زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۱۲:۰۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپيك جامع تغذيه جوجه قناري

*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 112
153 سپاس گرفته‌شده در 50 ارسال
ارسال: #1
دلیل رشد متفاوت جوجه قناری های یک لون چیه؟
با سلام خدمت اساتید و دوستان و با عرض تبریک عید نوروز
من سه تا جوجه قناری دارم که الآن 6روزه هستن ولی یکی از آنها مثل دوتای دیگه بزرگ نشده و یه کم لرزش داره(ماده خوب غذا میده) دلیلش چیه؟آیا زنده میمونه؟
یه سوال دیگه داشتم:جوجه ها تو چند روزگی چشمشون باز میشه؟
با تشکر-انشا الله سالی پر برکت در راه باشه و پر از اتفاقات بزرگ
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۶، ۱۰:۳۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۰۱، ۱۰:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 12 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

Lisans
سپاس‌ها: 19
4 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #111
RE: تاپيك جامع تغذيه جوجه قناري
سلام
دوستان دوتا جوجه یک روزه که مادش مرده و نرشم فروخته شده به من رسیده من فعلا قناری ندارم اگه اساتید لطف کنن کامل توضیح بدن تغذیه.محیط نگهداری ودما جوجه ها البته ماده ای نیست که روشون بخابه و هر چیزی که در زنده بودن این کوچولوها کمک میکنه بگن.
راستی اگه من به امید خدا بزرگشون کنم امکان دستی شدنشون هست ؟
۱۳۹۳/۱۰/۲۳، ۱۰:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #112
سلام
خلی کار سختیه. ولی شدنی روزانه باید تا شیش دفعه بهشون باید غذا بدی . با پودر  کتون و ارزن که با بزاق دهان خمیرش کردی در روزی دو بار و  عذای تخم مرغی که با بزاق رقیقش کردی روزی دوبار . و اگر میتونی مغز کاهو .و خرفه رو هم بگیری روزی دوبار که باز هم با بزاق رقیق بشه . هر مرتبه نصف یک عدس تا دو سه روز و به تدریج اندازه هر وعده غذاشون رو اضافه کن . در صورتی که نمیتونی مغز کاهو و خرفه بدی با خمیر ارزن وکتون جایگزین کن.
هفته ای دو بار هم مولتی ویتامین به غذاشون اضافه کن. دمای محیطشون رو هم روی 37 درجه نگه دار تا وقتی که پرهاشون در بیاد

ودر نهایت یک توصیه از این فرایند پیچیده  و طاقت فرسای حداقل 25 روزه خودتو راحت کن و جوجه ها رو بده به یکی که قناری یک روزه داره. چون بعیده اینقدر وقت ازاد و حوصله داشته باشی
۱۳۹۳/۱۰/۲۴، ۱۱:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista ، m6_x3 ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

زیر دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 227
152 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #113
RE: نظر دوستان نسبت به رشد جوجه قناری
سلام دوستان
ببخشید جای بهتری برای مطرح کردن سوالم پیدا نکردم
جفت قناری من در لون اولشون 5 تخم گذاشته{ هر 5 تخم پشت سر هم بوده}. به دلیل تازه کار بودن جرئت نکردم که تخم ها رو از زیرش بردارم و با هم زیرش بزارم. امروز اولین جوجه از تخم در آمد . با توجه به فاصله 5 روزه بین تخم اول  و تخم پنجم باید قید جوجه های آخری رو بزنم؟
چون شنیدم  جوجه های اولی رشدشون در روز های ابتدایی خیلی زیاده و ممکن است که جوجه های کوچک تر یا له بشوند یا از گرسنگی بمیرند. با توجه به اینکه تازه کار هستم و نمی توانم دست به جوجه های کوچک تر بزنم  راه حلی مناسب برای جلوگیری از مرگ جوجه های کوچک تر به ذهنتان می رسد؟
ممنون می شم راهنمایی کنید
Emo_im_happy Emo_im_winking
۱۳۹۳/۱۲/۰۵، ۰۷:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

محصل
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 102
136 سپاس گرفته‌شده در 64 ارسال
ارسال: #114
سلام زیاد نگران نباش چیزی نمیشه فقط اگه جوجه هارو با زرده تخم مرغ+بیسکویت مادر که له شده روبا کمی اب داغ قاطی کن که حالت خمیری پیدا کنه وبعضی وقتا هم پودر بادوم وپسته قاطیش کن و روزی دو سه بار جوجه هارو به صورت دستی باهاش تغذیه کن تا خیالت ازگرسنه موندن جوجه ها راحت باشه این کار واجب نیست ولی انجام بشه بهتره
۱۳۹۳/۱۲/۰۵، ۰۷:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

زیر دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 227
152 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #115
(۱۳۹۳/۱۲/۰۵، ۰۷:۲۷ ب.ظ)m1000 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام زیاد نگران نباش چیزی نمیشه فقط اگه جوجه هارو با زرده تخم مرغ+بیسکویت مادر که له شده روبا کمی اب داغ قاطی کن که حالت خمیری پیدا کنه وبعضی وقتا هم پودر بادوم وپسته قاطیش کن و روزی دو سه بار جوجه هارو به صورت دستی باهاش تغذیه کن تا خیالت ازگرسنه موندن جوجه ها راحت باشه این کار واجب نیست ولی انجام بشه بهتره

ممنون
از همین الان بهش تخم مرغ بدم؟ هر چند روز یه بار پودر بادوم رو با تخم مرغ قاطی کنم؟
و هر چند روز یه بار بیسکوییت مادر با تخم مرغ ها قاطی کنم؟
۱۳۹۳/۱۲/۰۵، ۰۷:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

محصل
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 102
136 سپاس گرفته‌شده در 64 ارسال
ارسال: #116
سلام جوجه از بدو تولد میتونه تخم مرغ بخوره شما این کار تا هرموقع از دستت دون خوردند انجام بده چون بعد از یه مدتی از دست شما چیزی نمی خورن پودر بادوم وپسته رو یه روز در میون بده بهشون ولی بیسکوییت مادر همیشه باید با تخم مرغ قاطی کنی
۱۳۹۳/۱۲/۰۶، ۰۳:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 25
140 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #117
با سلام ،برنامه غذایی من در فصل جوجه گیری روزی سه بار غذای نرم پرورشی ساعت 7 صبح و 2بعد از ظهر و 7 عصر (شامل تخم مرغ +پودر سوخاری و پودر جوانه گندم +هویج رنده شده  اب گرفته+مقداری تخم خرفه که زمان گذاشتن توی ظرف  روی این مخلوط می ریزم +پودر پوست تخم مرغ  و هر بار هم یک قاش سیب قرمز به اندازه یک بند انگشت  و ساعت 9 به اندازه یک انگشتی هفت تخم می دهم در ضمن هفته ای دو بار برگ کاهو یا برگ کاسنی به قناری های جوجه دار می دهم و زمانی که قناری ها برای سری بعد اماده تخم گذاری می شوند یعنی موقعی که رنگ پر جوجه ها مشخص شده یکی دو بار بادام رنده شده همراه با پودر نبات جهت تقویط نطفه در اخیتار قناری های مولد می گذارم و با این برنامه غذایی تا حالا خدا را شکر خیلی خوب نتیجه گرفته ام البته ناگفته نماند کار اصلی در زمان تولکی باید صورت بگیرد تا پرنده از هر لحاظ برای فصل جوجه گیری اماده و بدون اشکال باشد
۱۳۹۳/۱۲/۰۹، ۰۲:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 25
140 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #118
سلام دوستان باز هم یک تجربه شخصی دیگر در مورد غذای جوجه ها بعد از جداسازی ،من برای جوجه هایی که از والدین جدا می کنم تا 50 روزگی غذای نرم پرورشی می گذارم و بعد از ان مخلوط کتان و ارزن ریز سفید و در یک ظرف  و بطور روزانه مخلوطی از تخم کاهو و خرفه به مدت دو هفته  می گذارم و بعد از ان هر دو سه روز یکبار یک انگشتی برای هر جوجه از انواع جوانه ها (شاهدانه ،گندم،.......)و نکته ظریف بعد از قطع غذای تخم مرغی دادن حداقل یکبار دو قطره سرکه سیب در جا ابی جوجه ها برای جلو گیری از بیماری لاغری مفرط یا سینه کاردی جوجه هاست .
۱۳۹۳/۱۲/۱۰، ۰۷:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، محمدمهدی ، Ali Aramesh
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 7
20 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #119
میتونی با مخلوط تخم مرغ اب پز و پسته و بادام رنده شده تغذیشون کنی
۱۳۹۳/۱۲/۱۰، ۰۷:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

گارشناسی
سپاس‌ها: 11
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #120
سلام دوستان.ی جفت قناری دارم ک سری اول از 5تا تخم یکیش جوجه شد و الان ی ماهست و باباش بهش غذا میده.ماده هم رو 3تا تخم خوابیده ک الان روز 5 هست و یکیش جوجست.با این اوصاف سری بعد 1تخم پوچ میزاره.از جوجگیم خودم بزرگشون کردمو حسابی بهشون رسیدم.چیکار کنم سری بعدی بهتر جوجه بدن ؟از کی تقویت نر رو شروع کنم؟مخلوط بادوم پسته و نبات خوبه؟ماده رو چطوری تقویت کنم؟الانم جوجرو با تخم مرغ+خرفه+مولتی ویتامین+آرد سوخاری تغذیه میکنم.کاهو +کلم+جعفری+گشنیزم روزانه در اختیارشونه.سرحالو خوش خوراکن اما جوجه نمیدن.لطفا کمک کنید
۱۳۹۴/۰۱/۲۰، ۰۵:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپيك جامع تخم قناري hno2005 1,140 101,224 ۱۳۹۶/۰۹/۱۶، ۰۹:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  تاپيك جامع سن قناري King_Hearts 81 25,614 ۱۳۹۴/۱۲/۱۹، ۰۸:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان