زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۶:۴۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع بيماري چشم قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 17
11 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع بيماري چشم قناري
سلام خدمت همه دوستان

دیشب قناری دیر از خواب بیدار شد. وقتی هم که بیدار شد چشماش رو نمی تونست باز کنه بعد از کلی اینور اونور کردن چشماش رو که به هم چسپیده بود رو باز کرد . نکته مهم :( یکی دو روز پیش دور چشمش قرمز بود و الان هم هست . نگرانم لطفاً راهنماییم کنید چکار کنم.؟/؟؟؟)
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۷، ۰۴:۵۸ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۳/۰۶، ۱۱:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 9 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

لیسانس
سپاس‌ها: 34
24 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #81
بيماري چشم
سلام و عرض ادب خدمت اساتید محترم:
من یک قناری واتر سلگر دارم که مدت یک هفته است متوجه شدم یکی از چشماش رو گاهی نمیه باز میکنه البته همینکه از خوردن آروم میگیره روی میله اینکار میکنه و همچنین سرحال هم هست و الان 4 روزی هم میشه که صبح ها کوتاه میخونه, ممنون میشم اگر راهنمائی کنید که ایا این مشکل جدی است و اگر هست راه حلش چیست؟
۱۳۹۱/۰۸/۰۲، ۰۲:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #82
بیماری های چشم قناری
:basa (101)::basa (101)::basa (101)::basa (101)::basa (101):

سلام
من یه قناری دارم که پرهای زیر یکی از چشمهاش ریخته چشمش هم قرمزه و نیمه بازه.
می خواستم ببینم علتش چیه و چکار باید بکنم .
عکسش رو از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ببینید !

:basa (101)::basa (101)::basa (101)::basa (101)::basa (101):
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۱۵، ۱۲:۱۶ ق.ظ، توسط massoud68.)
۱۳۹۱/۰۸/۱۱، ۰۶:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 277
200 سپاس گرفته‌شده در 53 ارسال
ارسال: #83
RE: بیماری های چشم قناری
سلام:
قبلا درمورد این موضوع بحث شده
به این قسمت مراجعه شود
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۱/۰۸/۱۱، ۰۸:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، massoud68 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 1977
700 سپاس گرفته‌شده در 195 ارسال
ارسال: #84
کوری در قناری
عارضه کوری ممکن است در اثر ضربات مکانیکی، عفونت های عمومی، عفونت های موضعی، کمبود ویتامین A و یا نقص ژنتیکی روی دهد. در صورت کوری ناشی از ضربات مکانیکی، درمانی برای بازگشت بینایی وجود ندارد و در صورت عفونت های عمومی باید بیماری مسبب عفونت را درمان کرد تا چشم پرنده بهبود یابد و در صورت عفونت موضعی باید از پمادهای حاوی آنتی بیوتیک های وسیع الطیف استفاده کرد تا عارضه بهبود یابد، و در صورت بروز حادثه به سبب کمبود ویتامین A، باید ویتامین مذکور را به جیره غذایی پرنده اضافه کرد. و اما در صورت نواقص ژنتیکی باید از تلاقی نر و ماده های دارای ژن های ناقص جلوگیری کرد، برای مثال برخی از نژادها و خصوصا نژادهای فری، حساسیت خاصی در ابتلا به بیماری کاتاراکت یا آب مروارید دارند و این بیماری می تواند منجر به کوری آنان گردد، برای کاهش احتمال وقوع این حالت باید تا حد ممکن از جفت گیری خویشاوندی در بین این پرندگان جلوگیری نمود.
۱۳۹۱/۱۱/۰۴، ۰۶:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دکتری
اعتبار: -4
42 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #85
RE: شیوع بیماری جدید
دوست عزیز بیماری فوق قابل درمان است

علائم بیماری :
1-اولین نشانه مشاهده التهاب ملتحمه چشم Conjunctivitis(چشم حالت گرد شدن پیدا می کند)
2-پرهای اطراف چشم به سمت نوک خیس و چسبنده شده
3-بعد از مدتی تورم چرک مانند سینوس تحت چشمی
4-با پیشرفت بیماری تورم زیر گلو
5-عدم توانایی بلع غذا در نتیجه کاهش شدبد اشتها
6-در بعضی از مواقع پاشیدن خون از دهان پرنده را نیز شاهد هستیم
7-مرگ

در صورت مطابقت علائم پرنده شما با موارد فوق به بنده اطلاع دهید
۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۱۰:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دانشجوی دکتر
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 39
75 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #86
(۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۱۰:۴۷ ب.ظ)iranvov نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

علائم بیماری :
1-اولین نشانه مشاهده التهاب ملتحمه چشم Conjunctivitis(چشم حالت گرد شدن پیدا می کند)
7-مرگ

با سلام.
می‌خواستم بگم در صورتی که درمان این بیماری رو می‌دونید بهتر نیست اون رو مطرح کنید تا همه استفاده کنند؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۱۱:۵۶ ب.ظ، توسط alireza.m.)
۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۱۱:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: moh3nshirazboy ، vahid babayi
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #87
(۱۳۹۱/۰۷/۰۴، ۰۷:۵۹ ب.ظ)مبارزان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت به تمامی اساتید در منطقه سکونت حقیر اخیرا بیماری جدیدی شایع که تلفات بسیاری به پرورش دهنده گان قناری وارد کرده علائم بیماری ابتدا پرنده کسل بعد از چند روز اشک داخل چشمان قناری جمع شده ظرف دو روز بسرعت اطراف چشم قناری کچل که بسرعت تمامی سر و گردن قناری کچل میشود چشمان متورم و در نهایت چرک جمع شده در چشمان میترکد و باعث کوری و در نهایت مرگ پرنده میگردد علی رغم پیگیریهای بسیار پرورش دهنده گان هنوز روشی یا دارویی برای درمان پیدا نشده لازم به ذکر است که این بیاری با آبله و سینوزیت مشابه ولی بسیار خطرناکتر است ممنون میشم اگر اساتید اطلاعاتی در مورد نام و دارو و روش درمان دارند در اختیارمون قرار بدهند با تشکر.
[b]
با سلام

این بیماری امسال در خیلی از شهرها شیوع پیدا کرده که البته تلفاتش بالاست و واگیر داره ولی درمان داره و درمانش هم یه قطره هستش که خیلی موثره و من خودم یکی از قناری هام مبتلا شد حدود یه ماه پیش ،که داخل هر چشمش یه قطره از داروی ذکر شده چکوندم که الحمداله الان بتازگی خوب شده فقط هنوز پرهای اطراف چشماش که ریخته بود در نیومده و در ضمن یه مطلب دیگه اینکه من غیراز استفاده از قطره روزی یکبار مقداری پودر پنیسیلین رو با آب مخلوط میکردم و با قطره چکون یکی دوقطره داخل دهنش میریختم.

موفق باشید
[/b]
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۱/۱۱/۲۹، ۰۸:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دانشجوی دکتر
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 39
75 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #88
(۱۳۹۱/۱۱/۲۹، ۰۸:۵۳ ق.ظ)hamid@line نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۷/۰۴، ۰۷:۵۹ ب.ظ)مبارزان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت به تمامی اساتید در منطقه سکونت حقیر اخیرا بیماری جدیدی شایع که تلفات بسیاری به پرورش دهنده گان قناری وارد کرده علائم بیماری ابتدا پرنده کسل بعد از چند روز اشک داخل چشمان قناری جمع شده ظرف دو روز بسرعت اطراف چشم قناری کچل که بسرعت تمامی سر و گردن قناری کچل میشود چشمان متورم و در نهایت چرک جمع شده در چشمان میترکد و باعث کوری و در نهایت مرگ پرنده میگردد علی رغم پیگیریهای بسیار پرورش دهنده گان هنوز روشی یا دارویی برای درمان پیدا نشده لازم به ذکر است که این بیاری با آبله و سینوزیت مشابه ولی بسیار خطرناکتر است ممنون میشم اگر اساتید اطلاعاتی در مورد نام و دارو و روش درمان دارند در اختیارمون قرار بدهند با تشکر.
[b]
با سلام

این بیماری امسال در خیلی از شهرها شیوع پیدا کرده که البته تلفاتش بالاست و واگیر داره ولی درمان داره و درمانش هم یه قطره هستش که خیلی موثره و من خودم یکی از قناری هام مبتلا شد حدود یه ماه پیش ،که داخل هر چشمش یه قطره از داروی ذکر شده چکوندم که الحمداله الان بتازگی خوب شده فقط هنوز پرهای اطراف چشماش که ریخته بود در نیومده و در ضمن یه مطلب دیگه اینکه من غیراز استفاده از قطره روزی یکبار مقداری پودر پنیسیلین رو با آب مخلوط میکردم و با قطره چکون یکی دوقطره داخل دهنش میریختم.

موفق باشید
[/b]

سلام مجدد خدمت دوستان
چندتا خواهش داشتم:
1. ممکنه اسم قطره رو بفرمایید؟
2. منشأ بیماری چیه؟ و از کجا میاد؟
3. افرادی که مثل بنده تعداد کمی قناری در منزل نگهداری می‌کنند چطور می‌تونند پیشگری کنند؟
با تشکر از تمامی دوستان.
۱۳۹۱/۱۱/۲۹، ۰۱:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دکتری
اعتبار: -4
42 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #89
(۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۱۱:۵۶ ب.ظ)alireza.m نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۱۰:۴۷ ب.ظ)iranvov نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

علائم بیماری :
7-مرگ

با سلام.
می‌خواستم بگم در صورتی که درمان این بیماری رو می‌دونید بهتر نیست اون رو مطرح کنید تا همه استفاده کنند؟

دوست عزیز درمان این بیماری حاصل یک کار علمی و بررسی های ازمایشگاهی 2 ساله است و ترکیب دارویی بصورت دست ساز تهیه میشود البته با روش درمانی دوست عزیز جناب حمید خان کاملا متفاوت است
ولی نتیجه اعمال این روش درمانی طی زمانی که بنده مدیریت 3 فارم الوده به این بیماری را به عهده داشتم کاملا تایید شده و الودگی به صفر رسیده
۱۳۹۱/۱۱/۳۰، ۱۲:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #90
سلام مجدد خدمت دوستان
چندتا خواهش داشتم:
1. ممکنه اسم قطره رو بفرمایید؟
2. منشأ بیماری چیه؟ و از کجا میاد؟
3. افرادی که مثل بنده تعداد کمی قناری در منزل نگهداری می‌کنند چطور می‌تونند پیشگری کنند؟
با تشکر از تمامی دوستان.
[/quote]

سلام مجدد
1-دوست من اسم قطره رو دقیق نمیدونم چون من از یکی از دوستانم گرفتم که برام داخل سرنگ ریخته بود و باید ازش سوال کنم.
2- ویروسی و واگیر داره و بیشتر توسط محیط آلوده و پرنده آلوده دیگر منتقل میشه و باید در هنگام خرید از پرنده فروشی چشم های پرنده رو حسابی دقیق نگاه کنین و پرنده تازه رو حداقل یه هفته در قرنطینه جدا نگه داری کنین تا از سلامتش مطمئن شید.
3-باید مورد 2 رو رعایت کنین و بهداشت قفس ها روهم بطور مرتب رعایت بفرمایید.(البته بیشترین علت آلودگی پرنده بیماریه که از بیرون خریداری میشه و بیماری رو منتقل میکنه.)

موفق باشین

:basa (30)::basa (30):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۱/۱۱/۳۰، ۰۹:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Navid_IT ، nazmi ، ehsantaghavi2007 ، vahid babayi

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپيك جامع بيماري پاي قناري amir_e 945 257,384 ۱۳۹۸/۰۷/۱۹، ۱۱:۱۱ ق.ظ