زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۲:۱۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپيك جامع پاي سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 17
11 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
شکستگی انگشت پای سهره
سلام
خدمت همه دوستان
یه سوال خیلی فوری: انگشت پای سهره ام نمیدونم شکسته یا از جا در رفته .لطفاً دلایلش و درمانش رو بگید. خوب میشه یا نه ؟
آخه می خواستم با قناری جفتش کنم
ممنون از همتون.

لطفاً عکسهاش روببینید:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

<<<<< این انگشتش رو تکون نمیده
۱۳۹۰/۰۳/۰۵، ۰۷:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 8 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

diplom
سپاس‌ها: 21
12 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #71
درمان ناخن كنده شده چيه ؟؟؟
سلام دوستان
منن يه قناري جديدا گرفتم كه ناخن پشتيش يعني همون كه تك كنده شده آيا زود خوب ميشه ؟؟؟
من ميتونم كمكش كنم ؟؟ چه راههايي وجود داره ؟
:basa (166):
۱۳۹۱/۰۹/۲۹، ۱۱:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #72
RE: درمان ناخن كنده شده چيه ؟؟؟
(۱۳۹۱/۰۹/۲۹، ۱۱:۴۳ ق.ظ)salarsat نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
منن يه قناري جديدا گرفتم كه ناخن پشتيش يعني همون كه تك كنده شده آيا زود خوب ميشه ؟؟؟

باسلام

دوست عزیز معمولا ناخنی که از ته کنده شده باشه دیگه در نمیاد و باید همیشه در موقع خرید قناری به این مورد دقت کنین.

موفق باشید

امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۱/۰۹/۲۹، ۱۲:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: milada
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #73
RE: درمان ناخن كنده شده چيه ؟؟؟
(۱۳۹۱/۰۹/۲۹، ۱۲:۱۰ ب.ظ)hamid@line نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۹/۲۹، ۱۱:۴۳ ق.ظ)salarsat نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان

باسلام

دوست عزیز معمولا ناخنی که از ته کنده شده باشه دیگه در نمیاد و باید همیشه در موقع خرید قناری به این مورد دقت کنین.

موفق باشید

باسلام دوست عزیز شما برای یک سوال 3 تاپیک باز کردید با کمی دقت سوالتون رو مطرح کنید .
موفق باشید .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۲۹، ۱۲:۳۹ ب.ظ، توسط ayhn.)
۱۳۹۱/۰۹/۲۹، ۱۲:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد جلالی ، derik_best
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 25
35 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #74
کمک در مورد بی تحرکی سهره
با سلام خدمت اساتید محترم
یکی از دوستام یه سهره دهندار داشت که یک بار هم با قناری جفتش زده بود.
چند روز پیش بابت طلبی که ازش داشتم و از سهرش که خیلی درشت وخوشکل هم هست خوشم میومد سهرشو ازش گرفتم.
دوستم به من گفت که چند وقته که اصلا نمیخونه و کم تحرکه
حالا که آوردمش خونه دیدم که انگار از ناحیه پا احساس ناراحتی میکنه و خیلی کم توی قفس حرکت میکنه و اصلا هیچ صدایی ازش در نمیاد و دایم یه گوشه میشینه
از دوستان عزیز میخوام کمکم کنند تا بدونم مشکلش چیه؟
در ضمن خیلی رام هست و از دست دونه میگیره.
۱۳۹۱/۱۲/۱۰، ۰۷:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 20
63 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #75
RE: کمک در مورد بی تحرکی سهره
سلام دوست عزیز
این مشکل میتونه چندین علت داشته باشه :
1 - ممکنه سهرتون ضعیف شده باشه و به اصطلاح خالی کرده باشه
2 - امکان داره شپشک داشته باشه
3 - ممکنه رفته باشه تو لک
و همچنین عوامل دیگه که باید بیشتر در مورد سهرتون توضیح بدی ، شرایط تغذیه ونگهداری نزد صاحب قبلی و نحوه تغذیه و نگهداری شما، همه این عوامل میتونن دخیل باشن . موفق باشید
۱۳۹۱/۱۲/۱۰، ۰۸:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: freebooter
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 25
35 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #76
ممنون از کمکت
در مورد کارهایی که انجام دادم باید بگم که شپشک نداره ولی با این وجود قفسشو کوچیک گذاشتم و با آب داغ قفس و کلیه لوازمشو شستم . از نظر تغذیه دونه اصلیش شاهدونه ریز بهش میدم به همراه مقدار کمی هفت تخم که تخم کاهوی بیشتری داخلش داره داخل ظرف تخم مرغ خوری براش میذارم. و از امروز مولتی ویتامین هم به آبش اضافه کردم.
برگ کاهو و هویج و سیب و کف دریا هم براش میذارم.
صاحب قبلیش شاهدونه بهش میداده و فکر کنم چیز دیگه ای براش نمیذاشته چون هر چی که واسش میذارم هریسانه و مثل قحطی زده ها میخوره.
در ضمن نوکش مثل دو تا ضربدر شده. یعنی روی هم چفت نیست و خیلی درازه .
میخوام بدونم دلیلش چیه و آیا میتونم با ناخون گیر کوتاه و تنظیمش کنم؟
۱۳۹۱/۱۲/۱۰، ۰۹:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #77
بله میشه کوتاه کرد.اما از یه با تجربه کمک بگیر حتما.اگه خیلی از ته بگیری خون میاد و ضعیف میشه.واسش سنگ پا و کف دریا بذار.به دیوار سیمانی تزن که نوکشو به دیوار بسابه...پاش رو با دقت بررسی کن ببین علایمش چیه؟؟؟در کل سهره وقتی سنش از سه و چهاار سال بالاتر میره کم تحرک تر میشه و بیشتر رو نی میشینه(بر عکس سهره جوان و جوجه که از در و دیوار قفس بالا میره).اما کز نمیکنه.کز کردنش نشونه مشگل هست.باید کامل بررسی شه.
نظر بقیه دوستان در مورد کمتحرکی سهره سن دار چی هست؟؟درست میگم؟؟شما هم اینو تجربه کردین؟؟
۱۳۹۱/۱۲/۱۱، ۰۱:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، freebooter ، hamed_30421
*
کاربر انجمن

دیپلوم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 279
327 سپاس گرفته‌شده در 148 ارسال
ارسال: #78
(۱۳۹۱/۱۲/۱۰، ۰۷:۰۳ ب.ظ)freebooter نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چند روز پیش بابت طلبی که ازش داشتم و از سهرش که خیلی درشت وخوشکل هم هست خوشم میومد سهرشو ازش گرفتم.
حالا که آوردمش خونه دیدم که انگار از ناحیه پا احساس ناراحتی میکنه و خیلی کم توی قفس حرکت میکنه و اصلا هیچ صدایی ازش در نمیاد و دایم یه گوشه میشینه
سلام و خسته نباشید
من فکر میکنم دلیل خوندن و کم تحرکیش اینکه چربی داره.
و این که احساس ناراحتی میکنه و حرکت هم نمیکنه من احتمال میدم ترسیده از گربه . شاهین یا هرچیزه دیگه ...

به نظر من براش یک روز درمیون اب بازی بزار و پاشو با رغن زیتون چرب کن و اینو حتما با دامپزشک شهرتون نشون بده
۱۳۹۱/۱۲/۱۱، ۰۹:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: freebooter
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 600
140 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #79
(۱۳۹۱/۱۲/۱۰، ۰۷:۰۳ ب.ظ)freebooter نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یکی از علتهای مهم میتونه بلند شدن نوک سهره باشه که اگه دیر اقدام کنی سهره از گرسنگی میمیره .
اگه نوکش بلند شده حتما نوکشو کوتاه کن طوری که دوباره رو هم قرار بگیره .با ناخن گیر میتونی اینکارو بکنی .سهره رو با دست چپ جلو نور چراغ بگیر فقط مواطب باش رگ خونیش که جلو نور پیداست قطع نشه چون خونش بند نمیاد و طلف میشه
۱۳۹۱/۱۲/۱۱، ۰۴:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، freebooter
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #80
علت بزرگ شدن نوک سهره 2 دلیل داره هم از کمبود کلسیم وهم از زیاد بودن کلسیم هست زیاد بودن فاز لوگ درست میفرمایند سن سهره وقتی بالا میره کم تحرک میشه در مورد چربی یه نگاه بهش بنداز البته سهره ای که شاهدانه میخوره کمی چربی داره که طبیعی هست ولی اگه دور پسش هم داره باید مراقب باشی ضعیف شدن یکی از دلایل اون میتونه باشه اگه لک تو لک شده باشه وخوب تغذیه نشده باشه به این شکل در میاد هوا هم خیلی تا ثیر داره دقیق برسی کنید بعد کامل توضیح بدید تا بشه ندید در موردش نظر داد موفق باشید
۱۳۹۱/۱۲/۱۱، ۰۶:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، freebooter ، fazlog ، hamed_30421 ، derik_best

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان