زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰، ۰۵:۲۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع بيماري چشم قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 17
11 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع بيماري چشم قناري
سلام خدمت همه دوستان

دیشب قناری دیر از خواب بیدار شد. وقتی هم که بیدار شد چشماش رو نمی تونست باز کنه بعد از کلی اینور اونور کردن چشماش رو که به هم چسپیده بود رو باز کرد . نکته مهم :( یکی دو روز پیش دور چشمش قرمز بود و الان هم هست . نگرانم لطفاً راهنماییم کنید چکار کنم.؟/؟؟؟)
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۷، ۰۴:۵۸ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۳/۰۶، ۱۱:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 8 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #71
RE: تایپیک جامع بیماری چشم قناری
(۱۳۹۱/۰۵/۱۵، ۱۲:۴۵ ب.ظ)shizogoni2 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام و عرض ادب خدمت دوستان گرامی
راستش یه چند روزیه که قناریم دچار مشکل چشمی شده به طوری که علایم عفونت باکتریایی مشخص شد.
طبق دستور دوستان از پماد تتراسایکلین چشمی استفاده کردم اما انگار اوضاعش بدتر شده و چشمشا خیلی کمتر باز میکنه،حالا هم قطره ی کلرامفنیکل براش خریدم و می خوام از چایی هم برای شستوشوی چشمش استفاده کنم.
دوتا از عکسهاش را هم میزارم دوستان اگه چیزی به ذهنتون میرسه خواهشا بگید و اینکه آیا اصلا امیدی هست که خوب بشه؟اگه نشد چکارش کنم؟میشه نگهش داشت؟

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوست عزیز نکاتی که در موقع بیماریهای چشمی باید رعایت شود 1- اخر شب و درست قبل از خاموشی دارو استفاده شود موثرتره 2- شستشو و نظافت نی مرتب و روزانه انجام شود 3-مقدار دارو اندازه چشم باشد و و از پاچش و خیس شدن سر و گردن به علت مصرف زیاد و نادرست جلوگیری شود 4- قناری که بیماری چشمی دارد قرنطینه و از قناریهای دیگر جدا شود 5- بیماریهای چشمی نیز میتواند بر اثر بیماریهای دیگر و یا از کمبود ویتامین آ بوجود اید 6- بهنگام استفاده از قطره و پماد پرنده باید با کف و شصت تقریبا ثابت و بدون حرکت باشد و حرکت اضافی نداشته باشد 7- بعد از استفاده از دارو حتما دست خود را با مواد شوینده و ضد عفونی کننده خوب بشورید و ...
با تشکر
۱۳۹۱/۰۵/۱۵، ۰۷:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shizogoni2 ، vahid babayi
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #72
باسلام درمان بیشتر عفونت های چشمی پماد تتراسایکلین است حال اگر با پماد مشکل رفع نشده احتمالا عفونت ناشی از بیماری دیگری است که در این موارد در اسرع وقت باید پرنده را به دامپزشک ببرید
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۵/۱۵، ۰۹:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shizogoni2 ، DRaiush ، langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 3
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #73
سلام به دوستان

دوستان بنده یه قناری خریده ام بعد از مدتی دیده ام که چشم قناری کم کم داره بسته میشه البته بگم که قناری را تو آشپز خانه بالای کابینت گذاشته بوده ام بعد متوجه شدم یکی از چشماش را را نمی تونه باز کند تا به خودم جونبیدم حالا دیده ام دوتا چشمامش را نمی تونه باز کنه نمی دونم علتش چیه دوستان می تونند کمک کنندعکس را ضمیمه کرده ام
۱۳۹۱/۰۵/۲۸، ۰۲:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 2380
74 سپاس گرفته‌شده در 32 ارسال
ارسال: #74
دوست عزیز توی آشپزخانه مگه جای نگهداری قناریه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اگر میخای ببینی چه بلایی به روزش آوردی یه ماشینو ببر تو پارکینگ روشن کن بعد 5 دقیقه برو تو محیط ببین میتونی چشماتو باز نگه داری.
۱۳۹۱/۰۵/۲۸، ۰۵:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush ، m.kh_1368 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 56
39 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #75
دوست عزیز هوای اشپزخونه به دلیل پخت وپز چربه وبرای قناری مضره علت بسته شدن چشمای قناریتون فکر میکنم همین چربی هواست که باعث شده پلکاش به هم بچسبه و مانع باز شدنشون بشه .
فکر میکنم اگر بتونی یه جوری ابتنیش بدی چشماشو بتونه باز کنه.
البته باید دید نظر دوستان با تجربه چیه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۵/۲۹، ۰۷:۰۴ ب.ظ، توسط selena.)
۱۳۹۱/۰۵/۲۹، ۰۶:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: m.kh_1368 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 83
84 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #76
سلام
تا بدتر نشده تترا سایکلین بزن شب که میخوایی چراغو خاموش کنی که نماله به نی
پس فردا ببرش دامپزشکه تا کامل معاینه اش کنه.
۱۳۹۱/۰۵/۲۹، ۰۷:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، m.kh_1368 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

فعلا لیسانس
سپاس‌ها: 0
5 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #77
سلام تورو خدا به دادم برسید . خواهش میکنم:basa (101):
میخواستم سر قناریمو با گلیسرین چرب کنم انگار یکم به چشش خورد با پنبه تمیز پاکش کردم
الآن خوابیده تورو خدا اگه صبح بیدار شه ببینم ریخته تو چشش چیکار کنم؟
التماس میکنم به دادم برسید

الآن بقطره استریل تو چشمش ریختم توروخدا هرکی میتونه راهنماییم کنه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۲۳، ۱۲:۴۷ ق.ظ، توسط نفیسه.)
۱۳۹۱/۰۶/۲۳، ۱۲:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #78
(۱۳۹۱/۰۵/۱۵، ۱۲:۴۵ ب.ظ)shizogoni2 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام و عرض ادب خدمت دوستان گرامی
راستش یه چند روزیه که قناریم دچار مشکل چشمی شده به طوری که علایم عفونت باکتریایی مشخص شد.
طبق دستور دوستان از پماد تتراسایکلین چشمی استفاده کردم اما انگار اوضاعش بدتر شده و چشمشا خیلی کمتر باز میکنه،حالا هم قطره ی کلرامفنیکل براش خریدم و می خوام از چایی هم برای شستوشوی چشمش استفاده کنم.
دوتا از عکسهاش را هم میزارم دوستان اگه چیزی به ذهنتون میرسه خواهشا بگید و اینکه آیا اصلا امیدی هست که خوب بشه؟اگه نشد چکارش کنم؟میشه نگهش داشت؟

با سلام شما به دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سایت زرد ملیجه مراجعه کنید اطلاعات خوبی در مورد بیماری چشمی و همچنین داروی این بیماری گذاشته.
۱۳۹۱/۰۶/۲۴، ۰۷:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi ، hoofar
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #79
دوست عزیز نفیسه

در اینجور مواقع بهتره کاملا بخودتون مسلط باشید و با فکر و حواص جمع عمل کنید تا نتیجه درست از کار دربیاد
و شتابزده نباشه و همونطور که استاتید عزیز سفارش کردند از کلماتی مثل آی کمک _ بدادم برسید _ خواهش
و استدعا _ استفاده نکنید چون بهر صورت دوستان در حد بضاعت و توانشون پاسخگوی سوالات خواهند بود .

اگر مشاهده کردین که چشم پرنده تون التهاب داره در وحله اول اون رو با چای کمرنگ و سرد شده به آرومی
شستشو بدین و چند بار این کار رو تکرار کنید اگر تاثیر نداشت که حتما داره اونوقت از مواد شوینده شیمیایی
مورد تایید استفاده کنید .

موفق باشید .
۱۳۹۱/۰۶/۲۴، ۱۰:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi ، Mohmad Saadi
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 4
14 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #80
تايپيك مشكلات چشم قناري
با سلام خدمت به تمامی اساتید در منطقه سکونت حقیر اخیرا بیماری جدیدی شایع که تلفات بسیاری به پرورش دهنده گان قناری وارد کرده علائم بیماری ابتدا پرنده کسل بعد از چند روز اشک داخل چشمان قناری جمع شده ظرف دو روز بسرعت اطراف چشم قناری کچل که بسرعت تمامی سر و گردن قناری کچل میشود چشمان متورم و در نهایت چرک جمع شده در چشمان میترکد و باعث کوری و در نهایت مرگ پرنده میگردد علی رغم پیگیریهای بسیار پرورش دهنده گان هنوز روشی یا دارویی برای درمان پیدا نشده لازم به ذکر است که این بیاری با آبله و سینوزیت مشابه ولی بسیار خطرناکتر است ممنون میشم اگر اساتید اطلاعاتی در مورد نام و دارو و روش درمان دارند در اختیارمون قرار بدهند با تشکر.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۲۳، ۰۴:۳۲ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۱/۰۷/۰۴، ۰۷:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، vahid babayi

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپيك جامع بيماري پاي قناري amir_e 945 258,859 ۱۳۹۸/۰۷/۱۹، ۱۱:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  تايپيك جامع پر قناري khalili 256 45,646 ۱۳۹۷/۰۹/۲۹، ۱۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Program maker

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان