زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۱:۴۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع تولك قناري

کاربر اخراجی سایت

وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 19
20 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع تولك قناري
قناری ماده دارم که حدود 7 ماه هست تو تولک هست انواع میوه ها را بهش دادم مولتی ویتامین و..... تا بحال از تولک بیرون نیامده ضمنا خیلی لاغر و بی اشتها هست . ضمنا چند روزی هست که یه جوش زیر نوکش زده اولش فکر کردم ماده هایی دیگه زدنش و خونیش کردن ولی بعد از چند روز متوجه شدم که تبدیل به جوش شده و پرنده های دیگه را جدا کردم اگه کسی میتونه لطفا کمک کنه علت بیرون نیمدن از تولک و جوش چی هست و اگر ابله هست ممکنه در پرنده هایی دیگه بعد از چند روز خودش را نشون بده حدودا 1 ماهی هست که جدا کردم

با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۲۳، ۰۵:۱۴ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۴/۰۵، ۰۹:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، saman2000 ، vahid babayi
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #11
بیرون نیامدن ماده از تو لک
یک ماده رسمی معمولی دارم که از مرداد تو لکه مو های دور گردن ریخته شاه پراش شکنده و بدون جلا ودر ضمن از همون اولش که خریدم 6یا 7 ماهه دور فضلش ابکی و رگ سیاه هم رو شکمش نداره که بگم عفونت روده ای داره به یک پرنده فروش نشون دادم گفت یک مقدار ورم معده داره و داروی فکر کنم واری تاس داده و الان سه روزه به پرنده میدم ولی مدفوعش زیاد فرقی نکرده و در ضمن غذای اصلی کتان ارزن تخم شلغم و تمام دانه های گرم و سرد دو به صورت انگشتی پر بهش میدم تخم کاهو و خلفه بیشتر و مولتی ویتامین بچه و قبل از دارو مولتی اویزنو موندم چشه چیکار کنم به نظر شما تمام دانه های گرم سرد را از رژیم غذاییش بردارم و فقط ارزن و کتان بهش بدم دان هایی که میدم شامل تخم کاهو خلفه کافشه تخم کلم تخم ترب کنجد بزرگ کتان سیاه تخم شلغم کتان معمولی ارزن شاه دانه 10 تا دانه دوبار در هفته تخم مرغ ماهی دو سه بارهویج وسبزی و سیب خیلی کم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۰۱، ۱۲:۵۳ ب.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۰/۰۷/۳۰، ۱۱:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #12
RE: بیرون نیامدن ماده از تو لک
(۱۳۹۰/۰۷/۳۰، ۱۱:۲۸ ب.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یک ماده رسمی معمولی دارم که از مرداد تو لکه مو های دور گردن ریخته شاه پراش شکنده و بدون جلا ودر ضمن از همون اولش که خریدم 6یا 7 ماهه دور فضلش ابکی و رگ سیاه هم رو شکمش نداره که بگم عفونت روده ای داره به یک پرنده فروش نشون دادم گفت یک مقدار ورم معده داره و داروی فکر کنم واری تاس داده و الان سه روزه به پرنده میدم ولی مدفوعش زیاد فرقی نکرده و در ضمن غذای اصلی کتان ارزن تخم شلغم و تمام دانه های گرم و سرد دو به صورت انگشتی پر بهش میدم تخم کاهو و خلفه بیشتر و مولتی ویتامین بچه و قبل از دارو مولتی اویزنو موندم چشه چیکار کنم به نظر شما تمام دانه های گرم سرد را از رژیم غذاییش بردارم و فقط ارزن و کتان بهش بدم دان هایی که میدم شامل تخم کاهو خلفه کافشه تخم کلم تخم ترب کنجد بزرگ کتان سیاه تخم شلغم کتان معمولی ارزن شاه دانه 10 تا دانه دوبار در هفته تخم مرغ ماهی دو سه بارهویج وسبزی و سیب خیلی کم

با سلام

دوست عزیز بعضی قناری ها و مخصوصا ماده وقتی از لحاظ تغذیه دچار کمبود شدید باشن یا ازشون زیاد جوجه گرفته باشن ویا سنشون زیاد باشه دچار این مشکلات میشن و شما هم نباید برنامه غذاییش رو مدام تغییر بدین چون تغییرات در خوراک قناری حتی بعضی اوقات باعث تولک میشه.. شما همین برنامه غذایی رو که بهش عادت داره ادامه بدین در ضمن با توجه به سرد شدن هوا جاشو گرم نگه دارین سبزیجاتی مثل هویچ رو هم هفته ای دوسه بار بدین مشکلی نداره تخم مرغ هم دوهفته یکبار کافیه تا چاق نشه و سیب هم ماهی یه بار خوبه. ولی خوب در کل بعضی قناری ها شاید دیگه رو نیان متاسفانه!!!

موفق باشید
:a (21):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۸/۰۱، ۰۹:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، katbi ، nazmi ، vahid babayi
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #13
RE: بیرون نیامدن ماده از تو لک
با سلام و ادب:
در ادامه صحبتهاي دوست خوبم حميد اقا كه مطلب را به طور جامع بيان كردند.بايد بگم كه علاوه بر ويتامين عناصري مانند كلسيم -منگنز- روي- اهن در بدن قناري ماده به علت تخم گذاري كم ميشود.. قناري ماده با هر تخم گذاري(5 تخم)تقريبا برابروزن كلسيم بدنش براي پوسته تخم كسر ميشود..اكثرا بر اثر تخم گذاري زياد اين مورد براي قناري پيش مي ايد.
پوسته تخم مرغ اب پز رو پودر كنيد و با تخم مرغي كه بهش ميديد مخلوط كنيد
يك مورد ديگه اينه كه توازون تركيبات ويتامين و عناصر بدن بهم ميخورد بنابراين علاوه بر ويتامين از پودر هايي مشابه نكتون بايد استفاده كرد ..
چون تحليل رفتن عناصر بدندر زمان تخم گذاري سريع است ولي با دادن سبزيجات و ميوه برگشت اون بسيار زمان بر خواهد بود .
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۸/۰۱، ۰۹:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، nazmi ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #14
فوری تو لک رفتن و حمله کردن قناری
با سلام
در تاپیک قبلی گفنم فناری مو گذاشتم بیرون و بال و پاش مشکل پیدا کرد حالا چند روزی گذشت پاش خوب شد و سر حال بود و سر صدا هم میکرد بالش که هیم طور افتاده و تو بال زدن مشکل داره / الا ن 2 روزه قناری تو کل رفته و فقط یه روی ظرف دونش میشینه غذا می خوره و اصلا هیچ حرکتی هم نمی کنه به قفسشم نزدیک میشی حمله میکنه و اگه انگشتم نزدیک ببرم نوک میزنه
میشه راهنمایی کنید ؟
۱۳۹۰/۱۱/۲۳، ۰۹:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

ليسانس
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #15
RE: فوری تو لک رفتن و حمله کردن قناری
با سلام و ادب:

مشكل قناري شما در موضوع زير بهتر و جامع تر مورد برسي قرار ميگيرد چون شرايط قبلي را هم دوستان مطالعه ميكنند لطفا سوال را در اون قسمت بيان كنيد:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با تشكر
۱۳۹۰/۱۱/۲۴، ۰۸:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 3
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #16
RE: تايپيك جامع تولك قناري
سلام دوستان خسته نباشید
۱- یک جوجه قناری۳۲ روزه دارم که چند روز هست که از والدینشان جداکردم اما مشکلی که هست اینکه جوجه بزرگتر پرهای پشتش ریخته هست وپر ریزی دارد آیا طبیعی هست یا نه؟ (یکم هم پف کرده هست اسهال نیست وخوب غذا می خورد -تغذیه آنها : کتان وارزن+ دو وعده تخم مرغ آبپز با هویج وآرد سوخاری یا بیسکویت مادر+ چهارتخم با همان دستوری که فرمودین ، سیب و کاهو هر روز++ در طول هفته گذشته یکبارad3e دادم ویکبار هم شربت عسل ).
۲ـ جوجه قناری های از چه زمانی تولک میرن و چه مدت طول می کشد؟
۳- در دوران تولک از چه تغذیه و ویتامینی استفاده کنیم؟
۱۳۹۲/۱۱/۱۸، ۱۲:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #17
سلام
جوجه 32 روزه تولك نميشه مگر اينكه مشكلي براش به وجود اومده باشه.در مورد فضله اگر رنگش زرد شده باشه نشانه بيمازي هست. براي پف كردن وپر ريختنش مطمئن بشيد كه شپشك نزده باشن.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۱/۱۹، ۰۷:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، reza rasuli ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

ارشد
سپاس‌ها: 142
63 سپاس گرفته‌شده در 43 ارسال
ارسال: #18
درود بر دوستان

یک قناری نر دارم که جدود 6 ما پیش تهیه کردم و ناگهان تغییر دمای ناگهانی برایش پیش امد و تولک رفت و با این جال که بهش ویتامین و انواع دانه و ... دادم هنوزم که هنوزه آماده نشده (تولک اش تمام شد) . باید چه کار کنم ؟ 
۱۳۹۲/۱۲/۰۸، ۰۴:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: reza rasuli ، vahid babayi
**
پژوهشگر انجمن

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 312
224 سپاس گرفته‌شده در 57 ارسال
ارسال: #19
سلام
دوست گرامی امکان داره پرندتون لک تولک شده باشه چون معمولاتواین مدت ۶ماهی که شما میگید بایدآماده میشد.
۱.سعی کنیدجابجاش نکنید.
۲.سعی کنید دمای اتاق ثابت وزیادبالانباشه.
۳.سعی کنیدتقویتش متعادل باشه نه زیادگرمی ونه زیادخنکی بهش بدین.
۴.آبتنی فراموش نشه.
موفق باشید.

امضای reza rasuli فردخردمندسخن می گویدچراکه حرفی برای گفتن دارد.

فرد نادان سخن  می گوید فقط برای آن که چیزی گفته باشد.

۱۳۹۲/۱۲/۰۸، ۰۸:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #20
سلام
هر پرنده اي كه سر موقع خودش آماده نشه يك ايرادي توي كار هست كه بايد بهش پي ببريد.حالا هر چي هم كه دوستان راهنمايي كنن فايده اي نداره. بايد ببينيد بيماري خاصي مثل ورم روده يا بيماري عفوني دستگاه تنفس داره ؟ به هر حال مطالب سايت بهتون كمك مي كنه.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۲/۱۰، ۰۷:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان