زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۸:۱۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تایپیک جامع خواندن و نخواندن سهره

*
کاربر انجمن

دوم دبيرستان
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 51
5 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #1
سوالمشکل ریزه خوانی سهره)
باسلام یکجوجه سهره سرسیاه پارسال گرفتم کمی رنچ بود خلاصه حسابی بهش رسیدم گل تخت کرده هیکلش هم بدنیست ولی هنوزدهن جوجگی میزنه ازاساتیدوصاحبان فن ممنون میشم اگرکمک کنند وراهنمایی بفرمایند ارادتمندرضا
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۳۰، ۰۹:۳۷ ق.ظ، توسط rmoosavi32@yahoo.com.)
۱۳۹۰/۰۲/۱۸، ۰۸:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368
صفحه 6 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #51
RE: سهره ام چند وقتیه نمیخونه :(
سلام.بهتره به توصیه دوستمون فازلوگ عمل کنی.نگران چربی گرفتنش هم نباش .شانس آوردی تا حالا چاق نشده چون تو قفس بزرگ هست سهره ماله قفس کوچیکه تو قفس بزرگ هم چربی میگیره هم کم میخونه و مست نمیشه.تخم کاهو هم فعلا نده.اگه وقت داری هفته ای یکی دوبار ببرش بگردونش.موفق باشی
۱۳۹۱/۰۸/۱۲، ۱۱:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fedora
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 20
16 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #52
از فردا قفسش رو کوچیک میکنم ببینم چطور میشه ولی شک دارما چون اون یکی سهره ام هم قفسش بزرگه ولی صبح تا شب میخونه. . بازم ممنون از راههنماییتون

این عکس کامل قفسشه به نظرم زیاد بزرگ نباشه چون تو تهران بازار پرنده فروشها اکثرا سهره هاشونو تو این قفسا نگه میدارن..باز خوشحال میشم دوستان نظراتشونو بگن.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۱۲، ۱۲:۱۳ ب.ظ، توسط fedora.)
۱۳۹۱/۰۸/۱۲، ۱۱:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #53
قفس رو عوض کن و نتیجه هم حتما اعلام کن...سهره من که تو قفس بزرگ هم که بود اصلا تکون نمیخوردو یه جا مینشست.و تاثیری نداره که قفس بزرگ باشه
۱۳۹۱/۰۸/۱۲، ۰۷:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #54
با سلام اول اینکه هیچ دلیلی نداره سهره رو از قفسش در بیاری خوده همین مثله باعث نخوندن میشه تخم کاهو رو از جلوش بردار وفقط شاهدانه بهش بده اگه خواستی سبزی بدی فعلا فقط اسفناج اونهم هفته ای یک بار در مورد میخش بزنش بیرون تا هوا بخوره اگه برات امکان داره صبح زود ساعت 7 و8 ببرش یه گشتش بده ودوباره بزار سر جاش قفس رو میخوای عوض کنی بکن کمی زودتر مست میشه بر عکس قناری. قفس سهره باید مخصوص خوده سهره باشه حتما یه دلیلی داره که از قدیم وایام به این شکل بوده من فکر میکنم چون سهره پرنده پر جنب و جوشی هست وبیشتر تو محل زندگیش با جست وخیز از این شاخه به اون شاخه میره .وقفس کوچک با عث کم تر شدن شیطنت پرنده میشه واون انرژی که میخواد برای بپر بپر بزاره رو برای خوندن میزاره شما دقت کنید تو تمام دنیا قفس آواز کوچک هست خود پرنده میفهمه که باید بخونه .وقفس بزرگ مخصوص خواب بعضی پرندها زود با محیط عادت میکنن ولی بعضی ها هم اینطور نیست قبل از هر چیزی باید عادت پرنده رو بدونی تا بتونی باهاش ارتباط برقرار کنی ولی میخش رو یه جای شلوغ وبزن تو هوای ازاد. این قفس هم معذلی شده متاسفانه بعضی از دوستان قفس سازمعروف بخاطر اینکه براشون با نرخهای جدید نمیصرف قفس کوچک بزنن کمی استاندار قفس رو بهم میزنن برای پول بیشتر همین میشه .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۱۴، ۰۹:۴۷ ق.ظ، توسط محمد جلالی.)
۱۳۹۱/۰۸/۱۷، ۱۰:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed.k ، fedora ، ali_se65 ، darkoob ، محمدمهدی ، سی مرغ
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #55
سلام
با احترام به نظر fazlog و dahan baze عزیز
به نظر من که اندازه قفسش خوبه من 3 تا سهره دارم که خیلی وقته توی این قفسها هستن و شلاقی می خونن الان قفس معمولی سهره همین هاس توی تهران...خیلی از دوستانی هم که می شناسم همین قفس رو دارن برای سهره, توی بازار پرنده هام هم که برین شاید 80% قفس ها همینه.
به نظر من برو پرنده فروشیهای آزادگان یه مولتی ویتامین هست برای خوندن سهره و قناری اونو بگیر, من 1 ماه پیش واسه قناریم گرفتم دادم بهش الان داره می خونه...یکی از سهره هام هم همین وضعیت رو داشت بهش دادم الان خیلی بهتر شده...به نظرم احتیاج به کمی محرک داره واسه خوندن.
گشت دادن هم خیلی خوبه....
۱۳۹۱/۰۸/۱۷، ۱۲:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 11
7 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #56
RE: تایپیک جامع خواندن و نخواندن سهره
سلام
به همه .من چندتا سهره دارم یکی دو تا شون ریزه خونی میکنن ولی موقعی که من نیستم آخه صبحا خونه نیستم وقتی می خوام برم بیرون صدای ریزه خونیش می اد ولی وقتی میرم تو دیگه نمی خونن جمعه ها اصلا دیگه نمی خونن چون تمام مدت تو اتاقم به نظر شما چکار میطونم بکنم.
ممنون:
:basa (159)::basa (159)::basa (159):
۱۳۹۱/۰۸/۱۸، ۰۹:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #57
سلام.بخاطر اینه وتی کنارشون هستی احساس آرامش نمیکنن.رام هستن؟باید اعتمادشون رو جلب کنی.تایپک رام کردن رو بخون
۱۳۹۱/۰۸/۱۸، ۱۰:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مسعود میرزالو
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #58
با سلام خدمت نوید عزیز دوست من در خیلی قدیم تر که تازه قفس غلامی آمده بود وداشت مد میشد مغازه ایشان تو خیابان نیک نام هست ومن از اون موقع با سازندش آشنا شدم وفقط برای سهره هام از اون قفس استفاده میکنم به دلیل محکم بودن وزیبایی سادش که متاسفانه در حال حاظر کمی از مرقوبیتش کم شده این موضوع ماله دو هفته پیش هست بگذریم اون موقع یه سایز کوچک تر رو برای سهره این سایز رو برای سهره قناری وسایز کمی بزرگ تر رو برای قناری استفاده میکردن ولی یه سری از دوستان از قفس سهره قناری برای سهره هم استفاده کردن وهمین باب شد که امروزه روز همه میرن قفس سهره قناری میگیرن برای سهره هاشون حالا بخاطر این که از نظر رسیدگی به پرنده راحت تر هست دست راحت وارد قفس میشه برای تعویض دونه وکمی چشم گیر تر هست ولی در کل قفس سهره کوچک تر از این سایز هست .واز دوستانی که از این نوع قفس میخوان استفاده کنن از مدل کفه آبتنی دار رو تهیه کنن برای آبتنی دادن پرنده خیلی خوب هست .باتشکر .
۱۳۹۱/۰۹/۱۴، ۱۰:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 4
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #59
سلام به همه ی دوستان و خسته نباشید. سهره ی منم دو سه ماهه که نمیخونه. حالا شرح حالش رو میگم اگه ممکنه کمک کنید.
این سهره رو از یه نفر چند ماه پیش گرفتم. که میگفت تازه داره از تو لک در میاد. و شروع کرده به خوندن. تو همین موقع بود که من آوردمش خونه. پر ریزی نداشت و خیلی سالم و سر حال به نظر میرسید. فکر کردم نهایتش یک ماه دیگه که عادت کنه به جای جدید شروع میکنه به خوندن. براش انواع صدای سهره رو پخش کردم. حتی صدای سهره ی ماده رو هم براش پخش کردم که اوایل عکس العمل نشون میداد ولی بعد یه مدت فقط اینور و اونور میره و تقریبا هیچ صدائی از خودش در نمیاره.
سهره کاملا رامه و حتی گاهی که انگشت میبرم نزدیکش با نوک ضربه میزنه.
سهره ی جفته. یعنی یه بار با قناری جفت شده و جوجه هم داده. خودم جوجه هاشون رو هم دیدم.
منتهی الان تقریبا دو ماه میشه که پیش منه. ولی اصلا نخونده. آبتنی براش میزارم و سبزیجات میدم بهش. بیرون هم میبرمش.
ولی اصلا نمیخونه. گاهی صدا میده ولی نمیخونه.
به نظرتون دیگه چیکار میتونم بکنم که به خوندن بیفته. چون میخوام سهره قناری بگیرم ازش.
خیلی هم خوشگل و سرحال به نظر میرسه و به اصطلاح اینجا میگن تخته.
فقط یه کم جثه اش کوچیکه.
لطفا اگه ممکنه کمک کنید شاید تونستم با کمک شما درستش کنم. و به خوندن بیفته.
ممنون از همتون....
۱۳۹۱/۱۰/۱۴، ۰۶:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #60
با سلام خدمت شما اول توضیح کامل بدید دون چی بهش میدید جاش گرمه یا سرد میخش کجاست قفسش کوچک هست یا بزرگ .پرنده ی دیگه ای هم تو خونه دارید یا خیر ؟
۱۳۹۱/۱۰/۱۴، ۰۷:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان