زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۹:۰۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپيك جامع بيماري پاي قناري

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
تایپیک جامع مشکلات و بیماریهای پای قناری
با سلام خدمت دوستان عزیز
بنده قناری رسمی کشیده بلند نر دارم که پاهاش پینه زده بود و هرشب با آب گرم و پماد آد آنرا چرب می کردم بعد از 6 روز پینه ها از بین رفت ولی احساس می کنم که قناری پاهاش درد می کنه و روی چوب خوب می ایستد و حالت خوابیدن دارد در ضمن دونه هم خوب نمی خورد و خیلی کم اشتهاست حتی کاهو . می خواستم بدونم علت چیه و راه درمان چیست (قناری یکسال و نیم سن دارد) . با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۰۸، ۰۵:۵۸ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۸۹/۱۱/۲۷، ۰۷:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 91 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 110
97 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #901
RE: تاپيك جامع بيماري پاي قناري
یک ساعتی هست توی سایت چرخیدم بنا به گفته ی شما فکر میکنم پماد کلوتریمازول و کتونازول برای پاش خوب باشه درسته؟ اما آنتی بیوتیک خوراکی چی؟ چه چیزی باید بگیرم و چه دو زی و دستور مصرفش هم اگر بفرمایید... امیدوارم کاملا سلامت بشه چون طاقت دیدن دردکشیدنش رو ندارم. سپاسگزارم.
۱۳۹۵/۰۹/۱۷، ۰۱:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #902
(۱۳۹۳/۰۸/۱۴، ۰۹:۲۰ ق.ظ)محمدمهدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۳/۰۶/۱۷، ۰۱:۲۴ ق.ظ)مسعود میرزالو نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چرب کردن رو با پماد آنتی بیوتیک انجام بدید تا عفونت از بین بره نهویتامین یا بتامتازون در پینه قارچی هم پماد ضد قارچ مثل کلوتریمازول و یا کتوکونازول.در صورت شدت عفونت آنتی بیوتیک خوراکی مثل سفالکسین برای عفونتهای شایع پای قناری.
سلام

يك كپسول را به پنج قسمت تقسيم كنيد.هر قسمت در يك جا آبي پر بريزيد.تا 5روز 
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۰۹/۱۷، ۰۹:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: AArash
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #903
من تجربه ای در مورد پای قناری ندارم ولی پاش بجز همون خشکی و فلس فلس شدن هیچ مورد غیر طبیعی نداره حالا میفرمایید عفونت و یا مشکلات میکروبی و قارچیه سعی میکنم طبق دستور درمانی عمل کنم. فقط بگم که روز دوم که پمادهای تترا و ویتامین آ رو ترکیب کردم و زدم اون زخم سیاه روی پاش محو شده و مقدار بسیاااار کمی تغییر مثبت در تحرکش دیده میشه ولی همچنان از روی چوب میفته، پاهاش به اطراف لیز میخوره کف قفس و توی پریدن شدیدا مشکل داره الانم باز افتاد و کف قفس خوابید درست عین همون عکس که شب فرستادم. این داروها همه در داروخانه موجودن ؟ سپاس از همراهی و راهنماییتون
۱۳۹۵/۰۹/۱۸، ۰۱:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #904
سلام مجدد. پیش تر ها پاسخگویی به سوالات خیلی سریعتر دقیق تر و با حوصله تر بود، بنظرم سایت نسبتا افت کرده. درمورد قناریم خواستم بگم توفیقی حاصل نشد.
موقع آبتنی و بعد از خیس شدن پر هاش گاهی به پشت میفته کف قفس، موقع خواب شب بعد از نیم ساعت یک ساعت میفته زمین و کف قفس میخوابه تا صبح و یک پاش رو کشیده میذاره و متمایل به روی بال میخوابه، روی چوب جفت پا و بیشتر نشسته میخوابه، اصلا قادر به پریدن روی میله های عمودی خود قفس نیست فقط روی چوب اونم بسختی حرکت میکنه. تغذیش کاملا طبیعی تحرک بدن طبیعی تنفس و ضربان قلب عالی، چشم و صورت و پرها کمترین مشکلی نداره و بجز مشکل حرکتی هیچ ایرادی مشهود نیست، فقط زمانی که گرفتمش متوجه کثیفی پای هردو و پرهاشون شدم الانم با انواع پماد کلوتریمازول، ویتامین آ و تترا سایکلین چشمی و جوش شیرین در ظرف آبتنی و قرص خوراکی سفالکسین در ظرف آبخوری و شربت مولتی ویتامین مرتب تحت درمانه طبق آنچه عزیزان سایت فرمودید. ، پاش شقاق داره ناخناشو گرفتم اما هیچ بهبودی در تحرکش بعد از یکهفته دیده نشده. از خود صاحبش میپرسم هیچ جوابی نمیده. لطفا راهنمایی کنید ببخشید طولانی شد...?
۱۳۹۵/۰۹/۲۲، ۰۲:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #905
سلام 
ناخون هاشو کامل کوتاه کنید البته از جایی که توش خون نیست . نیش رو تعویض کنید . به پاش پماد شقاق بزنید منتها قبلش با الکل یا جرمی ساید پاشو ضدعفونی کنید . آنتی بیوتیک هم بهش بدین . یه دوره بهش آد سه ای بدین .
بعدش فقط صبر لازم هست تا پاش خوب بشه . نظافت قفس و تجهیزات قفس هم به طور کامل رعایت کنید . 
پماد شقاق مارک تابرنیلش رو اگر بتونید تهیه کنید بهتره . 
۱۳۹۵/۰۹/۲۲، ۰۸:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #906

1. سلام
آقا آرش پرنده اي كه نزديك ما نيست و دست شماست انتظار داري يك فرمول معجزه آسا بگيم كه زود خوب بشه ؟ خوب گفتم كه پماد براي قارچ پاش و آنتكي بيوتيك هم براي عفونتش .ديگه چه انتظاري داري؟ اين افتادنش را شما بايد بررسي كنيد چون دست شماست.من خودم درباره بيماري پرنده هام روزها فكر مي كنم و بارها بدنشو بررسي مي كنم تا بفهمم مشكل اصلي چيه .حتي شده بعداز چندماه ريشه اصلي مشكل را پيدا كردم.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۰۹/۲۳، ۰۹:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #907
نخیر من هیچ انتظاری ندارم. فقط تعجبم از اینه که ابن قناری رو از کسی گرفتم که جزو 4 نفر اول فن قناری کشوردر سال گذشته بوده ولی خودش هیچ نظری نداره. اینجا هم مطرح کردم و دارم هر روز سر میزنم و تمام چیزهایی که میگید انجام میدم. همه ی داروها و روش هارو تهیه کردم و انجام دادم که هیچ خطایی باقی نمونه. چند بار این سایت قناری هامو تا سلامت کامل پیش برده بخاطر همین انتظارم بالاست چون بهترین جا اومدم. ممنون از شما بابت راهنمایی ها ?
۱۳۹۵/۰۹/۲۳، ۱۰:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #908
سپاسگزارم، ناخن ها رو کوتاه کردم برای شقاق هم چندجا خوندم بهترین پماد درموسن هست که چون دست سار و نایابه ترکیب برابر تتراسایکلبن چشمی و ویتامین آ نزدبکترین اثر رو به درموسن داره از اون استفاده کردم بنظرم مفید بود. بازم ممنون از شما
۱۳۹۵/۰۹/۲۳، ۱۰:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #909
بازم سلام. اومدم یه گزارش وضعیت بدم.
درمورد مشکل عدم تعادل قناریم تمامی دستورات دوستان عزیز رو انجام دادم کوچکترین تغییری مشاهده نشد تا اینکه بردمش دامپزشکی. دکتر گفت اگر ژنتیکی باشه که قابل درمان نیست اما اگر از کمبود کلسیم باشه شربت مو لتی ویتامین رو با یک چهارم قرص ویتامین ب1 بریز تو جای آبخوریش بعلاوه استخوان ران مرغ رو پودر کن و روی غذاش بریز داروی مواد معدنی هم از داروخانه تهیه و بهش بده. دمای اتاق هم زیاد کن که بیشتر آب محتوی دارو بخوره. شاااید خوب بشه. پاش شقاق هم داره همچنان. دیشب توی تاریکی حواسم بهش بود وقتی روی میله مخوابه تکان میخوره ناشی از عدم تعادل. و میفته کف قفس بعد از حدود 15-20 دقیقه... هرشب کف میخوابه و گاهی وقتی میفته به پشت به سختی و با پا زدن برمیگرده.
فضله کاملا طبیعی-نگاه کردن طبیعی-6 دانگ کامل میخونه-تغذیه کاملا عادی کتان و ارزن و هویج و کاهو-آبخوری طبیعی-شیطنتاشم با همون بی تعادلی داره-حتی چندین بار تلاش کرد برای جفتگیری که نتونست! پسش کاملا پر داره و مشخصه هیچوقت جفتگیری نکرده و پر ریزی و زخم و بی حالی اصلا نداره. دیگه نمیدونم چی بگم...
۱۳۹۵/۱۰/۱۸، ۱۱:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 3
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #910
سلام دوستان تورو خدا کمکم کنید
ما حدودا 10-12تا قناری داریم...
چن ماه پیش یکی از قناریامون پاش درد میکردو بالا نگه میداشت...بابام بردتش دامپزشکی ...موقتا خوب شد ولی پاش درد میاد
سه هفته پیش من توی یکی دیگه از قناریای مادمون مشاهده کردم که پاش درد میاد
از یه هفته پیش دیدم کلا روی پاش نمی ایسته و سینش روی چوبه و یه جا کز کرده...فک کنم طفلکی خیلی درد داره...
دکتره گفت بزاریمش تو افتاب خوب میشه ولی نشد....
توروخدا کسی هست مشکلشو بدونه؟
فکر میکنم خیلی اذیت میشه طفلی
۱۳۹۵/۱۰/۲۳، ۱۰:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تايپيك جامع بيماري چشم قناري قاصدک 316 119,002 ۱۳۹۵/۱۰/۱۳، ۰۷:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: mohsenb150

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان