زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۱۱:۲۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپيك جامع بيماري پاي قناري

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
تایپیک جامع مشکلات و بیماریهای پای قناری
با سلام خدمت دوستان عزیز
بنده قناری رسمی کشیده بلند نر دارم که پاهاش پینه زده بود و هرشب با آب گرم و پماد آد آنرا چرب می کردم بعد از 6 روز پینه ها از بین رفت ولی احساس می کنم که قناری پاهاش درد می کنه و روی چوب خوب می ایستد و حالت خوابیدن دارد در ضمن دونه هم خوب نمی خورد و خیلی کم اشتهاست حتی کاهو . می خواستم بدونم علت چیه و راه درمان چیست (قناری یکسال و نیم سن دارد) . با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۰۸، ۰۵:۵۸ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۸۹/۱۱/۲۷، ۰۷:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 84 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 4
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #831
RE: تاپيك جامع بيماري پاي قناري
(۱۳۹۴/۰۴/۰۵، ۰۹:۴۸ ق.ظ)pishooo نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علایم دیگه چیه مثلا رنگ فضله یا حالت پر ها یا علایم ورم روده

سلام رنگ فضله سفید هست بیشترش مثل گچ  واسشون امروز آب تنی گذاشتم دیدم توی آب پره  کنه قرمز اینا توی بدنشون بوده ؟ یا توی قفس ؟  چون سعی میکنم   چند روز یک بار  کف رو عوض  کنم آب هم  هر روز عوض میکنم یا 2 روز یک بار
۱۳۹۴/۰۴/۰۶، ۰۷:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #832
سلام
شما بايد سريعا قفس و دانه خوري  را با آب  و ماده ضدغفوني بشوييد و توي آفتاب بذاريد. چوب داخل قفس را تعويض كنيد. قطره آيور مكتين بخريد در يك وان آب خوري 3قطره ريز آيور مكتين حل كنيد تا آب تني كنن. بعد از آب تني وو قتي كه خشك شدن يك قطره ريز از همون آوري مكتين پشت گردنشون بندازيد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۴/۰۶، ۰۹:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

گارشناسی
سپاس‌ها: 11
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #833
سلام دوستان.لطفا به دادم برسین.ی قناری دارم ک تازه داره محکم میخونه به دلیل مشغله کاری و سردی هوا نتونستم دو هفته ای حمامشون بدم.امروز نگاه کردم دیدم چوب قناریم خونیه.دیدم یکی از انگشتاش نیست!!!!!!!! سرشم سیاه شده ی ذره از ته انگشت مونده.چیکار کنم؟؟؟؟؟لطفا راهنمایی بفرمایید؟خیلی سر حال بودنو هستن  هفته ای دو بار هم مولتی ویتامین میدمو سبزی و میوه به راهه.دیگه قناریم بی انگشت شد یعنی؟ Emo_im_smirk بالاتر نیاد پاشو قطع کنه؟پاشو با آب گرم شستمو یکم نوازش کردم بهد پماد موضعی کلوبتازولزدم بهش.لطفا زودتر راهنمایی بفرمایین
۱۳۹۴/۰۷/۰۶، ۰۵:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #834
(۱۳۹۴/۰۷/۰۶، ۰۵:۳۶ ب.ظ)abbasjavanmardi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.لطفا به دادم برسین.ی قناری دارم ک تازه داره محکم میخونه به دلیل مشغله کاری و سردی هوا نتونستم دو هفته ای حمامشون بدم.امروز نگاه کردم دیدم چوب قناریم خونیه.دیدم یکی از انگشتاش نیست!!!!!!!! سرشم سیاه شده ی ذره از ته انگشت مونده.چیکار کنم؟؟؟؟؟لطفا راهنمایی بفرمایید؟خیلی سر حال بودنو هستن  هفته ای دو بار هم مولتی ویتامین میدمو سبزی و میوه به راهه.دیگه قناریم بی انگشت شد یعنی؟ Emo_im_smirk بالاتر نیاد پاشو قطع کنه؟پاشو با آب گرم شستمو یکم نوازش کردم بهد پماد موضعی کلوبتازولزدم بهش.لطفا زودتر راهنمایی بفرمایین

سلام. برادر عزیز پماد کلوبتازول یه داروی ضد التهابه! پای قناری رو با آب ولرم شستشو بدید البته نوازش نیازی نداره! با یه دستمال تمیز خشک کنید و بتادین بزنید. بعد که زخم خشک شد روزی یه بار پماد تتراساکلین به جای زخم بزنید بهتره قبل از تاریکی هوا و قبل از خواب باشه. نی زیز پاش رو هم مرتب تمیز کنید. اون انگشت دیگه بر نمی گرده اما این اقدامات کمک باعث میشه زخم و عفونت پیشروی نکنه.
امضای mohsenb150 << آیا آن روز رسد که بلبلی دیگر در وصف ما سرود شهادت بسراید؟ >>
۱۳۹۴/۰۷/۰۷، ۰۷:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #835
سلام
شما حتما بايد علت قطع شدن انگشت را پيدا كنيد.من بال يكي از سهره هام خوني شده بود .خوب كه بررسي كردم ديدم يكي از ميله هاي در قفس بيش از اندازه دهانه اش بازه .با انبر دستي تنگش كردم. يكي از دوستان هم يك ميله اضافي تو ديوار قفسش بود كه بهترين سهره قناري ازش حلق آويز شده بود. كليه لوازم قفس بايد جوري باشن كه احتمال آسيب ديدگي وجود نداشته باشه.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۷/۰۷، ۰۸:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سعید مسروق
*
کاربر انجمن

گارشناسی
سپاس‌ها: 11
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #836
سلام عزیزان.من پای قناریم ک ی انگشتش قطع شده بودو صبح و شب با آب گرم می شورم بتادین و تتراسایکلین میزنم.قبل از این کارا پاشو بالا نمیگرفت اما الان بالا میگیره به نظرتون مشکلی تو درمان هست یا ادامه بدم؟
۱۳۹۴/۰۷/۰۸، ۰۷:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #837
درمان رگ قرمز پای قناری
سلام پای قناریم رگش قرمز شده و روی پاش داره زخم میشه تا الان دوتا تلفات دادم همشون هم از پای راست اینطور شدن البته پماد تتراساکلین زدم اما خیلی جواب نمیده بعد چند روز چرک میکنه و متورم میشه,چه داروی خوراکی بدم و از داروخانه میشه گرفت لطفا توضیح کامل بدید,باتشکر از شما بزرگواران
۱۳۹۴/۰۷/۱۰، ۰۳:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #838
سلام
دوست گرامي شستن فقط يك بار اولش نه روزي دوبار. بتادين كه زديد ولش كنيد تا زخم خوب بشه. اگر عفونت نكرده باشه شانس آورديد.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۷/۱۱، ۰۸:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #839
سلام
آقاي فرح بخش اوب بهشون تخم كاهو و كاسني بديد.احتمالا شما دونه گرم وچرب زياد بهشون داديد.تغذيشون چيه ؟ پاشون ورم مي كنه يا جوش ميزنه ؟ 
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۷/۱۱، ۰۸:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #840
سلام بزرگوار پای راستشون اینطوری شده,اول یه رگ قرمز ظاهر میشه بعد کف پا زیر شصت ورم و عفونت میکنه عمداتن تخم کتان و ارزن,چند روزه دارم تتراساکلین میمالم بهتر نشده اما بدتر هم نشده یه دوبار تو ابشون داکسی سایکلین ریختم یکیشون ظاهرا بهتره اما اون یکی همون شکلیه
۱۳۹۴/۰۷/۲۱، ۱۲:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تايپيك جامع بيماري چشم قناري قاصدک 316 119,373 ۱۳۹۵/۱۰/۱۳، ۰۷:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: mohsenb150

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان