتني هم بعد از چند بار كه وان ابتني را گذاشتي با قرار دادن يك برگ كاهو در اب ميتوني اون را به طرف وان جذب كنيد.
موفق باشيد

مرسی از پاسخ سریعتون
آره نر بودنش نره بعضی مواقع قشنک یه کله میخونی مثلا تا الان دوبار . مطمئنم بلده خوب بخونه چون صدای قناری میزارم همه تکه هارو تکرار میکنه. الان من تخم کتان و ارزن با هفت تخم قاطی کردم میدم گاهی هم شاهدانه اگه تغذیه خاصی داره لطف کنید راهنمایی کنید. محلشم گرمه (دمای اتاق که برای خودمون مناسبه).
روش آبتنی هم که زحمت کشیدی تست میکنم
سن قناری از کجا بفهمم؟؟؟
من از روی پاهاش متوجه نمیشم چون روز اول گرفتم روی پاش پوسته ای بود که با چند بار وازلین زدن جدا شد. پرهاشم به نظرم خوبه حالا امشب عکس میگیرم تا بیشتر در جریان قرار بگیرید
بازم ممنوم:basa (160):
۱۳۹۰/۱۰/۰۳، ۰۳:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 57
12 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #58
باعرض سلام به دوست عزیز
به نظر من درمورد نحوه آواز خوندن قناری باید عرض کنم قناری از همون ابتدای بچگی با گوش دادن به صدای پدرش یا قناریهای دیگر که در نزدیک هستند شروع به یادگیری وخوندن میکنه .شاید دهن قناریهایکه در نزدیکش بودن کامل وخوب نبود وهمینطوری یاد گرفته. به هرحال عجله نکن قناری در دوران پریزی مجددا مستعد یادگیری است .دراین زمان صدای نوار میتونه خیلی موثر باشه .درمور دادن شاهدونه به نظر من هفته ای 4 تا 5 عدد کافیه وتخم مرغ وهویج نیز هفته ای یکبا فعلا کفایت میکنه .درمور آبتنی نیز شما میتونید باگذاشتن یک تکه یخ روی قفس ووان آب در داخل قفس از طریق آب شدن یخ در داخل وان قناری را تحریک به آبتنی بکنید .مطمئن باشید آبتنی میکنه .انشاا....موفق وموئد باشید.
۱۳۹۰/۱۰/۰۳، ۰۴:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: risk ، ardakani ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 51
83 سپاس گرفته‌شده در 31 ارسال
ارسال: #59
(۱۳۹۰/۱۰/۰۳، ۰۱:۱۴ ب.ظ)ardakani نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یه قناری ابلغ دارم (زدر و مشکی) به صورت مداوم نمیخونه .یه ذره که دهن میزنه سریع قطع میکنه . وقتی هم براش صدار قناری میذارم با اون میخونه تمام صدا های اونم تقلید میکنه ولی مثل صدا پیوسته نمی خونه.
البته من تازه کارما
راه کار های خودم:
1دادن شاه دانه 2 - دادن تخم مرغ با هویج 3 - به نظر من تولک نیست همش میپره اینور اونور - گذاشتن صدای قناری

با سلام
با توجه به گفته دوستان من هم دو مورد اضافه کنم
1-آسم باعث تنگی نفس قناری مسشه اما چون میگید میخونه پس این احتمالش کمه
2-تغذیه با مواد و دونه های چرب(شاهدانه+تخم مرغ)که باعث تجمع چربی زیر پوست قناری میشه و قناری رو به مقطع خونی و کم کم بسمت فقط جیک جیک میبره.
پس در تعذیه دقت کنید و حتما زیر پرهای قسمت سینه و پس قناری رو از لحاظ تجمع چربی چک کنید
امیدوارم فقط تولک باشه و زود بصورت کامل بخونه
۱۳۹۰/۱۰/۰۳، ۰۴:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ardakani ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

ارسال: #60
(۱۳۹۰/۱۰/۰۳، ۰۴:۳۱ ب.ظ)risk نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۱۰/۰۳، ۰۱:۱۴ ب.ظ)ardakani نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان عزیز
البته من تازه کارما
راه کار های خودم:

با سلام
با توجه به گفته دوستان من هم دو مورد اضافه کنم
1-آسم باعث تنگی نفس قناری مسشه اما چون میگید میخونه پس این احتمالش کمه
2-تغذیه با مواد و دونه های چرب(شاهدانه+تخم مرغ)که باعث تجمع چربی زیر پوست قناری میشه و قناری رو به مقطع خونی و کم کم بسمت فقط جیک جیک میبره.
پس در تعذیه دقت کنید و حتما زیر پرهای قسمت سینه و پس قناری رو از لحاظ تجمع چربی چک کنید
امیدوارم فقط تولک باشه و زود بصورت کامل بخونه

با تشکر
دوست عزیز چک کردم مشکلی نداره.
البته گفتی آسم بعضی مواقع یه حالت عطسه از خودش در میاره ..البته خیلی کم . مشکلی که نداره؟؟؟؟(البته عطسه نیست یه صدای فیس فیسه)
۱۳۹۰/۱۰/۰۳، ۰۴:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان