زمان کنونی: ۱۳۹۶/۰۲/۰۳، ۱۱:۲۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپیک جامع در مورد نطفه قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 2
8 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #1
کمک در مورد نطفه قناری
سلام به همگی
1) میخواستم بدونم اگه هیچ یک از تخمهای ماده جوجه نشن میشه مشکل از ماده باشه یا فقط مشکل از نطفه نره؟
2)میش کاری کرد که نطفه نر قوی بشه اگه میشه چه جوری
3)چه جوری سن قناری نر رو بفهمم که ببینم نطفه داره یا نه
ممنون از کسانی که کمک میکنن
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۱۰، ۰۷:۴۰ ب.ظ، توسط morteza.)
۱۳۹۰/۰۲/۱۰، ۰۷:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: بهبود ، vahid babayi
صفحه 41 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 4
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #401
جوجه نشدن تخمها برای سومین بار
سلام.خسته نباشید.آقا مهدی من بار اول که قناریها رو جفت زدم.۶تا تخم گذاشت و هیچ کدوم جوجه نشد.طبق دستور شما قناریها رو جداکردم.با تغذیه مناسب و آمادگی که پیدا کردن دوباره جفت زدم اما ۴تا تخم گذاشت و هیچ کدام نطفه نداشت.و طبق دستور شما دوباره قناریهارو جدا کردم.یعنی از اول اسفند جداکردم و با فلفل دلمه ای و بادام و پسته رنده شده همراه با نبات کوبیده شده تغذیه کردم همراه با ۱روز درمیان آبتنی برای نر و کمی هم برای ماده.۵فروردین آمادگی جفت رو دیدم وجفت انداختم و بعد از۴روز چال رو گذاشتم.بماند که از تخم دوم ماده چال رو خراب کرد و ۲تاتخم افتاد پایین و شکست ولی از تخم سوم چال رو دوباره براش گود کردم.و۲تخم باقی ماند.از ۱۱فروردین بست ماده روی ۲تا تخم خوابیده و تمام کارهای لازم رو براش انجام دادم اعم از آبتنی روز ۱۲ولی هنوز ماده روی تخم خوابیده.باامروز شد۱۶روز که بست خوابیده.فکرکنم باز هم نتیجه نگرفتم.آقا دستورتون چیه؟من آرزو به دل موندم ۲تا جوجه بگیرم.لطفا راهنماییم کنید.ممنونم...
۱۳۹۶/۰۱/۲۷، ۱۲:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

license
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 251
79 سپاس گرفته‌شده در 41 ارسال
ارسال: #402
RE: جوجه نشدن تخمها برای سومین بار
سلام جناب رهام جوجه نشدن تخمها در قناري تجربه اي هست كه تقريبااكثر پرورش دهنده هاي قناري با اون اشنايي دارند البته گاها ساده ترين راه براي اين مورد تعويض جفت ها يا يكي از قناريها ميتونه باشه البته نطفه نداشتن قناري نر شايع ترين دليل ميتونه باشه كه بنده حدس ميزنم پرنده نر شمادچار مشكل باشه كه خودش دلايل بسياري مثل پير بودن پرنده يا مشكلات داخلي ميتونه باشه گاها ماده قناريها بعلت عفونت داخلي يا مشكلات مشابه از اين قبيل دست به گريبان هستند توصيه حقير اينه كه اگه ماده شما جوان و سالم هست يك نر ديگه تهيه كنيد و امتحان كنيد انشالا كه موفق بشيد
۱۳۹۶/۰۱/۲۷، ۰۱:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، Roham Nikuonezhad
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 4
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #403
RE: جوجه نشدن تخمها برای سومین بار
ممنون از راهنمایی شما..حتما این کار رو میکنم...
۱۳۹۶/۰۱/۲۷، ۰۱:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان