زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۱:۰۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپيك جامع پاي سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 17
11 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
شکستگی انگشت پای سهره
سلام
خدمت همه دوستان
یه سوال خیلی فوری: انگشت پای سهره ام نمیدونم شکسته یا از جا در رفته .لطفاً دلایلش و درمانش رو بگید. خوب میشه یا نه ؟
آخه می خواستم با قناری جفتش کنم
ممنون از همتون.

لطفاً عکسهاش روببینید:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

<<<<< این انگشتش رو تکون نمیده
۱۳۹۰/۰۳/۰۵، ۰۷:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 13 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #121
RE: تاپيك جامع پاي سهره
سلام
اول پاي رنده را با آب ولرم تميز مي كنيد بعد مقدار كمي پماد بهانگشت خودتون مي زنيد ومالش ميديد .بعد با انگشت پاي پرنده را جوري چرب مي كنيد كه هيچ اضافه پمادي روي پا باقي نمونه و فقط پا چرب بشه.تا سه روز
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۱۲/۲۴، ۰۷:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، gholizadeh
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 122
17 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #122
سلام
من امروز میخواستم قفس جوجه سهرم تمیز کنم دیدم ناخن وسطیش شکسته و دونه خوری و نی زیر پاش پر خون شده
الان هم در حال در اوردن پر هست و هر از گاهی یه نوک به زخم میزنه و زخم رو تازه میکنه نمیدونم چرا اینجوری شد
فقط دو روز پیش چون زیر درخت بود از این مورچه سیاه درشتا رفته بود تو قفس و رو پاش رد میشدن و اینم همین پاش رو زخمی کرد
و اون روز هم خون ازش زیاد رفت.
چکار کنم تا پاش خوب بشه و عفونت نکنه؟و برای جبران خونی که ازش رفته چکار کنم؟ایا این ناخنی که کنده شده دوباره رشد میکنه؟
خلاصه هر چیز و هر کاری که میدونید منو راهنمایی کنید. عکسم گذاشتم که کلا همه چیز معلومه

با سپاس
۱۳۹۵/۰۶/۲۸، ۰۲:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #123
سلام  
این ممکنه دیگه هیچوقت ناخون در نیاره ... البته پرنده اگر یک انگشت هم نداشته باشه مشکل خاصی براش پیش نمیاد .
پاشو باید با گلاب بشوری . با احتیاط بگیرش و اول با آب ولرم پاشو بشور جوری که البته بدنش رو خیش نکنی فقط پاشو بگیر زیر آب ولرم که خوناش پاک بشه کافیه و بعد به اندازه یه قاشق چای خوری گلاب بریز روی پاش . اگر گلاب نبود از بتادین استفاده کن . قبل از خواب پرنده باشه بهتره .
برای خون سازی آهن ویتامین ب9 ( اسیدفولیک ) و ویتامین ب12 مفید هستن . شما همینکه بهش کاهو و اسفناج هم بدی کافیه .
برای خون سازی مولتی ویتامینی که توش ب12 باشه هم خوبه . اگر قرص اسید فولیک خونه دارین یه قرص رو چهار قسمت کن و هر روز یک قسمت رو تو آب حل کن و بهش بده . اگرم ندی موردی نداره همون کاهو و اسفناج کافیه . بذار آرامش کامل داشته باشه اصلا جابجاش نکن و استرس بهش وارد نکن .   
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۹/۱۱، ۰۱:۱۶ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۶/۲۸، ۰۹:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 34
4 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #124
سلام ، سهره ام تازه داره از تو لك بيرون مياد ، ديروز متوجه شدم يك پاشو اصلن روي چوب نميزاره! دور پاش نخه كاور دور قفس بود ، به نظرم به پاش گير كرده و اويزون شده ، چرن قبلا هم اين اتفاق براش افتاده بوده .به نظرم اومده خودشو باز كنه ، پاهاشو كشيده و اسيب ديده ، امروزم بدتر شده و يكم حالت متورم شدن داره و كمي خوني بنظر مياد !
خواهش ميكنم اساتيد محترم راهنماييم كنن مرسي
۱۳۹۵/۰۸/۱۴، ۰۶:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #125
سلام
با ذره بين پاشو نگاه كن ببين هنوز نخ دور پاش هست يا نه ؟ اگر نبود پاشو با پماد  تتراسايكلين چرب كن.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۰۸/۱۵، ۰۷:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، pedram basirat
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 34
4 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #126
از دور پاهاش باز كردم ،نخ بزرگي ديگه نيست و خيلي كم و ريز هست ك فك كنم خودش اونارم جدا كرد ! تا چه مدت چرب كنم پاهاشو ؟ من شنيدم كه ميگن نبايد چرب كرد تا زخم تازه نشه درسته اين ؟
۱۳۹۵/۰۸/۱۷، ۱۰:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #127
سلام 
با پماد تتراسايكلين براي جلوگيري از عفونت .روزي يك بار كافيه.اضافي پماد هم روي پا نمونه كه نوك بزنه وبخوره
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۰۸/۱۸، ۰۱:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #128
برای ساعیدگی کف پا داروعی وجود داره
۱۳۹۶/۰۹/۱۰، ۱۱:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #129
سلام استفاده از چوب زیر پای نامناسب دلیل اصلی این مشکل هست پیشنهاد من اینه پاش رو اول با آب ولرم بشوری بعد پماد شقاق بزنی من نتیجه گرفتم
۱۳۹۶/۰۹/۱۱، ۰۳:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، سی مرغ ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #130
سلام 
با کسب اجازه بنده هم نکاتی رو در این مورد عرض میکنم شاید مفید باشه 
ساییدگی کف پا در سهره ها خیلی شایع هست بخصوص در سهره های وحشی صید پاییزه یا جوجه های وحشیه صید شده بویژه در جوجه های شرور اغلب ساییدگی کف پا بوجود میاد ... علتش هم خوی وحشی گری و تحرک بسیار زیاد پرنده هست حتی اگر بهترین چوب و نی زیر پا هم براشون گذاشته بشه بازم تا حدکمی دچار این عارضه میشن که تقریبا باید گفت طبیعی هست و خیلی کاریش نمیشه کرد البته برای سال اول که تو قفس میفتن اینطور هست برای سالهای بعد که رامتر و اهلی تر میشن و خوی چموشی پرنده کمتر میشه و به قول معروف اهلی میشن کمتر بوجود میاد ... ولی در هر صورت سهره چون خیلی شیطون و پر جنب جوش هست این جزو بیماری های شایع در سهره محسوب میشه ... البته ساییدگی در حد کمش منظورمه . اگر بیش از اندازه حاد باشه جوری که کف پای پرنده زخم بشه من از دوستان سوال کردم گفتن گلیسیرین یده باید بهش بزنی .... 
علاوه بر نی نامناسب کمبود ویتامین هم از علتهای اون هست بویژه ویتامین آ دی و ای . در موارد حاد که منجر به زخم شدن یا عفونت کردن کف پا میشه یکی از علتهاش رژیم غذایی بسیار چرب و گرم هست ... البته برای سهره چون دون اصلی شاهدونه هست نباید دون اصلی پرنده حذف بشه ... همینکه جای پرنده خنک باشه و دونها و خوراکیهای گرم (غیر از شاهدونه) حذف بشه کافیه و بهتره با انگشتی مقداری تخم کاهو در اختیار پرنده گذاشت . 
بهبودی کامل اغلب زمانبره و روند بهبودی کلا در مشکلات پای پرنده سرعتی بسیار کند داره و همونطوری که دوست خوبم آقا علیرضا گفتن پماد شقاق هم برای این عارضه موثر و مفید هست . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۹/۱۲، ۰۲:۳۸ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۹/۱۲، ۰۱:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان