زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۱۱:۰۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نظرسنجی: دادن خیار در تابستان
این نظرسنجی بسته شده است.
آیا دادن خیار مورد تایید است ؟
0%
0 0%
آیا یکی دو بار مورد تایید است؟
100.00%
1 100.00%
در کل 1 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

تايپيك جامع ميوه وسبزيجات

*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #1
تغذیه با میوه
خواص میوه ها و سبزیجات
در استفاده از سبزيجات و ميوه ها بايد توجه داشت كه قبل از استفاده ،آنها را كاملا شسته و تمييز كرده و ورطوبت آنها گرفته شود. سبزيجات و ميوه ها بايد بدون لك بوده و مانده و پلاسيده نباشند
ميوه ها و سبزيجات را ميتوان هفته اي يك تا دو بار در جيره غذايي قناريها استفاده كرد جوانه ها كامل ترين و حيات بخش ترين غذاها هستند . دانه ها در هنگام جوانه زدن ،‌مملو از ويتامينها و پروتئين ها ، املاح معدني غني ، كربوهيدراتها و قندهاي طبيعي شده و براي مصرف قناريها و مخصوصا جوجه هاي يكماهه بسيار مفيد هستند

مصرف سبزيجات و ميوه هاي تازه نيز در جيره غذايي قناري بايد وجود داشته باشد اما طبق يك برنامه منظم.
در اين بخش درباره خواص و طبيعت بعضي از سبزيجات و ميوه ها توضيح ميدهيم

برگ كاهوي بدون رطوبت
تامين كننده كلسيم و آهن و اشتها آور و ضد يبوست مي باشد. برگ كاهو طبيعتي سرد دارد .
برگ تازه و جوان اسفناج
،‌ طبيعتي معتدل داشته و تامين كننده
آهن و ضد يبوست مي باشد .
برگ و ساقه كرفس

نيز طبيعتي گرم داشته و حاوي سديم ، پتاسيم و كلسيم مي باشد و به مقدار كم به قناريها داده مي شود
برگ گشنيز تازه
طبيعتي سرد داشته و حاوي

ويتامين
C و A و املاح معدني مي باشد
برگ تيزك شاهي
نيز طبيعتي گرم دارد و حاوي ويتامين
C ، كلسيم و يد بوده و ضد آسم مي باشد
برگ تيزك آبي
نيز همان خاصيت تيزك شاهي رادارد اما مقدار يد آن بيشتر مي باشد و در درمان برونشيت و آسم بسيار مفيد است

سيب درختي شيرين
طبيعتي معتدل دارد و سرشار از ويتامينهاي گوناگون بوده و در درمان يبوست و اسهال مفيد است

گلابي
طبيعتي معتدل داشته و مملو از ويتامين ها و املاح معدني مي باشد .
پرتقال شيرين

طبيعتي معتدل دارد و حاوي
ويتامين
C و املاح معدني مي باشد و در بهبود و درمان بيماري آسم و سرماخوردگي و برونشيت ميتوان از آن استفاده كرد
هويج تازه

طبيعتي گرم دارد و سرشار از ويتامين
A و املاح معدني و رنگدانه است كه جلا دهنده پرهاي قناري مي باشد چنانچه مقداري پوست خشك شده ي تخم مرغ را كوبيده و هر 15 روز كمي از آن را به قناريها بدهيد باعث مي شود تا علاوه بر صحت مزاج ، قناريها ي ماده در فصل تخم گذاري ، تخم بدون پوسته نگذارند و به يبوست نيزکمک میکند
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۲۲، ۰۵:۳۸ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۸۹/۱۰/۱۷، ۱۰:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: znbird ، ayhn ، هیوا
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 230
202 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #11
RE: سبزيجات و ميوه جات مفيد براي پرندگان زينتي
من يك آدم با تجربه توي قناري بازي ميشناسم كه ميگفت چند ماهه كه كشف كره كه پياز واسه قناري خيلي خوبه!
ايشون بالغ بر چند هزار قناري تابحال تكثير كرده و الان حدود دويست قناري از يك روزه تا هشت ساله توي مغازه اش داره.
ميگفت يه پر پيازو ميندازم كف قفس. اولش كه بو ميده نميخورن ولي بوش كه پريد و كم شد ميخورن. ميگفت براي نطفه قناري خيلي خوبه.
من شنيدم پياز خاصيت جذب ميكروب بالايي داره و اگه مدتي توي فضاي آزاد بدون پوست باشه كلي ميكروب توش جذب ميشه. حالا چه جوري اين بابا باوجود اين مسئله به قناريهاش ميده و به قول خودش خوب هم جواب داده؛ من موندم! شما نظر تون چيه؟ كسي تجربه كرده؟ من كه يكبار گذاشتم اصلا نخوردن.نظر دوستان چيه؟
۱۳۹۰/۰۹/۱۶، ۰۹:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #12
RE: سبزيجات و ميوه جات مفيد براي پرندگان زينتي
(۱۳۹۰/۰۹/۱۶، ۰۹:۵۰ ق.ظ)sae نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من يك آدم با تجربه توي قناري بازي ميشناسم كه ميگفت چند ماهه كه كشف كره كه پياز واسه قناري خيلي خوبه!
ايشون بالغ بر چند هزار قناري تابحال تكثير كرده و الان حدود دويست قناري از يك روزه تا هشت ساله توي مغازه اش داره.
ميگفت يه پر پيازو ميندازم كف قفس. اولش كه بو ميده نميخورن ولي بوش كه پريد و كم شد ميخورن. ميگفت براي نطفه قناري خيلي خوبه.
من شنيدم پياز خاصيت جذب ميكروب بالايي داره و اگه مدتي توي فضاي آزاد بدون پوست باشه كلي ميكروب توش جذب ميشه. حالا چه جوري اين بابا باوجود اين مسئله به قناريهاش ميده و به قول خودش خوب هم جواب داده؛ من موندم! شما نظر تون چيه؟ كسي تجربه كرده؟ من كه يكبار گذاشتم اصلا نخوردن.نظر دوستان چيه؟

باسلام

آره پیاز خاصیت اسپرم سازی داره ولی خوب من که تابحال نه شنیدم و نه دیدم کسی به قناری بده ولی همانطور که درهمین انجمن گفته شده واسه تقویت نطفه قناری میتونین مغز بادام درختی رو با کمی نبات آسیاب کرد و خیلی کم به نرها داد.

موفق باشید

:basa (75):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۹/۱۶، ۱۲:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sae
*
کاربر انجمن

...
اعتبار: 69
سپاس‌ها: 1443
1681 سپاس گرفته‌شده در 331 ارسال
ارسال: #13
تايپيك جامع ميوه وسبزيجات
سلام و خسته نباشید خدمت سروران گرامی
خواص میوه جات و سبزیجات:
میوه جات وسبزیجات یکی از بهترین منابع برای تامین ویتامین های بدن قناری شما می باشند اما باید توجه داشته باشید استفاده نادرست از آن باعث بیماری ،حتی مرگ پرنده شما می شود.
نکته مهم : میوه جات و سبزیجات به خاطر سم پاشی شدنشان عامل مهم بیماری پرنده می شوند ،سعی کنید حتی الامکان از سبزیجات و میوهجاتی استفاده کنید که سم پاشی نشده باشند در غیر این صورت باید آنها را کاملا با مواد شوینده به دقت شستشو کنید ،سپس آنها را لای کاغذ یا پارچه تمیز یا هر وسیله نم گیر قرار دهید تا کاملا خشک شود . رطوبت میوه جات و سبزیجات باعث دل درد و ناراحتی های روده ای برای پرنده شما می شود.
همچنین سعی کنید یک روز در میان از میوه جات و سبزیجات را در جیره غذائی پرنده تان قرار دهید سبزیجات و میوهجات سرشار از ویتامین ها و املاح معدنی هستند ودارای انواع هیدرو کربن ها و قند های طبیعی و... این غذا حیاتبخش ترین غذائی است که پرنده می تواند استفاده کند.

برگ كاهوي بدون رطوبت طبیعت سرد و مرطوب دارد اشتها آور و ضد یبوست است دارای كلسيم، آهن ،نیکل و مس است همچنین دارای انواع ویتامین ها مثل آ ،ب،ای و... میباشد

برگ تازه و جوان اسفناج ،‌ طبيعتي معتدل داشته و تامين كننده آهن و ضد يبوست مي باشد از نظر ویتامین b3 بسیار غنی است ضمنا دارای مقدار زیادی آهن ، ید ، پتاسیم، لسیتین میباشد

برگ و ساقه كرفس نيز طبيعتي گرم داشته و حاوي سديم ، پتاسيم و كلسيم مي باشد و به مقدار كم به قناريها داده مي شود

برگ گشنيز تازه طبيعتي سرد داشته و حاوي ويتامين C و A و املاح معدني مي باشد همچنین دل درد را برطرف میکند

برگ تيزك شاهي نيز طبيعتي گرم دارد و حاوي ويتامين C ، كلسيم و يد بوده و ضد آسم مي باشد

برگ تيزك آبي نيز همان خاصيت تيزك شاهي را دارد اما مقدار يد آن بيشتر مي باشد و در درمان برونشيت و آسم بسيار مفيد است

سيب درختي شيرين طبيعتي معتدل دارد و سرشار از ويتامينهاي گوناگون بوده و در درمان يبوست و اسهال و آسم مفيد است

گلابي طبيعتي معتدل داشته ولی بعضی ها معتقداند که گرم و تر است و مملو از ويتامين ها و املاح معدني مي باشد و برای دفع سموم بسیار مفید است

پرتقال شيرين طبيعتي معتدل دارد و یکی از غنی ترین منابع ويتامين C و املاح معدني مي باشد و در بهبود و درمان بيماري آسم و سرماخوردگي و برونشيت ميتوان از آن استفاده كرد

هويج تازه طبيعتي گرم دارد و سرشار از ويتامين A ,B,C,DوE و املاح معدني و رنگدانه است كه جلا دهنده پرهاي قناري مي باشد و مقاومت پرنده را در مقابل بیماریهای عفونی بالا میبرد.

چنانچه مقداري پوست خشك شده ي تخم مرغ(حتما 20 دقیقه در اب جوش بخورد) را كوبيده و هر 15 روز كمي از آن را به قناريها بدهيد باعث مي شود تا علاوه بر صحت مزاج ، قناريها ي ماده در فصل تخم گذاري ، تخم بدون پوسته نگذارند و به يبوست نيز مبتلا نشوند

امیدوارم تونسته باشم کمکی نه چندان زیاد کرده باشم

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۳۱، ۰۷:۲۴ ق.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۱/۰۲/۱۶، ۰۶:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 113
59 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #14
تغذیه با میوه های تابستانی
سلام دوستان
میشه تابستون به قناری میوه های تابستون رو داد؟؟؟
ممنوعیت نداره؟؟؟
میوه هایی مثله هلو ،آلو و......................
۱۳۹۱/۰۴/۱۳، ۱۲:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #15
RE: تغذیه با میوه های تابستانی
با سلام
دوست عزیز به مقدار بسیار کم ایرادی نداره ولی مصرف زیاد میوه های تابستانی مثل هلو آلو زرد آلو باعث اسهال در پرنده میشه.موفق باشید
۱۳۹۱/۰۴/۱۳، ۱۲:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Ashkan66 ، Navid_IT ، langarood ، عمادذر ، majid*h
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #16
تابستان و میوه
با عرض سلام و ارادت

میخواستم نظر اساتید محترم در مورد دادن خیار به قناری بمقدار یکی دو بار در هفته در فصل تابستان رو جویا بشم .
لطفا به این نظرسنجی پاسخ بفرمایید .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۴/۲۱، ۰۹:۳۳ ق.ظ، توسط ayhn.)
۱۳۹۱/۰۴/۲۱، ۰۹:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #17
RE: تابستان و میوه
با سلام و ادب:

در مورد ميوه ها بايستي با دقت نسبت به ورود به رژيم غذاي قناري نگاه كنيم در بسياري از وبلاگ ها و سايت ها همه ميوه ها را پيشنهاد ميكند كه من شخصا با قرار دادن همه ميوه ها مخلف هستم .در مورد خيار يا كدو يكبار در هر دوهفته بيشتر پيشنهاد نمي كنم . ضمن اينكه از مقدار بسيار كم شروع كنيد تا به معده قناري لطمه نخورد.
*در مورد سيب حتما سبز و كمي ترش مزه باشد . چون سيب شيرين مناسب نيست. سيب فرانسوي سبز ومناسب است. ولي گران ميباشد.

با احترام
۱۳۹۱/۰۴/۲۱، ۰۱:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush ، nazmi ، langarood ، hamid@line ، پارسا ایرانی ، ayhn
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #18
باسلام

من هم زياد با دادن خيار به قناري موافق نيستم و پيشنهاد من دادن كاهو بجاي اونه چون كاهو هم طبعش سرده و آبتني هم فراموش نشه.

موفق باشيد

:basa (75):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۱/۰۴/۲۱، ۰۶:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پارسا ایرانی ، ayhn
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #19
دوستان خيار عامل اصلي اسهاله حتي مقدار كمش
۱۳۹۱/۰۴/۲۱، ۰۷:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پارسا ایرانی ، hamid@line
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #20
(۱۳۹۱/۰۴/۲۱، ۰۷:۲۳ ب.ظ)hamed.k نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان خيار عامل اصلي اسهاله حتي مقدار كمش
با سلام
خیاری بیشتر باعث دل درد میشه که خیار رسیده و رنگ ان به زردی یزنه یا خیار مونده و پلاسیده باشه و به نظر من در کل طول تابستان 3 یا 4 بار به میزان خیلی کم استفاده بشه مشکلی پیش نمیاد و مفیده فقط از خیار سبز رنگ ریز و قلمی تر و تازه برای قناری استفاده شود با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۴/۲۱، ۰۹:۲۷ ب.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۴/۲۱، ۰۹:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پارسا ایرانی ، hamid@line

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تايپيك جامع طرز تهيه هفت تخم mahdi_alavi 53 64,212 ۱۳۹۶/۰۸/۱۶، ۰۹:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: سی مرغ

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان