زمان کنونی: ۱۴۰۲/۱۲/۲۹، ۰۸:۰۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع تولك قناري

کاربر اخراجی سایت

وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 19
20 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع تولك قناري
قناری ماده دارم که حدود 7 ماه هست تو تولک هست انواع میوه ها را بهش دادم مولتی ویتامین و..... تا بحال از تولک بیرون نیامده ضمنا خیلی لاغر و بی اشتها هست . ضمنا چند روزی هست که یه جوش زیر نوکش زده اولش فکر کردم ماده هایی دیگه زدنش و خونیش کردن ولی بعد از چند روز متوجه شدم که تبدیل به جوش شده و پرنده های دیگه را جدا کردم اگه کسی میتونه لطفا کمک کنه علت بیرون نیمدن از تولک و جوش چی هست و اگر ابله هست ممکنه در پرنده هایی دیگه بعد از چند روز خودش را نشون بده حدودا 1 ماهی هست که جدا کردم

با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۲۳، ۰۵:۱۴ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۴/۰۵، ۰۹:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، saman2000 ، vahid babayi
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #31
RE: تايپيك جامع تولك قناري
عزیزم دستوری که من دادم پرندرو لک کامل میده..اما اگه میخوای از مستی بیفته دوزش رو کم کن...توی یه تاپیکی جناب بخشی این بحثو داشتن فک کنم تغذیه زمان تولک بود...یه نگاه بندا اونجارو باز
۱۳۹۳/۰۴/۱۱، ۱۲:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، shahinskai ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 1
25 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #32
سلام دوستان امکان داره قناری تو لک باشه و قرص بخونه؟

سلام دوست امکان داره قناری تو لک باشه وقرص  بخونه ومستی کنه

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۴/۱۱، ۰۸:۳۶ ب.ظ، توسط سعید زمانی.)
۱۳۹۳/۰۴/۱۱، ۰۷:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #33
بله .. بنده نر دارم که هنوز توی لک بوده و صاف نکرده  هم می خونه حتی جفت هم میزنه . اما خواندن شش دانگ و نطفه قوی برای بعد از لک و پس از صاف کردن است .
۱۳۹۳/۰۴/۱۲، ۱۲:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 6
31 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #34
با سلام خدمت دوستان قناری نر من 6یا7 هفته هست که تو لکه اما هر روز پر قفسشه پر اما بدنش یه جای کچلی نداره دو هفته ای هم میشه میخونه و هر روز صداش هم بیشتر و قرص تر میخونه از دوستان پرسیدم گفتم چون هوا گرمه اشکال نداره و طبیعی تا اخر تابستون هم امکان داره هی پر بریزه نظر شما چیه ممنون غذاش هم دون کتان و هفته ای یک بار هفت تخم و مولتی ویتامین اما تو هفته ام سبزی و کاهو بهش میدم سیب هم کمی ولی هویچ چون رنگش قرمز هر روز بهش میدم 
۱۳۹۳/۰۴/۱۲، ۱۱:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #35
عزیزم پرندت تولک شده دیگه...دوستات درست گفتن تا آخر تابستون پر میریزه و پرهای جدید در میاد.این روند هرسالست.
لطفا صفحات قبل رو مطالعه کن و برای موضوعات ساده و پیشپا افتاده سوال مطرح نکنید.تاپیک تغذیه تولک رو هم مطالعه کن
۱۳۹۳/۰۴/۱۲، ۱۲:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، MIG_MIG ، هیوا ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #36
(۱۳۹۰/۰۴/۰۶، ۱۰:۱۲ ق.ظ)'khalili' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوست عزیز همانطور که دوست خوبمونfazlog گفتند پرنده ومحیط نگهداری رو از بقیه جدا کن،اون جوشی که ازش صحبت کردی اگر به حالت زخم دراومده احتمال خیلی زیاد آبله هستش برو داروخانه یه محلول بنام گلسیرین ید بگیر و شب زمان خواب پرنده با پنبه به قسمت زخم شده بزن چند شب این کارو انجام بده در طول دوره درمان به پرندت آبتنی نده احتمال آبسه کردن زخم وجود داره،کمی مولتی ویتامین درآبخوری بریز برگ تازه کاهو در هفته یکی دوبار وسعی کن محل نگهداری پرنده جای خنک باشه زمانی که زخم بهبود پیدا کرد به پنده آبتنی بده واونو یک میخ کن تا از تولک در بیاد.موفق باشی

۱۳۹۳/۰۴/۱۲، ۰۶:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #37
(۱۳۹۰/۰۶/۱۹، ۱۲:۳۲ ب.ظ)'King_Hearts' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
هنوز زوده كه بگين مي خونه يا نه ولي يك نگاهي به زير قناري ها بكن ببين زياد بهشون نرسيده چربي بزنن اگه چربي نزدن صبر كن به خوندن مي يان.
موفق باشيد

۱۳۹۳/۰۴/۱۲، ۰۸:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 7
28 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #38
با سلام خسته نباشید خدمت اساتید عزیز
میخواستم بدونم که در زمان لک قناریها در این مدت دو آیا می توان قناریهای نر و ماده رو بهمراه جوجه ها باهم در کنار هم در یک پررون بزرگ به اندازه یک اطاق 3*3 تقریبا" یک فصایی 9 متر مربعی قرار داد ؟
با تشکر از شما دوستان

(۱۳۹۳/۰۴/۲۱، ۰۴:۰۶ ب.ظ)'R.D' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خسته نباشید خدمت اساتید عزیز
میخواستم بدونم که در زمان لک قناریها در این مدت دو ماه آیا می توان قناریهای نر و ماده رو بهمراه جوجه ها باهم در کنار هم در یک پررون بزرگ به اندازه یک اطاق 3*3 تقریبا" یک فصایی 9 متر مربعی قرار داد ؟
با تشکر از شما دوستان

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۴/۲۱، ۰۴:۰۷ ب.ظ، توسط R.D.)
۱۳۹۳/۰۴/۲۱، ۰۴:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 182
110 سپاس گرفته‌شده در 27 ارسال
ارسال: #39
دوستان سلام
قناری دارم که پارسال سال اول آماده شدنش بود اما آماده نشد حتی مشخص نشد نر هست یا ماده.امسال هم تا الان تولک نرفته.در دمای بین 26 تا 30 درجه نگهداری میشه تایمر هم برداشتم و نور طبیعی داره فضله بسیار ریز داره.اکثر قناریام تولک هستن بجز چند تا.پرنده کشیده بلند کاکلی بسیار زیباییست و دلم میخاد ازش جوجه داشته باشم.دوستان نظر بدن چیکار کنم واسش لطفا با تشکر.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۴/۲۲، ۰۲:۲۷ ق.ظ، توسط مهدیا.)
۱۳۹۳/۰۴/۲۲، ۰۱:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #40
درود ..

مشکلی ندارد ... فضای بزرگتر در زمان لک بهتر است .. همچنین دست جمعی بودن قناریها بخصوص ماده ها ، البته باید زیر نظر بگیرید که قناریهای بالغ مست نباشند .. مثلا نر به جوجه ها آسیب نزند یا ماده مست نباشد که پر و دم جوجه ها را نوک زده و بکند .
۱۳۹۳/۰۴/۲۲، ۰۳:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان