زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۵، ۰۳:۵۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپيك جامع سن قناري

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
جفت زدن نر 11 ساله؟؟؟
با سلام من تو خونه بابام 2 تا قناري دارم يكيش 2 ساله يكيش 11 ساله يك ماده بردم خونشون كه بدم به جفت بعد از چند روز ماده رو انداختم پيش نر روز بعد 2 بار جفت گيري كردن ولي بعد ماده به نر پا نمي داد يك روز دقت كردم ماده با صداي نر 11 ساله شنگول مي شه ديگه به نر 2 ساله پا نمي ده الان 15 روز كناره همن ماده كاملا آماده است ولي به جفت نميره از طرفي نر 11 ساله هم به نظرم ديگه نطفه نداره صداش عاليه حالا بايد چكار كنم تو خونه خودم هم تمام قناريام رو جوجه هستن راه حل چيه ؟؟؟مرسي
۱۳۹۰/۰۱/۰۶، ۱۰:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #31
RE: قناری نر تا چه سنی اواز میخونه؟
سلام
فكر كنم در اين باره قبلا يك بار بحث شده ولي بايد بگم شرايط خيلي مهمه خيلي الان خونه بابام يك قناري 12 ساله هست كه هنوز مي خونه ولي بابا نمي زاره من بهش دون بدم خودش دون قاطي مي كنه بهش مي ده يك بار از دون هاي اين قناري واسه قناري خودم استفاده كردم ببينم تاثير خوبي داره ولي متاسفانه قناريم رفت تولك در حد تيم ملي هيچ وقت شرايط تغذيه و نگهداري اين قناري تغيير نمي كنه دون مخلوط در 12 ماه مي خوره به نظر خودم يك كم شرايط غير عادي داره اگه مي دونستم چه طور به اين مرحله رسيده خوب بود ولي يك چيز هم اضافه كنم اين قناري تك ميخ بالاي سر همه قناري ها و وقتي مي خواهي بياريش پايين قفسش رو تميز كني از ترس خودشو مي ندازه ته قفس اينجور سن هايي هست ولي كمه .
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۶/۲۰، ۰۹:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sasy111
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 1379
108 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #32
روش جوجه گرفتن از ماده قناري پير
با درود
اساتيد گرامي يه ماده قناري دارم كه 3 ساله پيش منه قبلش پيش يه افغاني بود كه ميگفت 3 سالشه كه جمعا ميشه 6 سال البته من فكر ميكنم كه سنش بيشتر عكس شو ميزارم نظر خودتون رو بدين. البته اين ماده 1 دونه جوجه بيشتر به من نداده. و از اون پس ديگه يا تخم نميكرد يا تخمش جوجه نميشد. ولي همون يه جوجش هم خيلي كشيده و
عالي بود. يك سال پيش كه مجددا براي جوجه گيري اقدام كردم يك تخم گذاشت اونم بدون پوسته يا همون (دلمه) . ميدونم كه اينجور تخمها براي كم بودن كلسيم بدن پرند ست از 2 ماه قبل هم شروع كرده بودم به تقويت پرنده حالا از دوستان ميخوام كه راهنمايي كنند كه دارو يا راهي هست كه پرنده رو راه بندازم اگه شده حتي يه لون ازش جوجه بگيرم؟ لطفا هر كسي ميتونه يه راهي پيشنهاد كنه

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۲۲، ۰۶:۵۹ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۶/۳۰، ۰۱:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، iliya ، langarood
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #33
RE: چگونگي جوجه گيري از ماده قناري پير؟
با سلام به دوست خوبم : پرهاي سر و دور گردن قناري شما ريخته و فكر نمي كنم به راحتي مجددا در بياد . اين قناري اگه شرروع به تخم گذاري كنه بسيار ضعيف ميشه و جوجه هاش هم همين مشكل رو خواهند داشت . در عين حال رنگ قشنگي است ولي به نظر سر حال هم نمي ايد . شايد با تقويت مداوم و صحيح بالا بيايد.اگه پرهاي قناري كامل نشود... و همزمان هم تخم گذاري كند و هم پر سازي قناري در حالت بحراني خواهد بود ...تا پرهاش كامل نشده جفتش نكنيد...
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۶/۳۰، ۰۷:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، mohammad20101368 ، langarood
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #34
با سلام

دوست عزیز با این تفاسیر که گفتید بنده خدا قناریه هم سن وسالش بالاست و هم ضعیفه بهش از لحاظ تغذیه رسیدگی کنین و جاهای خالی سرش رو با گلیسیرین چرب کنین شایدپرهاش در بیاد البته شاید؟؟؟!!!
ولی در کل به نظر من بهتره یه ماده جوون و تازه نفس یا حداقل جوونتر ازین پیدا کنین و بزارین این ماده یه چندوقتی استراحت کنه

موفق باشید
:a (18): :a (30):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۶/۳۰، ۱۰:۳۲ ق.ظ، توسط hamid@line.)
۱۳۹۰/۰۶/۳۰، ۱۰:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، mohammad20101368
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #35
ب کمپلکس اوی سول شاید بتونه امادش کنه ولی چند وقتیه که قحطی شدید همه ایران رو فراگرفته از قم تهران گیلان اصفهان و اهواز سراغشو گرفتم میگن نیست
۱۳۹۰/۰۶/۳۰، ۱۰:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، mohammad20101368 ، langarood
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 1379
108 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #36
چگونگي جوجه گيري از ماده قناري پير؟
با درود
دوستان عزيز مرسي از همكاري شما ولي ماده يك ساله كه پرهاي گردنش در اومده ولي بيشتر از اين نشد از گليسرين هم استفاده كردم ولي يه جاهايي از سرش پر نكرد. بنظرم پرنده يه خورده غيره طبيعي نشون ميده زياد دل دل ميزنه البته از همون اول كه گرفتم اينجوري بود و پر نداشت.
۱۳۹۰/۰۶/۳۰، ۱۱:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 445
420 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #37
آیا داروی تضمینی برا قناری من وجود داره .............؟
سلام به عزیزان

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من دیروز این قناری خریدم . اگه بگم فقط بخاطر اینکه ازش خوشم اومد اونو به دو برابر قیمت اصلیش گیر آوردم شاید باور نکنید .
در حال حاظر مست مسته ولی ازش خبر دارم که یه خورده مسنه و نطفه هم نداره ولی برام خیلی خیلی خیلی [/size]مهمه که ازش جوجه بگیرم .
اگه واقعا دارویی سراغ دارین که 100% تضمینی باشه تا بتونم نطفشو تقویت بکنم و ازش جوجه بگیرم لطفا بهم بگین . از همتون ممنونم
۱۳۹۰/۰۷/۲۵، ۱۲:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sasy111
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #38
RE: آیا داروی تضمینی برا قناری من وجود داره .............؟
اینجا دوستان راهنمایی میکنن نه تجویز تضمینی
اگه از کهولت سن نطفه نداره که چیزی که تو میخوای اکسیر جاودانگیه باید تو داستان ها دنبالش بگردی
ولی اگه میخوای نطفشو تقویت کنی من ad3e پیشنهاد میکنم چون از وقتی استفاده میکنن چهار تا تخم نطفه دار هستن
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۲۵، ۰۸:۴۷ ق.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۰/۰۷/۲۵، ۰۸:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: katbi ، barandust
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #39
با سلام و ضمن تاكيد سخنان دوست خوبم sky_bird

اون قطره آد رو بايد قبل از جفت شدن و به مقدار كم بدي وگرنه كمي پر مي ريزه

معمولا علاوه بر قطرهاي كه دوستمون گفت ميتونيد از بادام خام درختي رنده شده و فلفل دلمه اي به مقدار هر هفته يك تا دوبار استفاده ميكنند ولي اگر با علم به اينكه ميدوني قناري شما نطفه نداره معمولا سري اول تخم گذاري رو تقويت كن تا در بار دوم به نتيجه برسي

اگر هم قناري سنش بالا است كه معمولا نطفه ندارد و بهتره عوضش كني

موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۷/۲۵، ۰۹:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: اهواز قناری ، hamid@line ، sasy111
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 445
420 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #40
(۱۳۹۰/۰۷/۲۵، ۰۸:۴۵ ق.ظ)sky_bird نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اینجا دوستان راهنمایی میکنن نه تجویز تضمینی
اگه از کهولت سن نطفه نداره که چیزی که تو میخوای اکسیر جاودانگیه باید تو داستان ها دنبالش بگردی
ولی اگه میخوای نطفشو تقویت کنی من ad3e پیشنهاد میکنم چون از وقتی استفاده میکنن چهار تا تخم نطفه دار هستن

آقای sky لزومی نداره که شما وکالت دوستان رو تقبل بفرمایید ، ضمنا ما کمتر با کتاب های تخیلی و داستان های دوران کودکی آشنا هستیم لطفا اگه کتاب داستانی رو سراغ دارید که توش در مورد اکسیر جاودانگی حرفی زده شده به ما هم آدرسشو بدید ، خیلی ممنون میشیم
ضمنا اگه یه خورده مودبانه تر صحبت بکنید ازتون کم نمیشه. اگه میدونید درخواستم غیر منطقیه کسی دستتون رو نپیچونده که نظر بدید . وسلام

(۱۳۹۰/۰۷/۲۵، ۰۹:۲۵ ق.ظ)katbi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و ضمن تاكيد سخنان دوست خوبم sky_bird

اون قطره آد رو بايد قبل از جفت شدن و به مقدار كم بدي وگرنه كمي پر مي ريزه

معمولا علاوه بر قطرهاي كه دوستمون گفت ميتونيد از بادام خام درختي رنده شده و فلفل دلمه اي به مقدار هر هفته يك تا دوبار استفاده ميكنند ولي اگر با علم به اينكه ميدوني قناري شما نطفه نداره معمولا سري اول تخم گذاري رو تقويت كن تا در بار دوم به نتيجه برسي

اگر هم قناري سنش بالا است كه معمولا نطفه ندارد و بهتره عوضش كني

موفق باشيد

ممنون از شما آقای katbi که در کمال ادب و نزاکت منو راهنمایی کردید .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۲۵، ۱۱:۴۱ ق.ظ، توسط phoenix.)
۱۳۹۰/۰۷/۲۵، ۱۱:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line ، barandust ، ha_med

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپيك جامع تخم قناري hno2005 1,140 101,411 ۱۳۹۶/۰۹/۱۶، ۰۹:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  تاپيك جامع تغذيه جوجه قناري MRNA 132 41,349 ۱۳۹۴/۱۲/۱۵، ۰۷:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان