زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۱۰:۵۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپیک جامع در مورد نطفه قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 2
8 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #1
کمک در مورد نطفه قناری
سلام به همگی
1) میخواستم بدونم اگه هیچ یک از تخمهای ماده جوجه نشن میشه مشکل از ماده باشه یا فقط مشکل از نطفه نره؟
2)میش کاری کرد که نطفه نر قوی بشه اگه میشه چه جوری
3)چه جوری سن قناری نر رو بفهمم که ببینم نطفه داره یا نه
ممنون از کسانی که کمک میکنن
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۱۰، ۰۷:۴۰ ب.ظ، توسط morteza.)
۱۳۹۰/۰۲/۱۰، ۰۷:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: بهبود ، vahid babayi
صفحه 14 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #131
RE: تاپیک جامع در مورد نطفه قناری
(۱۳۹۱/۱۱/۰۱، ۰۴:۲۸ ب.ظ)گلاستر نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستان
جفت موزاييكي جديد 3عدد تخم گذاشتن كه متاسفانه جوجه نشدن و بعداز 18روز همراه لونه از قفس خارجشون كردم
(تخم ها را خارج كردما )
به روشهاي گفته شده تخم را آزمايش كردم ، شفاف بودن فقط مقداري لكه قرمز داخلشون بود با توجه به اينكه عمل جفتگيري را شخصاً ازاين جفت نديدم :
1. امكان داره اصلاً جفت نزده باشن؟ اگهجوابمثبته پس اون خونها توي تجم جي بودن؟
2. امكان داره جفت زده باشن و نطفه ضعيف بوده؟
3. نر مقداري چاق شده آيا تاثير داره؟
4. نر نصبت به ماده بي توجه شده و اصلاً براش مهم نيس و ديگه نميخونه احتمال پس خوردن نرهست؟
بعضي موارد به اين تاپيك ربطي نداره ولي اگه راهنمايي كنين ممنون ميشم

دوست من ، نحوه قرار دادن عکس رو در سایت مرور و مطالعه کنید و سوالهاتون رو در جای درست بپرسید تا زودتر بجواب
برسید .
۱۳۹۱/۱۱/۰۱، ۰۵:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 34
13 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #132
درود بر دوستان
طبق مطالبی که خوندم فهمیدم که قناری نر اگه سنش بالا باشه نطفه نداره حالا سوال من این هست که:
قناری سن بالا منظورتون چند سال هست یعنی از چه سنی میشه احتمال بی نطفه شدن قناری نر را داد؟؟؟:basa (101):
2. اگه سن قناری رو اصلا نمیدونیم راهی هست که سن دقیق دقیق قناری رو فهمید غیر از پای قناری(میشه دوستانی که میتونن چند عکس از پاها[/color]ی قناریهشونو بزارن و سن قناری هم بگن)؟؟ :basa (101):
3.پای قناری نر من رنگ قرمزی داره مثل رنگ گوشت قرمزه این نشون دهنده سن بالا ی قناریه هست؟؟:basa (101):
۱۳۹۱/۱۲/۱۳، ۱۱:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 49
14 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #133
[quote][size=medium][font=Arial][align=justify][quote='payam19' pid='26137' dateline='1362339359']
درود بر دوستان
طبق مطالبی که خوندم فهمیدم که قناری نر اگه سنش بالا باشه نطفه نداره حالا سوال من این هست که:
قناری سن بالا منظورتون چند سال هست یعنی از چه سنی میشه احتمال بی نطفه شدن قناری نر را داد؟؟؟:basa (101):
2. اگه سن قناری رو اصلا نمیدونیم راهی هست که سن دقیق دقیق قناری رو فهمید غیر از پای قناری(میشه دوستانی که میتونن چند عکس از پاها
ی قناریهشونو بزارن و سن قناری هم بگن)؟؟ :basa (101):
3.پای قناری نر من رنگ قرمزی داره مثل رنگ گوشت قرمزه این نشون دهنده سن بالا ی قناریه هست؟؟:basa (101):
[/quote]

با عرض سلام:
دوست گرامی هیچکس در مورد اینکه در چند سالگی یک قناری بی نطفه خواهد شد اطلاع دقیقی ندارد.فقط این یک احتمال بلقوه میباشد.چرا که با بالا رفتن سن تمامی موجودات زنده از قدرت سلامت و بالنتیجه قدرت تولید مثلی آنها کم خواهد شد.اما این یک قانون 100%نیست.(همانند انسان)
وهیچ راهی وجود نداره که بتوان سن دقیق قناری را تعیین کرد.و به خاطر همین مسئله هست که به پای قناری پلاک با ثبت سال تولد و غیره اندخته میشود.
در مورد پای قناری هم معمولا پای قناری جوان صاف و خوش تراش بدون پوسته و نا همواری میباشد وبرعکس پای قناریهای مسن تر شکل ناهموار تر و خشن تری پیدا خواهد کرد.
و معمولا از نظر رنگ پای قناری جوان صورتی خوش رنگ(معمولا)اما پای قناری مسن کم رنگ و کراسته(ناخنی رنگ)میباشد.
در کل دوست عزیز عوامل بسیاری هستند که اگر تغذیه قناری حتی درست باشد ممکن است تخمها بی نطفه باشد و هیچ کاری هم توسط هیچکسی بر نمیآد.
مگر تعویض قناری.
اما به عنوان یک تجربه در مورد خودم به نظر صبر در مورد جفت انداختن در وقت مناسب که هم ماده کاملا آماده و هم نر کاملا مست باشد بهترین راه در مورد نتیجه گرفتن میباشد.
یک قناری معمولا سه دهان جوجه میده.اینه که شما هیچ عجله ای برای جفت انداختن حیوانتان نکنید و وقتی هر دو آمادگی کامل را داشتن با هم جفت بیندازید البته همراه با تغذیه مناسب.این کار یک عشق بازی است.با حیوانتان عشق کنید و از خوب بودن و سر حال بودنشان لذت ببرید و در این حالت مطمئن باشیدجواب خواهید گرفت.

موفق و موید باشید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۱۴، ۱۲:۰۵ ق.ظ، توسط اسدی.)
۱۳۹۱/۱۲/۱۳، ۱۱:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: امیر محمدی ، payam19
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 18
82 سپاس گرفته‌شده در 35 ارسال
ارسال: #134
(۱۳۹۱/۱۲/۱۳، ۱۱:۰۵ ب.ظ)payam19 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر دوستان
2. اگه سن قناری رو اصلا نمیدونیم راهی هست که سن دقیق دقیق قناری رو فهمید غیر از پای قناری(میشه دوستانی که میتونن چند عکس از پاها[/color]ی قناریهشونو بزارن و سن قناری هم بگن)؟؟ :basa (101):

دوست عزیز
من خودم قناری بالای 5 سال رو جفت نمی زنم
اما دوستان بارها تو سایت اعلام کردند که بالای 7 سال رو جفت نزنین
در مورد سوال دوم و سوم
دوست من به رنگ پا ربطی نداره یا شاید من اشتباه کنم
اما تا اونجا که اطلاعات من میگه قناری بسته به نژتدش هرچی پاش کلفت تر باشه و فلس های پاش بزرگ تر باشه سنش بیشتره

اگر اشتباهی هست استادان تصحیح کنن لطفا"

با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۱۳، ۱۱:۵۸ ب.ظ، توسط hahab$.)
۱۳۹۱/۱۲/۱۳، ۱۱:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، محمدمهدی ، mojtaba_Torghe ، payam19
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 116
185 سپاس گرفته‌شده در 86 ارسال
ارسال: #135
(۱۳۹۱/۱۲/۱۳، ۱۱:۵۷ ب.ظ)hahab$ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۲/۱۳، ۱۱:۰۵ ب.ظ)payam19 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر دوستان

دوست عزیز
من خودم قناری بالای 5 سال رو جفت نمی زنم
اما دوستان بارها تو سایت اعلام کردند که بالای 7 سال رو جفت نزنین
در مورد سوال دوم و سوم
دوست من به رنگ پا ربطی نداره یا شاید من اشتباه کنم
اما تا اونجا که اطلاعات من میگه قناری بسته به نژتدش هرچی پاش کلفت تر باشه و فلس های پاش بزرگ تر باشه سنش بیشتره

اگر اشتباهی هست استادان تصحیح کنن لطفا"

با تشکر

من الان یک قناری نر 8 ساله رو جفت زدم. و ماده الان تخم گذاشته. میام تست کنم ببینم. نر نطفه داره یا نه.

اما از لخاظ تقویتی بهش رسیدم. و در دوران جفت گیری . فلفل دلمه. لادام. فندق و گردو. هفت تخم. وووو به هر 2 تا جفت دادم.
قطره مولتی ویتامین هم که هز 3 روز یک بار.

حالا معلوم میشه. ایا سن بالا کلا نطفه از بین میره. یا. یا تقویت باز میشه جوجه گرفت.
۱۳۹۱/۱۲/۱۴، ۰۳:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

P.H.D
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 385
535 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #136
سلام به همه دوستان
با مشاوره چندتا از دوستان یکی از جوجه های نر ماه مهر را با تغذیه خاص پرورش دادم الان که 5 ماهه هست مسته مسته و الان ماده بسیار آماده و خوبی را انداختم پیشش سریعا شروع به دنبال کردن و درخواست جفت گیری بود با توجه به ذات خوب و پس بلند به نظرتون تخم های ماده نطفه میگیره؟
۱۳۹۱/۱۲/۱۵، ۰۹:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #137
سلام احسان جان
من امسال یه نر 6 ماهه را با یه ماده 9 ماهه جفت کردم که در کپه اول از 4 تخم 2 تاشو پر کردن.اما در کپه های بعدی شد 1 دونه و کپه بعدی باز 2 تا و الان هم در کپه آخر 1 جوجه پر کرد.به نظرم کار درستی نبود که قناری را زود جفت بزنی.من که تصمیم گرفتم از سال بعد زود تر از 8 یا 9 ماهه جفت نزنم.اما یه ماده هم داشتم که هم کپه همین نر بود و با هم خواهر و برادر بودن که با یه نر 4 ساله جفت زدم که کپه اول 2 جوجه - کپه دوم 2 جوجه - و الان هم تو کپه سوم 3 جوجه داده که این نشون میده ماده در سن پایین هم رو میاد و در هر کپه که میگذره بهتر جوجه میده.بازم نظر دوستان چی باشه.
۱۳۹۱/۱۲/۱۵، ۱۰:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush ، ehsantaghavi2007 ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

P.H.D
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 385
535 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #138
ممنون رضا جان ولی 2 تا مشکل داشتم یکی داشتن ماده مست که از مستی میخواد تخم هرز بزاره دوم مستی نر که باعث مستی ماده های روی تخم میشد که باعث میشه کلی جوجه از دست بدم امیدوارم نطفه بگیره
موفق باشید
۱۳۹۱/۱۲/۱۵، ۱۱:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #139
(۱۳۹۱/۱۲/۱۵، ۰۹:۵۰ ب.ظ)ehsantaghavi2007 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان
با مشاوره چندتا از دوستان یکی از جوجه های نر ماه مهر را با تغذیه خاص پرورش دادم الان که 5 ماهه هست مسته مسته و الان ماده بسیار آماده و خوبی را انداختم پیشش سریعا شروع به دنبال کردن و درخواست جفت گیری بود با توجه به ذات خوب و پس بلند به نظرتون تخم های ماده نطفه میگیره؟
سلام
من خودم يك نر 6ماهه خوش ذات را با يك ماده تازه به مرحله بلوغ رسيده را با استيمول تقويت كردم در لون اول 4تا تخم گذاشت كه هر 4تا جوجه شد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۲/۱۶، ۰۷:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush ، ehsantaghavi2007
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 116
185 سپاس گرفته‌شده در 86 ارسال
ارسال: #140
درود.

یک سوال از همگی.

من قناری نر 8 ساله. با ماده ابلغ لیمویی 13 ماهه باهم جفت زدم.

و از زمان جفت بودن. تا روزی که تخم گذاشت 7 روز فقط طول کشید.

نر مست. کامل که حتی به دست انسان حمله میکرد. قبلا هم نطفه اش چک کردم 4 سال پیش تو 2 تا چال 3 تا جوجه ازش گرفتم

قناری ماده. تازه کار و الان اولین باره تخم گذاشته

بنظر شما دوستان ایا تو این 7 روزه که پای قناری نر بوده. اگر جفت گیری کرده باشند. ماده شروع به تخم گزاری می کنه. یا ماده از روی مستی هم تخم می گذاره. و درصد نطفه دار بودنش چند درصده

و یک سوال الان ماده رو تخم خابیده. اما نر هنوز مستی قبل خود را داره. اما در چال که سمت اون بر قفسه اصلا نمی ره. و فقط همش چق چق می کنه. و دست که می بری براش می ره کف قفس و بالاش رو باز می کنه.
و نکته اخر:من روزی که این ماده رو خریدم. طرف گفت من قفس نداشتم. و ماده 2 روز پای قناری سفید. نر بوده که قناری سفید چند بار باهاش جفت گیری کرده بوده.
بنظر شما میشه این زمان زود تخم گزاری رو احتمال بر جفت شدن با اون نر سفید باشه. ایا نطفه قناری سفید هم گرفته.
۱۳۹۱/۱۲/۱۶، ۱۰:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان