زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۹:۱۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپيك جامع پاي سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 17
11 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
شکستگی انگشت پای سهره
سلام
خدمت همه دوستان
یه سوال خیلی فوری: انگشت پای سهره ام نمیدونم شکسته یا از جا در رفته .لطفاً دلایلش و درمانش رو بگید. خوب میشه یا نه ؟
آخه می خواستم با قناری جفتش کنم
ممنون از همتون.

لطفاً عکسهاش روببینید:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

<<<<< این انگشتش رو تکون نمیده
۱۳۹۰/۰۳/۰۵، ۰۷:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 9 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 25
35 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #81
RE: کمک در مورد بی تحرکی سهره
با سلام
امروز حال سهرم خیلی بهتر شده. قبلا فقط روی میله مینشست اما امروز دیدم که وایمیسته و یه صدایی مثل کشیدن ناخن روی یک سطح مثل سینی فلزی از خودش در میاره و چند بارم قیژه کشید. کلا سر حال تره.
بررسیش کردم زیر سینش و مخرجش هیچ نشانی از چربی گرفتگی یا ورم روده نبود در ضمن سینشم دست زدم تیغ نکشده بود و طبیعی بود. در مورد پاهاشم پنجه هاش و ساق پاش طبیعیه و فقط پرهای روی یکی از رونهاش ریخته در ضمن مقداری پر کوچک هم داخل شورتیش بود . آیا ممکنه تو این فصل که دو هفته مونده به بهار رفته باشه تو لک .
با این تفاصیر بهترین کاری که میتونم واسش انجام بدم چیه؟
در ضمن یک هفته دیگه میخوام برم خونه خواهرم که تو کرمانشاه و از اینجا سه ساعت فاصله داره و قصد دارم پرنده هامو با خودم ببرم و تا یک ماه اونجا باشم . بهترین کاری که واسه بردنشون میتونم انجام بدم چیه؟
به غیر از این سهره دو تا سهره دیگه هم دارم که در حال خوندن هستند. در ضمن با ماشین شخصی خودم میخوام ببرمشون.
۱۳۹۱/۱۲/۱۱، ۰۹:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #82
با سلام مجدد
امروز پرهای ریخته شده توی قفس سهرم بیشتر شده بود و به همین خاطر مطمءن شدم رفته تو لک.
اگه بخام پرهاش کامل بریزه و پر جدید دربیاره چکار باید بکنم. چون پرهاش و دمش حالت شادابی نداره.
آیا اگه لک اجباری بهش بدم یعنی بپیچمش تو پارچه و بزارمش یجای گرم خوبه؟ یا قفسشو بزرگتر کنم و همیجوری بزارمش یجای گرمتر؟چون جایی که الان هست توی یک اتاقه که بخاری توش روشن نیست و نسبتا خنکه.
لطفا کمکم کنید تا بهترین گزینه رو انتخاب کنم چون تمام تایپیکهای مربوط به لکو خوندم.
۱۳۹۱/۱۲/۱۲، ۰۸:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #83
سلام.من روش خودمو میگم.در این مواقع قفسش رو حالت بغچه ای میپیچم و میذارم جای ساکت و مرطوب یه مقدار کافیشه هم به دونه اش اضافه میکنم و میذارم خوب پر بریزه پر جدید که درآورد درش میارم شما هم میتونی همین کار رو کنی.در ضمن یه مشکل اساسس تو نگهداریت هست که سهره این موقع لک خورده.موفق باشی در مورد بی تحرکی سهره چندساله که دوست عزیزم فازلوگ گفتن درستع برا منم پیش اومده که سهره سه سال به بالا کم تحرک میشه.بیمار نیست سرحال و مست هم هست و فقط کم تحرکه .به نظر من دلیلش چندسال تو قفس بودن و خیلی رام بودن و داشتن اعتماد به آدم هست.موفق باشید
۱۳۹۱/۱۲/۱۲، ۰۹:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #84
با سلام
در مورد سهرم باید بگم دیگه پرریزی نداره. ولی خودشو خیلی میخارونه در ضمن رون یکی از پاهاشم پراش ریخته و همون پاش ناراحته.صداشم که در نمیاد فقط تازگیها روزی 2 الی 3 بار بیا میکشه در جوابه سایر سهرهام.
از کجا باید بفهمم که شپشک داره یا انگل ؟ پرهاشو نگاه کردم چیزی ندیدم؟شپشک چه رنگیه ؟سیاهه یا سفید؟ در ضمن سینه پرنده رو که دست زدم نسبت به سایر سهره هام لاغر تر بود و اسخون جناغ سینش قابل لمس بود؟
۱۳۹۱/۱۲/۱۷، ۰۲:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 133
93 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #85
انگشتان پای جوجه سهره من
سلام خسته نباشید خدمت شما دوستان واساتید سهره
جوجه سهره من که خودم بزرگش کردم از بچه گی انگشت پاهاش چلاغ بود راست نمیکرد یکی دیگه از بچه ها جوج قناریش اینجور شده
میخواستم بدونم درمان داره عکسشم براتون میذارم
یه سوال دیگه این جوجه سهره هایی که خودم بزرگ کردم دوتاشو میخوام تو طبیعت رها کنم اما از انسان ترسی ندارن هر کی میبینن غذا میخوان میخواستم بدونم مشکلی واسشون پیش نمیاد ؟؟

اینم عکساش
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۴/۳۱، ۱۲:۳۸ ق.ظ، توسط hamed_30421.)
۱۳۹۲/۰۴/۳۱، ۱۲:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #86
RE: انگشتان پای جوجه سهره من
سلام
به نظر من حالا كه زحمت كشيدي وبزرگشون كردي نگهشون دار چون خوب رام ميشن .اين هم به جاي اونهايي كه مي خواستي بعدا بخري يا بگيري .
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۴/۳۱، ۰۷:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed_30421 ، محمد جلالی ، mehran222 ، 10reza10
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #87
با سلام پرنده ی شما کمبود ویتامین B داشته که انگشتان پاش به این شکل شده باید از همون موقع که فهمیدی بهش نکتون Bبهش میدادی کمی بهتر میشد .بنظر من به هیچ وجه ممکن ولشون نکن چون تواین فصل به یک ساعت نمیکشه از بین میرن اگر تعلیم بدی برای ةآواز پا زیاد مهم نیست وعادت میکنه دهنشون خوب میشه من خودم یه جوجه سهره قناری داشتم کلا پای راستش کج بود بخاطر این ضعفش کسی نمیخریدش زیر دهن موند بخدا دهن هایی میزد این حیون معلول که پرنده ها 10 میلیونی نمیزدن پس بنظر من نگه دار هم ثواب داره هم شاید بهتر از اونایی بشه که باور نمیکنی موفق باشی
۱۳۹۲/۰۴/۳۱، ۱۱:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 133
93 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #88
دهن باز عزیز ممنون بابت راهنمایی شیوا
اگه ویتامین ب بهش بدم بهتر میشه ؟/
۱۳۹۲/۰۴/۳۱، ۱۰:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
26 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #89
سلام دوستان . من یک جوجه سهره از یک اشنا گرفتم واقعا سهره ذاتداری هست و کم پیدا می شه فقط تنها عیبی که داره اینه که یکی از انگشت های جلوی پای سهره قبلا توی تور قطع شده بود ولی کاملا به راحتی روی میله می شینه و پاشو دور میله می پیچه که هر کی ببینه اصلا فکر نمی کنه یکی از انگشت هاش قطع شده و چون خودش طاقت دیدن سهره به این خوبی که انگشتش قطع شده رو نداشت دادش به من حالا سوال داشتم که در اینده مشکلی از هر نظر براش پیدا نمی شه ؟و ارزش نگهداری داره؟
ممنون می شم جواب بدید .
۱۳۹۲/۰۵/۲۹، ۰۷:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #90
(۱۳۹۲/۰۵/۲۹، ۰۷:۰۳ ق.ظ)123456 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان . من یک جوجه سهره از یک اشنا گرفتم واقعا سهره ذاتداری هست و کم پیدا می شه فقط تنها عیبی که داره اینه که یکی از انگشت های جلوی پای سهره قبلا توی تور قطع شده بود ولی کاملا به راحتی روی میله می شینه و پاشو دور میله می پیچه که هر کی ببینه اصلا فکر نمی کنه یکی از انگشت هاش قطع شده و چون خودش طاقت دیدن سهره به این خوبی که انگشتش قطع شده رو نداشت دادش به من حالا سوال داشتم که در اینده مشکلی از هر نظر براش پیدا نمی شه ؟و ارزش نگهداری داره؟
ممنون می شم جواب بدید .
سلام
مباركتون باشه .هيچ مشكلي نداره حتي مي تونيد جفتش هم بزنيد ولي فقط يك چوب مناسب براي زير پاش انتخاب كنيد تا پاش اذيت نشه.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۵/۲۹، ۰۸:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان