زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۲:۰۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپیک جامع در مورد نطفه قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 2
8 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #1
کمک در مورد نطفه قناری
سلام به همگی
1) میخواستم بدونم اگه هیچ یک از تخمهای ماده جوجه نشن میشه مشکل از ماده باشه یا فقط مشکل از نطفه نره؟
2)میش کاری کرد که نطفه نر قوی بشه اگه میشه چه جوری
3)چه جوری سن قناری نر رو بفهمم که ببینم نطفه داره یا نه
ممنون از کسانی که کمک میکنن
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۱۰، ۰۷:۴۰ ب.ظ، توسط morteza.)
۱۳۹۰/۰۲/۱۰، ۰۷:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: بهبود ، vahid babayi
صفحه 6 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دانشجو
سپاس‌ها: 112
153 سپاس گرفته‌شده در 50 ارسال
ارسال: #51
RE: نر جوان نطفه دارد یا نه؟
(۱۳۹۰/۱۰/۰۹، ۰۳:۲۰ ب.ظ)MRNA نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
1-با سلام به اساتید و دوستان
من یه نر سیاه و سفید تقریبآ 7 ماه و نیمه دارم که حدودآ از 5 ماهگی به خوندن افتاد و الآن هم کامل میخونه که امروز با یه ماده جفتش کردم به نظر شما نطفه هاش میگیره؟
با تشکر

2-با سلام به دوستان و اساتید
دیروز یه نر از یه دوستام برای یه ماده گرفتم که تقریبآ مسنه فکر میکنم تقریبآ 4 سالی داشته باشه ولی سرحاله و خوب دهن میزنه پسش هم آمادس. دوسال پیش دو لون جوجه داده و پارسال هم پای جفت نرفته حالا به نظر شما جفتش بدم نطفه هاش میگیرن یا اینکه این کار بی فایدس؟
با تشکر

*******************************************************************************************

با سلام به دوستان عزیز

با توجه به این دو ارسال که من قبلآ داشتم:

هر دو جفت با دوبار تخم گذاری هر دو بار تخم ها بدون نطفه بود و با این که تخم مرغ و بادام مرتب بهشون دادم نظرتون چیه جفت ها رو با هم عوض کنم(نر اول با ماده دوم و نر دوم با ماده اول) بهتر نیست؟

با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۱:۴۱ ب.ظ، توسط MRNA.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۱۰:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

دانشجو
سپاس‌ها: 112
153 سپاس گرفته‌شده در 50 ارسال
ارسال: #52
RE: تاپیک جامع در مورد نطفه قناری
دوستان لطفآ راهنمایی کنن
۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۱:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 20
40 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #53
RE: نر جوان نطفه دارد یا نه؟
(۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۱۰:۴۲ ق.ظ)MRNA نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۱۰/۰۹، ۰۳:۲۰ ب.ظ)MRNA نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
1-با سلام به اساتید و دوستان
من یه نر سیاه و سفید تقریبآ 7 ماه و نیمه دارم که حدودآ از 5 ماهگی به خوندن افتاد و الآن هم کامل میخونه که امروز با یه ماده جفتش کردم به نظر شما نطفه هاش میگیره؟
با تشکر

2-با سلام به دوستان و اساتید
دیروز یه نر از یه دوستام برای یه ماده گرفتم که تقریبآ مسنه فکر میکنم تقریبآ 4 سالی داشته باشه ولی سرحاله و خوب دهن میزنه پسش هم آمادس. دوسال پیش دو لون جوجه داده و پارسال هم پای جفت نرفته حالا به نظر شما جفتش بدم نطفه هاش میگیرن یا اینکه این کار بی فایدس؟
با تشکر

*******************************************************************************************

با سلام به دوستان عزیز

با توجه به این دو ارسال که من قبلآ داشتم:

هر دو جفت با دوبار تخم گذاری هر دو بار تخم ها بدون نطفه بود و با این که تخم مرغ و بادام مرتب بهشون دادم نظرتون چیه جفت ها رو با هم عوض کنم(نر اول با ماده دوم و نر دوم با ماده اول) بهتر نیست؟

با تشکر

به نظر من تقویتشون کن بعد جفتا روعوض کن اینطور بهتره.امتحانش ضرر نداره:basa (135):
۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۳:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #54
(۱۳۹۰/۱۱/۱۲، ۰۹:۰۸ ب.ظ)mohammad ghadri نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان امروز رفتم داروخونه دامپزشکی قطره ad3e بگیرم.1قطره بهم داد که واسه دام بود و اسمی از پرنده نبرده بود.اسمش(آدجکت)بود نوشته بود حاوی ویتامین A،D3،Eحالا میخاستم ببینم این همون قطره نطفه قناری هست؟

با سلام و ادب:
اگر دارويي كه به شما داه است همين موردي است كه عكسش موجود است فكر كنم حالت تزريقي دارد.و جهت گاو و بره و سگ و گربه تجويز شده است . قيمت و طريقه دوز اون را از داروخانه پرسيده ايد؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با احترام
۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۵:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 23
35 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #55
با سلام قناري نر من تو 1 روز 2 تا 3 بار جفتگيري ميكرد بعد از 3 روز تخم گذاشت به نظرتون ماده زود تخم نذاشته؟ اينم بگم ماده شديد مست بود نرم تازه 2 روز بود صاف كرده بود. اگه ايندفعه نطفه نگيره دفعه بعد ميگيره؟:basa (166):
۱۳۹۰/۱۱/۲۳، ۰۶:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #56
(۱۳۹۰/۱۱/۲۳، ۰۶:۲۳ ب.ظ)dilai نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام قناري نر من تو 1 روز 2 تا 3 بار جفتگيري ميكرد بعد از 3 روز تخم گذاشت به نظرتون ماده زود تخم نذاشته؟ اينم بگم ماده شديد مست بود نرم تازه 2 روز بود صاف كرده بود. اگه ايندفعه نطفه نگيره دفعه بعد ميگيره؟:basa (166):

با سلام وادب:
به نظر ميرسد زود تخم گذاشته و احتمال داشتن نطفه كم است.در عين حال بايستي تا 10 روز ديگر صبر و تخم را مورد بازديد قرار دهيد.
البته شما ميگوييد نر دو سه روزه كه صاف كرده .نر شما ايا مست خون بوده است ؟

با احترام
۱۳۹۰/۱۱/۲۳، ۰۶:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 23
35 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #57
(۱۳۹۰/۱۱/۲۳، ۰۶:۴۷ ب.ظ)katbi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۱۱/۲۳، ۰۶:۲۳ ب.ظ)dilai نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام وادب:
به نظر ميرسد زود تخم گذاشته و احتمال داشتن نطفه كم است.در عين حال بايستي تا 10 روز ديگر صبر و تخم را مورد بازديد قرار دهيد.

با احترام

بله مست خوني ميكرد به طوري كه وقتي روزنامه بين قفساشونو برداشتم چسبيد به قفس و ميخوند از طرفي ميخوام بدونم اگه ايندفعه نطفه نداشته باشه دفعه بعد تخماش نطفه دار ميشن؟:basa (101):
۱۳۹۰/۱۱/۲۴، ۱۰:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 20
40 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #58
(۱۳۹۰/۱۱/۲۴، ۱۰:۴۲ ق.ظ)dilai نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۱۱/۲۳، ۰۶:۴۷ ب.ظ)katbi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام وادب:

با احترام

بله مست خوني ميكرد به طوري كه وقتي روزنامه بين قفساشونو برداشتم چسبيد به قفس و ميخوند از طرفي ميخوام بدونم اگه ايندفعه نطفه نداشته باشه دفعه بعد تخماش نطفه دار ميشن؟:basa (101):

اگه تمام کارهای لازم برای امادهبودن وتقویت نطفه مثل بادام و....انجامشده باشه پرهای پس هم کوتاه باشه حتما نطفه دار میشه
۱۳۹۰/۱۱/۲۴، ۱۲:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: dilai ، canaryalireza ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

کارشناس
سپاس‌ها: 103
79 سپاس گرفته‌شده در 20 ارسال
ارسال: #59
علت نطفه نداشتن تخم توی لون دوم
لون دومم همه تخمها بدون نطفه بود با وجود اینکه جفبگیریشون رو دیدم به نظر شما اساتید علت چی میتونه باشه
۱۳۹۰/۱۱/۲۵، ۰۸:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 8
سپاس‌ها: 89
635 سپاس گرفته‌شده در 102 ارسال
ارسال: #60
قناری نر و ماده را تقویت کنید