زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۵:۰۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع پر قناري

**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع پر قناري
بصورتی که شاه پر های قناری خورده شده که فقط چوب وسط پر ها باقی مانده است و پرنده قادر به پرواز نیم باشد.اگر راه درمانی دارد خواهشمندم راهنمایی بفرمائید .راستی واگیر دار هست یانه اگر بدانید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۹، ۰۵:۰۰ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۲، ۱۱:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 21 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #201
RE: تايپيك جامع پر قناري
سلام
بهتره بهش دست نزنيد تا كامل رشد كنه.ممكنه دوتا ساقه پر كنارهم در آمده باشن يا ساقه پر ضخيم باشه.بگذاريد وقتي كامل رشد كرد وريشه پر از حالت شير درآمد اونوقت اگر بازهم خونريزي داشت يه فكري براش مي كنيم.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۱/۱۹، ۰۷:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Na Saeed ، jorahim
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 47
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #202
با سلام. من یک قناری نر2 ساله دارم که الان جفته. نطفه اش ضعیفه .بعد از 14 روز که تخم رو میشکنم داخلش لخته خونه کوچکی است. چند روز پیش متوجه شدم 5 تا از شاهپرهاش ریخته اما پر ریز نه. از ماده جداش کردم که اگه شد بره تو لک و ماده رو با یه نر دیگه جفت کنم. گذاشتمش تو بالکن که آفتاب بگیره اما بازم خیلی میخونه.و از مستیش کم نشده.من این قناری رو شهریور در حالی که خیلی ضعیف بود خریدم به خاطر رنگ قشنگش .امروز متوجه شدم بعضی از شاهپرهاش فقط چوبشون مونده و کرکهای کنارش ریخته ولی از اون روز دیگه پرنمیریزه.نمیدونم منظورمو رسوندم یا نه. ممکنه ضعف نطفه به این موضوع ربط داشته باشه؟چه کار میتونم براش بکنم؟بهداشت وتغذیش خوبه. چربی و شپشک نداره .آبتنی طبق یک نظمی بهشون میدم.ممنون میشم راهنمایی کنید.
۱۳۹۳/۱۲/۱۲، ۰۱:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #203
سلام
از الان بهش رسيدگي كنيد تا بدنش كم نياره.تابستون خودش تولك ميشه اما اگر مي خوايد الان تولك كنه تا چند روز پشت سرهم بهش شاهدانه بديد ولي طي اين مدت كف دريا و سيب وهويج و سبزيجات و غذاي تخم مرغي +بادام ترجيحا فقط سفيده حتما بهش بديد كه تولك موفقي داشته باشه.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۲/۱۳، ۰۷:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: توییتی ، توییتی ، jorahim
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 47
ارسال: #204
سلام آقای بخشی.باز هم بزرگواری فرمودید و جواب دادید.از مطالب سایت اینو فهمیدم که اگه نر رو از جفتش جدا کنم خودش تو لک میره . نر رو تو بالکن یا حتی تو یک اتاق دیگه با دربسته میزارم بازم همدیگرو صدا میکنند و نر شدیدا میخونه  ماده هم مستی میکنه. نمیخام تخم دیگه ای بکنه.دیگه به این پرنده فروشها اعتماد ندارم و نمیخام نر دیگه ای بخرم.میخام چند تا جوجه بخرم برای سال بعد آمادشون کنم.چه کار کنم ماده هم مستی نکنه و تخم نزاره.همین کارهایی که فرمودید برای ماده هم جواب میده؟به نظر شما برای این جفت بهترین کاری که میتونم انجام بدم چیه؟ماده سومین لونه از تخمهاشه که جوجه نشدند .با تشکر
۱۳۹۳/۱۲/۱۳، ۱۲:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #205
سلام
بله با شاهدانه نر وماده تولك ميشن. مي تونيد تقويتشون كنيد ودوباره شانس خودتون را امتحان كنيد.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۲/۱۳، ۰۱:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: توییتی ، jorahim
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #206
سلام یه ماده کرست دارم مدام پرهاش توبدنش برمیگرده و غده میشه دوستان به نظرتون چاره ای هست یا نه ؟
یکی از غده ها  که در اوردمش به اندازه فندق کوچیک بود
۱۳۹۳/۱۲/۱۳، ۰۱:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 25
140 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #207
سلام من هم درخیلی از جا ها دیده ام قناری هایی که پر ها به شکل غده بروی بدنش به شکل تاسف باری در امده و اغلب اوقات به همان وضعیت می ماند تا ازبین برود و کسی هم درمانش را نمی داند اگر دوستان در این مورد اطلاعات داشته باشند لطف کرده در اختیار بقیه بگذارند
۱۳۹۳/۱۲/۱۳، ۰۱:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
ارسال: #208
قبلا این تاپیک رو گذاشته بودم

نقل قول:
(۱۳۹۳/۱۱/۱۸، ۰۹:۳۱ ب.ظ)Na Saeed نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یک قناری ماده دو ساله دارم که چندوقته یکی از پرهاش به صورت غیرمتعارف درمیاد. اینجا عکسش رو گذاشتم.
خیلی وقتها خونریزی داره.
یک بار زیر آب گرم پرش رو کندم اما باز هم همینجوری در اومد.
نظرتون رو دربارش میگین؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

که این جواب رو گرفتم

(۱۳۹۳/۱۱/۱۹، ۰۷:۳۴ ق.ظ)محمدمهدی بخشی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
بهتره بهش دست نزنيد تا كامل رشد كنه.ممكنه دوتا ساقه پر كنارهم در آمده باشن يا ساقه پر ضخيم باشه.بگذاريد وقتي كامل رشد كرد وريشه پر از حالت شير درآمد اونوقت اگر بازهم خونريزي داشت يه فكري براش مي كنيم.

به پر دست نزدم تا خودش افتاد( شاید هم بقیه قناری ها کندنش) الان دوباره با هموم وضعیت در اومده. قناری لاغر هم شده.
۱۳۹۳/۱۲/۱۳، ۰۶:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #209
سلام
دوست عزيز بهتره اول قناريتون را با غذاي تخم مرغي كامل ، تقويت كنيد. كف دريا وسبزي وميوه جات بهش بديد تا ضعيف نشه. مقدار كمي دانه كتان سياه (نيجر) بهش بديد.اون پري كه بد درمياد وقتي تا نيمه رشد كرده بكنيد تا دوباره رشد نكنه .حواستون به خونريزي باشه و وسايلي كه براي جلوگيري از خونريزي لازمه مهيا كنيد.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۲/۱۴، ۰۸:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jorahim
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 217
96 سپاس گرفته‌شده در 45 ارسال
ارسال: #210
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

واستادان عزیزباسلام مشکل قناریهای من داشتن پرهای کوتاه است اگرکسی این بیماری رو درمان کرده لطفا راهنمایی کنید چند ساله من با این مشکل مواجه هستم ودرمانی هم برایش هنوز پیدا نکردم سپاسگذارم
۱۳۹۴/۰۱/۱۰، ۱۲:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تايپيك جامع بيماري چشم قناري قاصدک 316 119,010 ۱۳۹۵/۱۰/۱۳، ۰۷:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: mohsenb150

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان