زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۴، ۰۷:۵۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپيك جامع بيماري پاي قناري

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
تایپیک جامع مشکلات و بیماریهای پای قناری
با سلام خدمت دوستان عزیز
بنده قناری رسمی کشیده بلند نر دارم که پاهاش پینه زده بود و هرشب با آب گرم و پماد آد آنرا چرب می کردم بعد از 6 روز پینه ها از بین رفت ولی احساس می کنم که قناری پاهاش درد می کنه و روی چوب خوب می ایستد و حالت خوابیدن دارد در ضمن دونه هم خوب نمی خورد و خیلی کم اشتهاست حتی کاهو . می خواستم بدونم علت چیه و راه درمان چیست (قناری یکسال و نیم سن دارد) . با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۰۸، ۰۵:۵۸ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۸۹/۱۱/۲۷، ۰۷:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 78 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دانشجوی فوق
سپاس‌ها: 32
29 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #771
RE: تاپيك جامع بيماري پاي قناري
باسلام خدمت اساتید محترم یه قناری دارم که چند وقت بود که پاهاشو بالا نگه میداشتش.. غذای گرم اصلا بهش ندادم..برای مداواش با پماد پنسیلین و وازلین چرب کردم چند روز ولی اصلا  خوب نشد داخل آبشم مدت چند رو قرص تتراساکلین میدادم اما از بهبودی 
خبری نشدش که نشدش پاهاش این جوری شده بد رو اعصابمه ..پرنده ماشا..سرحال سرحاله  قرص خون چکارکنم براش
http://s5.picofile.com/file/8149277118/DSC0476%D9%BE%D8%A7.jpg

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۳/۰۸/۱۱، ۰۶:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #772
سلام:
بنظر عفونی میاد.اگراز آنتی بیوتیک نتیجه نگرفتی ممکنه نوع آنتی بیوتیک ویا مدت ونحوه مصرفش درست نبوده.اولاً نی زیر پارو عوض کن و پلاستیکی بذار ممکنه به اون چوب حساسیت داشته باشه.ثانیاً پاشو حنا بگیر.منتهی باید 15 دقیقه بعد ازاینکه حنا رو مالیدی توی دستت باشه وآزادش نکنی بعد تمیز پاهاشوشستشو بدی.
۱۳۹۳/۰۸/۱۱، ۰۸:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دانشجوی فوق
ارسال: #773
پماد انتی بیوتیک از پینی سیلین قوی تر که نیستش ..خودم هم احتمال میدم که پشه نیشش زده باشه بعد عفونی شده باشه .حنابگیرم به عفونت چه ربطی داره درسته حنا خ خوبه اما واسه شقایق پا.نمیدونم چه کنم باز چوب زیر پاشم عوض کردم پلاستیکی گذاشتم هردو روزم آبتنی حسابی میکنه این پاش پاک فکرمو درگیر خودش کرده
۱۳۹۳/۰۸/۱۲، ۰۹:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجوی فوق
ارسال: #774
(۱۳۹۳/۰۸/۱۲، ۰۹:۵۹ ق.ظ)kajool نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پماد انتی بیوتیک از پینی سیلین قوی تر که نیستش ..خودم هم احتمال میدم که پشه نیشش زده باشه بعد عفونی شده باشه .حنابگیرم به عفونت چه ربطی داره درسته حنا خ خوبه اما واسه شقایق پا.نمیدونم چه کنم باز چوب زیر پاشم عوض کردم پلاستیکی گذاشتم هردو روزم آبتنی حسابی میکنه این پاش پاک فکرمو درگیر خودش کرده

ینی کسی راه حلی بنظرش نمیرسه  چاره ای واسه قناری بیچاره من
۱۳۹۳/۰۸/۱۴، ۰۸:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #775
سلام
يك- موقع استفاده از آنتي بيوتيك بايد جا آبي را عايق كني كه نور بهش نخوره .
دو- حتما بايد 5روز كامل استفاده كنه.
سه - آب تني تعطيل
چهار- نظافت كف قفي دو روز يك بار
پنج- استفاده از داروي مناسب. آقاي كاووسي يك بار به توصيه آقاي ميرزالو استفاده كردن وبهتر در جريان هستن.به صفحات قبل مراجعه كنيد ببينيد آقاي ميرزالو چي گفتن.
 شش-با تشكر از استاد عزيزم جناب هيوا.حنا خاصيت خشك كردن پوست را داره .
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۸/۱۴، ۰۸:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا
*
کاربر انجمن

دانشجوی فوق
ارسال: #776
باسلام خدمت استاد بزرگوار و ممنون از پاسخ جامع و کاملتون منم تمام موارد بالا راه اجراه کرده ام از عایق جا آبی گرفته قطع کردن دون گرمو عوض کردن حتی خود قفس قناریم تتراساکلین 5 روز بهش دادم هر 8ساعتم عوضش کردم ام پماد پنی سلینم زدم اما خوب تر که نشده بدترم شده عکسو براتون فرستادم لینکشو دیگه موندم چکارش کنم یکی از پرنده بازای قدیمی گفتن واسه اینکه پاش بدتر نشه این انگشته رو با ناخن گیر بزنم چکار کنم خدا
۱۳۹۳/۰۸/۱۴، ۰۹:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #777
(۱۳۹۳/۰۶/۱۷، ۰۱:۲۴ ق.ظ)مسعود میرزالو نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چرب کردن رو با پماد آنتی بیوتیک انجام بدید تا عفونت از بین بره نهویتامین یا بتامتازون در پینه قارچی هم پماد ضد قارچ مثل کلوتریمازول و یا کتوکونازول.در صورت شدت عفونت آنتی بیوتیک خوراکی مثل سفالکسین برای عفونتهای شایع پای قناری.
سلام

يك كپسول را به پنج قسمت تقسيم كنيد.هر قسمت در يك جا آبي پر بريزيد.تا 5روز 
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۸/۱۴، ۰۹:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 4
13 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #778
RE: كمك در مورد تشخيص بيماري
سلام متاسفانه تاپیکی پیدا نکردم که مربوط به سوالی که من دارم باشه
لطف کنید تاپیکی در مورد شکستگی استخوتن و بال و مابقی اعضا ذپپرنده ایجاد بشه
مشکلی که بنده دارم از این قراره
سومین جفت قناری خودمو جفت زدم که نر زعفرونی و ماده دارچینی سینه سرخ بود
چند روزی تحت نظر داشتمشون تا اینکه روز سوم دیدم انگشت وسط پای حیوون نر سرش خونیه
حیوونو گرفتم تا معاینش کنم دیدم اتز بند اول  از سر ناخنش نست یعنی ناخن به همراه بند اول
خوشبختانه خونریزی همون روزای اول که من ندیده بودم بند اومده بود ولی حییون ازرده هستش و اکثر موقعها کف قفس اون پاشو بالا میگیره و میشینه البته از این ماجرا یک هفته ای میگذره و حالش بهتر شده و رو چوب میشینه ولی متاسفانه هنوز پاش ازرده هستش
الان موندم که این حیوون میره تو لک یا نه اصلا جفت خورده با دمادهه یا اصلا میتونه جفت گیری کنه ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
۱۳۹۳/۰۸/۱۵، ۰۷:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجوی فوق
ارسال: #779
باسلام آقا واقعا دستتون درد نکنه این کپسول سفالکسین قوقا کردش عالی بودش پای پرندم چرکش خوب شدش الن به راحتی میذارش پایین خداخیرتون بده آقای بخشی ...فقط یه سوال دیگه داشتم میدونم جاش اینجا نیست ولی نمدونم باید کجا میپرسیدم...من یه سهره داشتم که از لک درآمده بود ریز خونی میکرد دیروز از رو میخ قفسش افتادش پایین بدجور حیون بیچاره از حال رفتش شبیه غش کردن بهش آب دادم گذاشتمش یه جا آروم حالش خوب شدش شکر خدا ولی انگار زبونش بند آمدش لال شده ینی؟یه جیکم نمیزنه سعی میکنه ولی نمیتونه چکارش کنم
۱۳۹۳/۰۸/۱۵، ۰۸:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
سپاس‌ها: 12
327 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #780
یه قناری ماده دارم از وقتی خریدیمش پاش را موچول میکنه و نیمه بالا نگه میداره چیکارش کنم؟
۱۳۹۳/۰۸/۱۵، ۰۸:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تايپيك جامع بيماري چشم قناري قاصدک 316 119,479 ۱۳۹۵/۱۰/۱۳، ۰۷:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: mohsenb150

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان