زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۱:۲۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك غذاي تخم مرغي

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #1
تايپيك غذاي تخم مرغي
با سلام

در مورد تخم مرغ

همه چیز درباره تخم مرغ :

تخم مرغ را میتوان جزء بهترین غذاها برای قناری دانست . پوست تخم مرغ یک منبع غنی از مواد کلسیمی بوده که پودر شده ی آن برای خوراک قناری بطور روزانه در ماده قناریها ودرهفته دوبار در سایر قناری ها سودمنداست . سفیده تخم مرغ: از پروتئینی بنام آلبومین تشکیل شده است.آلبومین خاصیت اسمزی خون را بالا برده که از این روحالت نفوذ پذیری در رگهای خونی بالا میرود که در این حالت جذب بسیاری از مواد را ازخون به سایر بافتهای بدن میسر میسازد .زرده تخم مرغ یک منبع غنی از مواد عالی مغذی است که بعلت داشتن ویتامین های محلول در چربی ها وآسید های آمینه در رشد جوجه قناری ها وقناری های جوان بسیار موثر میباشد.تخم مرغ ضد راشیتیسم ,کم باروری , وکم بینایی, کمخونی ,ویک عامل پیشگیری کننده نسبت به برخی از تشنجات عصبی میباشد.تخم مرغ را میتوان همراه با هویج رنده شده وپودر شده نان سوخاری غنی نمود.توجه :تخم مرغ رانباید همراه با بعضی از دارو ها ویا در تابستان های بسیارگرم ودیگر اینکه به همراه بعضی از دانه ها به قناری داد. نکته دیگر این است که از سلامت تخم مرغ آگاه باشید . تخم مرغ عسلی به قناریهایتان ندهید .وحتما بعد از آب پز شدن , تخم مرغ هارا باآب سرد بسرعت خنک نمایید چرا که اگر تخم مرغ در آب گرم بعد از پخته شدن بماند زرده آن برنگ سبز تغییررنگ میدهد که هم از خواص آن کاسته شده وهم اینکه برای قناری مضراتی به همراه دارد .نکته دیگر درمورد تخم مرغ :درقناری های کشیده ودرشت بهتر است که تخم مرغ را بامکمل های مخصوص غنی نمایید .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۲۲، ۰۵:۴۶ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۱/۰۴/۰۵، ۱۱:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #2
RE: خواص تخم مرغ

تخم مرغ آب پز برای استفاده قناری چه مدت باید بجوشه؟

یک پرورش کننده ی حرفه ای به من گفت تخم مرغ رو حتما 1 ساعت بجوشون ، چون تخم مرغ های ایران آلودست و میکروب داره...
۱۳۹۱/۰۴/۰۶، ۰۸:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، Arjon ، عمادذر ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 2476
574 سپاس گرفته‌شده در 146 ارسال
ارسال: #3
شما آلوده به چی میگین خود ما انسان ها هم از تخم مرغ در روز استفاده میکنیم هر میکروبی هم داشته باشه در دمای 100 درجه پس از 30 دقیقه آب پز شدن از بین خواهد رفت بهتره بعد از آب پز شدن سریع با آب سرد خنکش کنید تا زردش تیره نشه بعد به پرنده هاتون بدید . موفق باشید.
۱۳۹۱/۰۴/۰۶، ۰۸:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #4
با سلام
بهتره تخم مرغ به مدت 45 دقیقه در اب جوش پخته شود تا قسمت زرده کامل پخته شود و از تخم مرغی که روی سطح اب به حالت نیمه شناور میمونه که نشانه موندگی تخم مرغه برای تغذیه طیور استفاده نشود مخصوصا تخم بلدرچین و از تخم تازه استفاده شود
۱۳۹۱/۰۴/۰۷، ۰۵:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #5
باسلام

با عرض پوزش بعضی از دوستان مته به خشخاش میزارن . اگر تمام سایتها و تمام مطالب رو

که در مورد تخم مرغ آبپز هست ملاحظه کنید همگی نوشتن نیم ساعت کافیه . بعد هم خنک

کردن با آب سرد . در ضمن یه تخم مرغ 4 دقیقه ای عسلی میشه و 10 دقیقه ای سفت میشه

و 20 دقیقه آخرش هم مال کشته شدن میکروبهاش .

موفق باشید .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۴/۰۸، ۱۲:۴۶ ق.ظ، توسط ayhn.)
۱۳۹۱/۰۴/۰۸، ۱۲:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #6
با سلام خدمت همه دوستان
می خواستم نظر دوستان رو در رابطه با استفاده از زردهء تخم مرغ بدونم...چون بعد از پیگیری های بسیاره من در این زمینه , بسیاری از افراد حرفه ای و چند دکتر متخصص قناری , اعلام کردن که نباید به قناری زرده تخم مرغ رو داد (بعلت وجود چربی زیاد) و فقط باید سفیده رو در اختیارش گذاشت...
خواستم نظر دوستان رو هم در این زمینه بدونم...
با تشکر
۱۳۹۱/۰۸/۰۸، ۱۱:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #7
با سلام و ادب

لازم بذکر نیست که هر دو بخش ( سفیده و زرده ) در تخم مرغ خواص جداگانه ای داشته و هر کدام در پرورش و رشد پرنده

نقشی اساسی ایفا میکنند . از طرفی میدانیم که پرنده بالغ مرحله رشد را بپایان رسانیده و از آنجا که زرده بیشتر از سفیده

در امر رشد دخالت دارد لذا بنظر بنده تخم مرغ کامل برای رشد جوجه ها معقولتر و سفیده برای پرنده بالغ منطقی تر است .

در یکی از سایتهای معتبر جمله ای در این مورد نظرم را جلب کرد که آنرا در اینجا منعکس میکنم .

. During the breeding season you should feed an "egg and biscuit", which will be fed by the adults too the chicks.

نویسنده مطلب میگوید : در اثنای فصل جوجه داری شما میباید برای تغذیه یک " تخم مرغ و بیسکویت " در اختیار پرندگان بالغ

بگذارید تا جوجه ها را با آن تغذیه کنند .

ملاحظه میکنید هیچ تفکیکی برای سفیده و زرده وجود ندارد و صرفا از تخم مرغ بجهت تغذیه نام برده است .

امیدوارم دیگر دوستان در این مبحث شرکت کرده و نظرات جامعتر و کاملتر را از ظرف ایشان در این تاپیک داشته باشیم .

موفق باشید .
۱۳۹۱/۰۸/۰۹، ۰۱:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #8
با درود
برای استفاده از زرده تخم مرغ باید احتیاط کرد و در زمان های غیر از جوجه کشی به مقدار خیلی کم در اختیار پرنده گذاشت
اما در فصل جوجه کشی من صبح که تخم مرغ تازه آبپز شده با زرده در اختیار پرنده ها میگذارم اما عصر که تخم مرغ از صبح مانده فقط سفیده را در اختیار پرنده ها قرار میدهم.چون زرده دارای چربی زیادی بوده و از طرفی خیلی زود محلی برای رشد میکروب ها می شود.
۱۳۹۱/۰۸/۲۱، ۱۱:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #9
دوست من
شما درست میفرمایین هر چیزی هر چقدر فایده داشته باشه وقتی زیاد و بدون حساب استفاده بشه مضره بخصوص تخم مرغ

اونم وقتی که مونده باشه دیگه خاصیت که نداره هیچ همش سمه .

من پیشنهاد میکنم که شما هم تخم مرغ رو فقط در یک وعده به پرنده هاتون بدین نه اینکه نصفی صبح و نصفی بعدازظهر . باین

ترتیب احتمال ریسک بیماری در پرنده به حداقل میرسه .

موفق باشین .
۱۳۹۱/۰۸/۲۲، ۰۳:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پرستار ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 1429
624 سپاس گرفته‌شده در 105 ارسال
ارسال: #10
(۱۳۹۱/۰۴/۰۶، ۰۸:۰۰ ب.ظ)DRaiush نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تخم مرغ آب پز برای استفاده قناری چه مدت باید بجوشه؟

یک پرورش کننده ی حرفه ای به من گفت تخم مرغ رو حتما 1 ساعت بجوشون ، چون تخم مرغ های ایران آلودست و میکروب داره...

با عرض سلام و ادب خدمت همه ی اساتید بزرگ سایت و همچنین داریوش عزیز

با عرض شرمندگی هر پرورش دهنده ای که این حرفو زده خیلی بی خود کرده (عذر میخوام که بی ادبی میکنم اما خیلی عصبانی شدم )

ببین تا کجا به ما فخر فروختن که حتی باور کردیم تخم مرغ خودمون بده و تخم مرغ الوده داریم . خیلی ارزون و ساده شاید به قیمت نگاه کردن ماهواره بهمون تفهیم کردن که ایرانی ها هیچی نیست و هر چیزی خارجیش بهتره
۱۳۹۱/۰۸/۲۲، ۱۰:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush ، saeednikzad ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان