زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۲:۲۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع بيماري چشم قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 17
11 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع بيماري چشم قناري
سلام خدمت همه دوستان

دیشب قناری دیر از خواب بیدار شد. وقتی هم که بیدار شد چشماش رو نمی تونست باز کنه بعد از کلی اینور اونور کردن چشماش رو که به هم چسپیده بود رو باز کرد . نکته مهم :( یکی دو روز پیش دور چشمش قرمز بود و الان هم هست . نگرانم لطفاً راهنماییم کنید چکار کنم.؟/؟؟؟)
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۷، ۰۴:۵۸ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۳/۰۶، ۱۱:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 445
420 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #31
RE: کککککمممممککککک چشم قناریم
داش اصلا خودتو ناراحت نکن چون که این اصلا نگرانی نداره. همین الان برو داروخانه بگو قطره چشمی نفازولین آنتازولین میخام . تو هردوتا چشمش هرکدوم یک قطره بکن و بزار قطره کامل به خورد چشمش بره وسلام ـ فرداش خوب خوب میشه
۱۳۹۰/۰۷/۲۷، ۱۲:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: iliya ، vahid babayi
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #32
RE: چشم قناریم
برای درمان عفونت‌هاي چشم معمولاً از قطره يا پماد آنتي‌بيوتيك موضعي مثل قطره كلرامفنيكل يا پماد ارتيرومايسين و پماد تتراسیکلین استفاده می شود.
البته ابتدا باید تشخیص داد منشأ عفونت ویروسی است یا باکتریایی.
عفونت ویروسی چشم معمولاً با علایم سرماخوردگی همراه هستند
۱۳۹۰/۰۷/۲۷، ۰۱:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: phoenix ، iliya ، vahid babayi
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #33
RE: چشم قناریم عفونت کرده
با سلام
دوست عزیز اگر براتون امکان داره یه عکس از چشم قناریت بزار تا اساتید بهتر راهنمای بکنند تا یه موقع قناریتون بد تر نشه.موفق باشید
۱۳۹۰/۰۷/۲۷، ۰۲:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #34
با سلام به دست خوبم ضمن تاكيد حرف اقاي ادمين به نظر من يكي از روشهاي كم خطر همونه كه اقا حميد گفت چايي پر رنگ سرد شده براي چشم خوب است البته :
چشم درد علل مختلفی دارد:۱-چشم درد باکتریایی ۲-چشم درد ویروسی
در نوع اول علل بوجود آمدن بیماری جراحت یا آلودگی مکان قناري است که عامل بیماریزا(باکتری)وارد چشم پرنده شده و باعث پدید آمدن بیماری می شود.درمان آن توسط انواعی از آنتی بیوتیکها مانند:پماد اریترومایسین چشمی ویا قطره کلرامفینیکل انجام می گیرد.
2-چشم درد ویروسی احتمال دارد که علت ایجاد کننده آن بیماری آنفولانزا باشد.اگر بیماری ویروسی باشد فقط باید توسط واکسن دوگانه نیوکاسل و آنفولانزا از بیماری پیشگیری نمود.بدین صورت که هر۴ماه یکبار واکسیناسیون تکرار شود. طریقه تشخیص:در بیماری باکتریایی اطراف چشم حیوان آب جمع شده وپرنده چشم خود را می بندد.اما در بیماری ویروسی (آنفولانزا)اطراف چشم حیوان قرمز شده و متورم می گردد. لازم به ياد اوري ميباشد كه قناري شما نياز به ابتني نداره ..
همون گل چايي روبه ارامي با پنبه روي چشم امتحان كنيد اگر جواب نداد قطره استريل چشمي استفاده كنيد

البته اين موردي كه ميگم خودم انجام ميدهم: هميشه قبل از اب تني كفي رو تميز ميكنم و تمامي ني ها رو ميشوييم تا هيچگونه كثيفي نداشته باشه علتش هم اين است كه زماني كه براي پرنده ابتني ميگذاريم بعد از اون قناري خودش رو به ني ها ميكشد و اگر كثيفي روي ني باشد احتمال عفونت چشم است..
موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۲۷، ۰۵:۴۱ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۷/۲۷، ۰۴:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #35
RE: چشم قناریم
(۱۳۹۰/۰۷/۲۷، ۰۱:۰۰ ب.ظ)admin نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عفونت ویروسی چشم معمولاً با علایم سرماخوردگی همراه هستند

درود
یکی از قناری های ماده بنده ابتدا سرما خورد بعد چشمش عفونت کرد!
از اریترومایسین برای درمان سرماخوردگیش همانطور که دوستان گفتن استفاده کردم افاقه نکرد؛برای عفونت چشمه قناری هم از قطره چشم استفاده کرده که متسفانه اونم اثر نکرد!
حالا چشم خاطی قناریم ورم داره و بنظر میادکه بیناییش رو از دست داده.
و علائم سرما خوردگی رو هم همچنان داره البته فقط شبها این علائم رو بروز میده.
در ضمن قناری در طول روز هیچگونه علائم بیماری نداره و حدود ده روز هست که مدام مست خونی میکنه!
۱۳۹۰/۰۷/۲۷، ۰۷:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: -1
سپاس‌ها: 99
45 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #36
بنده هم با چنین مشکلی مواجه شدم که دا اثر سرما خوردگی چشم قناری عفونت کرد با مشورت دامپزشک از پماد یستانی گاوی بدون کورتن بنام cefquinome LCاستفاده کردم عفونتش هم شدید بود بعد دو روز کاملا خوب شده بود.البته پماد ساخت یه شرکت ایرانی بنام افرین دارو هستش.
۱۳۹۰/۰۷/۲۷، ۱۱:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: phoenix ، theanimal ، محمدمهدی ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 355
298 سپاس گرفته‌شده در 145 ارسال
ارسال: #37
درود دوستان: با تشکر از همه دوستان و اساتید محترم. دیروز خیلی زود یه قطره چشمی نفاضلین از داروخانه تهیه کردم و یه قطره توی چشمش ریختم و بعد چند ساعت رو به بهبودی رفت . لازم به ذکر است خدمت دوستان که دیروز که مریض بود براش آب گذاشتم ولی آب تنی نکرد ولی بعد از چند ساعت که قطره رو استفاده کردم براش آب گذاشتم که خیلی زود استفاده کرد امروز صبح که دیدمش چشمش کاملا خوب شده بود. با تشکر از همه دوستان گلم موفق باشید.
۱۳۹۰/۰۷/۲۸، ۰۹:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: phoenix ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

ارسال: #38
کوری و ضعف دید قناری
با سلام خدمت کلیه دوستان واساتید خودم
من امسال از یک جفت قناری که نر یورک وماده جیبر 75%(همان 3/4) چند تا جوجه گرفتم که همشون دارای دم بالای 8.5 می باشند اما در این سری من شاهد یک جوجه بودم که کوچکتر وضعیفتر از باقی است بعداز برسی علت متوجه شدم که با چشم چپش اصلا نمی بیند وبا راستی خیلی ضعیف می بیند به نظر اساتید ایا راه حلی برای این بیماری وعیب وجود دارد همین الان این پرنده با اینکه از بقیه ضعیفتر است دارای دم7.5سانتی می باشد الان هم سنش 40 روزه البته از ویتامین A هم استفاده کردم ولی جواب نگرفتم.
با تشکر از کلیه اساتید گرامی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۹، ۱۱:۲۷ ب.ظ، توسط moh1363.)
۱۳۹۰/۰۸/۲۹، ۱۱:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #39
RE: کوری و ضعف دید قناری
(۱۳۹۰/۰۸/۳۰، ۱۲:۴۶ ق.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به این قسمت مراجعه کن

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر از دوست گرامی
همون طور که من گفتم علی الظاهر با توجه به اندازه جثه نسبت به دیگر خواهر برادراش از زمان تولد این مشکل را داشته و ویروسی یا با کتریایی نیست اگه بود بقیشون هم که تو لونه بودن می گرفتن پس احتمالا مادر زادیه البته این جوجه 12 این جفته امسال شاید چون اخر فصل جوجه گیریشون این را به من کادو دادن تا حالم را بگیرن و امسال نر را تولک نبردم و الان تولک رفته.
در ضمن هر دو چشم قناری کاملا عادی هستن و هیچ تورم و سرخی یا لکه و خالی نه در چشم ها و نه در اطرافشان وجود ندارد
در هر صورت از شما سپاس دوست گرامی.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۳۰، ۰۲:۰۲ ق.ظ، توسط moh1363.)
۱۳۹۰/۰۸/۳۰، ۰۱:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #40
RE: کوری و ضعف دید قناری
کسی هست بتونه من را راهنمایی کنه دوستان گرامی مثل اصفهان قناری ادمین ودیگر دوستان کسی در مورد این موضوع اطلاعی ندارن.
:basa (101):
۱۳۹۰/۰۸/۳۰، ۱۲:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپيك جامع بيماري پاي قناري amir_e 945 258,965 ۱۳۹۸/۰۷/۱۹، ۱۱:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  تايپيك جامع پر قناري khalili 256 45,677 ۱۳۹۷/۰۹/۲۹، ۱۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Program maker

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان