زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۱:۳۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپيك جامع پاي سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 17
11 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
شکستگی انگشت پای سهره
سلام
خدمت همه دوستان
یه سوال خیلی فوری: انگشت پای سهره ام نمیدونم شکسته یا از جا در رفته .لطفاً دلایلش و درمانش رو بگید. خوب میشه یا نه ؟
آخه می خواستم با قناری جفتش کنم
ممنون از همتون.

لطفاً عکسهاش روببینید:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

<<<<< این انگشتش رو تکون نمیده
۱۳۹۰/۰۳/۰۵، ۰۷:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 6 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 1078
295 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #51
RE: عشق بازان به سهره کمکم کنن چرا سهره ام پای خودشو میخوره
سلام دهن باز جان
نه رامه میاد جولوی دستم به ناخونه بلندم نوک میزنه ولی تو قفس منظورم اینه که خیلی شیتونو فوضوله
۱۳۹۱/۰۷/۰۹، ۱۲:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #52
داداشم اون رفتار عادی هست ولی اگه میگی به خودش صدمه زده ببین تو قفسش چیز غییر عادی نیست که بتونه به حیون صدمه بزنه مثل سیمی دور استکان یا دور میله ها پیچیده باشه.
۱۳۹۱/۰۷/۰۹، ۰۲:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 1100
590 سپاس گرفته‌شده در 110 ارسال
ارسال: #53
عرض سلام و ارادت
اساتید عشق باز ، چند وقت پیش قفس یکی از جوجه سهره های من بنا به بی احتیاطی از رو میخ افتاد و یکی از انگشتاش یه کم بریده شد ، منم به خیال خودم چون بریدگی کم بود فک کردم خوب میشه کاری باهاش نداشتم ، چون اونو پیچوندم تا گل بندازه خبری ازش نداشتم تا امروز که رفتم آب و دونشو عوض کنم دیدم که پرنده خونی شده و همون انگشت آسیب دیده رو خودش خورده حالا باید چی کار کنم ؟ انگشتش ورم کرده و خونیه ، ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
۱۳۹۱/۰۷/۲۳، ۰۱:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #54
اون انگشت عفونت کرده ومعمولا سهره ها قسمت جراحت دیده رو میخورن اگه دیدی که خیلی التهاب داره وزرد رنگه نوکه انگشت با آب ولرم شسته شو بدین پاشو خشک کنید قسمت مجروح رو با بتادین یا الکل طبی ضد عفونی کنید بهترین راه اینه که تو یه ظرف بریزید وانگشترو داخل اون بکنید بعد دو باره خشک کنید وکمی پماد آ د روی مخل بمالید اینکارو لطفا موقع خاموش کردن چراغ یعنی شب هنگام انجام بدین موفق باشی

(( باسلام خدمت حامد خان داداش راستی کار سهرت بکجا رسید ما رو بی خبر نذار ممنون ))
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۰۶، ۰۹:۱۶ ق.ظ، توسط محمد جلالی.)
۱۳۹۱/۰۷/۲۵، ۰۸:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #55
RE: سهره من دیگه نمی پــــــــــَره !!!
سلام من دقیقا نمیدونم که چه بلایی سرش اومده که نمتونه بپره ولی فکر میکنم یه دلیلش ترس باشه دوم ما کبوتر بازی که میکردیم بعضی مواقع حیون زیاد که میپرید پوک میشد به محضی که میشست تو جا دنبال آب میگشت تا عطشش برطرف بشه معمول نمیزارن تا آب بخوره ((حتی برای آدما هم همین اتفاق می افته )) چون کت حیوان میگیره تو آدما ایجاد سکته یا فلجی میشه شاید بیش از حد توان پریده از ترس وآب خورده این بلا سرش آمده حتما نباید لال بشه یه موقع از این اتفاقها هم می افته به هر حال من میگم تقویتش کن ویه جای آروم وبی سر وصدا بزارش تا خودش رو پیدا کنه بعد ببین چی شده اگه بتونی یه روکش توری مانند آبی کم رنگ یا سبز بکشی روش یه مدت بهتره مجبور به لک خوردن میشه یه واکنش شدید بدنش نشون میده شاید خوب شد بعضی پرنده ها مثل ماشین تصادفی بد رکابن دائم بلا میاد سرشون موفق باشی
۱۳۹۱/۰۸/۲۷، ۰۳:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 353
554 سپاس گرفته‌شده در 151 ارسال
ارسال: #56
RE: سهره من دیگه نمی پــــــــــَره !!!
این سهره با یک سهره ماده زاغ رو هفته پیش بردم انداختم تو قفس پرندگان پارک آزادی شیراز - امروزم رفتم هرچی نگاه کردم ندیدمشون :basa (166):
۱۳۹۱/۰۸/۲۷، ۰۶:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 11
7 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #57
زخم پای سهره
سلام
به همه یکی از سهره هام رو ساق پاش نمی دونم چه جوری زخم شده ولی یه چاک بزرگه که استخونش پیداست چکارش کنم؟
ممنون.:basa (159):
۱۳۹۱/۰۹/۰۲، ۰۶:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #58
RE: زخم پای سهره
باسلام

دوست من کاش میتونستید عکسی از سهره تون ارسال کنید تا بهتر بشه نظر داد . احتمالا با قسمتی از قفس بریده که باید

ابتدا پای پرنده رو با آب و صابون که چند قطره ساولون در اون چکونده اید به آرومی بشویید . اگر احتمال عفونی شدن میدهید

کمی پماد یا پودر تترا سایکلین یا چرک خشک کن های مشابه به محل زخم بمالید ، ولی اگر عفونتی ملاحظه نکردید با پماد

یا کرم ویتامینه ( A -AD ) محل زخم را چرب نموده و با باند استریل 2 سانتی محل را ببندید و تا چند روز رسیدگی خاص دوره

درمان رو انجام بدین . تغذیه خوب و استفاده از ویتامین را هم فراموش نکنید .

موفق باشید .
۱۳۹۱/۰۹/۰۲، ۰۹:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 20
16 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #59
پا درد سهره
با عرض سلام خدمت دوستان
سهره ام چند وقتیه یه پاشو هی بالا میگیره و با یه پا وای میسته و پا درد داره و اذیت میشه :( گرفتمش و پاشم نگاه کردم هیچ عیب و ایرادی نداره..حتی شقاقم نداره ولی نمیدونم واسه چی درد میکنه..حتی یه بارم با روغن ماساژدادم پاشو باز بهتر شد ولی خوب خوب نشد..الان خیلی زیاد پاشو جمع میکنه..انگار حسابی درد میکنه :( در ضمن رام رام هستش و میخونه حتی با پا درد..البته یه عادتی که داره هی از سقف قفس میگیره و صخره نوردی میکنه..یکی دوبارم دیدم که به خاطر این حرکتش از سقف سقوط کرده..احتمال داره پاش ضرب دیده باشه؟ راهکاری داره که دیگه سراغ سقف قفس نره و از اون بالا بره ؟ در ضمن پاش ورم هم نداره پاش..باز ممنون میشم دوستان از تجربیاتشون بگن و منو راهنمایی کنن
۱۳۹۱/۰۹/۰۴، ۰۸:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali_se65
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 11
7 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #60
RE: پا درد سهره
سلام
به نظر من بهتره از قفس کوچیک استفاده کنی یه مدت طول میکشه کار خاصی نمی خواد انجام بدی هر چی استرس کمتر باشه و کمتر این طرف و اون طرف بپره بهتره واسه سقفشم می تونی یه مدت طلق روشن از داخل بچسبونی که صخره نوردی نکنه.
۱۳۹۱/۰۹/۰۴، ۱۱:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fedora

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان