زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۳:۴۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپیک جامع در مورد نطفه قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 2
8 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #1
کمک در مورد نطفه قناری
سلام به همگی
1) میخواستم بدونم اگه هیچ یک از تخمهای ماده جوجه نشن میشه مشکل از ماده باشه یا فقط مشکل از نطفه نره؟
2)میش کاری کرد که نطفه نر قوی بشه اگه میشه چه جوری
3)چه جوری سن قناری نر رو بفهمم که ببینم نطفه داره یا نه
ممنون از کسانی که کمک میکنن
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۱۰، ۰۷:۴۰ ب.ظ، توسط morteza.)
۱۳۹۰/۰۲/۱۰، ۰۷:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: بهبود ، vahid babayi
صفحه 34 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

phd
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 12
37 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #331
RE: تاپیک جامع در مورد نطفه قناری
(۱۳۹۳/۰۸/۱۶، ۰۸:۴۷ ق.ظ)Arash Zamani نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام با اجازه اساتید
نه مشکل از ماده نیست چون ماده کاره خودش را انجام میده و تخم میزاره مشکل از نره که تخم ها را نمیتونه پپر کنه.
جفت گیریشونا دیدی؟
اگه خواستی جدا کنی نر و ماده را جای که هم را نبینن و صدای هم را  نشنوند ببر و بعد از 7 ،8 روز نر جدید را ببر کنار ماده قدیمی و ماده جدید را ببر پیش نر قدیمی و بقیه مراحل مثل همون جفتگیری معمولی.
خب تو سوال بعد پرسیده بودی چجوری ماده را با 1 نر پا جفت،جفت کنی ببرش بقل نر تو یه قفس دیگه وقتی ماده اصلی نر تمتم تخم هاش را گذاشت نر را بزارش تو قفس ماده وقتی که تمام تخم هاش را گذاشت ببرش تو قفس ماده اصلی تا جوجه هاش را بزرگ کنه بعد که جوجه های اون ماده به دنیا اومدن بزارش پیش ماده دومی .
موفق باشی   

شل

سلام ممنون نظر دادید
۱۳۹۳/۰۸/۱۶، ۰۱:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 13
25 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #332
(۱۳۹۳/۰۸/۱۶، ۰۱:۱۵ ق.ظ)SAEBJJ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام من یک جفت پدتقالی جفت زدم نرش مست خونه حتی کنار ماده هم یکسره میخونه از ad3eهم استفاده کردم دو بار تخم گداشته که تخم ها جوجه نشده حتی نطفه هم نداشن و مثل روز اول موندن که با نور چک کردم به نظر شما مشکل از نر هست یا ماده اگر مشکل از نر هست چجوری ماده رو به جفت یک قناری دیگه بدم نر جوان اماده هم دارم به نظرتون بذارم یک بار دیگه تخم بگذارند  تا مطمئن شم شاید از دما باشه گرچه کنترل کردم .یا جداشون کنم؟ لطفا راهنمایی کنید و از نحوه ی دوباره جفت دادن اونها با ماده یا نر دیگر راهنمایی کنید.ممنون

سلام دوست عزیز
من در مورد تخم قناری از یه دامپزشک سوال کردم گفت اگه تخم سیاه شده باشه ولی جوجه درونش تشکیل نشده باشه مشکل از ماده است و باید تقویت بشه ولی اگه تخم هیچ تغییری نکرده باشه مثل روز اولش سفیده و زرده داخلش باشه مشکل از نر هستش ،این کارو امتحان کردم ،یه جفت داشتم نر خیلی خوبی داشت میخواستم ازش جوجه داشته باشم ولی تخماشون سیاه میشد و جوجه نمیشد دامپزشک بهم گفت 5 روز قبل از جفتگیریشون بکمپلکس بهشون بده ،اینکارو کردم و جوجه گرفتم ازشون،یه جفت دیگه داشتم تخماشون اصلا سیاهم نمیشد نرشو جدا کردم یه نر دیگه که جوجه بهم داده بود انداختم پیش ماده و ازشون جوجه گرفتم  
۱۳۹۳/۰۸/۱۶، ۰۲:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

phd
ارسال: #333
(۱۳۹۳/۰۸/۱۶، ۰۲:۰۴ ب.ظ)mn_746 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۳/۰۸/۱۶، ۰۱:۱۵ ق.ظ)SAEBJJ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام من یک جفت پدتقالی جفت زدم نرش مست خونه حتی کنار ماده هم یکسره میخونه از ad3eهم استفاده کردم دو بار تخم گداشته که تخم ها جوجه نشده حتی نطفه هم نداشن و مثل روز اول موندن که با نور چک کردم به نظر شما مشکل از نر هست یا ماده اگر مشکل از نر هست چجوری ماده رو به جفت یک قناری دیگه بدم نر جوان اماده هم دارم به نظرتون بذارم یک بار دیگه تخم بگذارند  تا مطمئن شم شاید از دما باشه گرچه کنترل کردم .یا جداشون کنم؟ لطفا راهنمایی کنید و از نحوه ی دوباره جفت دادن اونها با ماده یا نر دیگر راهنمایی کنید.ممنون

سلام دوست عزیز
من در مورد تخم قناری از یه دامپزشک سوال کردم گفت اگه تخم سیاه شده باشه ولی جوجه درونش تشکیل نشده باشه مشکل از ماده است و باید تقویت بشه ولی اگه تخم هیچ تغییری نکرده باشه مثل روز اولش سفیده و زرده داخلش باشه مشکل از نر هستش ،این کارو امتحان کردم ،یه جفت داشتم نر خیلی خوبی داشت میخواستم ازش جوجه داشته باشم ولی تخماشون سیاه میشد و جوجه نمیشد دامپزشک بهم گفت 5 روز قبل از جفتگیریشون بکمپلکس بهشون بده ،اینکارو کردم و جوجه گرفتم ازشون،یه جفت دیگه داشتم تخماشون اصلا سیاهم نمیشد نرشو جدا کردم یه نر دیگه که جوجه بهم داده بود انداختم پیش ماده و ازشون جوجه گرفتم  
ممنون که راهنمایی کردید تخمها مثل روز اول است پس نر مشکل دارد حالا چطور جداشون کنم و نر دیگری به جفت این ماده بدم؟
۱۳۹۳/۰۸/۱۶، ۱۱:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

phd
ارسال: #334
ad3e تابرنیل اصل هم دادم تاریخش نگذشته ولی دوره رو کامل نکردم در طول سال تقریبا ماهی 5 روز ad3e خورده بنظر شما اگر دوره را کامل کنم تخم پر میکند؟
۱۳۹۳/۰۸/۱۶، ۱۱:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

lisans barq
سپاس‌ها: 42
29 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #335
سلام دوستان.
یکی از دوستام قناریاش مشکل شپشک داشتن از ایورمکتین ایرانی استفاده کردو با فاجعه روبرو شد.2تا از رسمی بلنداش مردن.بقیه ام سینه خالی کردن.با کلی دوا درمون و مراقبت تازه 1 هفتست که خوب شدن . شنیده بودم ایورمکتین نتفرو از بین میبره.با این تفاصیر به نظرتون امسال میتونه جوجه بگیره از قناریش ؟ اگه راهی هست لطفا بگید
۱۳۹۳/۰۸/۱۷، ۱۲:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #336
سلام
آيورمكتين ربطي به نطفه نداره. دوستتون چه جوري استفاده كرده ؟ چه مقدار به قناريهاش زده ؟ لطفا ازش سوال كنيد وبه ما هم بگيد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۸/۱۷، ۰۸:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، هیوا
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 13
25 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #337
(۱۳۹۳/۰۸/۱۶، ۱۱:۳۶ ب.ظ)SAEBJJ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون که راهنمایی کردید تخمها مثل روز اول است پس نر مشکل دارد حالا چطور جداشون کنم و نر دیگری به جفت این ماده بدم؟

کاری که من کردم نر و ماده رو از هم جدا کردم ولونشم برداشتم بعد تقریبا 4 روز یه نر دیگه پیش ماده کردم.قبل از جفتگیری از بادام کوبیده استفاده کن خوبه.در مورد AD3E من پارسال هفته ای یه بار جمعه ها بهشون میدادم مشکلی نداشتم و امسالم دارم همین کارو میکنم الانم قناریام رو تخم خوابیدن ،با این حال در مورد AD3E نظر و تجربیات بقیه دوستانم بخونی خوبه
۱۳۹۳/۰۸/۱۷، ۰۹:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا
*
کاربر انجمن

ارشد
سپاس‌ها: 142
63 سپاس گرفته‌شده در 43 ارسال
ارسال: #338
سلام
قناری امروز اولین تخم را گذاشت ولی تخم تقریبا روشن و بدون هیچ خط و ریشه ای بود . ایا بی نطفه هست ؟ تایپیک را که خوندم بچه ها یه هفته صبر کرده بودند ، من هم باید صبر کنم بعد اعلام کنم ؟
۱۳۹۳/۰۸/۲۱، ۰۴:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
327 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #339
بله نمیشه از رو رنگ تخم گفت البته میشه ولی به تبهر خاصی نیاز داره که با تجربه ها دارن برای من وشما بهتره صبر کرد تا روز هفتم هشتم که دیگه جوجه تقریبا تشکیل شده اگه جوجه باشه تو تاریکی کاملا پیدا هست واگه چیزی توش نباشه سفیده
۱۳۹۳/۰۸/۲۱، ۰۶:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 3
11 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #340
سلام میخواستم بدونم وقتی قناری رو جفت میزنی بعد دو یا سه روز تخم میذاره تخم از کی شکل میگیره آیا با اولین جفت گیری بدن ماده شروع ب تخم سازی میکنه یا از قبل بود فقط با جفت گیری نطفه دارش میکنه چون میگن قطار تخم این یعنی ی دفعه چن تا تخم تو شکمش درس میشه اصلا وقتی اولین تخم گذاشته میشه اون تخم از چن روز قبل تو شکم ماده درس شده سپاس
۱۳۹۳/۰۹/۱۶، ۰۷:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان