زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۲۵، ۰۷:۴۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تایپیک جامع خواندن و نخواندن سهره

*
کاربر انجمن

دوم دبيرستان
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 51
5 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #1
سوالمشکل ریزه خوانی سهره)
باسلام یکجوجه سهره سرسیاه پارسال گرفتم کمی رنچ بود خلاصه حسابی بهش رسیدم گل تخت کرده هیکلش هم بدنیست ولی هنوزدهن جوجگی میزنه ازاساتیدوصاحبان فن ممنون میشم اگرکمک کنند وراهنمایی بفرمایند ارادتمندرضا
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۳۰، ۰۹:۳۷ ق.ظ، توسط rmoosavi32@yahoo.com.)
۱۳۹۰/۰۲/۱۸، ۰۸:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368
صفحه 17 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #161
RE: تایپیک جامع خواندن و نخواندن سهره
بله بعضی مواقع ریز خونی هم میکنه
۱۳۹۲/۰۷/۱۱، ۱۲:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hidrane ، محمدمهدی ، سعید شاهی
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #162
سلام همونیه که خودت میپسندی و دوست داری.از نظر بازار برای فروش هم موقوم تهرانی-دهن لر و ... تازه اگه دهن پاک باشه و هزار تا ایراد عجیب و غریب واسه بز خری نگیرند البته بسته به منطقه هم فرق داره و هم دیگرو قبول ندارن ولی من هر شهری که دیدم و پرس و جو کردم از سهره بازاش دهن لر را قبول دارند اکثرا.
بیشتر سبکها ودهنهای سهره تو همین سایت هست برای دانلود و هیچ جای دیگه با این تنوع نمیتونی گیر بیاری.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۱۳، ۰۳:۱۳ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۷/۱۳، ۱۲:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 9
69 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #163
با درود اساتید لطف کنن به این سوالم که تخصصی هست جواب بدن :تو دهن لر خون چندتا دهن سر وجود داره؟
۱۳۹۲/۰۷/۲۲، ۰۹:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #164
قسمت ردیفهای آواز سهره رو بخونید+آلبوم آواز سهره تاپیکهای زیادی بحث شده.اونجا موضوع رو ادامه بدید.تو این زمینه بین اساتید از هر منطقه و شهری تو ایران اختلاف هست البته نه سر کلیات بیشتر تو جزئیات.
۱۳۹۲/۰۷/۲۲، ۱۰:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #165
سلام دوست عزیز روش صحیح آموزش آواز در تایپک مربوطه کامل بحث شده.مسلما کار شما اشتباه بوده و باید از اول تا آخر از یه آواز استفاده بشه و بسته به سن جوجه سهره هات شاید آواز اول تاثیر زیادی تو آواز آینده شون داشته باشه البته اگه کال بوده باشن زمانی که شروع کردی و ممکن هست مقداری از اولی مقداری هم از اونی که الان براشون میذاری رو یاد بگیرن و قاطی کنن و آواز دلچسبی نگیرن
۱۳۹۲/۰۷/۲۹، ۱۰:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 9
69 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #166
تو دهنبازی از کجا میشه فهمید جوجه ای که زیر پای سهره کهنه هست دهنا رو یاد گرفته؟
۱۳۹۲/۰۷/۲۹، ۱۱:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #167
بعضی از اساتید و قدیمی کار ها حتی از ریز خونی جوجه سهره هم میفهمند که چی میخونه و در آینده چی میشه مثلا ما تو شیراز استادی داریم به نام اصغر آقا که از قیس و بیا کشیدن جوجه میفهمه که مال کجای استان پارس هست و دهنش چیه.اگه هم زیاد حرفه ای نباشیم و نت ها و ریتم ها رو نشناسیم باید صبر کرد تا جوجه بالغ شه و دهن صاف کنه تا معلوم شه و بیشتر جوجه ها سال دوم به بعد رو میکنن که صد در صد چی بلدن .وقتی که گل میندازه از قیس کشیدن و بلند کوتاه خوندن یه مقدار میشه فهمید که چیزی یاد گرفته یا نه.باید با آوازی که بهشون تعلیم دادیم کاملا اشنا باشیم و دهن های سر و قیس هاش رو بشناسیم  اونوقت موقع بلند کوتاه خوندن جوجه میشه فهمید که خوب پیش رفته یا نه ولی همونطور که گفتم بهترین زمان در اوج مستی و حتی الامکان سال دوم به بعد هست
۱۳۹۲/۰۷/۳۰، ۱۲:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #168
در ادامه صحبتهای علیرضا باید بگم که اول بهترین خوندن جوجه خوندنی هست که جوجه سهره مثل جوجه سهره قناری بخونه و قیژه ویژی نخونن دوم باید اینقدر گوشتون به زیر و بم بودن آواز عادت داشته باشه که وقتی جوجه شروع به خوندن میکنه متوجه بشی و این کار مستلزم به اینه که سالها انجام و در کنار دوستان خبره بودن آگاه میشید معمولا هم اولین چیزی که جوجه انجام میده قیس کشیدن هست که باید با اون قیسی که اوستا میکشه همخوانی داشته باشه در غیره این صورت بدرد نمیخوره و یه مطلب خیلی مهم اینه که شناختن نتهای ردی که ذاتی هست و توی خون پرنده هست که معمولا از 50 روزگی موقع خوندن استفاده میکنن که با شنیدن اون سریع از اتاق اموزش خارج کرد حالا  هر سهره ای میخواد باشه .
۱۳۹۲/۰۸/۰۴، ۱۱:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 23
11 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #169
سلام به همه دوستان
یک ماه پیش از یه مغازه دار یه سهره خریدم(پرنده فروش نبود لاستیک فروشیه که بیشتر از لاستیک سهره داره!!!)سهره سر در مغازه و توی ارتفاع ۳متری اویزون بود و خوب هم می خوند،من خریدم آوردم خونه اما دریغ از یک جیک!الان یک ماه میگذره شاید هم بیشتر،غذاش شاهدونه بود و من هم تغییری ندادم ،به دیوار میخش کردم ،فقط در هفته دوبار  یا یک بار قفس رو میارم پایین و تمییز میکنم دوباره میزنم سر جاش گاهی اوقات هم با ابپاش خیسش میکنم البته خودش مرتب سر و صورتش رو توی لیوانش میشوره.توی خونه قناری دارم و صدای اونها رو میشنوه اما نمیبینه سهره وحشی هم دارم که تقریبا رام شده و ریزه خونی میکنه و همدیگه رو میبینن ،طوطی برزیلی کوتوله هم دارم که کاملا دستی هستند و گاهی اوقات توی خونه در حال پرواز هستند و روی قفس این سهره هم میشینن!
شما بگین چکار کنم خسته شدم دیگه
۱۳۹۲/۱۰/۲۸، ۰۱:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #170
سلام
دوست عزيز شانس آورديد كه پرريزي شديد نكرده.اين سهره توي فضاي باز بوده با هواي سرد ،حالا آورديد توي خونه با هواي گرم. سهره شما به فضاي بيرون عادت كرده ومدتها طول ميكشه تا دوباره بخونه.بايد ببريدش گردش تا مست بشه. آب تني كامل بهش بديد.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۰/۲۸، ۰۷:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid sokoot ، arsal4n ، hidrane ، سی مرغ

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان