زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۴، ۱۱:۱۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپيك جامع بيماري پاي قناري

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
تایپیک جامع مشکلات و بیماریهای پای قناری
با سلام خدمت دوستان عزیز
بنده قناری رسمی کشیده بلند نر دارم که پاهاش پینه زده بود و هرشب با آب گرم و پماد آد آنرا چرب می کردم بعد از 6 روز پینه ها از بین رفت ولی احساس می کنم که قناری پاهاش درد می کنه و روی چوب خوب می ایستد و حالت خوابیدن دارد در ضمن دونه هم خوب نمی خورد و خیلی کم اشتهاست حتی کاهو . می خواستم بدونم علت چیه و راه درمان چیست (قناری یکسال و نیم سن دارد) . با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۰۸، ۰۵:۵۸ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۸۹/۱۱/۲۷، ۰۷:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 10 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #91
RE: مشکل ساق پای قناری
با سلام

من که فکر نمیکنم از خوراک چنین چیزی پیش بیاد!!!!!!!؟؟؟

موفق باشید

امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۳/۰۱، ۱۰:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #92
اگر از دانه های مثل کافشه و کتان سیاه (نیجر) در رژیم غذایی پرنده استفاده می کنی اونا رو حذف بکن و فقط از کتان و ارزن همراه تخم شلغم یا کلزا استفاده بکن.
مشکل پای قناری شما میتونه عوارض همون التهاب باشه و به عقیده بعضی از پرورش دهنگان میتونه از بیماری های داخلی مانند مشکل کبدی هم باشه .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۳/۰۲، ۱۲:۰۸ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۳/۰۱، ۰۸:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: یلو قناری
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 5
4 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #93
با سلام
قناري دارم كه مدت 1 هفته است پاي چپ خود را بالا نگه مي دارد و احساس درد در پا مي كند . در ضمن در قسمت بالاي پا دچار پرريزان شده و پرهاي آن مي ريزد . ممنون مي شم راههاي درمان را واسم بگذاريد . با تشكر
۱۳۹۰/۰۳/۰۳، ۰۷:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 15
15 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #94
مشکل پای قناری
با عرض سلام قناری من بر روی پاهاش ضایعاتی سفید رنگ بصورت ریش ریش مثل نخ بعضی جاها بصورت توده وجود داره لطفا راهنمایی کنید در مورد نژاد قناری هم راهنمایی کنین اصلا تحرکی هم نداره ممنون میشم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۰/۰۳/۰۳، ۰۹:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #95
سلام دوست گرامی:چ
از نظر شپش بررسی کنید در مواردی ممکنه شپش باعث تولک بیموقع و یک پا وایسادن پرنده بشه اگر شپش نداشت دوستان توضیح دادن مراجعه کنید
۱۳۹۰/۰۳/۰۴، ۰۱:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #96
RE: مشکل پای قناری
سلام دوست عزیز:
اگر ممکنه عکسهای واضح تری بزارید.ولی در کل ضایعات قناری رو با پماد شقاق و تترا سایکلین برطرف میکنند.پرنده شما هم کلا یه جا وایمیسه؟ هر دو پاش اینطوره؟بهداشت میله ها و قفس چطوریه؟
۱۳۹۰/۰۳/۰۴، ۰۱:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #97
(۱۳۹۰/۰۳/۰۳، ۰۷:۴۳ ب.ظ)javad_291382 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
قناري دارم كه مدت 1 هفته است پاي چپ خود را بالا نگه مي دارد و احساس درد در پا مي كند . در ضمن در قسمت بالاي پا دچار پرريزان شده و پرهاي آن مي ريزد . ممنون مي شم راههاي درمان را واسم بگذاريد . با تشكر

درود
یه عکس واضح از پاش آپلود کنید
در تکمیل گفته دوستمون،ممکنه پشه کوره گزیده باشه پای این بیچاره رو.
وقتی پشه میزنه قناری رو خون این بیچاره ها رو میمکه و پرنده بشدت ضعیف میشه.جای گزش هم عفونت سفید رنگی میکنه.!
۱۳۹۰/۰۳/۰۴، ۰۳:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #98
(۱۳۹۰/۰۳/۰۴، ۰۱:۴۵ ق.ظ)amin2010 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز:
اگر ممکنه عکسهای واضح تری بزارید.ولی در کل ضایعات قناری رو با پماد شقاق و تترا سایکلین برطرف میکنند.پرنده شما هم کلا یه جا وایمیسه؟ هر دو پاش اینطوره؟بهداشت میله ها و قفس چطوریه؟

سلام.
به نوعی کلاه سرم رفت بخاطر اعتماد به یه پرنده فروش شب بود و من این قناری رو از خانه طرف گرفتم وقتی اوردمش خانه دیدم روی هر 2تا پاش ضایعاتی سفید رنگ از بین انگشتاش و بند ناخوناش زده بیرون در ضمن وقتی می ایسته یه زانوش به بیرون خم میشه انگار نرمی استخوان داره وقتی هم میخواد از روی میله بره روی دان خوریش میترسه مثل اینکه سرگیچه داشته باشه وقتی هم میپره روی دان خوریش تعادلش دست خودش نیست{ مثل نیوکاسل کبوتر }خواهش میکنم راهنمایی کنید
۱۳۹۰/۰۳/۰۴، ۰۷:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 140
272 سپاس گرفته‌شده در 101 ارسال
ارسال: #99
سلام.
به نوعی کلاه سرم رفت بخاطر اعتماد به یه پرنده فروش شب بود و من این قناری رو از خانه طرف گرفتم وقتی اوردمش خانه دیدم روی هر 2تا پاش ضایعاتی سفید رنگ از بین انگشتاش و بند ناخوناش زده بیرون در ضمن وقتی می ایسته یه زانوش به بیرون خم میشه انگار نرمی استخوان داره وقتی هم میخواد از روی میله بره روی دان خوریش میترسه مثل اینکه سرگیچه داشته باشه وقتی هم میپره روی دان خوریش تعادلش دست خودش نیست{ مثل نیوکاسل کبوتر }خواهش میکنم راهنمایی کنید
[/quote]
با سلام
ضایعات سفیدی که گفتی با مالیدن پماد شقاق پرک برطرف میشه ولی اینکه میگی تعادل نداره ممکنه بر اثر کم بینا شدن یا نابینا شدن یکی از چشمهاش باشه چک کن ببین که دو چشمش سالمه یا نه
۱۳۹۰/۰۳/۰۴، ۰۹:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #100
سلام اره چشماش سالمن اما اصلا حالت طبیعی نداره تعادل پاهاشو نمیتونه حفظ کنه وقتی روی میل جابجا میشه سرش الکی جابجا میشه بدنش هی مارپیچ میره
(۱۳۹۰/۰۳/۰۴، ۰۹:۴۳ ق.ظ)amirr1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اره چشماش سالمن اما اصلا حالت طبیعی نداره تعادل پاهاشو نمیتونه حفظ کنه وقتی روی میل جابجا میشه سرش الکی جابجا میشه بدنش هی مارپیچ میره

پس کسی نمیتونه کمک کنه ؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۳/۰۴، ۱۰:۲۳ ق.ظ، توسط amirr1.)
۱۳۹۰/۰۳/۰۴، ۰۹:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تايپيك جامع بيماري چشم قناري قاصدک 316 119,330 ۱۳۹۵/۱۰/۱۳، ۰۷:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: mohsenb150

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان