زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۱:۵۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپيك جامع بيماري پاي قناري

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
تایپیک جامع مشکلات و بیماریهای پای قناری
با سلام خدمت دوستان عزیز
بنده قناری رسمی کشیده بلند نر دارم که پاهاش پینه زده بود و هرشب با آب گرم و پماد آد آنرا چرب می کردم بعد از 6 روز پینه ها از بین رفت ولی احساس می کنم که قناری پاهاش درد می کنه و روی چوب خوب می ایستد و حالت خوابیدن دارد در ضمن دونه هم خوب نمی خورد و خیلی کم اشتهاست حتی کاهو . می خواستم بدونم علت چیه و راه درمان چیست (قناری یکسال و نیم سن دارد) . با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۰۸، ۰۵:۵۸ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۸۹/۱۱/۲۷، ۰۷:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 90 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 122
17 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #891
RE: تاپيك جامع بيماري پاي قناري
سلام اقا مهدی عزیز
من خودم تازه عضو سایت شدم اما این اولین سایتی نیست که عضو شدم و اخرین هم نخواهد بود
اما عرضم اینه همه مدیران این سایت تا اونجایی که من تو تایپیک های دیگه سر زدم دیدم همه با تجربه
و تخصصی صحبت میکنن و همینطور همه با عشق و علاقه به دیگران کمک میکنن اما چیزی که هست
همه دوستان و مدیران 24 ساعته پای اینترنت نیستن که پاسخ همه سوال ها رو بدن و حتما نباید مدیر یا ناظر اون
قسمت بیاد جواب بده عزیزانی مثل شما هم هستن که تجربه دارن و دوست ندارن اون پرنده زبون بسته درد بکشه و
سریع یکی مثل من رو کمک و راهنمایی میکنه و عرض بعدی اینه تا اونجایی که من میدونم کسی برای تشکر زیاد پاداش و پول نمیدن
بلکه پاداش اصلی اون دعایی هست که برای اون شخص میکنن در کل من هم از شما و سایر عزیزان که بدون منت تجربیاتشون رو بین دیگران
به اشتراک میزارن تشکر میکنم امیدوارم همه سلامت و پاینده باشن
۱۳۹۵/۰۷/۰۶، ۰۶:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، mohsenb150
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #892
سلام
يك نكته قبلا دوستان گفتن ،منم بهش فكر كردم ديدم درسته.روزهايي كه قرار هست فرداش دارو يا مولتي ويتامين بديد شب موقع خواب جا آب را خالي كنيد تا فردا كه مي خوايد دارو بديد از همون اول دارو بخوره ولي اگر مي ترسيد يا سابقه داره كه يادتون بره اين كار را نكنيد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۰۷/۰۷، ۰۸:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Hossein Dastbaravardeh ، سی مرغ ، gholizadeh
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #893
سلام و عرض ادب
پيشاپيش از شما تشكر ميكنم
من يك قناري دارم كه حدود دو هفته است حالت بي تعادلي در ايستادن روي ميله دارد و اغلب روي كف ميشينه. طفلك وقتي ميخواد غذا بخوره اصلا تعادل نداره
برخي گفتند كه ناراحتي كبدي ميتونه روي اعصابش تاثير بگذاره و تعادلشو بهم بريزه يك هفته است كه رسيدكي تغذيه اي و نظافت رو بياده كردم تخم مرغ و سبزي و هويج و... اما فايده اي نكرده
امروز متوجه شدم باي راستش با اينكه مشكل ظاهري ندارد اما نميتونه ازش استفاده كنه افتاده بود كف قفس به سمت باي چپش و نميتونيست از پاي راستش كمك بگيره و بلند بشه چيكارش كنم
۱۳۹۵/۰۷/۲۵، ۰۷:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #894
در صورت نياز اگر بفرماييد ميتوانيم از پرنده فيلم گرفته و براي تشخيص بهتر برايتان ايميل كنيم
۱۳۹۵/۰۷/۲۵، ۰۷:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #895
سلام 
پرنده شما باید کاملا معاینه بشه . سینه ش - شکم ش - پاهاش - فضله ش  
چون ممکنه این عدم تعادل اصلا ربطی به پاهاش نداشته باشه . 
مسمومیت و استفاده از آنتی بیوتیکها با دوز زیاد هم عدم تعادل ایجاد میکنه که بعید میدونم عدم تعادل پرنده شما به این خاطر باشه چون فرمودین دوهفته است عدم تعادل داره احتمالا یا فلج شده و مشکل عصبی داره یا پاش مشکل جدی پیدا کرده به نظر من به پزشک متخصص مراجعه کنید .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۷/۲۶، ۱۲:۲۰ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۷/۲۶، ۱۲:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 110
97 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #896
سلام مجدد بر دوستان و اساتید گرام پس از دو سال و اندی برگشتیم.
برای اولین بار یکی از دوستان یک جفت قناری گلاستر بمن هدیه دادن که حلقه ی پاشون نشون میده جوجه ی امسال هستن اما بمحض تحویل متوجه دو موضوع شدم اول پرهای کثیف و ناخن های کثیف تر تا جاییکه با نظافت تمیز نشد و ناخن هاشو کوتاه کردم، و دوم مشکل ایستادن و تعادل و خوابیدن یکی از قناری ها بطوریکه روی چوب نمیتونه یک پایی بخوابه، هر نیم ساعت یبار میفته کف قفس، الان نصف شبه با صدا بیدار شدم میبینم خورده کف قفس پای راستشم نیمه کشیده ست، اصلا نمیتونه راحت خم شه غذا بخوره، و اینکه حمومش دادم بسختی و با درد چند ثانیه آبتنی کرد. چندجا خوندم که علتش شقاق پا هست، بله پاهاشم بشدت فلس فلس شده بود. شروع کردم به درمان با ویتامین آ و تتراسایکلین اما شدیدا نگرانم که انقدرا الکی نباشه و علت هدیه کردن ناگهانی یک جفت گلاستر سفید خالص چیزی فراتر از این باشه مثل بیماری حاد یا فلجی و غیره. عکساش هم موجوده. ممکنه راهنمایی بفرمایید؟ سپاس از توجهتون.
۱۳۹۵/۰۹/۱۶، ۰۱:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #897
سلام خوش آمديد
عكس از پا و فضله تازه  وتكي اون را بذاريد .
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۰۹/۱۶، ۰۷:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #898
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم اضافه کنم که صاحب قبلیش ادعا میکنه شقاق که داره هیچ. با دیدن عکس گفت احتمالا موقع گرفتن ناخناش بی احتیاطی کرده. ولی اینا چه ارتباطی با بی تعادلی داره. صبح بعد از آبتنی خواست بپره به پشت خورد کف قفس مثل وقتی آدم به پشت میخوابه و دوچرخه نرمش میکنه شد. اما چشماش و نگاه کردنشو هوشیاریشو حتی شاید بشه گفت تنفس و غذا خوردنش کاملا طبیعیه.
۱۳۹۵/۰۹/۱۶، ۱۱:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #899
سلام این هم باید آنتی بیوتیک بخوره و بعد از اون باید ضد قارچ به پاش بزنید.وضع پاش خیلی خرابه.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۰۹/۱۷، ۱۲:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #900
ببخشید متوجه نشدم، ینی چی بدم بخوره و چطور بدم؟ ضد قارچ چی هست؟ میشه دقیقتر بفرمایید؟ آیا خوب میشه اصلا؟؟؟ ینی فلجی و اینها نیست دیگه؟
۱۳۹۵/۰۹/۱۷، ۱۲:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تايپيك جامع بيماري چشم قناري قاصدک 316 119,353 ۱۳۹۵/۱۰/۱۳، ۰۷:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: mohsenb150

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان