زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۹، ۰۲:۱۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تایپیک جامع استرس قناری

*
کاربر انجمن

د
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 188
166 سپاس گرفته‌شده در 66 ارسال
ارسال: #1
تایپیک جامع استرس قناری
سلام خدمت همه دوستان.
یک قناری دو رگ فر دارم که خیلی استرس داره.وقتی نزدیک قفسش میشی خودشو به بدنه قفس میزنه و زیاد به اینور و اونور میپره.دوستان نظری برای درمان دارند یا اگه با چنین مشکلی تا حالا برخورد کردند،نظراتشون را بگذارند تا استفاده بشه.تشکر
۱۳۹۲/۰۵/۱۷، ۱۱:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 23
563 سپاس گرفته‌شده در 164 ارسال
ارسال: #2
RE: تایپیک جامع استرس قناری
اگر میدونید زمانی که خودشو به قفس میزنه اسیبی بهش نمیرسه مثل سهره باش رفتار کنید یعنی برای مدتی توقفس کوچکتر ونزدیک خود وخانواده روی زمین نگهدارید وسعی کنید بهش خیره نشید وباحرکات دست نترسونیدش چند روزه عادت میکنه واحساس امنیت باآرزوی توفیق روافزون عیدتون مبارک
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۱۷، ۱۱:۳۶ ق.ظ، توسط sj_mousavi.)
۱۳۹۲/۰۵/۱۷، ۱۱:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad8366 ، abbass11 ، رحمانی ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 171
73 سپاس گرفته‌شده در 32 ارسال
ارسال: #3
منم 2تا قناری(یکی سفید کشیده بلند و اون یکی هم نر سبز چمنی) اینجور داشتم . اندازه یه گنجشک وحشی خودشون رو میکوبیدن به قفس . انگار تو عمرشون آدم ندیده بودن
اما کاره خاصی انجام ندادم. بعد از چند ماه که دیگه احساس غریبی نکردن و خانواده رو شناختن دیگه آروم شدن . حتی تا این اواخر هم دست میکردم توی قفس که دانخوری رو دربیارم اصلا رو چوب تکون نمیخوردن :D
بعد از یه مدت که خوب بهش برسی خودش آروم میشه
البته قناری تا قبل از جفت رفتن یکم فضوله . بعد از اینکه دهنش رفت توی دهن جوجه آروم میشه
اگه توی یه قفس متوسط هم بذاریش که جای جست و خیزش کمتر باشه بهتره
من الله توفیق...
۱۳۹۲/۰۵/۱۷، ۱۲:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: رحمانی ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 155
41 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #4
سلام
یکی از بهترین راه حلها اینه که هیچ وقت دست خالی نری سراغشون :) همیشه با یه برگ کاهو یا هویج رنده شده یا سیب یا ... برو سمتشون تا به عنوان ولی نعمت قبولت کنن و بهت احترام بذارن
بعد یه مدت همه چیز عادی میشه
البته اگه قفسو به دیوار میخ کردی کمی بیارشون پایین تر میخشون کن که راحت تر ببینن کی به کیه
منظورم اینه که یه دفعه ( با عرض معذرت ) مثل جن جلوشون ظاهر نشو . آدم میترسه چه برسه به این حیوونا

مسائل روحی و روانی پرنده از خورد و خوراکش مهمتر نباشه کم اهمیت تر نیست

ارادتمند
۱۳۹۲/۰۵/۱۷، ۰۲:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: رحمانی ، محمدمهدی ، omidlord
*
کاربر انجمن

د
ارسال: #5
مرسی از دوستان.اما این قناری را الان یک ماهی میشه که من دارم و همیشه دست پر رفتم کنار قفسش.ولی درست نشده.پارسال هم همچین قناری داشتم.یکی از دوستان قطره بایبرون را بهم توصیه کرد.ازش که استفاده کردم خیلی خوب شد.متاسفانه تو فصل جوجه کشی بعد 6 تا جوجه تخم تو شکمش پیچید و از بین رفت.
۱۳۹۲/۰۵/۱۷، ۰۳:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیفلم
سپاس‌ها: 14
43 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #6
قفسش رو در مکان کم رفت و امد و درارتفاع قرار بده.......
اگر قناری ها ی دیگه رو ببینه درست می شه.به احتمال زیاد تنهاست که این طوری می کنه..
۱۳۹۲/۰۵/۱۸، ۰۴:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 124
31 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #7
به نظر من جای که قفس رو میخ کردی عوض کن شاید نور به پرنده شما کم میرسد اخه من خودم یه دونه یسر دارم همیجوری بود حالا گذاشتم نزدیک به جوجه قناری حالا بهتر شده
۱۳۹۲/۰۵/۱۸، ۰۶:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohamad.dem ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

د
ارسال: #8
سلام به همه دوستان.متاسفانه تا الان هر کاری کردم جواب نداده.مثل اینکه باید به دارو متوسل شد.کسی دارویی سراغ نداره که استرس را خوب کنه؟؟؟؟
۱۳۹۲/۰۵/۲۳، ۰۸:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 23
563 سپاس گرفته‌شده در 164 ارسال
ارسال: #9
جناب رحمانی اگر پرنده ات مشکل جسمی نداره سربسرش نذار کاریش نداشته باش الانه فصل تولک وبه تبعش استرسه بگذارتوفصل جفتگیری چنان پررو میشه که باورنکنی این همون پرنده ترسوه دوارازدسترس ومزاحمت اب ودونش وبده ویه چهارماه به حال خودش رهاش کن سعی کن درکش کنی وباور کن اونا هم احساسات دارن ودرک میکنن اما خصلت بعضیاشون اینطوریه تولک که میرن زیاد حساس میشن اگه هم میخوای دارو بدی لیگو یا ویتامنت یافیزیول بده (ازداروخانه دامپزشکی)
۱۳۹۲/۰۵/۲۳، ۰۹:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #10
سلام
داروی آنتی استرس هم هست ولی به نظر من هم متوصل به دارو نشید تا زمانیکه قناری سالمه و روزش رو شب میکنه
بعد از مدتی عادت میکنه به محیط .. فقط آب و دان بیشتر واسش بگذارید و زیاد دور و برش نرید و جای کم رفت و آمدی باشه بهتره ، درسته که اگر پرنده قفسش پایینتر باشه یا اطرافش شلوغ باشه زودتر عادت میکنه ولی نه در همه موارد ... این قناری ترسیده و استرس داره به هر علتی مهم نیست ، مهم اینه که اگر زیاد نزدیکش بشی بیشتر خودش رو به اطراف میکوبه و با هر ضربه مشگلات بیشتری واسش پیش میاد . حتی اگر 6 ماه هم طول بکشه صبر کنید بهتره تا آسیبی به خودش برسونه .
۱۳۹۲/۰۵/۲۴، ۰۳:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان