زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۵، ۰۲:۱۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع تولك قناري

کاربر اخراجی سایت

وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 19
20 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع تولك قناري
قناری ماده دارم که حدود 7 ماه هست تو تولک هست انواع میوه ها را بهش دادم مولتی ویتامین و..... تا بحال از تولک بیرون نیامده ضمنا خیلی لاغر و بی اشتها هست . ضمنا چند روزی هست که یه جوش زیر نوکش زده اولش فکر کردم ماده هایی دیگه زدنش و خونیش کردن ولی بعد از چند روز متوجه شدم که تبدیل به جوش شده و پرنده های دیگه را جدا کردم اگه کسی میتونه لطفا کمک کنه علت بیرون نیمدن از تولک و جوش چی هست و اگر ابله هست ممکنه در پرنده هایی دیگه بعد از چند روز خودش را نشون بده حدودا 1 ماهی هست که جدا کردم

با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۲۳، ۰۵:۱۴ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۴/۰۵، ۰۹:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، saman2000 ، vahid babayi
صفحه 12 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #111
RE: تايپيك جامع تولك قناري
سلام
شايد به خاطر جابجايي اين طوري شده .يه مدت تك ميخش كنيد واصلا جابه جاش نكنيد تا هوا دوباره گرم بشه.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۱/۱۱، ۰۸:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Farshid Shiroody
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 2
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #112
سلام من 10 جفت قناری دارم .یک جفت تخم گذاشتن خوابیدن.2 تا چال گرد کردن . اما بقیه جفت خوردن امسال اما تخم نذاشتن و دارن پر میریزن هی پر میریزن نور اتاب تا 10 دارن.هفت تخم میخورن تخم مرغ و هویج. چی کار کنم نر هام بکوب میخونن.جفت گیری هم میکنن اما پر میریزن شاه پرم میندازن.الان چی کار کنم؟جدا کنم یا بزارم باشن کی جداشون کنم یک ماه بهشون وقت بدم شاید اوکی بشن/؟
۱۳۹۶/۰۳/۰۶، ۱۲:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #113
به احتمال زیاد روش تغذیه شما اشتباه هست و درون هفت تخمی که میدین شاهدونه و سیاه دونه زیاد وجود داره و این سبب لک خوردن و خراب شدن روند کارتون میشه 
قناری دون ثابتش باید کتان و ارزن باشه به نسبت سه به یک یا دو به یک و تقویتی هم برای مست کردن و آماده شدن تخم مرغ و هویج هفته ای یک انگشتی و سبزیجات هفته ای دو تا سه بار و مولتی ویتامین هفته ای یکبار یا ده روز یکبار .... ماسه استریل و کف دریا همیشه باید جلوشون باشه .... هفت تخم هم هفته ای یک انگشتی به شرطی که نیجر و شاهدونه نداشته باشه ولی خیلی هم ضروری نیست که هفت تخم داده بشه به شرطی که برانامه ای که گفته شد کامل رعایت بشه ... شایدم دمای محل نگهداری خیلی زیاد هست همه این موارد رو چک کنید 
۱۳۹۶/۰۳/۰۶، ۰۲:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 2
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #114
(۱۳۹۶/۰۳/۰۶، ۰۲:۳۲ ب.ظ)سی مرغ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به احتمال زیاد روش تغذیه شما اشتباه هست و درون هفت تخمی که میدین شاهدونه و سیاه دونه زیاد وجود داره و این سبب لک خوردن و خراب شدن روند کارتون میشه 
قناری دون ثابتش باید کتان و ارزن باشه به نسبت سه به یک یا دو به یک و تقویتی هم برای مست کردن و آماده شدن تخم مرغ و هویج هفته ای یک انگشتی و سبزیجات هفته ای دو تا سه بار و مولتی ویتامین هفته ای یکبار یا ده روز یکبار .... ماسه استریل و کف دریا همیشه باید جلوشون باشه .... هفت تخم هم هفته ای یک انگشتی به شرطی که نیجر و شاهدونه نداشته باشه ولی خیلی هم ضروری نیست که هفت تخم داده بشه به شرطی که برانامه ای که گفته شد کامل رعایت بشه ... شایدم دمای محل نگهداری خیلی زیاد هست همه این موارد رو چک کنید .
تو بالکنن رو به جنوب .شاهدونه دادم بهشون .الان چی کار کنم جدا کنم؟یعنی امسال جدا کنم برن تا پاییز جفت بزنم؟
۱۳۹۶/۰۳/۰۶، ۰۹:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #115
سلام 
تو این فصل بیرون باشن اونم بالکن جنوبی که آفابگیر هست شاهدونه هم بهشون بدین خوب مسلما خراب میشن ...
اولویت اصلی نگهداری قناری بخصوص برای جفت داخل فضای بسته هسته با نور و دما و تهویه مناسب دونش هم همونی که عرض کردم باید باشه در طول سال هم سه بار میتونید جفت کنید دوتا لون در بهار و یکی در پاییز .... دمای مناسب اتاق قناری هم بین 20 تا 25 درجه هست ...
وقتی تو لک هستن یا دارن میرن تو لک اصلا نباید جفت کنید وقتی کاملا از لک بیرون اومدن داخل خونه جفت کنید 
۱۳۹۶/۰۳/۰۶، ۱۱:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، gholizadeh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان