زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۲:۵۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپيك جامع سن قناري

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
جفت زدن نر 11 ساله؟؟؟
با سلام من تو خونه بابام 2 تا قناري دارم يكيش 2 ساله يكيش 11 ساله يك ماده بردم خونشون كه بدم به جفت بعد از چند روز ماده رو انداختم پيش نر روز بعد 2 بار جفت گيري كردن ولي بعد ماده به نر پا نمي داد يك روز دقت كردم ماده با صداي نر 11 ساله شنگول مي شه ديگه به نر 2 ساله پا نمي ده الان 15 روز كناره همن ماده كاملا آماده است ولي به جفت نميره از طرفي نر 11 ساله هم به نظرم ديگه نطفه نداره صداش عاليه حالا بايد چكار كنم تو خونه خودم هم تمام قناريام رو جوجه هستن راه حل چيه ؟؟؟مرسي
۱۳۹۰/۰۱/۰۶، ۱۰:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #21
RE: طول عمر
سلام
دوست عزيز اين تاپيك مربوط به طول عمر قناريه سوالتون رو تو اين تاپيك نمي زاشتين بهتر بود.
ولي در كل جوجه قناري از 60 روزگي با تحريك شدن بوسيله صداي قناري هاي ديگه و همچنين صداي آهنگ كمي ريزخوني ميكنه ((زير گلوي پرنده كمي باد ميكنه))مخصوصا اگه تو جوجه پرن باشه البته از روي سر و جسه پرنده هم مي شه تشخيص داد كه تجربه مي خواد و همچنين كسي مي شناسم از روي فضله جوجه روي روزنامه مي فهمه نر يا ماده.
ولي شما از روي ريزخوني و جست و خيز جوجه نر هنگام شنيدن صدا ها مي تونين تشخيص بديد اگه عكس جوجه رو بذاريد شايد بهتر باشه البته تو يك تاپيك غير از اين به تاپيك زير هم مراجعه كن البته درباره قناري بزرگه نه جوجه.
موفق باشيد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۳/۱۸، ۰۱:۱۰ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۳/۱۸، ۰۱:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Ali Bani
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 196
198 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #22
تعیین سن پرنده؟
باسلام خدمت همه ی دوستان عزیز خودم.دوستان فکرمیکنیدبرای تعیین سن یک پرنده به طور تقریبی به چه نکاتی باید توجه شودتازیادخطا نکنیم.لطفا اطلات کافی در مورد سهره وقناری بدید.ممنون.من معمولا سهره راباتوجه به ابرنگ سرش وکیفیت پروبال وپاهاوناخن ها ورنگ اونا وشکل وشمایل ظاهری وحرکات داخل قفس حدس میزنم ولی فکر کنم کامل نیست.برای قناری ماده که بدونم چقدر سن داره یا چندبار جفت خورده نمی دونم .معمولابه سروبالش نگاه میکنم وکیفیت پرهاش(ببینم پرهاش شفاف هست یانه) وپسش ولی کافی نیست.اساتید لطفا کمک کنند ممنون میشم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۶/۰۴، ۰۹:۳۹ ق.ظ، توسط yory.)
۱۳۹۰/۰۵/۱۸، ۰۷:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: arshya
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 456
290 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #23
RE: تعیین سن پرنده؟
درود بر دوستان
تشخيص سن پرنده در قناري و سهره كار ساده اي نيست و تجربه زيادي لازم داره
برای تشخیص سن قناری هر چه سن آنها بیشتر باشد جثه آنها از قناری های جوان همان نژاد درشت تر می شود و از روی صدا هم میشه فهمید که جوجه یک ساله هستند یا چند سال سن دارند اونطور كه من اطلاع دارم در مورد قناري نر از پاي قناري ميشه فهميد سنش تقريبا چقدر هست
برای تشخیص سن سهره ها باید به نکات زیر توجه کنید: سیاهی روی سر سهره های پیر باریکتر و کم رنگتر از سهره های جوان است و همچنین سهره های پیر دارای جثه قوی و درشت تر نسبت به سهره های جوان هستند. قرمزی سر سهره های پیر مخمل است ولی سهره های جوان دارای سر تقریبا نارنجی هستند.
موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۵/۱۸، ۰۱:۲۰ ب.ظ، توسط hesam-63.)
۱۳۹۰/۰۵/۱۸، ۰۱:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، katbi ، yory ، cruel ، mohammad20101368
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #24
(۱۳۹۰/۰۵/۱۸، ۰۷:۳۱ ق.ظ)yory نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام خدمت همه ی دوستان عزیز خودم.دوستان فکرمیکنیدبرای تعیین سن یک پرنده به طور تقریبی به چه نکاتی باید توجه شودتازیادخطا نکنیم.لطفا اطلات کافی در مورد سهره وقناری بدید.ممنون.من معملا سهره راباتوجه به ابرنگ سرش وکیفیت پروبال وپاهاوناخن ها ورنگ اونا وشکل وشمایل ظاهری وحرکات داخل قفس حدس میزنم ولی فکر کنم کامل نیست.برای قناری ماده که بدونم چقدر سن داره یا چندبار جفت خورده نمی دونم .معمولابه سروبالش نگاه میکنم وکیفیت پرهاش(ببینم پرهاش شفاف هست یانه) وپسش ولی کافی نیست.اساتید لطفا کمک کنند ممنون میشم.

با سلام

یکی از علائم اصلی پاهای پرنده است و در بعضی مواقع هم همانطور که گفتید پر و باله.

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۵/۱۸، ۰۵:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مرتضي1
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 144
55 سپاس گرفته‌شده در 28 ارسال
ارسال: #25
یعنی پای پرنده چه خصوصیتی داشته باشه پیره لطفا توضیح بدید ممنون
۱۳۹۰/۰۶/۰۴، ۰۲:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مرتضي1
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 196
198 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #26
سلام به دوست عزیز.راه های شناخت سن پرنده ازپا.معمولاپرنده های جوان رنگ پاهاشون روشن هست ولی پرنده ی پیرتیره هست.معمولا پرنده ییردارای پاهای ضمخت هست وبه اوج رشدخودش رسیده وناخن های اون ضخیم وکلفت شده ولی پرنده ی جوان اینطورنیست.حتما درموقع ایستادن پرنده روی تیرک به فرم پنجه واندازه پنجه دقت شود.موفق باشی دوست عزیز
۱۳۹۰/۰۶/۰۴، ۰۹:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shayan_ch ، mohammad20101368 ، مرتضي1
کاربر افتخاری

ليسانس
ارسال: #27
(۱۳۹۰/۰۶/۰۴، ۰۲:۰۰ ق.ظ)shayan_ch نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یعنی پای پرنده چه خصوصیتی داشته باشه پیره لطفا توضیح بدید ممنون

همونطور که دوستمون گفتن پاهای پرنده پیر ضخیم و بدشکل و حالت فلس دار میشه.متاسفانه هرچی سرچ کردم عکسی نبود براتون بزارم تا ببینین

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

۱۳۹۰/۰۶/۰۵، ۰۹:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shayan_ch ، مرتضي1
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #28
قناری نر تا چه سنی اواز میخونه؟
کسی میدونه قناری نر تا چه سنی اواز میخونه؟
ایا به دلیل پیری از اواز خوندن میافته؟
سن قناری از کجاش قابل تشخیصه؟
۱۳۹۰/۰۶/۱۹، ۰۷:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
ارسال: #29
RE: قناری نر تا چه سنی اواز میخونه؟
(۱۳۹۰/۰۶/۱۹، ۰۷:۲۹ ب.ظ)sky_bird نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام

اینکه قناری نر تا چه سنی میخونه رو نمیشه قطعی گفت ولی در یک قائده کلی میشه گفت که روپا موندن قناری به عواملی بستگی داره از اون جمله میشه اینارو بیان کرد بستگی داره قناری رو جفت کنین یا نه آخه قناریهایی که ازشون جوجه کشی میشه معمولا کمتر از اونایی که اصلا به جفت نرفتن عمر میکنن وباز در بین اونهایی هم که جفت رفتن قناریهایی کمتر عمر میکنن که ازشون بیش از حد جوجه کشیده باشن و یا از لحاظ رسیدگی و تغذیه وشرایط نگهداری و غیره دچار کمبود باشن ودر مورد سوال دوم : بعضی ها درعین پیری بازم همچنان میخونن و بعضی هم نه و البته اونا هم مثل ما آدمها هرچی سنشون بالا میره ازاون طراوت و تازگیشون کم میشه و دیگه مثل یه قناری جوون نیستن واما در مورد سوال سوم: قبلا در این باره همین تازگیها بحث شده ولی قائده کلیش اینه که پاهای پرنده پیر معمولا ضمخت تر و بدشکل تر از قناری های جوونه و پروبالش هم شفافیت و جلای اونارو نداره.

موفق باشید
:a (18):

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

۱۳۹۰/۰۶/۱۹، ۰۸:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sasy111 ، همیلتون
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #30
RE: قناری نر تا چه سنی اواز میخونه؟
(۱۳۹۰/۰۶/۱۹، ۰۷:۲۹ ب.ظ)sky_bird نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام و احترام:
حدود سن قناري از پاي قناري قابل تشخيص است چنانچه پوست پا ضخيم و داري پوسته هاي درشت تر باشد
داراي سن بيشتري مي باشد .تا حدودي از ظرافت يا ضخيم بودن ناخن ميشود حدود سن قناري رو تخمين زد

در خصوص اوراز خوندن اميدوارم بقيه اساتيد نظر بدهند . من خودم يكي ازقناريهام 5 سال سن دارد.خوب ميخونه
ولي بايستي با پير شدن از خوندن اون كم بشود..
موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۶/۱۹، ۰۸:۰۸ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۶/۱۹، ۰۸:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sasy111

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپيك جامع تخم قناري hno2005 1,140 101,247 ۱۳۹۶/۰۹/۱۶، ۰۹:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  تاپيك جامع تغذيه جوجه قناري MRNA 132 41,318 ۱۳۹۴/۱۲/۱۵، ۰۷:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان