زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۱:۵۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپيك جامع تغذيه جوجه قناري

*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 112
153 سپاس گرفته‌شده در 50 ارسال
ارسال: #1
دلیل رشد متفاوت جوجه قناری های یک لون چیه؟
با سلام خدمت اساتید و دوستان و با عرض تبریک عید نوروز
من سه تا جوجه قناری دارم که الآن 6روزه هستن ولی یکی از آنها مثل دوتای دیگه بزرگ نشده و یه کم لرزش داره(ماده خوب غذا میده) دلیلش چیه؟آیا زنده میمونه؟
یه سوال دیگه داشتم:جوجه ها تو چند روزگی چشمشون باز میشه؟
با تشکر-انشا الله سالی پر برکت در راه باشه و پر از اتفاقات بزرگ
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۶، ۱۰:۳۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۰۱، ۱۰:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #31
RE: هند میکس (سرلاکی) اورلوکس handmix
معمولاً برای تغذیه جوجه ها با سرنگ کاربرد دارد اما من در فصل پرریزی با هویج و در فصل تولید مثل در غذای تخم مرغی برای قناریها استفاده می کنم.
۱۳۹۰/۰۶/۲۲، ۰۱:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: katbi ، langarood ، vahid babayi
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #32
RE: هند میکس (سرلاکی) اورلوکس handmix
(۱۳۹۰/۰۶/۲۲، ۰۱:۳۹ ب.ظ)admin نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
معمولاً برای تغذیه جوجه ها با سرنگ کاربرد دارد اما من در فصل پرریزی با هویج و در فصل تولید مثل در غذای تخم مرغی برای قناریها استفاده می کنم.

با سلام و احترام: ايا داراي ويتامين ها هم است يا خير ...
و با چه نسبتي تركيب ميكنيد ..
و ميشود هر هفته دو مرتبه در جيره قناري قرارداد
ممنون
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۶/۲۲، ۰۲:۲۴ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۶/۲۲، ۰۲:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #33
ماده های که به جوجه غذا نمیدن تا بمیرن
یه ماده قناری دارم که دومین بارشه تخم میزاره و سری اول جوجه هاش یه هفته بودن و غذاشون نداد و مردن
این سری تخم های خودش نطفه نداشت دو تا تخم گذاشتم زیرش شانس ما زد و در اومدن اولی یه هفته سنشه و ماده بهش غذا نمیداد امروز خودم دارم با غذای اماده کویکو با سرنگ غذا بهش میدم حالا شانس ما جوجه دوم هم در اومد
جوجه کوچیکه زیر دست و پا بزرگه شما بودید چی کار میکردید با این ماده بد قلق و دو تا جوجه متفاوت
سه جفت قناری دیگه دارم که رو تخم خوابیدن جوجه یه روزه رو بزارم زیرشون غذا بهش میدن؟ یا میکشنش؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۲۳، ۰۹:۰۵ ب.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۰/۰۷/۱۳، ۰۹:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، soren_kiana ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 33
28 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #34
RE: یه ماده تازه کار با یه جوجه یه روزه ویه جوجه هفت روزه؟
جوجه رو زیر قناری دیگه نذار چون ممکنه ماده بره اونو بزرگ کنه وتخماشوخراب کنه.به نظر من بهترین راه اینه که جوجه هارو خودت بزرگ کنی وبعدا ماده رو ردش کنی بره.
۱۳۹۰/۰۷/۱۳، ۱۱:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #35
خودم دارم بزرگشون میکنم عجب بدبختیه داریم دیشب سه بار بیدار شدم غذا بهشون دادم
حس مادریه دیگه:a (29):
۱۳۹۰/۰۷/۱۴، ۰۷:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #36
[b]با سلام [b][/b]

دوست عزیز همیشه اگه بخوای جوجه یک قناری رو زیر یک قناری دیگه بزاری باید جوجه هاشون همسن باشن بعضی وقتا حتی دو روز تفاوت باعث میشه یکی از جوجه ها بمیره چون رشد جوجه ها خیلی سریعه و اون کوچیکتره همیشه زیر دست وپای بزرگتره میمیره و بخاطر همین قناری بازها تخم های قناری رو برمیدارن و همه رو باهم زیر ماده میزارن تا جوجه ها همزمان از تخم بیرون بیان و شانس اینکه همه زنده بمونن بالا بره .در مورد این جوجه ها هم اگه زیر قناری دیگه ای نمیتونین بزارین و مادرشون هم اصلا غذاشون نمیده خودتون بهشون غذا بدین و اگه مشکلی پیش نمیاره بعداز غذا دادن بزارینشون زیرش تا گرم بمونن و احتمالا یه کم بزرگتر شن غذاشون میده و در ضمن لازم نیست نصف شب بیدار شین من خودم یه سال همینجوری دوسه تا بزرگ کردم و صبح و ظهر و شب غذاشون میدادم و کافیه.[/b]

موفق باشید
:a (18):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۱۴، ۰۹:۵۵ ق.ظ، توسط hamid@line.)
۱۳۹۰/۰۷/۱۴، ۰۹:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، soren_kiana ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #37
(۱۳۹۰/۰۷/۱۴، ۰۹:۵۴ ق.ظ)hamid@line نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[b]با سلام [b][/b]

دوست عزیز همیشه اگه بخوای جوجه یک قناری رو زیر یک قناری دیگه بزاری باید جوجه هاشون همسن باشن بعضی وقتا حتی دو روز تفاوت باعث میشه یکی از جوجه ها بمیره چون رشد جوجه ها خیلی سریعه و اون کوچیکتره همیشه زیر دست وپای بزرگتره میمیره و بخاطر همین قناری بازها تخم های قناری رو برمیدارن و همه رو باهم زیر ماده میزارن تا جوجه ها همزمان از تخم بیرون بیان و شانس اینکه همه زنده بمونن بالا بره .در مورد این جوجه ها هم اگه زیر قناری دیگه ای نمیتونین بزارین و مادرشون هم اصلا غذاشون نمیده خودتون بهشون غذا بدین و اگه مشکلی پیش نمیاره بعداز غذا دادن بزارینشون زیرش تا گرم بمونن و احتمالا یه کم بزرگتر شن غذاشون میده و در ضمن لازم نیست نصف شب بیدار شین من خودم یه سال همینجوری دوسه تا بزرگ کردم و صبح و ظهر و شب غذاشون میدادم و کافیه.[/b]

موفق باشید
:a (18):
با تشکر از شما ولی این چیزای که گفتید رو خودم میدونستم و چون مجبور بودم دو تا تخم رو با فاصله زمانی زیاد گذاشتم
در مورد شب هم فقط اینو میتونم بگم مهمترین علت مرگ و میر تو قناریام اینه که شب از گرسنگی میمیرن حدود 10 ساعت واسه همین وسواس شدم رو این موضوع
۱۳۹۰/۰۷/۱۴، ۱۰:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، soren_kiana ، theanimal ، vahid babayi
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #38
(۱۳۹۰/۰۷/۱۴، ۱۰:۰۱ ق.ظ)sky_bird نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر از شما ولی این چیزای که گفتید رو خودم میدونستم و چون مجبور بودم دو تا تخم رو با فاصله زمانی زیاد گذاشتم
در مورد شب هم فقط اینو میتونم بگم مهمترین علت مرگ و میر تو قناریام اینه که شب از گرسنگی میمیرن حدود 10 ساعت واسه همین وسواس شدم رو این موضوع

دوست عزیز پس خودتون که استادین ولی اگه شما جوجه هارو خوب سیر کنین از گرسنگی نمیمرین وبیشتر مرگشون مال خفگیه البته به نظر من؟؟!!
ولی یه کار دیگه هم میشه کرد میتونین جوجه های بزرگتر قناری های دیگه رو بزارین زیر این جفت و این جوجه کوچیکاروبزارین زیر اون جفت خاطر جمع تره البته حواستون باشه که اون جفت اولی جوجه بزرگارو غذا بده ولی اگه بازم غذاشون ندادن دستی بزرگ کردن جوجه های درشت تر راحت تره.
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۷/۱۴، ۱۰:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #39
غذا دادن به صورت دستی رو شما ادامه بدین
برگ کاهو ماده رو تشویق به جوجه دون دادن میکنه
اگر مادتون جوج دون میده آخر شب ها از کوشه استفاده کنید که تا صبح جوجه ها گرسنه نشنسعی کنید جوجه ها رو زیاد جا به جا نکنید
معمولا بعضی ماده های بد قلق رو یه جوجه بهشون میدن تا بزرگ منه و بعد بهتر راغب به جوجه بزرگ کردن مین
اصطلاحا میگن نوک تو نوک(دهن) جوجه کنه
برای همین تا 3-4 روز معمولا جوجه ها رو دستی غذا میدن و بعد ماده روال عادی رو ادامه میده
موفق باشید
۱۳۹۰/۰۷/۱۴، ۱۱:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، soren_kiana ، Erfan ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #40
(۱۳۹۰/۰۷/۱۴، ۱۱:۱۲ ق.ظ)esfahan-canary نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
غذا دادن به صورت دستی رو شما ادامه بدین
برگ کاهو ماده رو تشویق به جوجه دون دادن میکنه
اگر مادتون جوج دون میده آخر شب ها از کوشه استفاده کنید که تا صبح جوجه ها گرسنه نشنسعی کنید جوجه ها رو زیاد جا به جا نکنید
معمولا بعضی ماده های بد قلق رو یه جوجه بهشون میدن تا بزرگ کنه و بعد بهتر راغب به جوجه بزرگ کردن میشن
اصطلاحا میگن نوک تو نوک(دهن) جوجه کنه
برای همین تا 3-4 روز معمولا جوجه ها رو دستی غذا میدن و بعد ماده روال عادی رو ادامه میده
موفق باشید

سلام و تشکر
کوشه چیه؟ تو اینترنت سرچ کردم فقط اسم یه روستا اومد
خدا رو شکر انگار دهن جوجه یه روزه یکم بزرگتر شده سرنگ راحت تر میره دهنش و خودش دهنش رو باز نمیکنه
فعلا که این غذاش اینه
یه مقدار اب رو با پودر جوجه تابرنیل cria مخلوط میکنم و غذای اماده تخم مرغی کویکو که اسیابش کردم مثل ارد شده مخلوط میکنم و بهشون با سرنگ حدود 1-2 ساعت یه بار بهشون میدم و میزارمشون تو لونه و ماده میخوابه روشون

در مورد خفگی جوجه ها بشتر توضیح بدید یعنی زیر مادر خفه میشن؟ هر جور لونه رو درست کنی باز ماده مستیقم میخوابه رو جوجه چیکارش کنم خفه نشه؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۱۴، ۱۱:۳۲ ق.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۰/۰۷/۱۴، ۱۱:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپيك جامع تخم قناري hno2005 1,140 100,279 ۱۳۹۶/۰۹/۱۶، ۰۹:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  تاپيك جامع سن قناري King_Hearts 81 25,578 ۱۳۹۴/۱۲/۱۹، ۰۸:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان