زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۲:۵۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپیک جامع در مورد نطفه قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 2
8 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #1
کمک در مورد نطفه قناری
سلام به همگی
1) میخواستم بدونم اگه هیچ یک از تخمهای ماده جوجه نشن میشه مشکل از ماده باشه یا فقط مشکل از نطفه نره؟
2)میش کاری کرد که نطفه نر قوی بشه اگه میشه چه جوری
3)چه جوری سن قناری نر رو بفهمم که ببینم نطفه داره یا نه
ممنون از کسانی که کمک میکنن
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۱۰، ۰۷:۴۰ ب.ظ، توسط morteza.)
۱۳۹۰/۰۲/۱۰، ۰۷:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: بهبود ، vahid babayi
صفحه 7 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کارشناس
سپاس‌ها: 103
79 سپاس گرفته‌شده در 20 ارسال
ارسال: #61
RE: تاپیک جامع در مورد نطفه قناری
(۱۳۹۰/۱۱/۲۶، ۰۸:۳۸ ق.ظ)canaryalireza نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قناری نر و ماده را تقویت کنید
با بادام آسیاب شده و غذای تخم مرغی همراه با ویجرم و روغن ماهی
از مولتی ویتامین همراه با املاح معدنی استفاده کنید مانند سوپرادین

استاد گرامی جداشون کنم یا با هم تقویتشون کنم
۱۳۹۰/۱۱/۲۶، ۱۱:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
**
پژوهشگر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 17
سپاس‌ها: 1374
879 سپاس گرفته‌شده در 194 ارسال
ارسال: #62
سلام به همه دوستان
امسال دو جفت از قناریهام هم نرها و هم ماده ها سال اولشون هست و سن هر 4تا زیر 9ماه هست..ماده ها کاملا مست بودن طوری که پنبه میبردن تو جادونی و میخواستن تخم بزارن.
نرها هم به قفس میچسبیدن و با دیدن ماده خیلی بی تابی میکردن.
همشون از جوجگی تا الان دست خودم هستن و خیلی خوب بهشون رسیدم.
اما به مشکل بزرگی برخورد کردم..یکیشون از 2لون فقط 1تخم نطفه داشت و جوجه شد.
اون یکی جفت هم از 3لون فقط و فقط 2جوجه داد!
هر بار هم هر 2جفت 4 تخم میزاشتن..یعنی 20 تخم و 3جوجه! 1کم اعصاب خورد کن شده واسم.
از دوستان با تجربه میخوام کمکم کنن.
هر کاری لارمه بگین تا انجام بدم.
در حال حاضر یکیشون هنوز رو تخمه و اون یکی هم داره چال آماده میکنه واسه لون سوم!ولی امیدی بهش ندارم.
چند روز پیش هم که داشتم سایت آقای خسروانی رو نگاه میکردم چشم به مطلبی در مورد دلیل نطفه نگرفت تخم خورد که یکی از دلایلش کم سن بودن نر و ماده هست که قدرت کافی برای باروری تخم هارو ندارن.
:basa (101)::basa (101)::basa (101)::basa (101)::basa (101):
۱۳۹۰/۱۱/۲۹، ۰۹:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: canaryalireza ، sasy111 ، vahid babayi
**
پژوهشگر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 17
سپاس‌ها: 1374
879 سپاس گرفته‌شده در 194 ارسال
ارسال: #63
(۱۳۹۰/۱۱/۲۹، ۰۹:۳۷ ب.ظ)saeed4448 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان
امسال دو جفت از قناریهام هم نرها و هم ماده ها سال اولشون هست و سن هر 4تا زیر 9ماه هست..ماده ها کاملا مست بودن طوری که پنبه میبردن تو جادونی و میخواستن تخم بزارن.
هر بار هم هر 2جفت 4 تخم میزاشتن..یعنی 20 تخم و 3جوجه! 1کم اعصاب خورد کن شده واسم.
در حال حاضر یکیشون هنوز رو تخمه و اون یکی هم داره چال آماده میکنه واسه لون سوم!ولی امیدی بهش ندارم.
چند روز پیش هم که داشتم سایت آقای خسروانی رو نگاه میکردم چشم به مطلبی در مورد دلیل نطفه نگرفت تخم خورد که یکی از دلایلش کم سن بودن نر و ماده هست که قدرت کافی برای باروری تخم هارو ندارن.

کسی در این مورد نظری نداره؟
لطفا بگین چیکار کنم؟؟
جداشون کنم؟
یا باید کار دیگه ای انجام بدم؟
۱۳۹۰/۱۱/۳۰، ۰۹:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 20
40 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #64
(۱۳۹۰/۱۱/۳۰، ۰۹:۰۶ ب.ظ)saeed4448 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۱۱/۲۹، ۰۹:۳۷ ب.ظ)saeed4448 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان

کسی در این مورد نظری نداره؟
لطفا بگین چیکار کنم؟؟
جداشون کنم؟
یا باید کار دیگه ای انجام بدم؟

سلام.با این تفاسیر که گفتی فقط مشکل کم سن بودن بزار این سری اخرشون اگه نطفه گرفت که جوجه هاشو بزرگ کنه وگر نه جدا کن برا سال دیگه(البته اگه خوب رسیده باشی
۱۳۹۰/۱۱/۳۰، ۱۰:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، sasy111 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

31 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #65
سلام دوستان من با کوله بار 20 ساله تجربه نگهداری از قناری وا موندم امسال
از یه نژاد قناری که تا حالا نگهشون داشتم از 20 سال پیش اخرین دانشون رو امسال جفت کردم که خیلیم
دوسش دارم بعد از 2 بار تخم گذاری هر دو بار پوک بودن هر 7 تا تخم به نظرتون نر نطفش تعطیله ؟

(۱۳۹۱/۰۱/۱۴، ۰۷:۵۰ ب.ظ)arash_aria نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من با کوله بار 20 ساله تجربه نگهداری از قناری وا موندم امسال
از یه نژاد قناری که تا حالا نگهشون داشتم از 20 سال پیش اخرین دانشون رو امسال جفت کردم که خیلیم
دوسش دارم بعد از 2 بار تخم گذاری هر دو بار پوک بودن هر 7 تا تخم به نظرتون نر نطفش تعطیله ؟

یه چیز دیگم اضافه کنم نر حدودا 3 سالشه ماده هم 9 ماهشه هر سری که تخما رو شکوندم
از سری اول یکی در میون تخمک داشتن فقط هم این سری دوم یکیاز تخمها نطفه داشت ولی
تخمک نداشت شککم بیشتر رو مادس نظتون چیه؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۱۴، ۰۷:۵۵ ب.ظ، توسط arash_aria.)
۱۳۹۱/۰۱/۱۴، ۰۷:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sasy111 ، vahid babayi
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #66
سلام
به نظرم مشكل از بد چرخوندن تخم ها توسط ماده است ولي يك حرفي بين قناري بازا هست اينه كه نر بايد ماده رو بخيسونه ممكن نر قدرت باروري كمي داره اصولا ماده از 8 ماهگي به بعد كه آماده مي شه كوت اولش رو ممكن خراب كنه ولي اگه كوت بعدي خراب شد شك روي نر يكي از جوجه هاي پارسالم پيش يكي از دوستام از كوت اول داره جوجه مي ده خودش 9 ماهه بود نرش 2 ساله الان روي كوت سوم خوابيده به نظر من نر رو عوض كني بهتره.
موفق باشيد
۱۳۹۱/۰۱/۱۶، ۱۰:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

31 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #67
(۱۳۹۱/۰۱/۱۶، ۱۰:۱۵ ق.ظ)King_Hearts نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
به نظرم مشكل از بد چرخوندن تخم ها توسط ماده است ولي يك حرفي بين قناري بازا هست اينه كه نر بايد ماده رو بخيسونه ممكن نر قدرت باروري كمي داره اصولا ماده از 8 ماهگي به بعد كه آماده مي شه كوت اولش رو ممكن خراب كنه ولي اگه كوت بعدي خراب شد شك روي نر يكي از جوجه هاي پارسالم پيش يكي از دوستام از كوت اول داره جوجه مي ده خودش 9 ماهه بود نرش 2 ساله الان روي كوت سوم خوابيده به نظر من نر رو عوض كني بهتره.
موفق باشيد

نمیتونم نرو عوض کنم همین یه دونه نرو دارم اخرین باز
مانده این نسله که 20 ساله کشوندمشون
اخرین سالیم که اقدام به جوجه کشی کردم یه 15 تا یه 10
تا از 2 جفت کشیدم سال 87 بود
همین یه نر از 30 تا قناری موند برام اکثرشون یا مردن
یا فرار کردن اخه از بی جایی بین فامیل پخشششون کردم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۱۶، ۱۱:۲۷ ق.ظ، توسط arash_aria.)
۱۳۹۱/۰۱/۱۶، ۱۱:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 230
202 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #68
یک جفت قناری رسمی رو حدود یکماه قبل جفت انداختم. ماده کاملا مست بود و نر میله های قفس رو میگرفت. بعد سه روز چال گذاشتم و بعد یک هفته اولیت تخم از سه تخم رو گذاشت.
حدود 16 روز از آخرین تخم گذشت از جوجه خبری نشد. تخم ها رو شکونمدم هیچ اثری از خون و نطفه و جوجه نبود. کاملا سالم و بی تغییر بودند. تخم ها رو که برداشتم ماده دور روز الکی و بدون تخم توی لونه میخوابید. بعدش بلند شد و بعد سه روز یک تخم گذاشت الان هم سه روزه که همون یک تخمه و دیگه نگذاشته. روی همین یک تخم میخوابه و نر هم آمادگیش کامله. به نظر شما این تخم ارزش داره یا نه پوکه؟ به نظر شما باید چکار کنم جداشون کنم و تقویت کنم تا یک سری دیگه جفت کنم یا نه با هم باشن تا شاید تخمه جوجه بشه؟ یا اینکه کلا جدا بشن تا سال بعد؟ (از بادام و مولتی ویتامین و ویتامین E هم استفاده کردم.)
۱۳۹۱/۰۱/۱۷، ۰۷:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #69
(۱۳۹۱/۰۱/۱۷، ۰۷:۰۶ ق.ظ)sae نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یک جفت قناری رسمی رو حدود یکماه قبل جفت انداختم. ماده کاملا مست بود و نر میله های قفس رو میگرفت. بعد سه روز چال گذاشتم و بعد یک هفته اولیت تخم از سه تخم رو گذاشت.
حدود 16 روز از آخرین تخم گذشت از جوجه خبری نشد. تخم ها رو شکونمدم هیچ اثری از خون و نطفه و جوجه نبود. کاملا سالم و بی تغییر بودند. تخم ها رو که برداشتم ماده دور روز الکی و بدون تخم توی لونه میخوابید. بعدش بلند شد و بعد سه روز یک تخم گذاشت الان هم سه روزه که همون یک تخمه و دیگه نگذاشته. روی همین یک تخم میخوابه و نر هم آمادگیش کامله. به نظر شما این تخم ارزش داره یا نه پوکه؟ به نظر شما باید چکار کنم جداشون کنم و تقویت کنم تا یک سری دیگه جفت کنم یا نه با هم باشن تا شاید تخمه جوجه بشه؟ یا اینکه کلا جدا بشن تا سال بعد؟ (از بادام و مولتی ویتامین و ویتامین E هم استفاده کردم.)
با توجه به اينكه مادت خيلي زود تخم كرده و فقط يك تخم كرده به احتمال بسيار زياد تخم هرزه.تخم رو بر دار و اكه ميتوني زير قناري ديكه بذار.يك هفته جدا كن و خوب برس و دوباره بنداز.انشااله موفق ميشي
۱۳۹۱/۰۱/۱۷، ۱۰:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sae ، sasy111 ، vahid babayi ، harrypotter2020
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 108
99 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #70
آیا میشه باز نشدن تخم از خوابیدن نر باشه؟
سلام,یک جفت قناری را جفت کردم که هر دو تا حالا جفت نداشتن ماده سرخه و نره دارچینی سرخه که هیچ کدوم از تخمها را باز نکردن اماجای تعجب داره که نره هم روی تخمها میخوابید مثل کبوتر نوبتی میخوابیدن میشه باز نشدنشون از بد خوابیدن نره باشه؟[/font]
۱۳۹۱/۰۱/۱۸، ۰۹:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان