زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۹:۰۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپيك جامع پاي سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 17
11 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
شکستگی انگشت پای سهره
سلام
خدمت همه دوستان
یه سوال خیلی فوری: انگشت پای سهره ام نمیدونم شکسته یا از جا در رفته .لطفاً دلایلش و درمانش رو بگید. خوب میشه یا نه ؟
آخه می خواستم با قناری جفتش کنم
ممنون از همتون.

لطفاً عکسهاش روببینید:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

<<<<< این انگشتش رو تکون نمیده
۱۳۹۰/۰۳/۰۵، ۰۷:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 11 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 74
61 سپاس گرفته‌شده در 30 ارسال
ارسال: #101
RE: تاپيك جامع پاي سهره
با سلام
سهره ای که تازه خریده ام بصورت مداوم پای راست خود را از روی چوب بر می دارد و بعد سر خود را ( کنار گوشش را ) می خاراند
آیا پای او مشکل دارد یا در کنار سرش چیزی چسبیده یا او را اذیت می کند که این کار را می کند ؟
با تشکر فراوان
۱۳۹۳/۰۲/۲۹، ۰۸:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #102
سلام
اگر فقط همين باشه مشكلي نداره ولي اگر جاهاي ديگر بدنش را هم با نوك زياد بررسي ميكنه وخودش را زياد تكون ميده احتمال شپشك گرفتنش زياده.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۲/۳۰، ۰۶:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، محمدامين كاوسی
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #103
سلام دوستان دو تا پای جوجه سهره ام حالت دونه زده غذا شو هم از مغازه دار گرفتم شامل شاهدانه ریز +کافشه+نیجر+تخم کاهو بوده هر روز هم کاهو یا میوه که تو خونه داشتم بهش دادم +ابتنی +1 ساعت افتاب 
عکسهای پاهاشم میگذارم ممنون میشم راهنمایی کنین

۱۳۹۳/۰۴/۱۵، ۱۰:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #104
سلام
غذاشو بكن 2پيمانه شاهدانه +دو پيمانه تخم كاهو +يك پيمانه كتان.نصف ظرف آبخوريش عرق كاسني.البته قبلش تا 5روز پودر      تي ان تي  يا اوكسي وت بريز تا عفونتش خشك بشه.به خاطر دادن سه دانه گرم همزمان اينجوري شده.وقتي مي خوان جوجه سهره را لك بدن دوتا دانه گرم ميدن شاهدانه با نيجر يا شاهدانه با كافشه. شايد بعضي از دوستان با دادن دارو موافق نباشن ولي اين وضعش خيلي خرابه اول دارو بعد بازسازي.اگر پيدا كردي روزي نصف شصتي دانه كاسني بدي ديگه عرق كاسني هم لازم نيست.
تا زمان خوب شدنش آفتاب وآب بازي تعطيل.جاي نگهداريش هم خنك باشه.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۴/۱۵، ۱۰:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، هیوا ، محمدامين كاوسی ، omidlord
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #105
دورود ..

با نظر جناب بخشی در خصوص تغذیه موافقم

مواردی که ویروس باعث این تورم ها و غدد شوند درمان سخت یا بهتر بگویم درمانی ندارند . مثلا pox

اما پرنده شما امیدوارم مورد اول نباشد و با عکس ها و تغذیه ی که فرمودید شباهت زیادی با مورد بعد دارد ، که در اثر استفاده از دان های بسیار مغذی و دارای پروتیین بیش از حد نیاز همراه کالری بالا و عدم سوخت و ساز طبیعی بدن ، این مورد پیش آمده و زیادی آن  بصورت کریستالها اورات  در مفاصل  رسوب می کنند . ایجاد تورم نموده و بسیار دردناک می شوند بصورتی که با تماس دست پرنده عکس العمل شدید انجام می دهد .

دان نیجر یا همان کتان سیاه بیشترین عامل بوجود آورنده این نوع عارضه ها است .. پیشنهاد می کنم که شاهدانه هم ندهید یا خیلی خیلی کم باشد . در کل دان هایی که پروتیین  کمتری دارند باید در رژیم غذایی قرار دهید .
چند قطره آب لیمو ترش تازه یا سرکه سیب در آب بسیار موثر است ، جعفر ی و کاهو و سبزیجات حتما بدهید ، گیلاس اگر بخورد عالی می باشد . 

قفس بزرگتر که تحرک بیشتری داشته باشد . در صورتیکه سر جوش ها باز شد باید بهداشت وسواس گونه رعایت شود چون در این موارد باکتری استاف
 سریعا از جراحت وارد شده و ایجاد عفونت می کند .

عکس سوم تازه دیدم ... دوست عزیز این پرنده حتما از باقی پرنده ها جدا و در قرنطینه باشد ... ضمنا زیر بالها  را فوت کرده و دقیق نگاه کنید که مثلا سر بالها هم جوش یا غده زده است یا خیر . چون عکس سوم کمی مشکوک به آبله است . جهت تشخیص دقیق طی روزهای آینده باید پرنده را زیر نظر گرفته و تمام علایم بالینی را اعلام نمایید .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۴/۱۷، ۰۵:۰۱ ق.ظ، توسط omidlord.)
۱۳۹۳/۰۴/۱۷، ۰۴:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا ، gholizadeh
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
4 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #106
سلام دوستان چند ساعت پیش متوجه ی چیز شبیه زگیل کنار انگشت سهرم شدم لطفا راهنمایی کنید تا سریع در مانش کنم میله زیر پاش رو خودم از درخت گیلاس کندم البته پوستشم گرفتم قطرش حدودا نه میله
۱۳۹۴/۰۱/۰۲، ۱۱:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #107
سلام
بدون عكس نميشه نظر داد
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۱/۰۹، ۰۸:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
سپاس‌ها: 90
14 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #108
با سلام به همه دوستان

رنگ پاهای سهره من کمی به قرمزی میزنه احساس میکنم خون زیادی تو پاهاش هست. البته پوست پاها روشن و سالم هستن و مشکل ظاهری ندارن. میخواستم بدونم این طبیعیه ؟
جاش طوری هستش که روزی دو ساعت 5-7 غروب آفتاب بهش میتابه
غدای اصلی شاهدونه. هفته ای یکبار کاهو یا سبزی یا میوه. آبتنی هم با آبپاش هفته ای یکبار (شرایط آبتنی توسط خودش رو ندارم اما از آبپاش هم نمیترسه)
۱۳۹۴/۰۴/۱۶، ۱۰:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #109
سلام
بدون عكس نميشه نظر داد.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۴/۱۶، ۱۲:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: tony_karaji
*
کاربر انجمن

کارشناسی
سپاس‌ها: 90
14 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #110
با تشکر از توجه شما آقای بخشی عزیز
راستش سعی کردم عکس بگیرم اما عکس خوبی نشد از پاش بگیرم. پرنده رو نمیخوام تو دست بگیرم چون همونطور که گفتم چیز جدیی نیست و پرنده سرحاله. فقط کنجکاو شدم احساس میکنم رنگ پاهای سهره از ناخن تا  رون کمی بیشتر از حالت نرمال قرمزه. البته باز سعی خودمو میکنم که عکس خوبی بگیرم شاید نظر دوستان هم این باشه که چیز خاصی نیست انشالا.
 علاوه براینکه دوست ندارم پرنده رو تو دست بگیرم راستش تجربه خوبی از تو دست گرفتن هم ندارم. انگار بلد نیستم چجوری نگهش ندارم.
۱۳۹۴/۰۴/۲۰، ۰۳:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان