زمان کنونی: ۱۴۰۲/۱۲/۲۹، ۰۷:۳۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع تولك قناري

کاربر اخراجی سایت

وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 19
20 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع تولك قناري
قناری ماده دارم که حدود 7 ماه هست تو تولک هست انواع میوه ها را بهش دادم مولتی ویتامین و..... تا بحال از تولک بیرون نیامده ضمنا خیلی لاغر و بی اشتها هست . ضمنا چند روزی هست که یه جوش زیر نوکش زده اولش فکر کردم ماده هایی دیگه زدنش و خونیش کردن ولی بعد از چند روز متوجه شدم که تبدیل به جوش شده و پرنده های دیگه را جدا کردم اگه کسی میتونه لطفا کمک کنه علت بیرون نیمدن از تولک و جوش چی هست و اگر ابله هست ممکنه در پرنده هایی دیگه بعد از چند روز خودش را نشون بده حدودا 1 ماهی هست که جدا کردم

با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۲۳، ۰۵:۱۴ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۴/۰۵، ۰۹:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، saman2000 ، vahid babayi
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #2
RE: بیرون نیامدن قناری ماده بعد از 7 ماه
به احتمال خیلی زیاد آبله هست از بقیه جداش کن.حتی محل نگهداریشو هم جدا کن.در ضمن رسیدن زیاد هم خوب نیست باید اصولی بهش برسی برگ کاهو و تخم کاهو بیشتر بده.دونه و میوه های گرم اصلا نده.قناریتو یک میخ کن و اصلا جابجاش نکن فعلا و در ضمن در حال حاضر آبتنی بهترین و موثرترین کار میتونه باشه
۱۳۹۰/۰۴/۰۵، ۱۱:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: میلاد ، langarood ، vahid babayi
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #3
با سلام
دوست عزیز همانطور که دوست خوبمونfazlog گفتند پرنده ومحیط نگهداری رو از بقیه جدا کن،اون جوشی که ازش صحبت کردی اگر به حالت زخم دراومده احتمال خیلی زیاد آبله هستش برو داروخانه یه محلول بنام گلسیرین ید بگیر و شب زمان خواب پرنده با پنبه به قسمت زخم شده بزن چند شب این کارو انجام بده در طول دوره درمان به پرندت آبتنی نده احتمال آبسه کردن زخم وجود داره،کمی مولتی ویتامین درآبخوری بریز برگ تازه کاهو در هفته یکی دوبار وسعی کن محل نگهداری پرنده جای خنک باشه زمانی که زخم بهبود پیدا کرد به پنده آبتنی بده واونو یک میخ کن تا از تولک در بیاد.موفق باشی
۱۳۹۰/۰۴/۰۶، ۱۰:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #4
(۱۳۹۰/۰۴/۰۵، ۰۹:۵۹ ب.ظ)میلاد نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قناری ماده دارم که حدود 7 ماه هست تو تولک هست انواع میوه ها را بهش دادم مولتی ویتامین و..... تا بحال از تولک بیرون نیامده ضمنا خیلی لاغر و بی اشتها هست . ضمنا چند روزی هست که یه جوش زیر نوکش زده اولش فکر کردم ماده هایی دیگه زدنش و خونیش کردن ولی بعد از چند روز متوجه شدم که تبدیل به جوش شده و پرنده های دیگه را جدا کردم اگه کسی میتونه لطفا کمک کنه علت بیرون نیمدن از تولک و جوش چی هست و اگر ابله هست ممکنه در پرنده هایی دیگه بعد از چند روز خودش را نشون بده حدودا 1 ماهی هست که جدا کردم

با تشکر

با سلام به دوست خوبم :رنگ جوشي كه زده چه طوري است اگه داره سياه ميشه نگران نباش اما اگه ابكي باشه احتمال ابله است پس دقيقا تشريح بفرماييد
ممنون
۱۳۹۰/۰۴/۰۶، ۰۳:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 36
190 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #5
سلام
ان شاالله که آبله نباشه ! اگه آبله باشه که کار پرنده تمومه و باید به از دست دادن فقط همین پرنده راضی باشی ! ولی برای اینکه خیالت راحت بشه که آبله نیست . پس پرنده و دور دهن پرنده رو چک کن ببین دونه دونه یا به قول ما کرمونیا جوش جوش زده یا نه! اگه اینطور باشه امیدوارم برا جدا کردن و دور کردن از اونجا دیر نشده باشه. چون به شدت واگیرداره ! ایشالا آبله نباشه اما از من میشنوی حتما قناریهات رو واکسناسیون آبله کن ! خصوصا اگه پرنده هات زیادن! موفق باشید
۱۳۹۰/۰۴/۰۷، ۰۸:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر اخراجی سایت

سپاس‌ها: 19
20 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #6

حدود یک ماهی میشه که قناری این جوش را زده میخوام بدونم که ابله چه مدت طول میکشه که ابله پرنده را از پای در بیاره در ضمن جوش حالت زخم داره ویک دونه هم است.اگه ابله باشه هیچ کاری نمیشه کرد. با وجود اینکه پرنده تولک است ولی نسبتا سر حال است .ممنون
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۴/۰۷، ۰۲:۲۰ ب.ظ، توسط میلاد.)
۱۳۹۰/۰۴/۰۷، ۰۲:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، langarood ، vahid babayi
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #7
اگربراتون امکان داره تصویر واضحی از محل زخم قرار بدین تا دوستان بهتر بتونن کمکتون بکنن
۱۳۹۰/۰۴/۰۷، ۰۹:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 15
15 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #8
تو لک رفتن و پرریزی
با عرض سلام
2 تا از قناری های من که یکیشون سفید 3ساله و ان یکی سبز 4 ساله از اول تابستان رفتن تو پرریز و تغذیه و ابتنی مناسب داشتن در دوران پرریزی اما الان که دوران پرریزی شون تمام شده اصلا نمیخونن تو لک نیستن اما هیچ گونه صدایی نمیدن لطفا راهنمایی کنین
۱۳۹۰/۰۶/۱۸، ۱۱:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #9
RE: تو لک رفتن و پرریزی
(۱۳۹۰/۰۶/۱۸، ۱۱:۱۵ ب.ظ)amirr1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض سلام
2 تا از قناری های من که یکیشون سفید 3ساله و ان یکی سبز 4 ساله از اول تابستان رفتن تو پرریز و تغذیه و ابتنی مناسب داشتن در دوران پرریزی اما الان که دوران پرریزی شون تمام شده اصلا نمیخونن تو لک نیستن اما هیچ گونه صدایی نمیدن لطفا راهنمایی کنین

با سلام

عجله نکنید هنوز دیر نشده و به موقع به خوندن میان هنوز کاملا از فصل پرریز خارج نشدیم.

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۶/۱۹، ۱۱:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #10
RE: تو لک رفتن و پرریزی
سلام
هنوز زوده كه بگين مي خونه يا نه ولي يك نگاهي به زير قناري ها بكن ببين زياد بهشون نرسيده چربي بزنن اگه چربي نزدن صبر كن به خوندن مي يان.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۶/۱۹، ۱۲:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان