زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۲۸، ۱۱:۳۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپيك جامع پاي سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 17
11 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
شکستگی انگشت پای سهره
سلام
خدمت همه دوستان
یه سوال خیلی فوری: انگشت پای سهره ام نمیدونم شکسته یا از جا در رفته .لطفاً دلایلش و درمانش رو بگید. خوب میشه یا نه ؟
آخه می خواستم با قناری جفتش کنم
ممنون از همتون.

لطفاً عکسهاش روببینید:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

<<<<< این انگشتش رو تکون نمیده
۱۳۹۰/۰۳/۰۵، ۰۷:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #11
RE: شکستگی انگشت پای سهره
(۱۳۹۰/۰۴/۲۴، ۰۴:۵۴ ب.ظ)tracker72525 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام-جوجه سهره من چند روزي هست كه همين مشكل رو پيدا كرده،ولي سر انگشتش به رنگ زرد در اومده-فكر كنم عفونت كرده -چه دارويي بايد استفاده كنم؟از همه ممنونم

با سلام
دوست عزیز اگر مطمون هستی که عفونت اونو بگیر تودست وانگشت سهرتونو با بتادین شستشو بده این کارو شب هنگامی که پرنده میخواد استراحت کنه انجام بده خوب میشه سعی کن قفس را مرتبط تمیز کنی و از آلودگی پاک کنی.موفق باشی
۱۳۹۰/۰۴/۲۵، ۰۸:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: tracker72525
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 10
5 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #12
متورم شدن انگشت گل به سر
سلام.لطفا راهنماییم کنید.گل به سر من انگشتش متورم شده.انگار که چرک کرده و همین جور داری بیشتر می شه.بردمش بیمارستان حیوانات و دکتره پرندگانش سفالکسین داد تا یه هفته تو ابش بهش بدم.خوب نشد.یه دکتر دیگه "قرص اکسی وت" داد گفت 20 روز تو آب بهش بده.الان 7 روزه که تو آبش حل می کنم.بهتر نشده که هیچ انگشته پشتشم داره باد می کنه.چه کنم؟راهنماییم کنید.40000 خریدمش.50000 تومن پول دکتر دادم.غذا هم میخوره.ارزن و تخم کتون.هفته ای یه شصتی 7تخم. با کاهو.چیکارش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟":a (21):"
۱۳۹۰/۰۷/۲۶، ۰۶:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #13
RE: متورم شدن انگشت گل به سر
سلام
نظافت قفسشو رعایت کنید
کمتر از تغذیه گرم استفاده کنید
برای چنین موردی من اسپری اکسی تتراسایکلین رو پیشنهاد میکنم.خیلی خوب در چنین مواردی جواب داده
اما صبر کنید تا بقیه دوستان هم نظرشون رو بدن
۱۳۹۰/۰۷/۲۶، ۰۶:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 22
302 سپاس گرفته‌شده در 83 ارسال
ارسال: #14
سلام،همین طور که دوستمون گفتن از اسپری اکسی تتراسایکلین استفاده کن و در تغذیه اش از غذای گرم استفاده نکن
۱۳۹۰/۰۷/۲۶، ۰۸:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omid ghezelbash ، aa22 ، sajadnegahban
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #15
(۱۳۹۰/۰۷/۲۶، ۰۸:۲۹ ب.ظ)jafar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام،همین طور که دوستمون گفتن از اسپری اکسی تتراسایکلین استفاده کن و در تغذیه اش از غذای گرم استفاده نکن

آقا این که همون ارسال قبلیه و اگه یه تشکر میزذین کافی بود نه همونو تایپ کنید
۱۳۹۰/۰۸/۰۳، ۱۲:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line ، derik_best
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #16
گل بسر از خانواده سهره هست ومعمولا پرنده های بازی گوشی هستند وبا هر چیزی بازی میکنند بنده 2 تا تجربه مشابه داشتم وهر دوشون منجر به قطع شدن انگشت شد علت این بود شرتی که زیر قفس کشیده بودم برای اینکه پوسته دونه داخل اتاق نریزه از جنس پلاستیکی بود وپرنده با بازی کردن با شرتی تار وپود پارچه رو بوسیله نوک میکشه وبا پاش نگه میداره وهمین امر باعث پیچیدن تارهای پارچه دور انگشت ویا حتی دور مچ پا هم می پیچه وپرنده میخواد که بازش کنه سفت تر میشه رفته رفته زخم وبعد عفونت واگه خوش شانس باشی انگشت قطع میشه تنها کاری که میتونی انجام بدی اینه یه سوزن رو روی آتش داغ کرده وبا دقت روی تار های نخ که دوز انگشت پیچیده بکشید وبایه پنس تارها رو از روی زخم بردارید وبعد با بتادین شسته شو دهید و پمادفلوئسیون مالیده سعی کنید حتما شب موقع خواب این کار رو انجام دهید بعد از مالیدن پماد برق رو خاموش کرده که یه موقع پماد رو حیوان نوک نزنه
۱۳۹۰/۱۰/۲۸، ۱۱:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
26 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #17
سلام دوستان . من تا جایی که اطلاع دارم هنگام شکستگی یا انگشت با یک تکه تار مو دور پای سهره یا هر پرنده دیگر می بندیم تا سه ماه بعد از ان مدت ان را باز میکنیم و پا کاملا جوش خورده و پرنده در سلامت کامل است .
۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۱۰:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #18
(۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۱۰:۵۷ ق.ظ)123456 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان . من تا جایی که اطلاع دارم هنگام شکستگی یا انگشت با یک تکه تار مو دور پای سهره یا هر پرنده دیگر می بندیم تا سه ماه بعد از ان مدت ان را باز میکنیم و پا کاملا جوش خورده و پرنده در سلامت کامل است .
سلام
به نظر من تار مو باعث بريده شدن پوست انگشت پا يا ساق پرنده مي شه و اصلا كار درستي نيست بهتره از راه زير استفاده بشه همونجور كه تو تاپيك زير شرح داده شده.

موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۱۲:۰۰ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۱۱:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
26 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #19
سلام من هم یکی از پرنده هام مچ یکی از پا هاش زخم شد و چرکی شد از هر دارویی که استفاده کردم خوب نشد و رفته رفته چرک پایش می کشید بالا تا اینکه به قلبش برسه و بمیره و هیچ راه کاری پیدا نکردم و خیلی زجر می کشید تا بمیره تنها کاری که کردم با ناخن گیر از ساق پایش قطع کردم و جونشو نجات دادم و این تنها راه ممکن بود و بعد از مدتی خوب شد وحتی مست هم میشه و می خونه ولی نمی تونه جفت بخوره . با تشکر از شما .
۱۳۹۰/۱۱/۲۵، ۱۱:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: -3
سپاس‌ها: 8
80 سپاس گرفته‌شده در 60 ارسال
ارسال: #20
کج شدن ناخن سهره به سمت بالا
دوستان سهره دوستم ناخنش به سمت بالا کج شده در ضمن این ناخن به نسبت بقیه بلندتره ایا باعث مشکل میشه ویا باید کوتاه بشه ممنون میشم راهنمایی کنید
۱۳۹۰/۱۲/۰۲، ۱۲:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان