زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۸:۰۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع پر قناري

**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع پر قناري
بصورتی که شاه پر های قناری خورده شده که فقط چوب وسط پر ها باقی مانده است و پرنده قادر به پرواز نیم باشد.اگر راه درمانی دارد خواهشمندم راهنمایی بفرمائید .راستی واگیر دار هست یانه اگر بدانید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۹، ۰۵:۰۰ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۲، ۱۱:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 7 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #61
RE: ریزش پرهای گردن
شما لطف داريد .مي توانيد سوالتان را در همان جا مطرح نماييدسربلند باشيد.اين هم يك تاپيك مرتبط
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۸/۱۷، ۰۱:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi ، derik_best
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #62
RE: مشکل در پوست و پر قناری
با سلام خدمت همه دوستان
یه قناری نر دارم که تولک امسالش بیشتر از همیشه طول کشید , چند روز پیش که داشتم براش دون می ذاشتم دیدم انگار یه برآمدگی روی کمر و بین دوبالش وجود داره...وقتی فوت کردم دیدم یه توده هستش که توش پر از پره !!!
انگار که پرهای نرسیده و خونی جمع شده توش و نتونسته رشد کنه , به اندازه یه نخود هستش تقریبا.
از دوستان عزیز کسی تا به حال همچین چیزی رو دیده ؟
راه حلی براش سراغ داره ؟
۱۳۹۱/۰۸/۲۱، ۱۱:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #63
دوست عزیز آقا نوید

من تابحال با چنین مشکلی روبرو نشدم ولی بنظرم میاد که در سایت apdc که یه سایت فرانسویه این مشکل رو توضیح داده
میتونی یه سری بزنی .

موفق باشی .
۱۳۹۱/۰۸/۲۱، ۱۲:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #64

من جای شما بودم چند بار محل رو تترا ساکلین میزدم که التهاب و میکروب هاش از بین بره (طی یک هفته) بعد با سوزن سرنگ که قبلن استفاده نشده ، یه خراش کوچیک ایجاد میکردم و پرها رو خارج میکردم( قبلش با الکل سفید ضد عفونی میکردم).
۱۳۹۱/۰۸/۲۱، ۰۱:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #65
سلام.نوید جان تا الان چندباری با این مشکل مواجه شدن و سهره و قناری هام اینجور شدن.البته بیشتر توی بالشون دیده شده.بنا به هر دلیلی پر نتونسته در بیاد.من اینکارا رو کردم.اول یه تیغ رو ضدعفونی کردم بعد محل دو با تیغ باز میکنم و پرها و مایعات رو کورتاژ میکنم.بعد محل رو ضدعفونی کرده و تا چند روز به پرنده آنتی بیوتیک میدم.درضمن اینم بگم دوسه بار چند مدت بعد از کورتاژ دوباره همونطور شد و کورتاژ کردم باز بعد چند مدت دوبار پر نتونست درباد و همونطور شد.البته فقط دوپرنده اینطور شدن بقیه کامل و برا همیشه خوب شدن.موفق باشید
۱۳۹۱/۰۸/۲۱، ۰۱:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord ، vahid babayi ، derik_best
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
ارسال: #66
مرسی دوستان
طی تماس تلفنی با یکی از دکترهای مجرب , ایشون فرمودن باید بذاری کامل رشد کنه و برسه , بعد یا بیاری جراحی کنیم یا با نخ انتهای محل رو ببندی تا بیوفته...
بازم دوستان اگر نظری دارند من استفاده می کنم.
مرسی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۲۱، ۰۱:۵۳ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۰۸/۲۱، ۰۱:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #67
(۱۳۹۱/۰۸/۲۱، ۰۱:۴۶ ب.ظ)علیرضا پوریان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.نوید جان تا الان چندباری با این مشکل مواجه شدن و سهره و قناری هام اینجور شدن.البته بیشتر توی بالشون دیده شده.بنا به هر دلیلی پر نتونسته در بیاد.من اینکارا رو کردم.اول یه تیغ رو ضدعفونی کردم بعد محل دو با تیغ باز میکنم و پرها و مایعات رو کورتاژ میکنم.بعد محل رو ضدعفونی کرده و تا چند روز به پرنده آنتی بیوتیک میدم.درضمن اینم بگم دوسه بار چند مدت بعد از کورتاژ دوباره همونطور شد و کورتاژ کردم باز بعد چند مدت دوبار پر نتونست درباد و همونطور شد.البته فقط دوپرنده اینطور شدن بقیه کامل و برا همیشه خوب شدن.موفق باشید

سلام و خسته نباشید

کورتاژ یعنی چی؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۲۱، ۰۱:۵۳ ب.ظ، توسط DRaiush.)
۱۳۹۱/۰۸/۲۱، ۰۱:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #68
کورتاژ یعنی تخلیه بافت.منظور از کورتاژ کردم یعنی پر و مایعات رو از محل تخلیه کردم.
۱۳۹۱/۰۸/۲۱، ۰۲:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush ، vahid babayi ، derik_best
*
کاربر انجمن

كارشناسي
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 41
99 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #69
سلام
به اين مشكل كه در بين پرندگان محصور در قفس بيشتر رايج هست به لاتين Feather Lumps (يا به نوعي كيست پر) گفته ميشود.برطرف كردن اين مشكل خيلي سخت نيست البته ابتدا بايد درست آموزش ديده بعد هم يه كمي دل داشته باشيد.به نظر من پرورش دهنده هائي كه تعداد پرنده زيادي نگهداري ميكنند بايد روش رفع اين مشكل رو شخصا ياد بگيرند:
بعد از اينكه پرهاي ناحيه مذكور رشد كرده و بطور كامل خشك شدند توسط يك سوزن تيز استريليزه (ترجيحا تيغ جراحي) محل كيست رو يه مقدار خراش داده و محتويات رو به طور كامل خارج كنيد.لازم به ذكر است كه قبل از شروع جراحي لوازم مورد نياز جهت خونريزي احتمالي رو آماده كرده باشد(يه روش ساده جهت جلوگيري از خونريزي استفاده از آرد سفيد ميباشد).بعد از اتمام كار محل رو توسط پنبه آغشته به پراكسيد يا يه مايع مناسب ديگر ضدعفوني كنيد.
۱۳۹۱/۰۸/۲۱، ۰۴:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
ارسال: #70

On rare occasions, you may notice that a birds feathers are not lying smoothly but rather arch up just slightly. Note the feathers near the wing butt in this bird. (Click on photos for a closer look.)

When you examine more closely, you may notice an odd thick soft feather that is coming out with difficulty, crooked, and out of line.

Once the cyst is starting to come out, you will see some bleeding...

Be sure and get the whole cyst and then apply some pressure over the site to stop the bleeding.

Once the bleeding has stopped, you can treat the site with iodine and return the bird to its cage. Notice how soft and downy these mosaic feathers appear. No wonder they can not break through the skin
۱۳۹۱/۰۸/۲۱، ۰۵:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تايپيك جامع بيماري چشم قناري قاصدک 316 118,995 ۱۳۹۵/۱۰/۱۳، ۰۷:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: mohsenb150

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان